Siyaset - Ardahan Haberi Ardahan Haber Ardahan Gazetesi - Son Dakika Haberleri http://ardahanhaberi.com/siyaset/ Ardahan Haberi, Ardahan Haber, Ardahan son dakika haberleri, gazeteleri, internet manşetleri, yazarları, canlı tv ve radyoları tr http://ardahanhaberi.com http://ardahanhaberi.com http://ardahanhaberi.com/images/genel/WhatsAppZImageZ2019-07-16ZatZ01.00.29_1.jpg http://ardahanhaberi.com 315 90 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Akdeniz'de kendi planlarımızı uygulamaya devam edeceğiz

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki 15.30'da başlayan kabine toplantısı sona erdi.

Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Lübnan halkının yanında yer almak için tüm imkanlarımızı seferber ettik. 

DOĞU AKDENİZ

Bilindiği gibi bölgedeki sismik araştırma faaliyetlerimizi Merkel'in ricası üzerine bir süreliğine ertelemiştik. Ancak Yunan tarafı Mısır ile hiçbir hukuki temeli olmayan bir anlaşmaya yönelmiştir. Türkiye’nin hiçkimsenin hakkında hukukunda denizinde meşru çıkarlarında gözü yoktur. Bizim tek talebimiz bize de aynı anlayışla yaklaşılmasıdır. Biz diyoruz ki gelin Akdeniz deki tüm ülkeler olarak bir araya gelelim. Herkes için kabul edilebilir herkesin hakkını koruyan bir formül bulalım.

Türkiye gibi 780 bin kilometrekarelik dev bir toprak parçasını görmezden gelip birkaç kilometrekarelik adalar üzerinden bizi sahillerimize hapsetme girişimine elbette rıza göstermeyeceğiz.

Sorunların hakkaniyetle çözümü için her zaman varız.

Sağduyu hakim olana kadar Türkiye olarak sahada ve diplomasi alanlarında kendi planlarımızı uygulamaya devam edeceğiz. 

Ekonomide olduğu gibi enerjide de ülkemizin bağımsızlığı için mücadele etmeye devam edeceğiz.

Kişi başına gelirde dünya ortalamasında üst gelir ortalamasına yükselttik. 2019 yılında insani gelişmişlik sırasına göre Türkiye 6 basamak yükseldi. Bu sayede dünya bankası tarafından hazırlanan iş yapma kolaylığı endeksinde geçtiğimiz yıl 10 basamak birden yükselerek 33. sıraya yükseldik. Bütün bunlar ülkemizdeki refah düzeyini ifade etmesi bakımında söylüyorum. Bunlar aynı zamanda benim vatandaşımın alım gücünün nereden nereye yükseldiğini göstermesi bakımından arz ediliyor. İş açma geçen sene 30 bin 842 iken bu sene 85 bin 263'ü buldu. Almanya Rusya bugün itibariyle kapılarını açmış durumdalar. Yine yükselmeye başladığımızı hep birlikte göreceğiz. Salgın sebebiyle turizmde yaşadığımız tüm sorunları gidermeye çalışıyoruz.

Merkez Bankası döviz rezervimiz 28 milyar dolardan 90 milyar doların üzerine çıktı.

IMF olan borcumuz biz göreve geldiğimiz de 23.5 milyar dolardı ve biz bunu 2013 mayısında sıfırladık. Türkiye'nin şu an IMF borcu yok. Boşuna avucunuzu ovuşturmayın. IMF bizden 5 milyar dolar borç istedi.

Türkiye'nin bugün geleceğine güvenle bakmasının aktif pozisyon almasının gerisinde işte bu güçlü altyapı vardır.

Girdiğimiz her mücadeleden başarıyla çıktık. Türkiye'nin bölgesel ve küresel bir güç olarak yükselen yıldızından rahatsız olanlar üzerimize geldiler. Başka hiçbir ülkeden talep edilmeyen şartlar bizden istendi.

2019 yılı ülkemiz için yeniden dengelenme sürecinin yaşandığı bir yıl oldu. Maruz kaldığımız çok yönlü saldırılara rağmen ekonomimiz attığımız kararlı adımlarla 2019'un son çeyreğinde yeniden güçlü büyüme politikasına döndü.  2019 yılının son çeyreğinde ekonomimiz yüzde 6 oranında kayda değer bir büyüme kaydetti. 

Faizler daha da düşecek çünkü yatırımcı yatırımlarını rahatlıkla yapabilsin istiyoruz.

Ekonomik yükseliş 2020 yılının ilk aylarında da devam etti. Yılın ilk çeyreğinde ülkemiz yüzde 4.5 gibi yüksek bir büyüme performansı sergiledi. Küresel finans sisteminin bize dayadığı yüksek faiz yaklaşımını asla kabul etmedik.

Türkiye ekonomide bu suni rüzgarlarla eğilip bükülebilecek bir ülke değildir. Yaşadığımız her sıkıntı da ülkemizin gücü bir kez daha sınanıyor. Hamdolsun bu sınamaların hepsinden alnımızın akıyla çıkıyoruz.

Salgın sadece insan sağlığını ve hayatını tehdit etmiyor. Aynı zamanda çok ciddi ekonomik sonuçlar da doğuruyor. Salgın nedeniyle küresel tedarik zincirleri aksamış birçok tesiste üretim durmuş ya da yavaşlamıştır. İşsizlik oranlarında yükseliş ve tüketim alışkanlıklarında değişikler ortaya çıkmıştır. IMF 2020 yılı için daralma beklentisini yükseltmiştir.

Aldığımız tedbirler, şoklara karşı tecrübemiz sayesinde ekonomimizi hızla toparladık. Salgının kontrol altına alınmasıyla dünya ile paralel şekilde normalleşme adımları attık.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

]]>
http://ardahanhaberi.com/cumhurbaskani-erdogan-akdeniz-de-kendi-planlarimizi-uygulamaya-devam-edecegiz/43931/ Mon, 10 Aug 2020 19:58:00 +0300
CHP'de A Takımı belli oldu

CHP'den yapılan yazılı açıklamaya göre; Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, 18 olan MYK üye sayısını 16'ya düşürdü. CHP'de Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Genel Sekreter ise Selin Sayek Böke oldu.

Hukuk ve Seçim İşleri için Muharrem Erkek'i, Tanıtım ve Halkla İlişkiler için ise Gamze Akkuş İlgezdi'yi görevlendiren Kılıçdaroğlu, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak Seyit Torun'u, Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak da Onursal Adıgüzel'i atadı.

CHP'nin yeni MYK'sı şöyle:

Fethi Açıkel Bilim, Yönetim ve Kültür Platformundan, Veli Ağbaba İşçi Sendikaları, Esnaf - Sanatkâr ve Sivil Toplum Kuruluşlarından, Ahmet Akın Enerji, Alt Yapı Projelerinden, Gökçe Gökçen Gençlik Politikalarından, Lale Karabıyık Eğitim Politikalarından, Gülizar Biçer Karaca İnsan Haklarından, Bülent Kuşoğlu İdari ve Mali İşlerden, Ali Öztunç Doğa Hakları ve Çevreden, Yüksel Taşkın ise Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak yer aldı.

 

]]>
http://ardahanhaberi.com/chp-de-a-takimi-belli-oldu/43930/ Mon, 10 Aug 2020 19:55:54 +0300
Bakan Albayrak'tan şehit 2 polis için başsağlığı mesajı

Bakan Albayrak, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Hakkari Yüksekova’da zırhlı aracın devrilmesi sonucu 2 özel harekat polisimiz Adnan Kısar ve Osman Gül'e Allah'tan rahmet, acılı ailelerine sabır diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun" dedi.

 

]]>
http://ardahanhaberi.com/bakan-albayrak-tan-sehit-2-polis-icin-bassagligi-mesaji/43929/ Mon, 10 Aug 2020 19:55:54 +0300
AK Parti Milletvekili Günay'dan İl Emniyet Müdürü Dinç'e ziyaret

Günay, Dinç'e İl Emniyet Müdürlüğü personelinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele gösterdiği fedakarlık nedeniyle teşekkür etti.

Dinç ile kentteki huzur ve güvenlik çalışmalarını değerlendiren Günay, şunları kaydetti:

"Eskişehir'in dünyanın en güvenli şehirleri arasında yer almasının ardında önemli bir emek var. Eskişehir'imiz bugün dünyanın en güvenli şehirleri arasında yer alıyor. Bu araştırmalarda çıkan sonuçlar bizleri gururlandırıyor. Şüphesiz burada en büyük emek güvenlik güçlerimizin. Kendilerini bu anlamda da kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum."

]]>
http://ardahanhaberi.com/ak-parti-milletvekili-gunay-dan-il-emniyet-muduru-dinc-e-ziyaret/43928/ Mon, 10 Aug 2020 19:55:54 +0300
AK Parti Bartın Milletvekili Tunç'tan inceleme

Tunç, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, İl Genel Meclisi Üyesi Ali Eyüpustaoğlu, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, AK Parti İlçe Başkanı Hikmet Çalık ve İl Genel Meclisi Üyesi Kadir Saraç ile bir araya gelerek ilçedeki çalışmaları değerlendirdi.

Yapımı devam eden atıksu arıtma tesisi inşaatı şantiyesini de ziyaret eden Tunç, burada inşaat çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Tunç, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçede alt yapı çalışmaları, cadde düzenlemelerinin ardından yaklaşık 4 milyon liraya mal olacak önemli bir çevre yatırımı olan arıtma tesisinin tamamlamasıyla ilçenin ortasından geçen Ulus Çayının kirlenmekten kurtulacağını söyledi.

Ulus Belediye Başkanı Uzun da doğa kenti ilçelerine yapılan hizmetlere verdiği destek ve ziyaretinden dolayı Tunç'a teşekkür etti.

]]>
http://ardahanhaberi.com/ak-parti-bartin-milletvekili-tunc-tan-inceleme/43927/ Mon, 10 Aug 2020 19:55:53 +0300
Bakan Soylu'dan flaş açıklama! Tüm Türkiye'de yapılacak...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, PKK'ya karşı yılbaşından itibaren düzenlenen operasyonlarda 62'si üst düzey 474 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Koruma Dairesi Başkanlığı bünyesinde kurulan Koruma Eğitim Akademisinin açılışı nedeniyle Elmadağ Polis Meslek Eğitim Merkezi'nde tören düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başlayan törende Akademiyi tanıtan film katılımcılara izlettirildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu törendeki konuşmasına, Samsun ve Yüksekova'daki 3 şehide rahmet dileyerek başladı. Güvenlik güçlerinin görevlerinin bu tür sonuçları olduğunu kaydeden Soylu, "Gazi olmak büyük bir onur, şehadet ise bizim görevimizin en büyük hayali" diye konuştu.

Ailelerinden daha fazla koruma görevlileri ile vakit geçirdiklerini söyleyen Soylu, Türkiye'deki koruma meselesinin bir akademi çatısı altında oluşturulmasının gecikmiş bir adım olduğunu söyledi. Soylu, ilk kez bir koruma eğitimi akademisi açılması ve bu çatı altında hem deniz polisi hem de hava polislerinin temel eğitimlerinin verilmesinin çok önemli olduğunu kaydetti.

"Geçmişten itibaren 'Şu polisi beğeniyorum, bu polis benim yanımda koruma olsun' talepleriyle çok kez karşılaştık. Bu dönem bitti. Koruma Eğitimi Akademisinden mezun olmayan buradan eğitim almayan bundan sonra koruma görevi yapamayacak" ifadelerini kullanan Soylu, söz konusu akademinin bilgi, birikim ve standartları ile bölge coğrafyasına da ciddi katkı sağlayacağını belirtti.

Akademide mevcut korumalara "hizmet içi eğitim", ilk kez koruma hizmetine gireceklere de sertifika verileceğini anlatan Soylu, ilk etapta 500 kişinin eğitime alınacağını bildirdi.

Eğitimde başarılı olan personelin dil eğitimine de gönderileceğini aktaran Soylu adaylara, "Siz sürekli hazır olmak zorundasınız. Zihni olarak, beden olarak, ruh olarak hazır olmak zorundasınız. Onun için en iyi atış kabiliyeti sizde olmak zorundadır. Sizler atletizm dahil birçok branşta en iyi olmak zorundasınız. Haftalık spor, koşu ve atışlarınızı hiç ihmal etmemelisiniz. Siz bir numara olmalısınız, nezakette, saygıda. Korumalısınız ama kırmamalısınız. Vatandaşın gözünden anlayan, aynı zamanda bir psikolog, aynı zamanda bir sosyolog, aynı zamanda en iyi bir halkla ilişkilerci, ama aynı zamanda keskin bir koruma kabiliyeti olan bir anlayışı ortaya koymalısınız" sözleriyle seslendi.

"TÜRKİYE BÖLGEDEKİ PLANLARI BOZDU"

Devletlerin daha önce başka devletlerin ordularına karşı kendilerini korumaya çalışırken bugün küresel terör örgütlerinin devletleri tehdit eder hale geldiğine işaret eden Soylu, Türkiye'nin düzenlediği 3 harekatla bölgedeki planları bozduğunu söyledi.

ABD'nin bölücü terör örgütü PKK ile petrol anlaşması yaptığını hatırlatan Soylu, "PKK'ya karşı yılbaşından itibaren düzenlenen operasyonlarda 62'si üst düzey 474 terörist etkisiz hale getirildi" diye konuştu.

FETÖ ile mücadeleye yönelik çalışmalar hakkında da bilgi veren Soylu, 2020'nin başından itibaren 6 bin 896 operasyonda 10 bin 814 kişinin gözaltına alındığını bunlardan 1681'inin tutuklandığını kaydetti.

Dünyanın Türkiye'ye hem terör hem göç meselesi nedeniyle teşekkür borcu olduğunu söyleyen Soylu, göç meselesinin küresel bir yıkım haline gelmemesinde Türkiye'nin anlayışı ve kararlılığının etkili olduğunu belirtti.

FRONTEX İLE İLİŞKİLER

Avrupa'ya gitmeye çalışan sığınmacılara yönelik Ege'deki tavrı nedeniyle Yunanistan'ı eleştiren Soylu, konuşmasına şöyle devam etti:

"Maalesef botlara şişleri batırıyorlar. 30- 40 kişiyi ölüme terk ediyorlar. Bu bir hayvanlıktır. Çok net söylüyorum tam bir hayvanlıktır. FRONTEX'in (Avrupa Sınır ve Sahil Güvenlik Ajansı) bölgedeki gemilerinin şahit olduğu olaylar var. FRONTEX diye uydurma bir teşkilat kurdular. Kurdukları teşkilatın tek bir amacı var, yaptıkları rezillikleri örtmek, çamaşır suyuyla temizlemek. Avrupa'ya da böyle bir teşkilat yakışır zaten.

Arkadaşlarıma da söyledim; bu teşkilat ile ilişkileri en alt düzeye indirmek bizim sorumluluğumuzdur. İyi niyetli davrandık. Bunlarla her türlü bilgi alışverişini ortaya koyduk ama sırtını insanlığa dönen bir teşkilat ile bizim çok yüksek bir ilişki sürdürmemizin bir anlamı olmadığını elde ettiğimiz acı tecrübeler sonrasında görüyoruz. Göçmen botunu yakalıyorlar, motorunu söküyorlar, çekip bizim kara sularımızda, denizin ortasında ölüme terk ediyorlar. Ege'de bazen göçmen botunu delip bizim ekiplerimize haber veriyorlar. Batmadan yetişirsek ne ala. İşte bizim kardeşlerimizin o acil durumlara koştura koştura yetişmesi tamamen vicdanımızla ilgili bir meseledir. 'Göçü merhametimizle yönetiyoruz' derken esas itibariyle bunu kastediyoruz."

Sahil Güvenlik personelinin mesai kavramı gözetmeden çalıştığını da dile getiren Soylu, "Hesap vereceğimiz Avrupa değil, Allah'tır" dedi.

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE

Yılbaşından bugüne kadar uyuşturucu ile mücadele operasyonlarında 64,8 milyon kök kenevir, 6 milyon 150 bin ecstasy, 1 milyon captagon, 33 ton esrar, 6,3 ton eroin ele geçirildiğini belirten Soylu, söz konusu dönemde 80 bin 10 operasyonda gözaltına alınanlardan 12 bin 319'unun tutuklandığını kaydetti. Soylu, Avrupa için değil, çocukların ve gençlerin geleceğinin kararmaması, terör örgütlerinin uyuşturucu ticaretinden finansman sağlamaması için mücadele ettiklerini vurguladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Koruma Dairesi Başkanlığı bünyesinde kurulan Koruma Eğitim Akademisinin açılışı nedeniyle Elmadağ Polis Meslek Eğitim Merkezi'nde düzenlenen törende konuşan Soylu, ülkelerin güvenlik problemlerini yönetmekteki tecrübe ve başarısının küresel salgın döneminde de kendini gösterdiğini söyledi.

Soylu, dünyanının gelişmiş ülkelerinin maske savaşlarını gördüklerini ifade ederek, söz konusu ülkelerin havaalanlarında kargolara resmen el koyduğunu, diplomasi alanında kınama protestolarının gerçekleştiğini, Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin birbirlerini yalnız bırakmakla tehdit ettiğini anımsattı.

Türkiye'de ise sürecin kamu düzeni bozulmadan, sağlık sistemi kilitlenmeden, üretim ve tedarik zinciri aksatılmadan sürdürüldüğünü belirten Soylu, aynı prensipler çerçevesinde virüs ile mücadelenin sürdüğünü kaydetti.

"İL SALGIN DENETİM MERKEZLERİ HAFTA SONUNA KADAR DİĞER İLLERDE DE FLİYETE GEÇECEK"

Koronavirüs tedbirlerinin denetlenmesine yönelik yaptıkları çalışmaları da aktaran Bakan Soylu, yarın Türkiye genelinde yüksek yoğunluklu denetim gerçekleştireceklerini duyurdu.

Denetimlerde temel amaçlarının rehberlik, vatandaşları uyarmak ve salgın ile mücadeleyi birlikte gerçekleştirmek olduğunu belirten Soylu, "Maksadımız işlem yapmaktan ziyade, bir gerçeği birbirimizle paylaşmak olduğu için kamuoyuna önceden ilan ederek haberli bir denetim yapıyoruz." diye konuştu.

Türkiye genelinde 15-21 Mayıs, 5 Haziran, 8 Temmuz ve 22 Temmuz'da eş zamanlı denetimler yaptıklarını hatırlatan Süleyman Soylu, bu denetimlerde daha çok uyarıda bulunduklarını ve 7 bin 694 işlem gerçekleştirildiğini de söyledi.

Kırıkkale'de pilot olarak başlatılan İl Salgın Denetim Merkezleri'nin 81 ilin yarısında oluşturulduğunu belirten Soylu, söz konusu merkezlerin hafta sonuna kadar diğer illerde de faaliyete geçeceğini kaydetti.

Soylu, vatandaşlardan maske, sosyal mesafe ve özellikle el hijyeni konusunda dikkatli olmalarını istedi.

"YÜKÜ, SORUMLULUKLARI DİĞER ÜLKELER GİBİ DEĞİL"

İçişleri Bakanı Soylu, Türkiye'nin kazandığını cebine koyan bir ülke olmadığını vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Çevresindeki komşuları problemsiz, bulunduğu coğrafyada güvenlik riskleri olmayan, normal işlerle uğraşan bir ülke değiliz. Yükü, sorumlulukları diğer ülkeler gibi değil. Ege'de göçmen botu gözetlemek, 3 bin metre rakımda terör operasyonu yapmak ya da uyuşturucu bağımlıları ile mücadele etmek için binlerce personel, milyarlarca lira yatırım yapmak bizim için bir tercih değil, bizim için bir zorunluluktur.

Bu topraklarda yaşamanın, bu coğrafyada ayakta kalabilmenin ve karakterimizin, anlayışımızın getirdiği zorunluluklar var. Bunların ekonomik zorlukları var mı? Elbette ki var. Bunların sosyal sorumlulukları elbette ki var. Ancak bu sorumluluklar, kafamızı kuma gömemeyeceğimiz, kaçamayacağımız, millet olarak varlığımız ile ilgili sorumluluklardır."

Türkiye'nin son 18 yılda sadece kalkınıp gelişmediğini, sadece otoyol, hastane ve üniversite yapmadığını, sadece savunma sanayinde dev adımlar atmadığını belirten Soylu, varlığı ile ilgili bütün bu sorumluluklarına da sahip çıktığını dile getirdi.

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNDEKİ EĞİTİM FLİYETLERİ

İçişleri Bakanlığı olarak geçen yıl eğitim konusunda atağa geçtiklerine de değinen Bakan Soylu, Polis Akademisi Başkanlığı bünyesinde 2019 sonuna kadar toplam 3 bin 179 konu başlığında 2 milyon 939 bin 463 kursiyere eğitim verildiğini söyledi.

Soylu, bu yıl ise toplam 418 bin 953 personele hizmet içi eğitim verilmesinin planlandığını bildirdi.

Polis Akademisi Başkanlığınca bugüne kadar 84 ülkeye 2 bin 465 eğitim düzenlendiğini, 40 bin 844 yabancı kursiyerin eğitildiğini aktaran Soylu, bunun Türkiye'nin önemli başarı kalemlerinden olduğunu vurguladı.

2015 yılı sonrası eğitimlerde, öncesine oranla yüzde 115 artış olduğunu ifade eden Soylu, Polis Akademisi müfredatını da masaya yatırdıklarını, yeni adımların önümüzdeki günlerde atılacağını kaydetti.

BAKAN SOYLU: YARIN TÜM TÜRKİYE'DE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya hesabından son dakika açıklamalarında bulundu. Yarın tüm Türkiye'de, salgın ile yoğun denetiminin ikincisinin gerçekleştirileceğini belirten Bakan Soylu, 'Geçtiğimiz hafta tüm Türkiye'de denetime katılan; yöneticilerimize ve kolluk güçlerimize teşekkür ediyoruz' dedi.


 

]]>
http://ardahanhaberi.com/bakan-soylu-dan-flas-aciklama-tum-turkiye-de-yapilacak/43926/ Mon, 10 Aug 2020 19:55:52 +0300
AK Partili Mehmet Özhaseki: 'Projeleri takip ediyorum'

Özhaseki, TBMM çalışmaları ile Genel Başkan Yardımcılığı vazifesi nedeniyle Kayseri'de her gün bulunamasa da yaz aylarında her hafta sonu Kayseri’ye geldiğini ve Ankara’da her gün Kayseri projeleri üzerine istişarelerde bulunduklarını söyledi. Özhaseki, “Doğup büyüdüğümüz, bize emek veren şehrimize her türlü katkıyı sunmak için her fırsatı değerlendiriyoruz. Bizi bugünlere Kayseri getirmiştir, hakkı çoktur. İmkân oldukça, ömrümüz vefa ettikçe bu hakkı ödemeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. Kayseri’de devam eden projeleri de anlatan Özhaseki, şunları kaydetti:

“Hava İkmal Millet Bahçesi’nin ihalesi yapıldı. Yakın zamanda temel atma töreni yaparız. Sayın Cumhurbaşkanımızın projeleri olan Millet Bahçeleri, şehirlerimizin olmazsa olmazları arasına şimdiden girdi. Ben de benzer bir proje için 20 yıl önce girişimde bulunmuştum. Nasip bugüneymiş. Kayseri Havalimanı’nın ihalesi bir ay içerisinde yapılacak. Havalimanı genişletilecek. Kayserimiz, ülkemizin gözbebeği, parlayan yıldızıdır. Şehrimiz geliştiği için artan hava trafiğini daha geniş bir havalimanı karşılayacak. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız, Belsin - Terminal - Şehir Hastanesi - Nuh Naci Yazgan Raylı Sistemi’nin ihalesini yaptı. Yakın bir zamanda işe başlayacaklar. Bunların hepsi kıymetli projeler. Şehrimizin gelişmesi ve vatandaşlarımızın daha iyi imkânlara sahip olması açısından önem arz ediyorlar. Kayseri Hızlı Tren meselesinde projeler bitti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız, dış kredi görüşmeleri yapıyorlar. Kredi görüşmeleri bitince ihaleye çıkacaklar. Bize de bu müjdeyi verecekler. Ankara - Kayseri arası üç yüz kilometre. Zaten yarısı yapıldı. Kalan diğer yarısı yapılacak. O da iki üç yıl içerisinde bitecek inşallah.”

]]>
http://ardahanhaberi.com/ak-partili-mehmet-ozhaseki-projeleri-takip-ediyorum/43925/ Mon, 10 Aug 2020 19:55:52 +0300
Gözler Ankara'da! Kritik toplantı başladı

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki kabine toplantısı, saat 15.30'da başladı.

]]>
http://ardahanhaberi.com/gozler-ankara-da-kritik-toplanti-basladi/43924/ Mon, 10 Aug 2020 19:55:51 +0300
AK Parti'den Meral Akşener açıklaması!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, AK Parti'nin 19. kuruluş yıl dönümü kutlamalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

14 Ağustos'ta kutlanan kuruluş yıl dönümünü bu yıl 1 gün erkene aldıklarını ifade eden Ünal, 13 Ağustos Perşembe günü yapılacak Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nın ardından Mamak'taki 75. Yıl Parkı'nda kuruluş yıl dönümünü kutlayacaklarını belirtti.

Park içinde yer alan yaklaşık 4 bin kişilik amfi tiyatroda, sosyal mesafe kurallarına dikkat edilerek kutlamaların yapılacağını anlatan Ünal, şöyle konuştu:

"MYK ve MKYK üyelerimiz, kurucu üyeler, eski TBMM başkanları, parti kurulları, 27. Dönem milletvekilleri, ana kademe MYK ve MKYK üyeleri, il başkanları, büyükşehir belediye meclisi başkan vekilleri, il genel meclisi başkanları, kabine üyeleri, önceki dönem MYK üyeleri, önceki dönem bakanlar kurulu üyeleri, birim başkan yardımcıları, Ankara il ve ilçe yönetimleri, Ankara ilçe belediye başkanları ve bakan yardımcıları olmak üzere toplam 975 davetli olacak. Kutlamalar sade bir şekilde gerçekleştirilecek."

SLOGAN "MİLLETİMİZLE BERABER İNANDIĞIMIZ YOLDA AK PARTİ 19 YAŞINDA"

Ünal, kutlamalarda AK Parti'nin kuruluşundan bu yana hazırlanan seçim şarkılarını sanatçıların seslendireceğini, 19. kuruluş yıl dönümü için hazırlanan özel bir şarkının da partililerle paylaşılacağını dile getirdi.

"Bu yıl 'Milletimizle Beraber İnandığımız Yolda AK Parti 19 Yaşında' sloganını kullanacağız." diyen Ünal, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İnandığımız yolda ifadesinin altını çizerek söylemek isterim. Kurulduğumuz günden beri hangi ilkelere inandıysak, Türkiye için neler vadettiysek bunları gerçekleştirmenin ve milletimizin bize emanet olarak verdiği büyük Türkiye idealinin ve tarihin içinden akıp gelen milletin büyük iddiasının temsilcisi ve emanetçisi olmaya dikkat gösterdik."

Mahir Ünal, kurulduğunda bazı kesimlerin AK Parti'ye 6 ay ömür biçtiğini ancak o günden bugüne tam 19 yılın geçtiğini söyledi.

"AK Parti'den kurtulmalıyız" diyenlerin geçtiğimiz 18 yılda yüzlerce kez hayal kırıklığına uğradığına dikkati çeken Ünal, şunları söyledi:

"Bu kesimlerin, bütün dünyanın beraber yaşadığı küresel salgın olayında da umutları, hayalleri boşa çıktı. Milletimizle inandığımız yolda yürümeyi kendimize şiar edindik. Bundan sonraki süreçte de biz biliyoruz ki Türkiye'nin önü açık. Bugün belki içinde yaşadığımız için farketmediğimiz bir süreç var. Dünya büyük bir değişim ve kırılmanın içinde. Dünya, bundan 100 yıl önce yaşadığı değişimin benzerini yeniden yaşıyor. Dijitalleşme ve Kovid-19 sonrası dünyanın nasıl bir şekle gireceği tartışılırken yaşananları hep beraber görüyoruz. Lübnan, Suriye ve Irak'ta yaşananlar, son dönemde Yunanistan ve Mısır'ın yeni bir harita ilanı ve Türkiye'nin buna karşılık Navtex ilanı. Bu süreçler, bölgede dinamik değişim süreçlerinin göstergesi."

"ERDOĞAN, TÜRK SİYASETİNDE ÖNEMLİ BİR YER TUTUYOR"

Ünal, çalışma arkadaşlarından, merhum Adnan Menderes, Turgut Özal, Necmettin Erbakan, Alparslan Türkeş ve Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayalleri ve vaatlerini araştırmalarını istediğini aktardı.

Çalışmanın yapıldığını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde AK Parti'nin gerçekleştirdiği vaatlerin de hazırlandığını anlatan Ünal, "Ortaya ilginç bir tablo çıktı. Recep Tayyip Erdoğan, Adnan Menderes'ten bugüne kadar bütün liderlerin hayalleri ve vaatlerini gerçekleştiren liderdir. Liderlerin hayallerini gerçekleştiren lider olarak Erdoğan, Türk siyasetinde önemli bir yer tutuyor." diye konuştu.

Mahir Ünal, küresel krizlerin, salgının getirdiği ortak sorunları hep birlikte yaşadıklarını, bunlarla hep birlikte mücadele ettiklerini vurguladı.

"CHP'NİN AK PARTİ'YE DÖNÜK YÜZÜ BENİ İLGİLENDİRİYOR"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal, toplantıda, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını da yanıtladı.

Muharrem İnce'nin parti kuracağı iddiaları ve bunun CHP'de hangi sonuçları doğuracağına ilişkin soru üzerine Ünal, "İnce'nin kendisinin bileceği bir süreç. Siyasi parti kurmaktan ziyade hareket başlatmak istediğini ifade etti. CHP içinde hangi sonuçları doğurur bununla ilgili değerlendirme yapmam uygun olmaz. CHP'nin, AK Parti'ye dönük yüzü beni ilgilendiriyor. CHP'nin İnce'ye dönük yüzü iç meseleleri. O konuda bir şey söylemeyi doğru bulmuyorum." ifadelerini kullandı.

MERAL AKŞENER'E YÖNELİK ÇAĞRI

Bir gazetecinin "İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e yapılan 'evine dön' çağrısı Cumhur İttifakı'na katılması için mi yapıldı?" sorusu üzerine Ünal, "Siyasi partiler kendi tabanlarının sosyolojisiyle hareket ederler. Tabanlarının hassasiyet ve taleplerini dikkate almak zorundalar. Kurulduğu günden sonraki süreçte ittifaklarının içindeki pozisyonlarından dolayı Meral Akşener ve sözcüleri bu konularda açıklama yapma konusunda ciddi güçlükler çektiler. Bu güçlükler hala görülüyor. İYİ Parti'nin kendi mecrasına ve kendi siyasal tabanına henüz oturmadığını görüyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

SOSYAL MEDYA DÜZENLEMESİ

Ünal, "Sosyal medya düzenlemesinin ardından sosyal medya kuruluşlarıyla görüşmeler yapılacağını söylemiştiniz. Bu konuda bir gelişme oldu mu?" sorusuna, "Görüşmeleri Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu yapacak. Görüşmelerin siyasal bir ayağı söz konusu değil. 1 Ekim'de yasa yürürlüğe girecek. 1 Ekim'e kadar görüşmeler gerçekleştirilecek. 1 Ekim'de ilk uyarı yapılacak. Ondan sonraki 30 gün içinde bir geri dönüş olmazsa yasada belirtilen yaptırımlar uygulamaya geçecek." cevabını verdi.

]]>
http://ardahanhaberi.com/ak-parti-den-meral-aksener-aciklamasi/43923/ Mon, 10 Aug 2020 19:55:51 +0300
AK Parti'li Mücahit Yanılmaz: Türkiye, dünkü Türkiye değil

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Yanılmaz, çeşitli inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır'a geldi. Bağlar Belediyesi'ni ziyaret eden Yanılmaz, Diyarbakır'daki AK Parti'li belediye başkanları ve belediye meclis üyeleriyle düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Yanılmaz, AK Parti'li belediyelerin Diyarbakır'da önemli hizmetler gerçekleştirdiğini söyledi. Yanılmaz, "2019 seçimlerinden sonra geçen 1 yıllık süre içinde belediye başkanlarının yaptıkları ve kalan 4 yıllık süre içinde de yapacakları projeleri birlikte değerlendireceğiz. AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı olarak 2019 yılından sonra bütün belediyelerimizi ziyaret ettik. Bu kapıdan içeri giren vatandaş, çıkarken yüzü tebessüm ederek çıkmalıdır. Vatandaş haklıdır. Vatandaş memnuniyeti bizim için olmazsa olmazdır. Biz belediye bütçesini harcarken biliriz ki o para, bizim şahsi paramız değildir. O para fakirin fukaranın, yetimin, kimsesizin vergilerinden toplanan paradır. Türkiye, dünkü Türkiye değil. Türkiye, güçlü bir Türkiye'dir elhamdülillah" dedi.

Toplantıda söz alan Bağlar Belediye Başkanı AK Parti'li Hüseyin Beyoğul da ilçede 20 yıldır yapılan hizmetleri 16 ayda tamamladıklarını dile getirerek, "İlk günkü heyecan ve azimle yolumuza devam edeceğiz. Liderimiz ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın emir ve talimatlarıyla gönül, hizmet ve sosyal belediyeciliği inşallah doruk noktasına ulaştıracağız. Böyle bir çalışmaya ev sahipliği yaptığımız için çok mutluyuz. Her zaman ve her koşulda desteğini hissettiğimiz değerli başkanımız Yanılmaz'a teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından toplantı, basına kapalı olarak devam etti.

 

]]>
http://ardahanhaberi.com/ak-parti-li-mucahit-yanilmaz-turkiye-dunku-turkiye-degil/43922/ Mon, 10 Aug 2020 19:55:50 +0300
Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi! Kabinede gündeme gelecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜBİTAK Mükemmeliyet Merkezleri Açılış Töreni'nin ardından tesisleri gezdi.

Erdoğan daha sonra tören alanına tekrar dönerek, TÜBİTAK Kovid-19 Türkiye Platformu üyeleriyle bir araya geldi. Görüşme, basına kapalı gerçekleşti.

Alınan bilgiye göre, birer dakika söz alan üyeler, yerli ve milli ilaç üretimine yönelik gelişmeleri anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da yarın Ankara'da gerçekleşecek Kabine Toplantısı'nda konunun gündeme getirilmesi talimatını verdi.

Toplantıda, TÜBİTAK MAM Gen Mühendisliği ve Biyoteknoloji Enstitüsünün koordinasyonluğunda, Kovid-19 Türkiye Platformu altında tedavi odaklı 10 ilaç geliştirme projesi ve bağışıklık kazanılmasına yönelik 8 aşı geliştirme projesi olmak üzere 18 proje yürütüldüğü belirtildi.

Platformda 3 ilaç moleküler modelleme, 2 yerli sentetik ilaç, sentez ve üretimi, 2 konvalesan plazma, 3 rekombinat nötralizan antikor ve 8 farklı aşı adayı bulunduğu kaydedilen toplantıda, platformda 167 STAR Bursiyeri dahil olmak üzere 436 araştırmacının çalıştığı vurgulandı.

Türkiye'nin, Dünya Sağlık Örgütünün listesinde yerli aşı geliştiren ülkeler arasında ABD ve Çin'in ardından 3. ülke olarak yer aldığı da ifade edildi.

Bu platform salgın Türkiye sınırlarına girmeden önce, ocak ayı sonunda ilk toplantısını yapmıştı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da toplantıda yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra helikopterle Kocaeli Üniversitesi Sağlık Tesisleri ve Araştırma Merkezleri Açılış Töreni'ne geçti.

]]>
http://ardahanhaberi.com/cumhurbaskani-erdogan-talimat-verdi-kabinede-gundeme-gelecek/43833/ Sun, 09 Aug 2020 21:40:04 +0300
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sağlık yatırımlarımızın kıymeti salgın döneminde çok iyi anlaşılmıştır

Erdoğan, Kocaeli Üniversitesi Sağlık Tesisleri ve Araştırma Merkezleri Açılış Töreni'nde, Kocaeli Üniversitesi'nin Onkoloji Hastanesi ve Rehabilitasyon merkezi ile 3 tıp merkezinin açılışının yapılacağını dile getirdi.

Araştırma ve uygulama hastanesine ait poliklinik ve tıp eğitimi uygulama merkezinin toplam kapalı alanının 29 bin 500 metrekare olduğunu kaydeden Erdoğan, şu bilgileri verdi:

"Merkezin yatırım bedeli yaklaşık 73 milyon TL'dir. Günlük 4 bin hastaya poliklinik hizmeti verme kapasitesine sahip merkezimizde 225 poliklinik odası bulunuyor. Hizmete kazandırdığımız Semahat Aracı Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi ise 10 bin 300 metrekare kapalı alana sahip önemli bir yatırımdır. Binanın Aracı ailesi tarafından üniversitemize bağışlanmasından dolayı bu merkezimize merhume Semahat Aracı'nın adı verilmiştir. 45 adet kemoterapi kabini bulunan merkezimizde günlük 110 hastaya kemoterapi tedavisi uygulanacak, gerekli hallerde bu sayı 200 hastaya kadar çıkabilecektir."

Erdoğan, açılışı yapılan Deneysel Tıp Araştırma ve Uygulama Birimi Merkezi'nde denek hayvanları için kurulan elektrofizyoloji, kardiyoloji, davranış araştırma laboratuvarları ve ameliyathanelerle ilaç ve tıbbi deneylerde çok başarılı sonuçlar elde edileceğine inandığını belirtti.

Yatırım tutarı 17,5 milyon lira olan 10 bin 500 metrekare kapalı alana sahip Batı Kampüsü Sağlık Bilimleri Araştırma Merkezleri binasının içinden geçilen dönemde kritik önem taşıdığını dile getiren Erdoğan, tesis içerisinde tıbbi genetik ve moleküler biyoloji araştırma merkezi, PCR laboratuvarı, proteomiks laboratuvarı, klonlama laboratuvarı ve kök hücre merkezi yer aldığını anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, merkezin Kovid-19 salgınıyla mücadelede bölgede yürütülen PCR test hizmetlerine aktif olarak katkı sunduğunu kaydederek, toplam yatırım bedeli 147 milyon lirayı bulan sağlık tesislerinin hayırlı olmasını diledi, eserlerin inşasında emeği geçenleri tebrik etti.

 

 

"Salgın döneminde pek çok gelişmiş ülkenin sağlık sistemlerinin çöktüğüne şahitlik ettik"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünya genelinde yaklaşık 750 bin kişinin hayatına mal olan koronavirüs salgınının pek çok gerçeğin görülmesine sebep olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Bu salgın sağlık yatırımlarının önemini göstermenin yanı sıra sosyal devlet anlayışının da değerini ortaya koymuştur. Salgın döneminde pek çok gelişmiş ülkenin sağlık sistemlerinin çöktüğüne şahitlik ettik. Ekonomik güçlerine rağmen tedarik zincirini devam ettiremeyen, kamu düzenini sağlayamayan devletler gördük. Bırakın vatandaşlarına sağlık personeline dahi maske, tulum, koruyucu tıbbi malzeme temin edemeyen ülkeler oldu. Özellikle yaşlı bakımevlerinden yansıyan görüntüler bir ibret ve utanç vesikası olarak hafızalara kazınmıştır. Elbette her bir ülkenin bu yaşananlardan alacağı dersler vardır.

Türkiye olarak biz de bu süreçte sağlık sistemimizi test etme, güçlü ve zayıf yönlerimizi görme imkanı bulduk. Muhalefetin sürekli eleştirdiği, gereksiz dediği sağlık yatırımlarımızın kıymeti salgın döneminde çok iyi anlaşılmıştır. Aslında muhalefet, modern sağlık kuruluşundan ne anladığını, meşhur sahra hastanesi skandalıyla ifşa etmiştir. İstanbul'daki acil durum hastanelerimizi, Başakşehir Çam ve Sakura gibi devasa sağlık tesislerini diline dolayanlar, vatandaşlarımıza derme çatma fuar alanlarını sahra hastanesi diye yutturmaya çalıştılar. Yönettikleri mahalli idarelerde toplu taşım hizmetlerini dahi salgın şartlarına uygun olarak sunmayı beceremediler. Şov yapmaktan, karamsarlık aşılamaktan, yalan yanlış bilgilerle evham oluşturmaktan kendi asli görevlerini yapmaya fırsat bulamadılar. Tüm bunlara rağmen hamdolsun güçlü sağlık altyapımız ve tüm sağlık çalışanlarımızın fedakarlığı ile en kritik evreyi başarıyla atlattık."

Maddi imkanı ne olursa olsun bu zorlu süreçte 83 milyonun her bir ferdine, birinci sınıf sağlık hizmeti sağladıklarını belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

"Ne vatandaşlarımız tedavi hizmetlerine erişimde ne de sağlık çalışanlarımız koruyucu sağlık malzemelerine ulaşımda hiçbir sıkıntı çekmedi. Salgın tehdidi altındaki hiçbir vatandaşımızı hastane kapısından geri çevirmedik, hiçbir hastanın tedavisini ihmal etmedik. Bilhassa şehir hastanelerimiz salgın döneminde en çok istifade ettiğimiz, en çok gurur duyduğumuz sağlık tesislerimizden biri oldu. Sadece sağlık hizmetlerini en yaygın ve en üst düzeyde vermekle kalmadık aynı zamanda yeni yatırımlarla sağlık altyapımızı tahkim ettik."

"150 ülke ve 6 uluslararası kuruluşun sağlık malzemesi desteği talebini karşıladık"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşların ihtiyaçları yanında bugüne kadar 150 ülke ve 6 uluslararası kuruluşun sağlık malzemesi desteği talebini karşıladıklarını dile getirerek, "Yurt dışında bulunan 90 binden fazla vatandaşımızı kurduğumuz hava, kara ve deniz köprüleriyle ülkemize getirdik. İnşallah bundan sonra da atamız Kanuni Sultan Süleyman'ın o veciz ifadesinde buyurduğu şekilde 'Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi' düsturuyla çalışmayı sürdüreceğiz. Rabb'im yar ve yardımcımız olsun." diye konuştu.

"Bütün bunlar bize bir şeyi ikaz etmeli"

Sözlerini tamamlamadan önce başta Kocaelililer olmak üzere tüm vatandaşlara "TAMAM" diyerek sloganlaştırdıkları temizlik, maske, mesafe kurallarına riayet etmelerinin önemini hatırlatmak istediğini belirten Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

"Maalesef maskesini takmayan veya maske bulundurup da çenesinin altında barındıran vatandaşlarım var. Yanlış yapıyoruz. Bütün bunlar bize bir şeyi ikaz etmeli. Allah göstermesin. Bütün bu süreç içinde vefat edenlerin sayısını duyuyorsunuz, görüyorsunuz. Öbür tarafta hastanelerde maalesef şu anda yer alanların durumunu görüyorsunuz. Biz, bu ihmallerden çok çektik. Açık plajlar, vesaire... Lütfen bu dönem içinde bunları bırakalım ve sabırla şu dönemi atlatmaya gayret edelim. Hiçbirimizin ihmalkar davranarak ne kendimizin ne de sevdiklerimizin sağlığını riske atma lüksü yoktur. Bizim inancımızda önce tedbir, sonra tevekkül gelir. Rehavetin, duyarsızlığın, kurallara karşı kayıtsız davranmanın sonu ya pişmanlıktır ya da hastalıktır. Vatandaşlarımdan salgına karşı tedbiri elden bırakmamalarını, hayatlarını idame ettirirken muhakkak kurallara uymalarını istirham ediyorum."

Erdoğan'dan sağlık çalışanlarına teşekkür

Açılışını yaptıkları sağlık tesislerinin Kocaeli'ye ve Kocaelililere hayırlı olmasını dileyip, eserin inşasında emeği geçenleri tebrik ederek, görev yapan sağlık personeline de başarılar dileyen Erdoğan, mart ayından beri büyük bir gayretle çalışan sağlık personeline de teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasının ardından eski TBMM Başkanı Binali Yıldırım, bazı bakanlar, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, iş insanı İbrahim Aracı ve milletvekilleriyle kurdele keserek Kocaeli Üniversitesi Sağlık Tesisleri ve Araştırma Merkezleri'nin açılışını gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurdelayı keserken yaptığı konuşmada, "Tesislerimiz tüm Kocaeli'mize, inşallah tüm insanlığa hayırlı olsun diyoruz, şifa kaynağı olsun diyoruz ve özellikle emeği geçenleri tekrar tebrik ediyorum. Geçmişlerinize Allah'tan rahmet diliyorum. Sağolun, varolun. Başta Rektörümüz olmak üzere doktorlarımıza, hemşirelerimize, sağlık memurlarımıza da çok çok teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

 

 

 

 

 

]]>
http://ardahanhaberi.com/cumhurbaskani-erdogan-saglik-yatirimlarimizin-kiymeti-salgin-doneminde-cok-iyi-anlasilmistir/43832/ Sun, 09 Aug 2020 21:40:03 +0300
Kemal Kılıçdaroğlu, Hikmet Çetin ve Murat Karayalçın ile görüştü

CHP Genel Merkezi'ndeki görüşme yaklaşık 1,5 saat sürdü.

]]>
http://ardahanhaberi.com/kemal-kilicdaroglu-hikmet-cetin-ve-murat-karayalcin-ile-gorustu/43822/ Sun, 09 Aug 2020 18:11:09 +0300
Milli Savunma Bakanı Akar açıkladı! Pençe Operasyonlarında 83 terörist etkisiz hale getirildi

Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara  Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ile Irak sınır hattındaki birliklerde  denetleme ve incelemelerini sürdürüyor.

Irak sınırındaki Düğündağı Üs Bölgesinde, faaliyetler hakkında bilgi  alan Akar, ardından açıklamalarda bulundu.

Akar, 16 Haziran 2020'de başlayan Pençe-Kartal ve Pençe-Kaplan  operasyonlarının 48 gündür başarıyla devam ettiğini söyledi.

Bugüne kadar icra edilen operasyonlarda, bölgedeki tüm hakim arazi  kesimlerinin kontrol altına alındığını belirten Akar, teröristleri etkisiz hale  getirmek maksadıyla operasyon bölgesindeki arama ve tarama faaliyetlerinin  aralıksız sürdürüldüğünü bildirdi.

Bu operasyonlar sırasında teröristlerin bütün inlerine girildiğini,  bölgedeki mağara, sığınak, barınakların tek tek kontrol edildiğini vurgulayan  Akar, şu bilgileri verdi:

"Bugüne kadar yapılan operasyonlarda, 83 terörist etkisiz hale  getirildi, 359 mayın/EYP, 267 sığınak ve barınak tespit edildi, bu sığınak ve  mağaralarda 13 adet AT-4 Tanksavar füzesi, 2 adet güdümlü füze, 15 adet Doçka, 88  AK-47 piyade tüfeği ve 299 el bombası başta olmak üzere çok miktarda  silah/mühimmat ele geçirildi."

"TERÖRİSTLER ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ"

Son olarak dün, teröristlerin Haftanin'de uzun süredir üslenmiş  oldukları Pirbela Bölgesi'ne yönelik operasyonun başarıyla icra edildiğini  bildiren Akar, "Bu operasyon sırasında teröristlerin büyük bir bölümü etkisiz  hale getirilmiştir. Bunların sözde yönetici grubu da bu operasyonlar sırasında  etkisiz hale getirilmiştir. Bunlardan 5'inin cesetlerine ve silahlarına  ulaşılmıştır. Diğerlerinin de cesetlerinin arama tarama faaliyetleri sırasında  ele geçirileceği değerlendirilmektedir." ifadesini kullandı.

Operasyon sırasında Piyade Uzman Çavuş Süleyman Ural'ın şehit olduğunu  hatırlatan Akar, tüm şehitlere Allah'tan rahmet, yaralılara şifalar diledi.

İlgili Haber Bakan Akar ve komutanlar Irak sınırında

Milli Savunma Bakanı Akar, şunları kaydetti:

"Bugüne kadar olduğu gibi şehitlerimizin kanı yerde bırakılmadı,  bırakılmayacak. Bununla ilgili yapılması gereken ne varsa yapıldı, yapılmaya  devam edilecek. Ve en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar da bu  mücadelemiz aralıksız devam edecek ve inşallah biz burada bu teröristleri etkisiz  hale getirmek suretiyle asil milletimizi bu terör belasından kurtaracağız.  Amacımız, gayretimiz budur, buna çalışıyoruz. Şu anda milletimizin sevgisinden,  güveninden ve duasından aldığımız ilhamla Mehmetçik 'gece gündüz' demeden bu  faaliyetlerini aralıksız sürdürmektedir. 'Ölürsem şehit kalırsam gazi'  anlayışıyla yürütülen bu faaliyetlerde en son terörist etkisiz hale getirilmek  suretiyle faaliyetlerimizin tamamlanmasına gayret göstermekteyiz. Şu anda karada,  denizde, havada, Irak'ın kuzeyinde görevleri başında olan, gerçekten zor arazi ve  hava koşullarında büyük bir fedakarlık ve kahramanlık göstererek faaliyetlerini  sürdürmekte olan tüm silah arkadaşlarıma kazasız, belasız, hayırlı, başarılı  görevler diliyorum."

YÜKSEKOVA'DA BİRLİK ZİYARETİ

Akar ve beraberindeki komutanlar daha sonra helikopterle Hakkari  Yüksekova'ya geçti.

Bakan Akar, burada 3'üncü Piyade Tümen Komutanlığında incelemelerde  bulunup, komutanlarla bir araya geldi.

Akar'a, Komutanlıktaki harekat merkezinde, bölgede yürütülen  operasyonlara ilişkin sunum yapıldı.

 

 

]]>
http://ardahanhaberi.com/milli-savunma-bakani-akar-acikladi-pence-operasyonlarinda-83-terorist-etkisiz-hale-getirildi/43821/ Sun, 09 Aug 2020 18:11:08 +0300
Tarihi gün! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Haberin Tüm Fotoğrafları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜBİTAK Mükemmeliyet Merkezleri Açılış Töreni'ne katıldı. Yüzde yüz yerli ve dünyadaki ilk lastik tekerlekli elektrikli iş makinesi test etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜBİTAK Mükemmeliyet Merkezi açılış töreninde konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

Ekonomik destek paketleriyle her kesimden insanımızın yanında olduğumuzu gösterdik. Birileri fildişi kulelerinde ahkam keserken biz büyük ve güçlü Türkiye yolunda kararlılıkla yürüyoruz Yenilikçi projelere imza atan stratejik kurumlarımız kritik roller üstleniyor. Gebze ve Ankara’da 7 farklı alt yapıyı teknoloji eko sistemine kazandıracağız.

Bilimsel araştırmalara ilgi duyan yetenekli evlatlarımıza bir müjde vermek istiyorum. Türkiye’nin adını bilim olimpiyatlarında daha ileriye taşıyacak TÜBİTAK fen lisemiz inşallah 2021-2022 eğitim öğretim yılından itibaren öğrenci almaya başlayacak.

Günü kurtarmaya değil geleceğe mührümüzü vurmaya odaklandık. Son 18 yılda sıfırdan ARGE ve girişimcilik ekosistemi inşa ettik.

2002’de ülkeyi yönetme sorumluluğunu üstlendiğimizde ihracat hacmi sadece 36 milyar dolardı. Bu ihracatı sürükleyen hepi topu üç beş sektör varken sanayi alt yapısı da son derece zayıftı. Kalkınmayı hızlandıracak yatırımları tek tek hayata geçirdik.

Bilişim Vadisi'ni kurduk, Türkiye'nin otomobilini tanıttık. OSB sayısını 193'ten 321'e çıkardık. 21 endüstri bölgesi ilan ettik.

Savunma sanayiinde dışa bağımlılık oranını yüzde 70'ten yüzde 30'a düşürdük.
Ekonom imiz güçlendikçe sözümüzün de itibarı arttı. Tasarlayan, üreten, ihraç eden bir ülke konumuna geldik.

Hamdolsun tüm bunları da 18 yıl gibi bir sürede gerçekleştirdik. Herkesin ufku, denizi kadardır. Biz gündelik değil asırlık hedeflerin peşinde koşuyoruz. Hedeflerimizi muhterislerle değil, bilim insanlarımızla, cesur girişimcilerle birlikte gerçekleştireceğiz.

(Yerli aşı çalışmaları)

Yerli aşı geliştirme arasında ABD ve Çin'in arasında 3. sırada yer alıyoruz. Aşı çalışmalarımızda iki aşı adayımız hayvan deneylerini başarıyla tamamladı. Bir de klinik aşamnaya ulaştı. 

TÜBİTAK öncülüğünde oluşturulan Kovid-19 Türkiye Platformu 8 farklı aşı ve 10 farklı ilaç projesi yürütüyor." Özel sektör, üniversite ve devlet iş birliğiyle Kovid-19'a karşı aşı ve ilaç geliştirme projelerimizde de önemli mesafe katediyoruz.

BAKAN VARANK'TAN AÇIKLAMA

Törende konuşma yapan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, '2023’e giden bu süreçte kendimize somut hedefler belirledik. Milli gelirde imalat sanayinin payını yüzde 21’e, Ar-Ge harcamalarının payını yüzde 1,8’e, bu alanlarda çalışan araştırmacı sayımızı da 200 bin kişiye çıkaracağız. Katma değerli üretim, inovasyon ve girişimcilik alanındaki her bir adım, pandemi öncesi döneme göre çok daha fazla etkiye sahip. Dolayısıyla bu günlerin, ülkemizin sürdürülebilir ekonomik kalkınması ve toplumsal refah artışı için tarihi fırsatlar sunduğunu görebiliyoruz. Yol haritamızı 2023 Sanayi ve Teknoloji Stratejimiz belirliyor' dedi.

"TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi, ülkemizin Ar-Ge ve inovasyon üssü olma görevini üstleniyor" diyen Bakan Varank, 'Tabii burada şunun altını çizmemiz gerek; Enstitülerde yürüttüğümüz yenilikçi işlerle özel sektöre rakip değiliz. Bilakis özel sektörün, kamunun ve üniversitelerin katma değer üretmesine katkı sağlıyoruz. TÜBİTAK sayesinde bugüne kadar çok çarpıcı başarı hikayelerine imza attık. Salmonella Hızlı Tanı Kiti'ni dünyada ilk kez biz geliştirdik, patentini aldık. Kirli su ve yiyeceklerden bulaşan bu bakteri, toplum sağlığı açısından son derece zararlı. Geliştirdiğimiz bu kit, piyasadaki mevcut tanı kitlerine göre çok daha hızlı sonuç veriyor. Çin bize başvurdu, ülkemizden teknoloji transferiyle bu ürünü almak istiyor' ifadelerine yer verdi.

 

]]>
http://ardahanhaberi.com/tarihi-gun-cumhurbaskani-erdogan-dan-onemli-aciklamalar/43820/ Sun, 09 Aug 2020 18:11:33 +0300
‘Halkla beraber yola çıkıyorum’

İnce, Habertürk’ten Fahit Altaylı’ya yaptığı açıklamada, yeni parti kuracağı iddiası ve “CHP oylarını böleceği” eleştirileriyle ilgili şunları söyledi:

‘Elbette kırgınım’

“Bugünkü sistemde bölmek mümkün değil. Ben bir parti kurup gidip bunu Cumhur İttifakı’na mı eklemleyeceğim. Mümkün mü? Elbette kırgınım. Genel Başkan’ın maaşlı danışmanı kurultayda Genel Başkan’ın yanında oturtulurken benim gibi Cumhurbaşkanı adayı olmuş bir CHP’linin en arkaya oturtulması tabii kırdı beni. Ama arkaya oturtulmaya kızıp parti kuracak kadar çocukça bir iş yapacak adam da değilim. Birçok şey sayarım kırıldığım ama asıl mesele şu; CHP’de Atatürk düşmanları var.”

Muharrem İnce, “Parti kurmuyor musunuz, kuruyor musunuz?” sorusuna, “Ben bir parti kurmuyorum. Ben yola çıkıyorum. Yüzde 31’le bıraktım. Şimdi onu yüzde 51’e çıkarmak için yola çıkıyorum. Yollara çıkıyorum, halka emanet edeceğim kendimi. Parti kurmuyorum. Halkla beraber yola çıkıyorum. Harekete geçiyorum. Bir hareket başlatıyorum. Halkla beraber” yanıtını verdi.

Muharrem İnce, dün Twitter hesabından bir açıklama yaptı. İnce açıklamasında, “İşler kötüye giderken kendi hatalarını dış mihraklara bağlayanlarla, kendileri gibi düşünmeyenleri iktidarla ilişkilendirip ihanetle suçlayanlar aslında aynı yolun yolcusudur” dedi.

]]>
http://ardahanhaberi.com/halkla-beraber-yola-cikiyorum/43775/ Sun, 09 Aug 2020 16:48:18 +0300
MHP: Sansür iddiaları trajikomik

Akçay, yaptığı açıklamada, sosyal medya düzenlemesinin, vatandaşların kişilik haklarını korumak, ifade ve haber alma özgürlüğünü güvenli hale getirmek, internet ve sosyal medya mecralarının Türkiye’de hukuki ve mali muhataplık tesis etmek için yapıldığını kaydetti.

Akçay, “CHP, HDP ve İYİ Parti sözcüleri, sosyal medya düzenlemesiyle ‘internetin kapatılacağı’, ‘ifade ve düşünce özgürlüğün sınırlandırılacağı’ yalanını söylüyor. Sosyal medyaya ilişkin düzenlemeler düşünce ve ifade özgürlüğünü engelleyen bir sansür yasası değildir” dedi. CHP’nin, sosyal medya düzenlemesini AYM’ye götüreceğini anımsatan Akçay, şunları kaydetti: “Almanya, İngiltere ve Fransa benzer düzenlemeyi yaparken sansür olmuyor da biz Almanya’daki düzenlemeye paralel bir düzenleme yaparken mi sansür oluyor? Televizyon ve gazetelere sansür uygulayan, sansür uyguladıkları kanallara çıkanları ihraç eden CHP’nin ve dostlarının vatandaşlarımızın ifade ve haber alma özgürlüğünü güvenli hale getirmek için çıkarılan sosyal medya düzenlemesini ‘sansür’ olarak nitelendirmesi trajikomik bir durumdur.”

]]>
http://ardahanhaberi.com/mhp-sansur-iddialari-trajikomik/43774/ Sun, 09 Aug 2020 16:48:18 +0300
‘Bizi bölmek isteyecekler mücadele edeceğiz’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce’nin yeni parti kuracağı iddialarıyla ilgili tartışmalara “üstü kapalı” yanıt verdi. İktidara yönelik eleştirilerini sıralayan ve partisinin çözüm önerilerini anlatan Kılıçdaroğlu, “Biz hedefe kilitlenirken engellemek isteyecekler.

Dört koldan üstümüze gelecekler, mücadele edeceğiz. Bizi bölmek, parçalamak isteyecekler ama CHP Türkiye Cumhuriyeti’nin kalesidir. Bizi başka bir partiyle kıyaslamasınlar çünkü biz tepeden tırnağa Kuvayımilliye’ciyiz” ifadelerini kullandı.

100 yıllık tarih

CHP’nin kurultayda seçimle belirlenen Parti Meclisi (PM) üyeleri dün ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantının açılışında konuşan Kılıçdaroğlu, özetle şu mesajları verdi:

BİRİNCİ AKTÖR: Dünyanın en köklü partilerinden birisiyiz. 100 yıllık tarihimiz var. 37’inci kurultayda İkinci Yüzyıla Çağrı Beyannamesi’ni kabul ettik.
Beyanname her birimize sorumluluk yükledi. O sorumluluğun birinci aktörü benim.

İkinci aktörü MYK üyeleri, üçüncü aktörü PM üyeleri olacak. PM üyeleri olarak Türkiye’nin 18 yıldır çözülümeyen sorunlarının çözümüne talibiz. Kendi siyasetimizi inşa ediyoruz. Kavgadan uzağız. Kibir kapımızdan dahi geçmez. Herkesi kucaklamak, herkese eşit davranmak bizim temel felsefemiz.

ÇÖZÜMÜ SÖYLÜYORUZ: Biz siyaseti bu çerçevede yerine getireceğiz. Bunu yaparken kavgadan uzak, farklı bir muhalefet çizgisi izliyoruz. Sürekli itiraz eden, eleştiren değil tam tersine eleştiren ama mutlaka çözümünü de ortaya koyan bir siyaset izliyoruz. Çözümsüz bir sorunu asla dile getirmiyoruz. Bir sorunu dile getiriyorsak arkasından çözümünü de söylüyoruz. .

ÖTEKİLEŞTİRMEYİN: Siyasi iktidara, ‘Hiç kimseyi ötekileştirmeyin’ dedik. Kimliği, inancı, yaşam tarzı farklı olabilir. Türkiye’nin farklı bölgelerinde yaşayabilir ama hepimiz bu vatanda ve bayrağımızın altında özgürce yaşıyorsak kimseyi ötekileştirme hakkımız yoktur. Bunu defalarca söyledim. Biz hiç kimseyi ötekileştirmiyoruz. Bu ülkede yaşayan her vatandaşın bizim başımızın üzerinde yeri var. Eksiğimiz, yanlışımız varsa söylesin. Eksikten ve yanlıştan ders çıkarmasını bilen bir siyaset anlayışını gütmek istiyoruz.

VEBALİ OY VERENDE: Bugün geldiğimiz noktaya bakın. Bir kişi 18 yıldır Türkiye’nin hemen hemen her noktasına egemen. Bürokrasiden toprağına kadar. Valisi, kaymakamı her şeyi kendi emrinde. Eğer 18 yıldır siz ülkeyi yönetiyor ve 18 yıldır hâlâ on binlerce çocuk yatağa aç giriyorsa bir derdimiz var demektir. AK Parti ve MHP’ye oy veren kardeşlerime seslenmek istiyorum, bu ülkede 18 yıldır yönetiyor ve bir çocuk yatağa aç giriyorsa ve çocuk açlıktan ölüyorsa bunun vebali de günahı da onlara oy verenlerdedir. Bu kadar açık, net söylüyorum.

Çağrı yapıyorum

GERÇEK BİR FOTOĞRAF: Hiçbir çocuk yatağa aç girmesin. Bunu her yerde söyleyin. Her çocuk bizim çocuğumuzdur ve bir çocuk yatağa aç giriyorsa sorumlusu Lale Devri’ni yaşayanlardır.. Adana’da bir baba intihar etmek istiyor, polisler yalvar yakar vazgeçiriyor. Bu baba polislere, ‘Senin iki çocuğun var, biri Sena, biri Nisanur, bir manavın yanından geçerken meyve görüp isterler diye montunu açıp görmesinler diye kapatıyor musunuz?’ diyor. Ben size 21. yüzyılın Türkiyesi’nden gerçek bir fotoğrafı veriyorum.

İYİ OLDU DEMEDİK:
Bir arkadaşım kamuoyu yoklaması getirdi. TBMM’ye güven, yüzde 1,2.. İnanamadım. Ne acı bir tablo.. Bu süreçte nelerin yapılması gerektiğini saydık. Büyük kısmını yapmadılar. İş yeri kapananlara dediler ki ‘evinize gidin, size kısa çalışma ödeneği vereceğiz.’ Ne kadar? 1168 lira. Buradan çağrı yapıyorum. Bari asgari ücrete çıkarın. Hep önerdik. ‘Oh iyi oldu, bunlar batacak, biz geleceğiz.’ Asla böyle bir duygu olmadı. Siyaset öç alınacak, kin duyulacak, kavga edilecek bir alan değil. Onlar batmıyor batan memleket.

TİTANİK ÖRNEĞİ:
Titanik... Batan gemi... Orada da iki katmanlı toplum vardı. Birinci sınıfta seyahat edenlerin kamaraları lükstü, yemekler mükemmel. Bir de ikinci sınıf vardı. Yukarıya çıkamayanlar, öyle lüks garsonlar, müzik falan yok. Ama bunların umudu vardı. Amerika’ya gideceğim, iş bulacağım, çalışacağım, zengin olacağım... 18 yılda bizim alt katmanın umutlarını yok ettiler. Karamsar bir Türkiye tablosu çizdim. Ama biz sıradan bir parti değiliz. Dolayısıyla buhranı aşmak zorundayız.

Yüz koldan gelsinler

UMUT BEYANNAMESİ: İkinci Yüzyıla Çağrı Beyannamesi bir umut beyannamesidir, Türkiye’nin yeniden inşa edilme beyannamesidir. Bu karamsarlığı toplumun üzerinden silkip atmamız gerekiyor. Bunu yapacak olan biziz ve dostlarımızla birlikte yapacağız. Ben ‘dostlarımızla birlikte yapacağız’ deyince onlar kendilerini kavakta görüyorlar. Nereye çıkarsan çık kardeşim.

İSTİSMAR EDECEKLER: Biz bu hedefe kilitlenirken, bizi engellemek isteyeceklerdir. Bizi hapisle tehdit edecekler. Atmazlarsa namerttirler. Bizi linç girişimleriyle korkutmak isteyecekler. Dört koldan üstümüze gelecekler. İsterse dört yüz koldan gelsinler, mücadele edeceğiz. Her türlü iftirayı atacaklar engellemek için.

Her türlü karalamayı yapacaklar. Bizi bölmek, parçalamak isteyecekler ama hiç kimsenin unutmaması gereken bir şey var. CHP Türkiye Cumhuriyeti’nin kalesidir. Eğer bu ülkede bir CHP varsa bu ülkenin sarsılmaz bir sigortası var demektir. Bizi başka bir partiyle kıyaslamasınlar çünkü biz tepeden tırnağa Kuvayımilliye’ciyiz. Bireysel çıkarlar bu sistemin dışında olmak zorundadır. İstersen sıradan üyesi ol istersen genel başkanı ol. Memleket bu haldeyken başka bir şey sorulamaz.

Sarı: Bölme olarak değerlendirmiyorum

Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesinde olmamasına rağmen delegenin desteğini alarak PM’ye seçilen Müslim Sarı, toplantı öncesi yaptığı açıklamada, İnce’nin parti kuracağı iddialarına ilişkin, “Muharrem Bey henüz resmi açıklama yapmadı. Biz de izliyoruz” dedi. Sarı, “İnce’nin yeni parti kurması CHP’yi böler mi?” sorusuna “Ben bunu bölme olarak değerlendirmiyorum” yanıtını verdi.

‘Aziz Atatürk Sayın Genel Başkanım...’

Kılıçdaroğlu beraberinde PM ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri ile toplantı öncesinde Anıtkabir’i ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, Anıtkabir Özel Defteri’ne, “Aziz Atatürk, Sayın Genel Başkanım... 37’nci kurultayımızda ‘ İkinci Yüzyıla Çağrı Beyannamesi’ kabul edilmiştir. Bu beyanname ile halkımıza söz verdik. Kurduğun Cumhuriyet’i, Cumhuriyet’in 100. yılında demokrasi ile taçlandıracağız. Egemenlik, hiçbir surette hiçbir kişiye, zümreye veya sınıfa bırakılmayacak egemenlik gerçekten de kayıtsız, şartsız milletin olacaktır. Türkiye’yi çağdaş uygarlığa ulaştırmak bizim en temel görevimizdir” diye yazdı. Heyet daha sonra İsmet İnönü’nün kabrine çelenk bırakarak saygı duruşunda bulunuldu.

Bayraktutan yeniden

CHP’nin kurultayda belirlenen Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri de dün ilk toplantısını yaptı. Toplantıda yapılan seçimlerde YDK Başkanlığı’na yeniden Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan seçildi.

]]>
http://ardahanhaberi.com/bizi-bolmek-isteyecekler-mucadele-edecegiz/43773/ Sun, 09 Aug 2020 16:48:17 +0300
‘İttifakı korumaya çalışıyoruz’

Milliyet’in edindiği bilgilere göre Kılıçdaroğlu, PM toplantısının yaklaşık iki saat süren basına kapalı bölümünde, kurul üyelerine gündemdeki gelişmelerle ilgili kritik talimatlar verdi.

CHP lideri, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yönelik “evine dön” çağrısıyla başlayan tartışmalar konusunda PM üyelerini uyardı.

‘Ortak dil’ vurgusu

Millet İttifakı’nı korumaya çalıştıklarına vurgu yapan Kılıçdaroğlu, ittifaka zarar verecek söylemlerden kaçınılmasını istedi. Parti yönetiminin “ortak dil” kullanmasının önemine işaret eden Kılıçdaroğlu’nun, “İttifakı korumaya çalıştığımız bir süreç var. Siz de söylemlerinizi buna göre belirleyin” ifadelerini kullandığı belirtildi.

Kılıçdaroğlu’nun dört yardımcısının PM’ye seçilemediği kurultaydaki seçimlerle ilgili tartışmalar yaşanmıştı. İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun, “Tuncay Özkan ve Yıldırım Kaya seçilmesin diye elimden geleni yaptım” açıklaması tartışmaları büyütmüştü.

Bazı genel başkan yardımcılarının, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesinde olmayan isimleri, kendi listelerine alması da tepki çekmişti.

‘Doğru bulmuyorum’

Kılıçdaroğlu’nun PM’nin kurultaydan sonraki ilk toplantısında “parti disiplini” uyarısı yaptığı da öğrenildi. Kılıçdaroğlu’nun, “Tüm arkadaşlarımızın bu disipline uyması gerekiyor. Sorunlarımızı içeride tartışabiliriz ama bunu dışarıda basının önünde dile getirmeyi ve tartışmayı doğru bulmuyorum” ifadelerini kullandığı aktarıldı.

]]>
http://ardahanhaberi.com/ittifaki-korumaya-calisiyoruz/43772/ Sun, 09 Aug 2020 16:48:17 +0300
‘Aramızda kalsın Muazzam hamile’

Soylu mesajında, “Fındık ve Muazzam. Aramızda kalsın Muazzam hamile” dedi. Soylu’nun paylaştığı fotoğraf çok sayıda kullanıcı tarafından beğenildi.

]]>
http://ardahanhaberi.com/aramizda-kalsin-muazzam-hamile/43771/ Sun, 09 Aug 2020 16:48:16 +0300