"haberler" İLE İLGİLİ HABERLER

Kılıçdaroğlu: Terörist varsa götür, savcıya teslim et
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde terörle iltisaklı personel olduğu gerekçesiyle teftiş başlatılmasına ilişkin, "İntikam alacaklar. Kimden? Ekrem İmamoğlu'ndan. Neymiş? Orada teröristler çalışıyormuş. Senin görevin teröristi yakalamak değil mi? Git yakala. Varsa terörist; yakasından yakala, götür, savcıya teslim et ama yapmıyor, yapamıyor çünkü yok böyle bir şey, iftira atacak" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika enflasyon mesajı
AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomiye ilişkin önemli mesajlar verdi. "İhracatta 2021 yılını 225 milyar doların üzerinde bir rakamla tamamlamamız doğru yolda ilerlediğimizin ta kendisidir." diyen Erdoğan, "Döviz kuru üzerindeki köpüğü hızla almıştık, enflasyondaki köpüğü de süratle alarak ülkeyi bu görüntüden kurtaracağız." ifadelerini kullandı. Erdoğan, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in Kuran kurslarına yönelik sözlerine de sert tepki gösterdi. Erdoğan, "Bre gafil asıl çağdışı olan sensin, senin bu faşist zihniyetin... CHP Genel Başkanı bu skandalı geçiştiremez." şeklinde konuştu.
Numan Kurtulmuş'tan Kılıçdaroğlu'na 'helalleşme' tepkisi
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun  "helalleşme" açıklamasını eleştirerek "Bu fikri, 'helalleşme' kavramının toplumun değerlerine ait olduğunu bilen birileri ona vermiş ama dökme su ile değirmen dönmez" dedi.
 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile telefon görüşmesi yaptı. Erdoğan ile Putin'in telefon görüşmesinde bölgesel ve uluslararası konular ele alındı.
Mustafa Destici'den yeni yıl mesajı
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "2022 yılının, birliğimizin, beraberliğimizin güçlenmesine; ülkemiz, milletimiz ve insanlık için, birlikle ve beraberlikle ulaşacağımız aydınlık günlere vesile olmasını diliyorum" dedi.
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'tan yeni yıl mesajı
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, '2021 yılında milletimizden aldığımız destekle elde ettiğimiz başarıları 2022 yılında da sürdürmeye, Güçlü ve Büyük Türkiye idealimiz için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.' dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan döviz kuru ve faiz açıklaması
ASKON Genel Kurulu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kurun yıl sonu hesap kapatmaları sebebiyle bugünlerde tekrar oynamaya başlaması, geçici bir durumdur. Yılbaşından itibaren kurun bu hafta başındaki gibi makul seviyede istikrar kazanacağını değerlendiriyoruz. Döviz kurlarında ani iniş çıkışlar yaşanmaması için tedbirlerimizi aldık, alıyoruz." dedi. Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun MEB ziyaretiyle ilgili olarak da, "Kamu görevlilerini tehdit etmeyi, kamu kurumlarını basmayı, bir çeşit siyasi eşkıyalık yapmayı iyice alışkanlık haline getirdi. Emrivaki olarak gittiği için kapıda kalıyor. Derdi kamu kurumlarından bilgi almak değil, kaos çıkarmak." ifadelerini kullandı.
İmamoğlu: Terörist ise tut kulağından götür
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Devletin Twitter'dan soruşturma izni vererek, başlatmasına ilk kez şahit oluyorum. Sayı verip hükümde bulunuyorsunuz, sonra teftiş başlatıyorsunuz. Terörist ise tut kulağından götür at hapse" dedi.
Mansur Yavaş: Asılsız ithamların karşısında tek vücut olacağız
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı (ABB) Mansur Yavaş "Belediye başkanlarımız hakkında son günlerde çok ağır sözler söylenmekte ve açıklamalar yapılmaktadır. Büyükşehir belediye başkanları olarak, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da haksızlıkların karşısında olacağız. Dayanışma içerisinde, bir bütün olarak hareket edecek, süreci yakından takip edecek ve asılsız ithamların karşısında tek vücut olarak yer almaya devam edeceğiz" dedi.
22 Aralık 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...
Gelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanlığı, Türkiye'nin 22 Aralık 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritasını açıkladı. Sağlık Bakanı Koca, kritik tablo ile beraber önemli uyarılarda bulundu. Son tabloda yer alan haritada İstanbul'un 'sarı' kategoriden 'mavi' kategoriye döndüğü görüldü.
BİZİ TAKİP EDİN
YUKARI