27-09-2019 16:00:00

1 haftada aynı gemide 3 denizci hayatını kaybetti

ABD'de 1 hafta içinde aynı uçak gemisi mürettebatından 3 denizci yaşamına son verdi. Yaşanan intiharlar, uzun zamandır Amerikan ordusundaki intihar eğilimini gözler önüne sermiş oldu.
1 haftada aynı gemide 3 denizci hayatını kaybetti

ABD son 1 hafta içerisinde yaşanan 3 intihar ile sarsıldı. USS George H. W. Bush isimli uçak gemisi mürettebatından 3 denizci yaşamına son verdi. Yaşananlar, yerel ve federal yetkililerin araştırmaları sonucunda ortaya çıktı. 

 

 

Deniz Kriminal Araştırma Servisi (The Naval Criminal Investigative Service) aynı gemide gerçekleşen 3 intiharı araştırıyor. Verilen ilk bilgilere göre, 14 Eylül'de 1 denizci, 19 Eylül'de ise 2 denizci yaşamına son verdi.

Geminin kaptanı Komutan Sean Bailey Facebook'tan yaptığı açıklamada, "Gün, mürettebat ve aile olarak yas tutmanın ve birbirimize destek olmanın günüdür. Çok üzgünüm." ifadelerini kullandı.

 

 

3'Ü DE UZMAN DENİZCİYDİ

14 Eylül'de yaşamına son veren denizcinin, uçak gemisinde uçaklarda kullanılan silahlardan 1. dereceden sorumlu uzman olduğu belirtilirken, 19 Eylül günü yaşamına son veren 2 denizcinin ise şef elektronik teknisyeni ve pilot olduğu kaydedildi.

Deniz Hava Kuvvetleri Halkla İlişkiler yetklisi Komutan Jennifer Cragg, ölen denizcilerin farklı departmanlarda çalıştığını ve dolayısıyla ölümler arasında bir ilişki bulunmadığını bildirdi.

ABD ORDUSUNDA İNTİHAR SAYISI GİTTİKÇE ARTIYOR

Aynı gemide, geçtiğimiz 2 yıl içerisinde (Kasım 2017 ve Temmuz 2019'da) 2 intihar vakası daha gerçekleşmişti. 

Yaşanan ölümler, Amerikan ordusundaki intihar eğiliminin bir göstergesi olarak yorumlanıyor.

Pentagon 2001'den beri yaşanan intihar vakalarını kaydediyor. O yıldan bu yana en çok intiharın gerçekleştiği 2018'de, tam 325 aktif görev personeli intihar etti. Bu kadar yüksek intihar oranının en son 2. Dünya Savaşı'nda gözlemlenmesi ABD'de endişeyi arttırıyor.

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI