"bakan albayrak" İLE İLGİLİ HABERLER

Bakan Akar'dan yakalanan 18 rejim askeriyle ilgili açıklama
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rasulayn'ın güneydoğusundaki arama tarama faaliyetleri sırasında ele geçirilen 18 kişinin durumuna ilişkin, "Rejim ordusuna mensup olduğu anlaşılan 18 kişinin Ruslara teslim edilmesi konusu şu anda Ruslarla görüşülüyor, konuşuluyor. Bu konudaki gelişmeleri Sayın Cumhurbaşkanımıza arz ettik, talimatlarını aldık." dedi.
Bakan Pakdemirli'den Belarus'ta tarımsal işbirliği açıklaması
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Tarım Yürütme Komitesi Toplantısı gibi diğer tüm teknik toplantıların ve gerçekleşecek üst düzey ziyaretlerin hem tarımsal ticaretin hem de teknik unsurların önündeki engelleri ortadan kaldıracağı, ikili tarımsal iş birliği ve ticaretine olumlu yansıyacağı inancındayım" dedi.
Son dakika: Bakan Akar'dan Tel Abyad uyarısı!
Gelen son dakika haberine göre Suriye sınırının sıfır noktasındaki birlikleri deneteyen Milli Savunma Bakanı Akar, Tel Abyad için "Burada bir şey bitmiş değil, her an her şey olabilir. Ona göre herkes hazırlıklı olmalı." dedi.
Bakan Yardımcısı Sayan'dan
Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, dün cep telefonlarına kısa mesaj olarak gönderilen Türkiye Ulusal Uyarı Sistemi (UYARSİS) test mesajına ilişkin, "Test mesajımızla Cumhuriyetimizin 96. yılını vatandaşlarla kutlayalım istedik." dedi.
Bakan Çavuşoğlu: DEAŞ her zaman İslam'ın düşmanı olmuştur
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu terör örgütü DEAŞ ve ölü ele geçirilen elebaşısı Ebubekir El Bağdadi'nin her zaman insanlığın, İslam’ın ve Türkiye’nin düşmanı olduğunu belirterek, El Bağdadi'nin ölü ele geçirildiği operasyonda Türk ve ABD’liler arasında bilgi alışverişi ve koordinasyon olduğunu belirtti.
Bakan Akar'dan 150 saat sona ererken çok önemli açıklama
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Suriye’nin kuzeyinde oluşturulacak güvenli bölgeden teröristlerin temizlenmesi için verilen 150 saatlik sürenin dolmasına yaklaşılırken yaptığı açıklamada "Terör koridoruna izin yok. Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadeleye devam" ifadelerini kullandı.
Bakan Pekcan'dan Cumhuriyet Bayramı mesajı
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Cumhuriyet, demokrasi ve kalkınmamıza en uygun ortamı sağlamış, bu yolda ülkemiz takdire şayan mesafeler kat etmiştir. 96 yıldır ilerleyişini sürdüren Türkiye'miz bugün, büyüyen ekonomisi, güçlü demokrasisi ve hukuk devleti kimliğiyle dünyanın yükselen güçleri arasında yer almakta, bölgesine ve dünyaya umut olmaya devam etmektedir" açıklamasında bulundu.
Bakan duyurdu: 11 Kasım'da başlayacak
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Muğla'nın Dalaman ve Göcek bölgelerinde 11 Temmuz'da çıkan yangında zarar gören ormanlık alanların yeniden ağaçlandırılması için çalışmalar tamamlandı. Yangından 4 ay sonra 11 Kasım'da ilk fidanlar dikilecek. Gelin 11 Kasım'da saat 11.11'de '#GeleceğeNefes' seferberliğimizde bize katılın" açıklamasında bulundu.
Bakan Akar'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı. Terörle mücadeleye değinen Akar mesajında, "Mücadelemiz; en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar gece-gündüz, yaz-kış, dağ-bayır demeden yurt içinde ve sınır ötesinde devam edecektir" dedi.
Bakan Selçuk'tan öğretmen ataması açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, TVNET'te Türk Kahvesi programında Ayşe Böhürler'in sorularını yanıtladı. Selçuk, eğitim sisteminin geleceğine ilişkin, "Planlarımızı Türkiye'nin gelecek 30 yılını düşünerek yapıyoruz" dedi. Selçuk, "Benden şu tarihte şu kadar diye atama sayısını beklemesinler. Biz imkanlara çalışıyoruz. Şubat ataması için de böyle bir çalışma devam ediyor" ifadelerini kullandı.
ŞANS OYUNLARI
BİZİ TAKİP EDİN
YUKARI