"haberler" İLE İLGİLİ HABERLER

Aile hekimleri Kovid-19 mağduru
Pandemi döneminde aile hekimlerinin durumuna ilişkin yapılan ankette kanser taramalarının yüzde 90 oranında azaldığı ortaya çıkarken, en az 3 bin kişinin kolon kanseri erken tanı şansını kaybettiği ortaya çıktı.
‘Yeni mutant daha öldürücü değil’
Yeni tip koronavirüsün mutasyon geçirmiş yeni bir türünün ortaya çıktığı İngiltere’de bilim insanları, mutant virüsün diğer varyasyonlarından daha ciddi bir Kovid-19 hastalığına neden olmadığını ancak daha bulaştırıcı olduğunu duyurdu. Financial Times’ta yer alan araştırma sonuçlarına göre, mutant virüsle enfekte olmuş 1769 kişi, mutasyona uğramayan tiple enfekte olan yaş, cinsiyet, ikâmet alanı ve test süresi açısından eşit verilere sahip aynı sayıda Kovid-19 hastasıyla karşılaştırıldı.
Genç oyuncuya önce darp sonra tecavüz! Dava kararı çıktı
Oyuncu A.T.’yi kaçırıp Kemerburgaz’daki ormanlık alanda şiddet uygulayıp tecavüz eden kurye, 22 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Sanık suçlamayı kabul etmezken, genç oyuncunun yaşadığı dehşet Adli Tıp tarafından da tespit edildi.
‘Bu fikir koronadan daha tehlikelidir’
Eski Kültür Bakanı ve eski CHP Milletvekili Fikri Sağlar’ın katıldığı bir televizyon programında “Türban irticai faaliyetlerin, şeriat isteyenlerin üniformasıdır. Başörtüsü ise yüzyıllar boyunca Anadolu’da bir geleneksel giysidir. Ben yargılandığım zaman türbanlı bir hakimin haklarımı koruyacağı ve adaleti yerine getirebileceği konusunda kuşkum var” sözlerine tepki yağdı.
‘Kendilerine çok güveniyorlarsa sandığı getirsinler’
CHP’nin yeni yılda “örgütlenme” stratejisi belli oldu. CHP, milletvekili çıkaramadığı iller ile Doğu ve Güneydoğu için özel bir çalışma yürütecek.
‘Adalet dağıttığı sürece sorun yok’
Kılıçdaroğlu, eski CHP’li Bakan Sağlar’ın başörtülü hâkimlere yönelik sözlerine “Başörtüsü bir tercihtir, saygı duyulmalı. Adalet dağıttığı sürece sorun yoktur” tepkisini gösterdi.
Koronavirüste umut verici tablo! Bakan Koca sevindiren gelişmeyi duyurdu
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüste son durumu açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 178 bin 217 Kovid-19 testi yapıldı, 14 bin 380 kişinin testi pozitif çıktı, 239 kişi hayatını kaybetti. Ağır hasta sayısı 3 bin 918 oldu, 22 bin 21 kişinin Kovid-19 tedavisi/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 2 milyon 100 bin 650'ye yükseldi. Bakan Koca yaptığı değerlendirmede, "Kayıplarımızın sayısındaki düşüşün kalıcı ve sürekli olmasını bekliyoruz. Ağır hasta sayımız 4.000’in altında indi" dedi.
'CHP’li vekil bana ailesini rahat bırak dedi’
Kızı Pınar Gültekin’in öldürülmesinin ardından CHP’li bir vekilden “davadan vazgeç” telefonu aldığı iddia edilen Sıddık Gültekin, Milliyet’e konuştu.
‘Nitelikli cinsel saldırı’dan iddianame
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından eski HDP’li Tuma Çelik hakkında, “nitelikli cinsel saldırı” suçundan yürütülen soruşturmanın tamamlandığı ve bu kapsamda, Ankara Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilmek üzere iddianame hazırlandığı kaydedildi.
Hatay Büyükşehir’den Vali Doğan’a HADO bilgilendirmesi
Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Ok, Hatay Valisi Rahmi Doğan’ı makamında ziyaret ederek Hatay Deniz Otobüsü (HADO) İşletmesi projesinin durumu hakkında bilgi  verdi. Ok, yaptığı sunumda Vali Doğan’a projede gelinen aşamayı ve yapılan çalışmaları anlattı.
BİZİ TAKİP EDİN
YUKARI