"haberler" İLE İLGİLİ HABERLER

TSK’ya yerli, milli uçaksavar topu
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), tamamen yerli ve milli imkanlarla üretilerek atış testlerini başarıyla geçen 25 milimetrelik uçaksavar topu sistemini envanterine katmaya hazırlanıyor.
'Fondaki paranın akıbetini sorun'
21. yüzyıl Türkiye’sinde gençlerin bir kısmının bilgisayar ve internete sahip olmamasının büyük ayıp olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, bu amaçla kullanılması gereken ‘Evrensel Hizmet Fonu’ndaki paranın nerede olduğu sorusunu tekrarladı.
‘Hayal edemediğimiz bir noktaya geldik’
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde Gaziantep’te düzenlenen TEKNOFEST 2020’yi ziyaretinde füzelerin üzerine imza atıp ödül törenine katıldı. Bakan Soylu, “Türkiye, 10 yıl önce hayal edemediğimiz bir noktaya geldi” dedi.
‘TÜİK hayal satıyor’
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, TÜİK tarafından açıklanan “Tüketici Güven Endeksi”ni eleştirdi.
‘Kudüs diplomasisi’ geri adım attırdı
ABD Başkanı ile görüşmede Kudüs’e büyükelçilik açacakları açıklanan Kosova ve Sırbistan liderleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın girişimleriyle bu kararlarından geri atım attı.
Ermenistan dağıldı! Bir günde 59 asker öldü
Ermenilerin kaybı dörde katlandı, Ermeni ordusu komuta kademesine kendi askerlerine karış silah kullanma yetkisi verdi. Türkiye, Ermenistan'dan yurt dışından getirdiği paralı askerler ve teröristleri geri göndermesini istedi.
Azerbaycan’dan flaş açıklama: Ağır kayıplar verdiler
Azerbaycan- Ermenistan hattında sıcak çatışma sürüyor. Azerbaycan Savunma Bakanlığı, yaptığı açıklamada, Ermeni birliklere ait 22 tank, 15 OSA uçaksavar, 18 İHA,  imha edilirken, Ermeni ordusunda görevli 550'den fazla askerin öldürüldüğünü duyurdu. Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan silahlı kuvvetlerine karşı savaş faaliyetlerini ve sivil halkın güvenliğini sağlamak amacıyla cephe hattı boyunca karşı saldırı kararı alındığını duyurdu. Öte yandan Ermenistan'ın saldırısının ardından Azerbaycan, bazı şehir ve bölgelerde sıkıyönetim kararı aldı. Azerbaycan İçişleri Bakanlığı, 00.00 itibariyle 21 ilçede sokağa çıkma yasağı uygulanacağını duyurdu.
Dağlık Karabağ’da tansiyon yükseldi
Azerbaycan ile Ermenistan cephe hattında dün çatışmalar yeniden başladı. Taraflar saldırıdan birbirini sorumlu tutan açıklamalar yaparken, her iki ülke de “savaş hali”ne geçti. Dünyadan sağduyu çağrıları yapılıyor.
BM'den Azerbaycan ve Ermenistan'a çağrı! Derhal son verin
Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Ermenistan ve Azerbaycan arasında çıkan çatışmalardaki sivil ölümlerini kınayarak çatışmalara derhal son verilmesi çağrısı yaptı. Öte yandan ABD'den de açıklama geldi. ABD Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan ve Azerbaycan'a, Dağlık Karabağ'da çıkan çatışmalara derhal son verme çağrısında bulundu.
Otomobil ile çarpışan motosikletteki çifti ölüm ayırdı
Bursa'nın Orhangazi ilçesinde, otomobil ile çarpışan motosikletteki Fehmi Kaymak (78) hayatını kaybetti, eşi Mevlüde Kaymak (70) ağır yaralandı.
BİZİ TAKİP EDİN
YUKARI