"haberler" İLE İLGİLİ HABERLER

AK Partili Ünal'dan Avrupa Birliği Komisyonu'nun raporuna tepki
AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Avrupa Birliği Komisyonu'nun 2021 Türkiye raporuna ilişkin "AB'ye üye olmak için uzun süreden beri samimi bir mücadele sürdürüyoruz ama bu, çifte standart içeren, tek taraflı, eşitlikçi olmayan, Türkiye'yi ötekileştiren ve ayrımcılığa tabi tutan davranışları kabul etmemiz anlamına da gelmiyor." dedi.
 Cumhurbaşkanı Erdoğan: BM'deki reform ihtiyacı artık görmezden gelinemez
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT Word Forum'a video mesaj gönderdi. Erdoğan, "İslam aleminin söz hakkının olmadığı, Afrika'nın, Latin Amerika'nın, Güney Asya'nın taleplerinin dikkate alınmadığı sadece gücü elinde bulunduran beş ülkenin çıkarlarının gözetildiği sistemin halihazırdaki yapısı ile devam etmesi mümkün değildir. Birleşmiş Milletler ve diğer uluslararası kurumlardaki reform ihtiyacı artık görmezden gelinemez." dedi.
Bakan Çavuşoğlu: Suriye'deki varlığımız diplomasinin önünü açtı
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin sert gücünü yalnızca tüm seçenekler tükendiğinde diplomasiyi başlatmak için kullandığını belirterek "Suriye ve Libya'daki varlığımız, sahada istikrarı sağlamış, düzensiz göçü ve terörü önlemiş ve diplomasinin önünü açmıştır." dedi.
Kılıçdaroğlu: Mafyatik ilişkilere girenleri tehdit ediyorum
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Yasal ölçüler içinde çalışan hiç kimseyi tehdit etmek benim haddim değildir. Ama mafyatik ilişkilere girenleri tehdit ediyorum" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Togo'da
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Togo Cumhurbaşkanı Faure Essozimna Gnassingbe tarafından başkent Lome’de resmi törenle karşılandı. İki lider karşılama töreni sonrası baş başa görüştü.
 Türk askerinin Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki görev süresi uzatıldı
Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki görev süresinin bir yıl daha uzatılmasıyla ilgili Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Togo'da net mesajlar: Adımlar atabiliriz!
Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk kez Togo'ya ziyaret gerçekleştirdi. Erdoğan, Togo Cumhurbaşkanı Gnassingbe ile heyetler arası toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında, "Togo'nun FETÖ ile mücadelemiz bağlamında verdiği destek takdire şayandır." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Siyasi, askeri, ekonomik, güvenlik bütün bu alanlara yönelik adımlar atabiliriz" şeklinde konuştu.
 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Angola Meclisi'nde konuştu: Bu yaklaşımları reddediyoruz
Angola Meclisi Özel Oturumu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Afrika halklarının bağımsızlık, özgürlük ve eşitlik kazanımlarını halen kabullenemeyenler var. Son dönemde bu hazımsızlığın nüksettiğine şahit oluyoruz. Türkiye olarak, Afrika kıtasına yönelik batı merkezli oryantalist yaklaşımları reddediyoruz." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından Angola Meclisi'nde ayakta alkışlandı.
 17 Ekim 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...
Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Türkiye'de son 24 saatte 341 bin 426 Kovid-19 testi yapıldı, 24 bin 114 kişinin testi pozitif çıktı, 186 kişi yaşamını yitirdi.
Meclis'in gündeminde, Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti tezkeresi ile bütçe olacak
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) bu hafta, Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti tezkeresi ile kooperatiflere yeni düzenlemeler getiren kanun teklifi, görüşülecek. Çek Kanunu ile ilgili yeni düzenlemeler de Meclis'in gündeminde olacak. Ayrıca Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda sunum yapacak.
BİZİ TAKİP EDİN
YUKARI