17-12-2020 11:22:19 Son Güncelleme: 14-01-2021 09:58:19

Posof'un peribacalarının bulunduğu Hıram Vadisi'ne cam teras

ARDAHAN'ın Posof ilçesindeki peribacalarının bulunduğu Hıram Vadisi'ne telesiyej kurulacak. Vadiyi gezmeye gelen yerli ve yabancı turistler, yapılacak cam terasla peribacalarını izleme şansı bulacak
Posof'un peribacalarının bulunduğu Hıram Vadisi'ne cam teras

ARDAHAN'ın Posof ilçesindeki peribacalarının bulunduğu Hıram Vadisi'ne telesiyej kurulacak. Vadiyi gezmeye gelen yerli ve yabancı turistler, yapılacak cam terasla peribacalarını izleme şansı bulacak. 

Türkiye- Gürcistan sınırındaki Posof ilçesindeki peribacalarının turizmin hizmetine kazandırılması için belediye, çalışma başlattı. İlçe merkezi ile Alköy ve Çamyazı köyleri arasında kalan ve Hıram Vadisi olarak bilinen bölgedeki peribacalarını değerlendirmek istediklerini belirten Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar, "Vadinin Posof'a bakan kısmında bir telesiyej sistemi kurulacak. Telesiyeje binen turistler vadinin üzerini kuş bakışıyla geçecekler. Üst bölümde kurulacak devasa cam terasta yolculuk son bulacak. Cam teras üzerinde duran yerli ve yabancı turistler, doğal güzelliği izleme şansı bulacak" diye konuştu. Ulgar, pandemi nedeniyle projenin geciktiğini, sürecin atlatılmasıyla birlikte çalışmaya başlayacaklarını bildirdi. 

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI