"haberler" İLE İLGİLİ HABERLER

‘Sistemin iflasının bütçesi’
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Meclis’te kabul edilen 2021 bütçesine ilişkin, “Bu bütçe, içinde millet olmayan, refah ve umut olmayan bir saray bütçesidir” dedi.
 Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi! Yüzde 18 zam
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üniversite öğrencilerine burs müjdesi verdi. 2021 yılında verilecek burs ve kredi miktarının belirlendiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "2021 yılında öğrencilerime vereceğimiz burs ve kredi miktarını belirledik. Lisansta 550'den 650 liraya çıkarmış bulunuyoruz. Aynı şekilde 1100 lira olan yüksek lisansı da 1300 liraya çıkarıyoruz. Doktorada ise 1650 lira olan ödemeyi 1950 liraya çıkarmış oluyoruz. Ocak ayında öğrencilerin hesaplarına burs ve kredi olarak bu miktarlar yatırılacaktır" diye konuştu. Buna göre, lisans öğrencilerinin alacağı miktarda yaklaşık yüzde 18 artış sağlanmış oldu. Asgari ücret konusunda da konuşan Erdoğan, "Görüşmeler belli yere gelsin o zaman konuşalım" dedi.
BBP Genel Başkanı Destici: Avrupa, Türkiye’ye yönelik hiçbir kararında adil olmadı
Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, "Avrupa, Türkiye’ye yönelik hiçbir kararında adil olmadı. Her zaman Türkiye’ye çifte standart uyguladı. Ülkemiz içeresinde terörist faaliyetler gösteren PKK ve uzantılarının her zaman yanında yer aldı" dedi.
‘Tarihten ders çıkartıyoruz’
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Seval Türkeş’i kendisine yönelik destek telefonunun ardından ziyaret ettiğini belirterek “Maraş’ın acısı benim içimi yaktığı kadar kimsenin içini yakamaz. Biz tarihten husumet değil, tarihten ders çıkarılmasına katkı sağlıyoruz” dedi.
TSK’dan Akdeniz’de ‘Kaplan Pençesi’
Türk Silahlı Kuvvetleri, Aksaz bölgesi ile Akdeniz’in uluslararası suları ve hava sahasında bugün “Kaplan Pençesi 2020/2 Tatbikatı”nı gerçekleştirecek.
‘Seçim Yasası’nı değiştireceğiz’
CHP Ekonomi Politikaları Genel Başkan Yardımcılığı Bilgilendirme Notu milletvekillerine gönderildi.
‘Hedef siber vatanda tam bağımsızlık’
Türkiye’nin siber güvenlik alanında çalışmalarını artırdığını vurgulayan Oktay, “Hayata geçirdiğimiz milli teknoloji hamlesinin önemli bir ayağı siber vatanda tam bağımsız Türkiye hedefidir” dedi.
‘Her zaman adaletin yanındayız’
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kuzey Makedonya ziyareti kapsamında başkent Üsküp’e geldi.
MHP’den kadına şiddete ceza artırımı teklifi
MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, kadına karşı şiddet ve çocuk istismarının önlenmesine yönelik iki kanun teklifi verdi.
SMO’dan Ayn İsa’ya operasyon
Suriye’nin Ayn İsa ilçesinden geçen stratejik M4 karayolunu ele geçirmek için saldırılarını artıran SMO, bu sayede YPG’nin kuzey ve doğu bağlantısını kesmeyi amaçlıyor...
BİZİ TAKİP EDİN
YUKARI