"bakan albayrak" İLE İLGİLİ HABERLER

Bakan Pakdemirli dijital küpeleri tanıttı
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, kendilerinin geliştirdiği büyükbaş hayvan küpeleri hakkında bilgi verdi. Yeni nesil küpelerle hayvan varlığının yüzde 5 artabileceğini belirten Pakdemirli, “Küpeler cep telefonu gibi çalışıyor. Hayvanların konum bilgisini, kızışma dönemlerini takip ediyor. Veterinerlere mesaj gönderiyor. 3 günde bir aktif olan küpenin pilleri 3-5 yıl dayanabiliyor” dedi.
Bakan Selçuk'tan Öğretmenler Günü mesajı
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Çocuklar, engin bir denizin ortasında yol alan gemiler bizim hayalimizde. Öğretmen, o geminin yelkenlerine öyle bir rüzgar olur ki geminin seyrini değiştirir, istikametini gösterir. Bir gemi bir milim de olsa bin mil de olsa ilerliyorsa hep o rüzgarın etkisiyledir." ifadelerini kullandı.
Bakan Soylu'dan önemli açıklamalar
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gaziantep - Nizip'te Güneydoğu Entegre Fıstıkçılık Fabrika Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulunuyor.
Bakan Selçuk: Öğretmen yetiştirmede bir arayışın içindeyiz
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmen yetiştirmede yeni bir ufka ihtiyaç olduğunu belirterek "Tarihsel olarak bir öğretmen yetiştirme damarımız var, bunun üzerine inşa edebiliriz. Öğretmen yetiştirmede şahsiyet çok önemli. Çocuk güçlü bir şahsiyet görürse ondan etkilenerek gelişir, dönüşür" dedi.
Bakan Akar: Bedelliye 20 bin 725 kişi başvurdu
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yeni kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 20 bin 725 yükümlünün bedelli askerlik için müracaat ettiğini belirterek "Bunlardan 688 milyon civarında bedel tahsil edilmiş bulunuyor. 31 Aralık 2019'a kadar müracaatların alınmasına devam edilecektir. Bu süreç devam ediyor. Uygulamaya yönelik herhangi bir sıkıntı yoktur" dedi.
Bakan Twitter'dan duyurdu: Binlerce personel alınacak
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Mutlu birey, uyumlu aile ve müreffeh bir toplum için çalışmaya devam ediyor, 2 bin 313 sözleşmeli personel, 322 kadrolu personel, bin işçi, bin ASDEP personelini büyük ailemize katıyoruz" dedi.
Bakan Soylu: Yeminimizdir Murat Karayılan lime lime olacak
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda yaptığı açıklamada "Allah'a ve millete yeminimizdir, Murat Karayılan lime lime olacak." dedi.
Bakan Kasapoğlu: 'Sporsuz bir Türkiye düşünülemez'
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sporsuz bir Türkiye düşünülemeyeceğini belirterek, gençlerin spor yapabilmesine imkan sağlamak için tüm gayretleriyle çalıştıklarını söyledi.
Bakan Akar'dan son dakika açıklaması
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: "Devriyeler, Ruslarla yaptığımız mutabakat çerçevesinde devam ediyor. Bunun dışında birtakım zorluklarımız var. Bunları da yine Ruslarla görüşmek suretiyle çözmeye çalışıyoruz."
Bakan Varank'tan KOBİ'lere faiz indirimi müjdesi
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOBİ`lerin finansmana daha kolay erişimi için KOSGEB`in bankalarla yaptığı protokolde firmalar lehine değişikliğe gittiklerini belirterek, "KOSGEB, bankalarla yaptığı yeni anlaşmayla Finansman Destek Programı`nda faiz oranlarını aşağı yönlü revize ederek 175 baz puanlık bir indirim yaptı" dedi.
ŞANS OYUNLARI
BİZİ TAKİP EDİN
YUKARI