"bayram" İLE İLGİLİ HABERLER

Bayramda yasak var mı? Arefe günü tatil mi, Kurban Bayramı ayın kaçında?
Kurban Bayramına sayılı günler kaldı. Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olacak mı, bayram namazı camide kılınacak mı? Vatandaşlar bu soruların yanıtlarını merak ediyor. Kurban Bayramı tatili kaç gün sürecek, arefe günü tatil olacak mı? İşte Kurban Bayramı ile ilgili son dakika gelişmeleri.
Bayramda yasak olacak mı, tatil kaç gün? - Sağlık Bakanı Koca açıkladı! - Kurban Bayramı arefe günü resmi tatil mi?
Yurt genelindeki 81 ilimizde gözler Kurban Bayramı'na çevrilmiş durumda. Bu yıl Temmuz ayına denk gelen ve 30'unda Arefe Günü başlayacak olan Kurban Bayramı ile ilgili Bakan Koca da önemli bir açıklama yaptı. Peki bayramda sokağa çıkma yasağı var mı? İşte hem bu sorunun yanıtı hem de 2020 Kurban Bayramı günleri...
Kurban bayramında kısıtlama olacak mı? Gözler Kabine toplantısında
Son dakika gelen habere göre; Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, kritik toplantı için Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde Külliye'de toplanacak. Yüz yüze gerçekleşecek kritik Kabine toplantısında koronavirüs salgını ile girilecek Kurban Bayramı en önemli konu olarak görüşülecek. Koronavirüs salgınındaki sond duruma ilişkin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın bir sunum yapması ve Bilim Kurulu'nun tavsiyelerini sunması bekleniyor. Dış politikada da atılacak adımların konuşulacağı Kabine Toplantısı'nda Doğu Akdeniz, Libya ve Ege Denizi'nde Yunanistan ile yaşananların masaya yatırılması bekleniyor.
2020 Kurban Bayramı ne zaman, arefe günü tatil mi? Bayramda yasak var mı?
Kurban Bayramı için geri sayım başladı. Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olacak mı, bayram namazı camide kılınacak mı? Vatandaşlar bu soruların yanıtlarını merak ediyor. Kurban Bayramı tatili kaç gün sürecek, arefe günü tatil olacak mı? İşte Kurban Bayramı ile ilgili son dakika gelişmeleri.
Kurban Bayramı ayın kaçında, ne zaman 2020? Bayram tatili kaç gün ve arefe günü tatil mi olacak?
Kurban Bayramı için geri sayılıyor. Bayrama kısa bir süre kala hangi güne denk geldiği ve tatilin kaç gün olacağı ile ilgili ayrıntılar vatandaşların gündeminde yer alıyor. Diyanet İşleri'nin yayımladığı takvimde Kurban Bayramı'nın günleri yer alıyor. Peki bayram ayın kaçında, kaç gün tatil verilecek?
Kurban Bayramı hangi gün? Bayramda sokağa çıkma yasağı var mı?
Kurban Bayramı tarihleri... Özellikle çalışan kesim bayramda kaç gün tatil olacak, bayram hangi günlere denk geliyor araştırıyor. Ayrıca Ramazan Bayramı'nda yapılan kısıtlama ve sokağa çıkma yasağının ardından Kurban Bayramı için de kısıtlama olacak mı merak ediliyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman? Bayramda sokağa çıkma yasağı var mı?
Kurban Bayramı ne zaman, bayram ayın kaçında? 2020 Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?
Kurban Bayramı ne zaman sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. İslam aleminde çok özel bir yere sahip olan Kurban Bayramına sayılı günler kala henüz plan yapmayan vatandaşlar Kurban Bayramı ayın kaçında, bayram tatili kaç gün olacak sorularına yanıt aramaya başladı. Peki Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek? İşte Kurban Bayramı tarihleri...
Kurban Bayramı ne zaman, bayrama kaç gün kaldı? 2020 Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?
Kurban Bayramı için geri sayım sürerken vatandaşların araştırmaları da sıklaştı. İslam aleminde özel bir yere sahip olan kurban ibadetinin yerine getirileceği bayram günlerinde kesilecek olan kurbanların etleri yakın akraba, komşu ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Bir yıl boyunca evlerine et girmeyen ve ekonomik anlamda zor şartlar altında yaşayan insanlar ile paylaşılacak olan etler onlarında bayram çoşkusuna ortak olmasına vesile olacak. Şimdinden hazırlıklarını tamamlayan vatandaşlar Kurban Bayramı tarihlerini araştırmaya devam ediyor. Peki Kurban Bayramı hangi tarihler arasında eda edilecek?
Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı var mı? 2020 Kurban Bayramı ne zaman, hangi gün başlıyor?
İslam aleminin büyük bir merakla beklediği 2020 Kurban Bayramı için geri sayım başladı. Bu yıl 30 Temmuz Arefe günüyle başlayacak bayram öncesi vatandaşlar, Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olup olmayacağını merak ediyor. İşte konuyla ilgili son durum...
Kurban etiyle ilgili korkutan koronavirüs açıklaması: Bulaşabilir
Son dakika haberlere göre Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, kurban etinden koronavirüs bulaşma riskine ilişkin, "İster hasta, isterse sağlıklı virüsü taşıyan kişilerin konuşma, öksürme, hapşırma sırasında saçtığı damlacıklar etin üzerine gelirse, burada birkaç saat canlı kalabilir. Bu süre içinde bulaşma riski olabilir" dedi.
BİZİ TAKİP EDİN
YUKARI