Bugun...Saffet Kaya Ardahana Havalimanı Projesinden Vazgeçmemeliyiz

Tarih: 23-11-2017 23:25:00 Güncelleme: 24-11-2017 00:46:00 + -


20-21 ve 23 Dönem AK Parti Ardahan Milletvekili Saffet Kaya, Ardahan'a gelerek vatandaşların sorunlarını dinledi.


Saffet Kaya Ardahana Havalimanı Projesinden Vazgeçmemeliyiz

20-21 ve 23 Dönem AK Parti Ardahan Milletvekili Saffet Kaya, Ardahan'a gelerek vatandaşların sorunlarını dinledi.
İl merkezi, ilçelerde ve köylerde halkın sorunlarını ve sıkıntılarını not eden Milletvekili Saffet Kaya'ya vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Bazı köylerde vatandaşlara misafir olan Saffet Kaya'yı Ardahanlılar bağrına bastı. 
Ardahan'da çeşitli temaslarının ardından İl Merkezinde işadamı Bayram Bozkurt tarafından yapılan 'Çağrı' isimli otelin açılışına  Vali Mehmet Emin Bilmez'le birlikte katılan Milletvekili Saffet Kaya, İşadamı Bayram Bozkurt'a şehre yatırımlarından dolayı şükranlarını sundu. 
Saffet Kaya, Ardahan ve ülke gündemiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 
VALİ BİLMEZ KISA SÜREDE ARDAHANLILARIN GÖNLÜNE GİRMİŞTİR 
Özellikle göreve başladığı günden beri halkla sürekli diyalog halinde olan Vali Mehmet Emin Bilmez'in önemli bir devlet adamı olduğunun altını çizen Saffet Kaya, " Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez, şehir için ciddi bir şanstır. Halkıyla barışık hizmet eden projeler üreten halkın gönlüne girmeyi başarmış ciddi bir devlet adamıdır. Kapısını gönlünü halka açan çok değerli bir devlet adamı şehrimizde görev yapmaktadır.
Hakkını teslim etmek lazım. Ardahan'a Vali Mehmet Emin Bilmez'in  gelmesinde kim katkı sunmuşsa, kim bu Vali'yi Ardahan'a kazandırmışsa ona şükranlarımı sunuyorum. Valilik hem temsil makamıdır hem de icra makamıdır. Hem devleti hem hükümetimizi en iyi şekilde temsil eden bu güzel insandan Ardahanımız büyük istifade edecektir. Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez gözlemlediğim kadarıyla kısa süre içerisinde halkla kaynaşmış ve devletle milleti barıştırmış bir tutum içinde olmuştur.
Gecesini gündüzüne katan Ardahan Valisini yürekten kutluyorum. Ardahan'da görev yaptığım süre içerisinde 10-11 valiyle çalıştım. Biri hariç kesinllikle hepsiyle dostluğum var. O birisi de biz o günün şartlarında onu görevden aldırmıştık. Daha sonra başka yere tayin olan bu Vali. Orada da sorunlar yaşadı ve merkeze alındı. Biz burada şunu istiyoruz. Ardahan'a stajyer Vali atanmasın. Kaymakamlıktan Vali olmuş insanları bu şehre göndermesinler. Tecrübeli birikimli, bürokrasi konusunda uzman isimler görev yapmalıdır. Örneğin İstanbul Valisi Ardahan'a atanmalıdır. Ya da Ankara Valisi Ardahan'a görev yapması lazım.
Bürokraside deneyimli isimlerin görev yapması şehre büyük katkılar sunar. Yani bügünkü Valimiz Mehmet Emin Bilmez gibi deneyimli bürokratların serhat şehirlerde görev yapması gerekir. Vali Bilmez, Gece gündüz çalışıyor Ardahan için. Kendini görev yaptığı şehre vakfeden Valilere ihtiyacımız var. " dedi. 
İŞADAMI BAYRAM BOZKURT'A TEŞEKKÜR 
Ardahan'da yeni faaliyete başlayan 'Çağrı' Otelin açılışana da katılan Saffet Kaya, şehirde ikinci otelini hizmete sokan işadamı Bayram Bozkurt'a teşekkür etti. Ardahan'ın yatırımcılara ihtiyacının olduğunu altını çizen Saffet Kaya, " Şehirde açılan Çağrı Oteli son derece modern, konforlu ve 5. yıldızlı otel kalitesinde bir işletmemizdir.   Bayram hocayı şehrimize böyle bir yatırım kazandırdığı için kutluyorum. Ardahan'ın yatırımcılara müteşebbisçilere ihtiyacı var, İşadamlarımızı burada tutmak lazım." diye konuştu. 
YEM GİRDİ FİYATLARI DÜŞÜRÜLMELİ  
Doğu Anadolu Bölgesinde tarım ve hayvancılık alanlarında yaşanan sorunlara dikkat çeken Saffet Kaya, "  Hayvancılıkla ilgili problemler var. Mevcut Bakan Ahmet Eşref  Fakıbaba'yla telefonla görüştüm. Ardahan'a geleceğini ifade ettiler. Bakan'ımıza yem girdi fiyatlarında çiftçimizin mağdur olduğunu söyledim. Bu konuda çiftçimizin yem girdi fiyatlarının düşürülmesi konusunda çalışma yapılması gerektiğini dile getirdim. Devletimizin çiftçileri koruma yönünde destek vermesi gerekiyor. Devlet bu anlamda Girdi maliyetlerini aşağıya çekerek, gerekirse devlet eliyle çiftçilerimizin mağduriyetleri tamamen ortadan kaldırma yönünde politika izlemelidir. Sevgili Bakan Eşref Fakıbaba'ya şu örneği verdim. Hollanda'da Lale çiçek piyasası 70 milyar dolar. Eğer Lale çiçeği o yıl satılmazsa Devlet çiftçinin emeğinin zayi olmaması için söz konusu Lale'yi kendisi alıyor. Bu şekilde çiftçilerini koruma altına alıyor. Bizlerde devlet olarak çiftçilerimize devlet desteğini sürdürmeliyiz. Son dönemlerde özellikle son 4- 5 yılda Tarım ve Hayvancılık politikaları önemli aşama kaydetti. Bu anlamda şuanda çiftçilerimizin girdi maliyetlerinin düşürülmesi konusunda devlet yardımını esirgememelidir. Bu konu acilen çözülmeli." ifadelerine yer verdi.   
TÜRKİYE'DE 400 BİN HAYVAN AÇIĞI KAPATILMALI 
İthal et konusunda açıklamalarda bulunan Saffet Kaya, " Türkiye olarak et ihraç etmemiz gerekirken,  biz dışarıdan et ithal ediyoruz. Ülkemizde 400 bin hayvan açığı var. Bu açığı kapatmak için devlet besiciliği teşvik etmesi lazım. Faizi aşağı çekerek, çiftçiyi destekleyecek alt yapı hazırlanması gerekir. Bunun yanında çiftçi borçlarının ertelenmesi elzemdir. Çiftçi kredi borçlarının ertelemesi konusunda çalışmada sona gelidni. Hazineden bu çalışmayla ilgili yakın zamanda  bitecek ve kredi borçları ertelenecek." dedi. 
ARDAHAN'A HAVALİMANI PROJESİNDEN VAZGEÇMEMELİYİZ
Ardahan'a havalimanı projesinin daha önce yapıldığını, basiretsizlik ve beceriksizlik yüzünden projenin Ardahan'ın elinden alınıp Rize'ye kaptırıldığını ifade eden Saffet Kaya, " Havalimanı projesi için Bölge Bakanımız Ahmet Arslan Beyefendiyle görüşmelerim oldu. Birileri tarafından istenmeyen havalimanı derhal şehrimize kazandırılmalıdır. Proje hazırdır, ödenek ayrılması gerekmektedir.  Şehrimize havalimanının ihdas edilmesi zorunludur. Bu proje şehrimize elzemdir.  Ardahan halkı bunu istiyor. Bildiğiniz üzere istenmeyen havalimanı projesi hazırdı, ancak ' Bu şehre havalimanına ne gerek var' diyenler yüzünden projemiz elimizden uçup gitmiştir. Bu şehre bu ihaneti yapanları bu halk çok iyi biliyor. Toplumun bu konuda sesini çıkarması lazım.
Bu halk bu projeyi istemeyenlere karşı tavrını ortaya koymalıdır.  Aslında Ardahan'a havalimanı projesi 1997'de TBMM Plan Bütçe'den yasama emriyle geçen stol tarzı havalimanımızın projesidir. O proje bugün uygulanmak istenen Saffet Kaya'nın projesidir.
Bu konuyla ilgili Ulaştırma Bakanımızla görüştüm. Havalimanın zorunlu olduğu söyledim. Ancak, ' Evin içindeki istemiyorsa dışındaki nasıl yapsın' diye bir laf var biliyorusunuz. Ama Ardahan bunları da aşacaktır. Bu günlerde geride kalacaktır. Bunun yanında tünellerle ilgili Sahara Tüneli'nin ihale aşamasına geldiğini biliyoruz. İnşallah en kısa sürede bu tünelimiz de Ardahan'a kazandırılır. Bu konuda Ulaştırma Bakanımız Ahmet Arslan Beyefendi çok mücadele verdiğini biliyorum. " sözlerine yer verdi. 

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Saffet Kaya Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
  ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 • Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
  Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 • ARDAHAN EMİTT FUARINDA
  ARDAHAN EMİTT FUARINDA
 • Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
  Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
 • Çıldır Gölünde Böylesi İlk Defa Oluyor
  Çıldır Gölünde Böylesi İlk Defa Oluyor
 • Başbakan Binali Yıldırım Ardahan da
  Başbakan Binali Yıldırım Ardahan da
 1. ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 2. Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 3. ARDAHAN EMİTT FUARINDA
 4. Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
 5. Çıldır Gölünde Böylesi İlk Defa Oluyor
 6. Başbakan Binali Yıldırım Ardahan da
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
  Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 • Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
  Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
 • ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
  ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Ardahan ın Tanıtım
  Ardahan ın Tanıtım
 1. Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 2. Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
 3. ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 4. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 5. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 6. Ardahan ın Tanıtım
VİDEO GALERİ
YUKARI