Siyaset HABERLERİ

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Çataklı: Kısıtlama baroların  yürüyüşü için değil
İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, Ankara Valiliği’nin 15 gün süreyle aldığı kısıtlama kararının sadece baroların gösteri ve yürüyüşü için değil her türlü gösteri yürüyüş ve toplantının kısıtlamasını içerdiğini söyledi...
‘Biz adalet demeye devam edeceğiz’
CHP Sözcüsü Faik Öztrak, barolarla ilgili yasa teklifi konusunda, “Çoklu baro projesi, avukatlara; partilerine, etnik kimliğine, dini inancına göre cübbe dikme projesidir. Vatanı bölme ve ihanet projesidir” dedi.
‘Çoklu baro’da gerginlik sürdü
TBMM Adalet Komisyonu’nda barolara yönelik kanun teklifinin tümü üzerindeki görüşmeler tamamlandı. Tansiyonun sık sık yükseldiği görüşmeler sırasında baro başkanları Meclis önünde beklemeyi sürdürdü
Eylemler devam etti
Baroların yapısını değiştirmeyi öngören yasa teklifine karşı çıkan baro başkanları ve avukatlar, dün Ankara Adliyesi’nde protesto eylemi gerçekleştirdi.
Bakan Hulusi Akar ve Orgeneral Yaşar Güler Libya’da: Gereken ne varsa yapacağız
Milli Savunma Bakanı Akar ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler, Libya’nın başkenti Trablus’a gitti. Akar, “Yanınızda olduğumuzu Cumhurbaşkanımızın talimatları kapsamında Libyalı kardeşlerimiz için yapılması gereken ne varsa yapacağımızı bilmenizi istiyo..
‘Ayasofya’yı açarsa Erdoğan’ı kutlarım’
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ayasofya’nın ibadete açılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerini hatırlatarak, “Ayasofya’yı, Sayın Erdoğan’ın ne Danıştay’a, ne bize, ne CHP’ye, ne vatandaşa sorması gerek. Ben onun yerinde ols..
Hakaret yorumlarına her kesimden tepki, düzenleme Meclis’e getiriliyor: Göz önündeki isimler hedef
Albayrak Ailesi’ne çirkin saldırının ardından yeniden gündeme gelen sosyal medyayla ilgili düzenleme aslında 2019’un son döneminde gündeme gelmişti. Nisan ayında genişletilen teklif son anda torba yasadan çıkarıldı. AK Parti kulislerinde, üzerinde uzun sü..
Ukrayna Dışişleri Bakanı Antalya’da: Türkiye turistler için güzel önlemler almış
Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, “Türkiye, turistler için en güzel önlemleri almış. Ben de bu önlemleri kendim bizzat gördüm” dedi.
Kritik tarih! TBMM yeni Başkanı'nı seçecek
TBMM Genel Kurulu, 7 Temmuz Salı günü, 27. Dönem ikinci devre Meclis Başkanı'nı seçmek için toplanacak.
Meclis Avrupa ve ABD'de sosyal medya şirketlerinin yasal yükümlülüklerini inceledi
TBMM Araştırma Hizmetleri Başkanlığı, Almanya, ABD, Fransa ve İngiltere'de sosyal medya şirketlerinin yasal yükümlülüklerini inceleyerek, raporlaştırdı.
Kritik düzenlemenin ilk 5 maddesi kabul edildi!
TBMM Adalet Komisyonunda, Avukatlık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin ilk 5 maddesi kabul edildi.
AK Parti'li Yavuz, havai fişek fabrikasındaki patlamada yaralananları ziyaret etti
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamada yaralanan işçileri ziyaret etti.
Salona giren herkesin ateşleri ölçüldü, kıyafetlerine dezenfektan sıkıldı
Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin katılımıyla parti genel merkezindeki İl Başkanları Toplantısı'nda Kovid-19 riskine karşı maske ve sosyal mesafe önlemleri alındı. Katılımcıların salona girerken ateşleri ölçüldü ve kıyafetlerine dezenfektan sıkıldı...
Bakan Akar ve Genelkurmay Başkanı Güler Malta'da
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Malta Dışişleri ve Avrupa İşleri Bakanı Evarist Bartola ile bir araya geldi
Bakan Kurum: Yalova’ya 15 bin metrekarelik meydan kazandıracağız
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Yalova'daki valilik ve belediye binalarının bulunduğu alana 15 bin metrekarelik meydan kazandırılacağını belirterek, "Meydanın altına da kapalı otopark yapacağız. Burada da şehrin içerisindeki trafik problemini çöze..
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan beyin tümörü ameliyatı geçiren çocukla  ilgili paylaşım
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Açılış Töreni'nde, video konferans aracılığıyla görüştüğü beyin ameliyatı geçiren 4 yaşındaki çocuğa şifa dileğinde bulundu.
Bakan Kurum'dan kentsel dönüşüm açıklaması: Depremde yaşanan acıları unutmadık
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, depremde yaşanan acıların unutulmadığını, bir daha bu acıların yaşanmasını istemediklerini, bu kapsamda kentsel dönüşümün çok önemli olduğunu belirtti.
Bahçeli'den sert mesaj! 'Hiç kimse aklından geçirmesin'
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, baro düzenlemesine tepki için TBMM önünde toplanan baro başkanlarına tepki göstererek, "Hiç kimse Fransa’yı kasıp kavurmuş sarı yeleklilerin eylemlerine özenmeyi, Gezi benzeri bir kalkışmanın fitilini tutuşturmayı aklında..
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyon açıklaması
Gelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ataşehir Hizmet Binası Açılışı'nda konuştu. Erdoğan açıklamalarında, "Enflasyonu, en kısa sürede tek haneli rakamlara düşürmekte kararlıyız." ifadelerini kullandı...
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ayasofya göndermesi: İbadethanelerimize hiç kimse karışamaz
Levent’teki Barbaros Hayrettin Paşa Camii Temel Atma Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemize Ayasofya konusunda yöneltilen ithamlar, doğrudan egemenlik haklarımıza saldırı anlamını taşımaktadır” dedi.
 Cumhurbaşkan Erdoğan İstanbul'daki tarihi açılışta duyurdu! Valiye 'toplayın' talimatı
Gelen son dakika haberine göre, İstanbul Kartal Devlet Hastanesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın katıldığı törenle açıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Açılış Töreni'nd..
Katar Emiri Al Sani'den Türkiye ile yapıcı iş birliği vurgusu
Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani, Araplar ve Türkiye arasındaki ortak kültürel mirasın, bölgenin istikrarı ve kalkınması için yapıcı bir iş birliği tesis ettiğini belirtti.
Bakan Albayrak'tan Katar ziyareti paylaşımı! 'Verimli görüşmeler gerçekleştirdik'
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Katar ziyaretinde, siyasi ve ekonomik ilişkilere yönelik görüşmeler gerçekleştirdiklerini duyurdu.
Alfa kuşağı için hazırlık önerisi
X, Y, Z kuşağının ardından 2010’dan sonra doğanlar için kullanılan Alfa kuşağı, TBMM’de hazırlanan bir raporla siyasetin gündemine de girdi. Türkiye’nin, “dijital çağın çocukları olan Alfa kuşağına” hazırlık yapması gerektiği vurgulanan raporda, bilim san..
CHP MYK’da ‘Z kuşağı’ tartışıldı
CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), pazartesi günü Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı.
Danıştay, Ayasofya kararını 15 gün içinde açıklayacak
Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılıp açılmayacağı tartışmaları sürerken Danıştay 10. Daire, dün konuya ilişkin dosyayı görüştü.
Yeni TSK Disiplin Kanunu Meclis’te
Sözleşmeli er ve erbaşlara, hafta içi mesai sonrası ve hafta sonu görev yerlerinden ayrılmaları için izin verilecek. Ayrıca aile yardımından da yararlanabilecekler.
'Nasıl imzalanmışsa aynı şekilde çıkılır'
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Türkiye’nin ilk imzacısı olduğu kadına şiddetle mücadelede referans metin İstanbul Sözleşmesi’ne ilişkin, “İmzalanması gerçekten yanlıştı” dedi.
Baro görüşmeleri tartışmayla başladı
TBMM Adalet Komisyonu’nda, ‘çoklu baro’ sistemini öngören kanun teklifinin görüşmeleri başladı. Görüşmeleri izlemek isteyen 20 baro başkanının içeri alınmaması üzerine tartışma çıktı. Baro başkanları, Meclis önünde komisyondaki görüşmeleri bekledi...
'Sol siyasetle başarıya ulaşırız'
CHP’nin 37. Olağan Kurultayı yaklaşırken, parti içindeki muhalif gruplardan “Gelecek İçin Biz” platformu bir bildiri yayımlayarak “değişim” çağrısı yaptı.
TBMM Başkanlığı seçimi 7 Temmuz’da yapılacak
TBMM Genel Kurulu, Başkanlık Divanı oluşmadığı için toplanamadı. Meclis Başkanvekili Nimetullah Erdoğmuş, birleşimi, TBMM Başkanı seçimi ile gündemin seçim kısmında bulunan diğer seçim işlerini yapmak için 7 Temmuz Salı günü saat 15.00’te toplanmak üzere ..
Dört ay sonra ilk yurt dışı ziyareti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar’a bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile baş başa görüştü.
Salgın sonrasına mantı randevusu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün video konferansla katıldığı AK Parti İl Başkanları toplantısında Kayserili genel başkan yardımcısı Özhaseki’nin “Pandemi bittikten sonra sizlerle bir çay içmek istiyoruz” sözlerine “Çayla geçiştirme, mantı ma..
Sosyal medya düzenlemesi yasa tasarısı detayları belli oldu!
Gelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın acilen çıkartılmasını istediği sosyal medya düzenlemesinin detayları belli oldu. Lekelenmeme hakkı, kişi onuru ve özel hayatın gizliliği korunacak. Bireysel hakların ihlali önlenecek. Şirketler ..
AK Parti'den sosyal medya düzenlemesine ilişkin açıklama
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Fransa Libya'da suç işlemiştir ve işlediği suç da oradaki toplu mezarlarla ortaya çıktığı için şimdi kendisini bir insan hakları rolüne büründürüp Türkiye'yi suçlama gibisinden suçtan kurtulma telaşıyla söz üretiyor." dedi...
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Dualarımız canlarımızla
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamayla ilgili açıklama yaptı! Çelik; "Havai Fişek Fabrikası’nda canlarımız var. Allah hepsini korusun. Tüm dualar ve gayretler onlar için" dedi...
Bakan Albayrak'tan Sakarya'daki patlamaya ilişkin açıklama
Son dakika haberi... Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Sakarya'nın Hendek ilçesinde havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamaya ilişkin taziye mesajı yayınladı.
İletişim Başkanı Altun'dan patlama açıklaması
İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Sakarya'nın Hendek ilçesinde havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamayla ilgili açıklamalarda bulundu.
Bakan Selçuk: Haberi derin bir üzüntüyle aldık
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da hava fişek fabrikasında meydana gelen elim kazanın haberini derin bir üzüntüyle aldıklarını bildirdi.
resim yok
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sakarya'nın Hendek ilçesinde bulunan havai fişek fabrikasındaki patlamaya ilişkin, "Çalışanlarımızın ailelerine tek tek ziyaretlere başladık. Sosyal yardımlarla, sosyal hizmetlerle yanlarındayı..
Bakan Kurum, Levent'teki Barbaros Hayrettin Paşa Camisi Temel Atma Töreni'nde konuştu
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bölgede son derece büyük bir ihtiyacı karşılayacak olan Levent Camisi'nin 25 metre kubbe çapı ve 4 minaresiyle Selçuklu ve Osmanlı mimarisinin en güzel özelliklerini bünyesinde barındıracağını belirterek, "Bir ibade..
İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Çataklı: Kısıtlama baroların  yürüyüşü için değil
İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, Ankara Valili..
‘Biz adalet demeye devam edeceğiz’
CHP Sözcüsü Faik Öztrak, barolarla ilgili yasa teklifi konusunda, “Çoklu ba..
‘Çoklu baro’da gerginlik sürdü
TBMM Adalet Komisyonu’nda barolara yönelik kanun teklifinin tümü üzerindeki..
Eylemler devam etti
Baroların yapısını değiştirmeyi öngören yasa teklifine karşı çıkan baro baş..
Bakan Hulusi Akar ve Orgeneral Yaşar Güler Libya’da: Gereken ne varsa yapacağız
Milli Savunma Bakanı Akar ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler, Libya’nın..
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Başakşehir FK 28 17 3 8 54 26 59 +28
2 Trabzonspor 27 16 3 8 62 29 56 +33
3 Sivasspor 27 15 5 7 48 29 52 +19
4 Galatasaray 27 14 5 8 44 22 50 +22
5 Beşiktaş 27 13 9 5 41 34 44 +7
6 Alanyaspor 27 12 8 7 44 27 43 +17
7 Fenerbahçe 27 12 8 7 48 35 43 +13
8 Göztepe 27 10 10 7 32 33 37 -1
9 Gaziantep FK 27 8 10 9 37 42 33 -5
10 Antalyaspor 27 8 10 9 31 44 33 -13
11 Denizlispor 27 8 12 7 26 35 31 -9
12 Gençlerbirliği 27 8 12 7 35 45 31 -10
13 Kasımpaşa 27 8 14 5 40 51 29 -11
14 Çaykur Rizespor 27 8 15 4 28 44 28 -16
15 Konyaspor 27 5 11 11 22 35 26 -13
16 Yeni Malatyaspor 27 6 14 7 39 42 25 -3
17 MKE Ankaragücü 28 5 14 9 25 48 24 -23
18 Kayserispor 27 5 15 7 29 64 22 -35
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 29 15 5 9 40 25 54 +15
2 BB Erzurumspor 28 13 7 8 30 22 47 +8
3 Bursaspor 28 14 7 7 43 35 46 +8
4 Adana Demirspor 28 12 7 9 55 35 45 +20
5 Akhisarspor 28 12 7 9 36 31 45 +5
6 Fatih Karagümrük 28 11 7 10 40 34 43 +6
7 Altay 28 11 7 10 36 30 43 +6
8 Giresunspor 28 11 9 8 33 34 41 -1
9 Ümraniyespor 28 11 10 7 39 39 40 0
10 Keçiörengücü 28 8 9 11 21 22 35 -1
11 Balıkesirspor 28 8 9 11 30 33 35 -3
12 Menemenspor 28 9 11 8 32 38 35 -6
13 İstanbulspor 28 7 8 13 40 36 34 +4
14 Altınordu 28 7 11 10 32 39 31 -7
15 Boluspor 28 4 11 13 24 36 25 -12
16 Osmanlıspor FK 28 6 13 9 32 42 24 -10
17 Adanaspor 29 3 15 11 27 45 20 -18
18 Eskişehirspor 28 7 16 5 32 46 11 -14
Takım O G M B A Y P AV
1 Samsunspor 28 23 1 4 64 11 73 +53
2 Manisa FK 28 19 3 6 79 31 63 +48
3 Hekimoğlu Trabzon 28 17 7 4 51 34 55 +17
4 Sancaktepe FK 28 16 8 4 51 23 52 +28
5 İnegölspor 28 13 9 6 41 30 45 +11
6 Afjet Afyonspor 28 13 11 4 47 30 43 +17
7 Tarsus İdman Yurdu 28 14 13 1 45 39 43 +6
8 Pendikspor 28 11 10 7 40 39 40 +1
9 Sarıyer 28 11 10 7 34 33 40 +1
10 Zonguldak Kömürspor 28 9 10 9 35 37 36 -2
11 Çorum FK 28 11 14 3 36 42 36 -6
12 Hacettepe Spor 28 11 15 2 37 48 35 -11
13 1922 Konyaspor 28 9 13 6 38 45 33 -7
14 Kırklarelispor 28 8 11 9 25 41 33 -16
15 Başkent Akademi FK 28 9 15 4 37 41 31 -4
16 Amed Sportif 28 7 14 7 28 46 28 -18
17 Gümüşhanespor 28 7 17 4 31 57 25 -26
18 Şanlıurfaspor 28 0 27 1 10 102 14 -92
Takım O G M B A Y P AV
1 Serik Belediyespor 28 16 5 7 49 24 55 +25
2 24Erzincanspor 28 14 4 10 47 22 52 +25
3 68 Aksaray Belediyespor 28 14 6 8 43 27 50 +16
4 1928 Bucaspor 28 14 7 7 47 34 49 +13
5 Artvin Hopaspor 28 12 5 11 38 21 47 +17
6 Düzcespor 28 12 6 10 32 18 46 +14
7 Karaköprü Belediyespor 28 10 6 12 25 22 42 +3
8 Çatalcaspor 28 9 5 14 39 28 41 +11
9 Silivrispor 28 8 6 14 37 31 38 +6
10 Sultanbeyli Bld. 28 9 8 11 33 27 38 +6
11 Kızılcabölükspor 28 8 8 12 39 37 36 +2
12 Yomraspor 28 9 10 9 28 30 36 -2
13 52 Orduspor FK 28 7 7 14 21 20 35 +1
14 Çankaya FK 28 9 12 7 33 37 34 -4
15 Şile Yıldızspor 28 6 11 11 23 30 29 -7
16 Erzin Spor Kulübü 28 6 12 10 27 34 28 -7
17 Tokatspor 28 1 23 4 16 66 7 -50
18 Manisaspor 28 1 24 3 16 85 0 -69
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 20/06/2020 Denizlispor vs Beşiktaş
 20/06/2020 Yeni Malatyaspor vs Göztepe
 21/06/2020 Kasımpaşa vs Fenerbahçe
 21/06/2020 Galatasaray vs Gaziantep FK
 21/06/2020 Konyaspor vs Sivasspor
 22/06/2020 Alanyaspor vs Trabzonspor
 22/06/2020 Antalyaspor vs Çaykur Rizespor
 26/06/2020 Beşiktaş vs Konyaspor
 27/06/2020 Fenerbahçe vs Yeni Malatyaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 20/06/2020 Balıkesirspor vs Menemenspor
 20/06/2020 BB Erzurumspor vs Eskişehirspor
 21/06/2020 Ümraniyespor vs Fatih Karagümrük
 21/06/2020 Altay vs Akhisarspor
 21/06/2020 Boluspor vs Altınordu
 22/06/2020 Adana Demirspor vs Osmanlıspor FK
 26/06/2020 Altınordu vs Keçiörengücü
 26/06/2020 Bursaspor vs Adanaspor
 27/06/2020 Eskişehirspor vs Altay
 26/06/2020 Bursaspor - Adanaspor Adanaspor ligde deplasmandaki son 14 maçında hiç kazanamadı  Bursaspor yenilmez
 26/06/2020 Altınordu - Keçiörengücü Keçiörengücü ligdeki son 6 maçında hiç kazanamadı  Altınordu yenilmez
 27/06/2020 Eskişehirspor - Altay Eskişehirspor ligdeki son 7 maçında hiç kazanamadı  Altay yenilmez
 27/06/2020 Eskişehirspor - Altay Altay ligdeki son 6 maçında hiç kaybetmedi  Altay yenilmez
 27/06/2020 Osmanlıspor FK - BB Erzurumspor BB Erzurumspor ligde deplasmandaki son 6 maçında hiç kazanamadı  Osmanlıspor FK yenilmez
 27/06/2020 Osmanlıspor FK - BB Erzurumspor Osmanlıspor FK ligdeki son 5 maçında hiç kazanamadı  BB Erzurumspor yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 18/07/2020 Bandırmaspor vs Kahramanmaraşspor
 18/07/2020 Bayburt Özel İdare Spor vs Sivas Belediyespor
 18/07/2020 Eyüpspor vs Van Spor
 18/07/2020 Kastamonuspor vs Etimesgut Belediyespor
 18/07/2020 Kırşehir Belediyespor vs Ergene Velimeşe
 18/07/2020 Niğde Anadolu FK vs Bodrumspor
 18/07/2020 Sakaryaspor vs Kardemir Karabükspor
 18/07/2020 Tuzlaspor vs Uşak Spor
 25/07/2020 Ankara Demirspor vs Tuzlaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 18/07/2020 Çankaya FK vs Tokatspor
 18/07/2020 Düzcespor vs Manisaspor
 18/07/2020 Erzin Spor vs Artvin Hopaspor
 18/07/2020 Karaköprü Belediyespor vs Serik Belediyespor
 18/07/2020 Silivrispor vs 52 Orduspor FK
 18/07/2020 Şile Yıldızspor vs Kızılcabölükspor
 18/07/2020 1928 Bucaspor vs Sultanbeyli Bld.
 18/07/2020 24Erzincanspor vs Yomraspor
 18/07/2020 68 Aksaray Belediyespor vs Çatalcaspor
ŞANS OYUNLARI
BİZİ TAKİP EDİN
YUKARI