"haberler" İLE İLGİLİ HABERLER

150 milyon ‘sınırın’ altına düşebilir
Dünya Bankası Başkanı Malpass, Kovid-19 salgınının en fakir ülkelerde bir borç krizini tetikleyebileceği ve 150 milyon kişinin yeniden yoksulluk sınırının altına düşebileceği uyarısı yaptı.
Aliyev: Barış sürecinde Türkiye mutlaka olmalı
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan’la yaşanan çatışmayla ilgili değerlendirmelerde bulundu. TRT Haber’e özel açıklamalarda bulunan Aliyev, “Barış sürecinde Türkiye mutlaka olmalıdır” dedi.
Küçük prensesin örümcek sevgisi
İngiltere kraliyetinden Prens William’ın çocukları Prens George (7), Prenses Charlotte (5) ve Prens Louis (2.5), İngiliz belgesel yapımcısı Sir David Attenborough’u görüntülü arayarak doğa hakkında soru sordu.
‘Dayı bu evliliği engelle’
İngiliz Prens Harry ile 2018’de evlendiği ABD’li oyuncu Meghan Markle, yılbaşında İngiltere kraliyetinden ayrıldı.
‘Sivillere saldırıları lanetliyoruz’
CHP Sözcüsü Öztrak, Ermenistan’ın sivillere yönelik alçak saldırılarını lanetlediklerini söyledi. Öztrak, Sağlık Bakanlığı’na da “Rakamlarla dans etmekten, salgınla değil doktorlarla mücadele etmekten vazgeçin” çağrısı yaptı.
‘Suriyelilerin güvenli dönüşü gündemimizde’
Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Türkiye’nin, dünyada en fazla sayıda Suriyeli sığınmacıya ev sahipliği yaptığını ve Suriyelilerin ülkelerine güvenli ve gönüllü dönüşlerinin sağlanmasının gündemlerinde en üst sırada yer aldığını söyledi.
Skandal mesajlara jet yaptırım geldi
Sağlık Bakanlığı, sosyal medyadaki paylaşımlarıyla büyük tepki çeken Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Ali Edizer’i görevden aldı.
Osmanlı Hanedanı fertleriyle buluştu
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından Londra’da düzenlenen müzayedede satın alınan Fatih Sultan Mehmet tablosu, bugün başlayacak halk gösterimi öncesi bazı Osmanlı hanedanı üyelerine gösterildi.
Akar: Ermenistan savaş suçu işliyor
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ermenistan’ın sivilleri hedef alarak savaş suçu işlediğini vurguladı.
 Ermenistan'dan resmi itiraf geldi! Yeniden seferberlik, savaş...
Savaşı diğer noktalara taşımak isteyen Ermenistan ordusu ise, bugün de sivil yerleşimlere füze fırlattı. Azerbaycan'ın ikinci büyük kenti Gence'de bir alışveriş merkezinin vurulduğu bildiriliyor. France 24 muhabiri Ermenistan ordusunun saldırdığı yerleşim bölgesinden bildirdi: "Günlerdir süren füze saldırıları sonucu sivil kayıplar artıyor." Ermenistan Başbakanı, yeniden seferberlik ilan edip eski askerleri orduya çağırdı.
BİZİ TAKİP EDİN
YUKARI