"haberler" İLE İLGİLİ HABERLER

‘Sistem’ çalışması görücüye çıkıyor
CHP Genel Başkan Yardımcısı Erkek, “güçlendirilmiş parlamenter sistem” çalışmasına son şeklini verdiklerini belirterek, “Bu sistemde siyasi güç merkezi TBMM olacak. Hükümet, yani Başbakan ve Bakanlar Kurulu Meclis içinden çıkacak. Cumhurbaşkanının partisiyle ilişkisi kesilecek” dedi.
‘Sahada olun, halka ekonomiyi anlatın’
CHP MYK, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında dün video konferans yöntemi ile toplandı. Toplantıda öldürülen Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin’in açıklamaları gündeme geldi. Muğla Milletvekili Süleyman Girgin’in yasal yollara başvuracağı belirtilirken, HTS kayıtlarının milletvekilini doğruladığı ifade edildi. Görüşmenin kaydının isteneceği belirtilen toplantıda, konunun takip edilmesi kararlaştırıldı.
Özdağ’ın İYİ Parti’den ihracı davalık oldu
İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, İYİ Parti’den ihraç edilmesi kararına itiraz ederek, Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurdu.
‘Emekliye bu zamla ‘aç kal’ diyorlar’
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, emekli ve memur maaşına yapılacak zam oranı ile yıllık enflasyonun yüzde 14.6 açıklanmasını “’Aç kal’ diyorlar” sözleriyle eleştirdi.
‘Bu sistem tıkandı çözüm demokraside’
İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, 2021 içinde seçim olacağına inandığını belirterek, “Sokağın gerçekleri ile bağı kesilmiş bir hükümet var. Ülkemizi ilgilendiren her konuda yapısal bir tıkanmaya götüren partili cumhurbaşkanlığı sistemi var. Çözüm demokrasidedir. Türkiye’nin yeniden iyi yönetim anlayışı ile idare edilmesi gerekmektedir” dedi.
CHP’den vekillere söylem uyarıları
CHP’li eski bakan Fikri Sağlar’ın, türbanlı hâkimlere ilişkin sözleri tartışmalara neden olurken CHP yönetiminden milletvekillerine “Kutlama mesajlarının dışında dini konulara girilmemeli” ikazı yapıldı.
Son dakika haberleri: Milli Eğitim Bakanı duyurdu! 81 ile gönderildi
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada yüz yüze eğitimle ilgili çok kritik bilgiler verdi. Bakan Selçuk'un eğitimde yüz yüze, sınıfta canlı olarak başlaması için oluşması gereken şartları beklediklerini bunun için de belirledikleri tarihin ne zaman olduğunu duyurdu.
Boğaziçi Üniversitesi'ndeki eylemlere ilişkin İçişleri'nden flaş açıklama
İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, Boğaziçi Üniversitesindeki eyleme ilişkin, 'An itibariyle 17 gözaltı vardı. Bu gözaltına alınan 17 kişiden sadece 2’si Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi. Gözaltına alınan 17 kişi arasında MLKP dahil örgütsel kaydı olanlar da var' dedi.
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkındaki iddianame kabul edildi
İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında “Suç işlemeye tahrik”, “Suçu ve suçluyu övmek” suçlamasıyla hazırladığı iddianame kabul edildi. Kaftancıoğlu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un Kuzguncuk'taki evinin fotoğraflanması olayında CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş’ı azmettirme, “Suç işlemeye tahrik”, “Suçu ve suçluyu övmek” suçlamasıyla 9 aydan 10.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanacak.
Son dakika! Kırşehir'de öldürülen sevgililerin 15 Aralık'ta evlendikleri ortaya çıktı
Gelen bir son dakika haberine göre; Kırşehir'in Kaman ilçesinde, 'barışma' bahanesi ile çağırıldıkları evde öldürülüp, dağlık araziye gömülen Osman Çelik (25) ile Vildan İnce'nin (24) geçen 15 Aralık'ta evlendikleri ortaya çıktı. Gözaltına alınan Vildan İnce'nin, aralarında annesi, babası ve ağabeylerinin de bulunduğu 8 kişi tutuklanırken, genç kızın cenazesi toprağa verildi.
BİZİ TAKİP EDİN
YUKARI