"haberler" İLE İLGİLİ HABERLER

Bakanlık duyurdu: Türkiye ve Libya anlaşmasını BM tescil etti
Milli Savunma Bakanlığı, Libya'da Birleşmiş Milletler (BM) tarafından tanınan Milli Mutabakat Hükümeti'ne eğitim, yardım ve danışmanlık desteğinin devam edeceğini bildirdi.
Yeni korona kararı! 1 Aralık tarihine kadar ertelendi...
Gelen son dakika haberlerine göre; İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Sağlık Bakanlığının önerisi, Bilim Kurulunun tavsiye kararı doğrultusunda valiliklere "Koronavirüs Tedbirleri" konulu ek genelge gönderildi. İçişleri Bakanlığı, bugünden itibaren 1 Aralık'a kadar sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve üst kuruluşları, birlikler ile kooperatiflerce düzenlenecek etkinliklerin ertelendiğini bildirdi.
Görüntüdeki İsrail yapımı 'Orbiter' detayı! Bayraktar TB2 SİHA'nın kadrajına girdi
Savunma politikası analisti Turan Oğuz, Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri'ne ait silahlı insansız hava aracının (SİHA), Ermeni topçusunu başarıyla vurduğu sırada kadraja giren İsrail ürünü "Orbiter 1K" kamikaze İHA ile ilgili değerlendirmede bulundu. Söz konusu İHA'nın istihbarat toplama ve keşif gözetlemede kullanıldığına dikkat çekti.
İstanbul'da 'yasak' dinlemediler!
İçişleri Bakanlığı'nın corona virüsle mücadele kapsamında asker uğurlama törenlerini yasaklayan genelgesi aylar öncesinde yayımlandı. Yasağa rağmen, İstanbul'da ihlaller devam etti.
‘İklim değişikliği tahminimizden hızlı’
Marmara Havzası’nda sucul ekosistemleri inceleyen uzmanlar, iklim değişikliği ve insan etkisiyle göllerde ciddi tahribatların yaşandığına tanıklık etti. Doç. Dr. Ergül, “Göllerde su seviyeleri ortalama 3-4 metre çekilmiş, 50 cm’ye düşen yerler gördük” dedi.
Taksim Meydanı için 19 Ekim’de halk oylaması
İBB, Taksim, Bakırköy ve Üsküdar meydanları projelerinin seçimi için 19 Ekim’de halk oylamasına gidiyor. Online yapılacak oylamanın sonuçları 16 Kasım haftasında açıklanacak.
Geleneksel ürün tescili dönere ‘kalite’ getirecek
Uluslararası Döner Federasyonu Başkanı Mehmet Mercan’ın “stratejik bir ürün” olarak nitelendirdiği döner, dünyada 140 ülkede yılda yaklaşık 500 milyon insan tarafından tüketiliyor.
Emine Erdoğan’dan Salda kararına tebrik
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Çevre ve Tabiat Varlıkları Kurulu’nun verdiği tavsiye doğrultusunda Salda Gölü için alınan kararları tebrik etti.
Hapsedilmedi 1 kadına kıydı
Sabıkalı Erdoğan Küpeli, Gülay Mübarek’i sosyal medyada tacizden 8.5 yıl hapis cezası aldı ama cezası onanmadığı için tutuklanmadı. Bu yüzden dışarıda olan Erdoğan Küpeli dün arkadaşlık teklifini reddeden ve hakkında uzaklaştırma kararı aldıran Tuğba Keleş’i katletti.
 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ağır hasta sayımız düşmeye devam ediyor diyerek duyurdu
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca corona virüste son durumu paylaştı. Türkiye'de son 24 saatte 113 bin 546 Covid-19 testi yapıldı, 1407 kişiye hastalık tanısı konuldu. Son 24 saatte 67 kişi hayatını kaybetti, ağır hasta sayısı 1507 oldu. 1402 kişinin Kovid-19 tedavisinin tamamlanmasıyla iyileşenlerin sayısı 281 bin 151'e yükseldi. Bakan Koca açıklamasında, "Bugün tespit edilmiş 1407 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımızda düşüş devam ediyor. İyileşen hastalarımızın sayısı yeni hasta sayısına yakın" ifadelerini kullandı.
BİZİ TAKİP EDİN
YUKARI