HABER AKIŞI

Başbakan Yıldırım: Siz sadece yıkmayı bilirsiniz, yapmayı AK Parti bilir

 Tarih: 26-05-2018 18:22:00  -   Güncelleme: 27-05-2018 00:53:54
  HABER VİDEOSU
Başbakan Yıldırım: Arkamızda 81 milyonun desteği, duası var
Başbakan Yıldırım, "Biz dün olduğu gibi, bugün de bir çok zorluğa göğüs gererek bu günlere geldik. Milletçe 15 yılda büyük badireler atlattık ama yılmadık, yorulmadık. Biliyoruz ki arkamızda 81 milyonun desteği, duası var" dedi.
26.05.2018
AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Yıldırım, "Cumhurbaşkanı adayları var, indiler meydana, boy gösteriyorlar. Ne diyorlar? 'AK Parti'nin yaptıklarını yıkacağız.' Siz sadece yıkmayı bilirsiniz, yapmayı AK Parti bilir." dedi.

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, "Cumhurbaşkanı adayları var, indiler meydana, boy gösteriyorlar. Ne diyorlar? 'AK Parti'nin yaptıklarını yıkacağız.' Siz sadece yıkmayı bilirsiniz, yapmayı AK Parti bilir." dedi.

Yıldırım, partisinin İstasyon Meydanı'nda düzenlenen Erzurum Mitingi'ne katılarak vatandaşlara hitap etti.

Erzurumluları selamlayan Yıldırım, Süper Lig'e yükselen Büyükşehir Belediye Erzurumspor'u kutlayarak yeni sezonda başarı diledi.

"Erzurum'un 24 Haziran'da da Türkiye'nin şampiyonu" olacağını, şehrin yeniden destan yazacağını söyleyen Yıldırım, "Başımızın tacı, gönlümüzün ilacısınız. Erzurumlu yiğit duruşuyla her zaman vatanımızın, istiklalimizin, istikbalimizin teminatı olmuştur. İstiklal mücadelemizin başladığı şehirdir Erzurum. Düşmana baş kaldıran, Gazi Mustafa Kemal ve Kazım Karabekir'in bağımsızlık hareketini başlattığı şehirdir Erzurum." diye konuştu.

Erzurum'un her zaman liderine, Recep Tayyip Erdoğan'a ve AK Parti'ye sahip çıktığını söyleyen Yıldırım, "İşte bu meydan bunu gösteriyor. 2002'de başlayan ve halen devam eden güçlü desteğinizle AK Parti'yi zirveye taşıdınız. Size sonsuz teşekkür ediyorum. İnanıyorum ve biliyorum ki Erzurum 2023 hedeflerine giderken yine güçlü desteğini devam ettirecek." dedi.

"Erzurum, milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan'ı yeniden cumhurbaşkanı seçmeye hazır mı? Güçlü Meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye için hazır mıyız?" sorularını yönelten ve "evet" yanıtını alan Yıldırım, "Erzurum'un terazisi, istikameti şaşmaz. İstikamet ileri, ay yıldızlı bayrağı da yükseklere çıkarmak." ifadesini kullandı.

"Erzurum'da iki kadın adayımız var"

Erzurum'un, her daim istiklal, bayrak ve ezana sahip çıktığını dile getiren Yıldırım, partisinin Erzurum milletvekili adaylarını şöyle tanıttı:

"Türkiye'de sağlıkta dönüşümü gerçekleştiren, sağlıkta büyük değişimi yapan hemşehriniz Recep Akdağ, Başbakan Yardımcımız. Zehra Taşkesenlioğlu, Erzurumlu'nun her zaman yanında. 15 Temmuz'da, 17-25 Aralık'ta FETÖ'cü alçaklara karşı mücadele eden Selami Altınok da sizin adayınız. İbrahim Aydemir diğer bir adayımız, o da sizin evladınız. Zafer Tarikdaroğlu, genç kardeşimiz, o da Erzurum'un geleceği için sizlerle beraber ve nihayet önceki dönem milletvekilimiz Fazilet Dağcı Çığlık. O da bizlerle beraber, bu yolculukta sizin adayınız. Erzurum'da iki kadın adayımız var."

Başbakan Yıldırım, "Şunu bütün samimiyetimle söylüyorum, eğer bugün Cumhurbaşkanımızla teröre, darbelere karşı göğsümüzü siper ettiysek bunu dadaşlardan aldığımız güçle yaptık. Dünyanın her yerinde, Filistin, Irak, Suriye ve Afrika'da mazlumları savunuyorsak milletimiz sayesindedir. Ferhat aşkıyla, imanla 'aşılamaz' denen dağları delip Türkiye'yi bugünlere kavuşturduysak 81 vilayetimizde 81 milyon vatandaşımıza hizmet ulaştırdıysak bu, sizlerin güveni sayesindedir." diye konuştu.

"Siz sadece yıkmayı bilirsiniz"

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne işaret eden Yıldırım, şöyle konuştu:

"Cumhurbaşkanı adayları var, indiler meydana boy gösteriyorlar. Ne diyorlar? 'AK Parti'nin yaptıklarını yıkacağız.' Siz sadece yıkmayı bilirsiniz, yapmayı AK Parti bilir. AK Parti'nin yaptıklarına cümle alem şahittir. Ne diyor adayın biri? '18 yaşına kadar olan gençlere ücretsiz sağlık hizmeti vereceğiz.' Bunların dünyadan haberi yok. Onu çoktan Recep Akdağ zamanında verdik. 2008'den beri gençlerimiz sağlık hizmetini ücretsiz alıyor. Sen tabii memleket meseleleriyle alakan olmadığı için ne yapıldı, neler yapılıyor haberin yok. 

Bunlar ağız birliği yapmış, ne diyorlar? 'Biz gelirsek Kanal İstanbul'u yaptırmayacağız. Otomobil yapmak da neymiş canım, bunlardan da vazgeçeceğiz.' Erzurum İstasyon Meydanı'ndan söylüyorum, taş üstüne taş koyan herkesin başımızın üstünde yeri vardır ama bunların yıllardır laf üstüne laf koymaktan başka hiçbir marifetleri yok. Dikili bir ağaçları var mı Erzurum'da? Var mı bir hizmetleri? Biz yapmak için geldik, hizmetler, projeler için geldik, gönüller yaparak buralara geldik. Gönül yıkmadık, yıkanlara da asla müsamahamız yok. Millet AK Parti'yi bilir, AK Parti de milleti bilir. Kimin iş yaptığını, kimin laf yaptığını Erzurumlu dadaş, benim hemşehrilerim çok iyi bilir."

Erzurum'a yapılan yatırımlar

Erzurum'a yapılan yatırımlara da değinen Yıldırım, "Türkiye'de hizmetlerimiz, birer birer yükseldi. Ben de şu Sansa Deresi'nin öbür tarafındanım, Erzincan'danım. Erzincan-Erzurum kardeş. O Sansa Deresi'nin dili olsa da söylese. O yollarda ne canlar gitti, ne ocaklar söndü." dedi.

Daha önce Erzurum'dan Erzincan'a 6 saatte gidildiğini, bu sürenin 1,5 saate indiğini dile getiren Yıldırım, "Fırat'a 14 yerinde gem vurduk ve o Sansa Deresi'ni Türkiye'nin 14 köprüsüyle en güzel yolu haline getirdik. Erzurum'a helal olsun." ifadesini kullandı.

Yıldırım, Erzurum'a 16 yılda 23 milyar lira değerinde yatırım yaptıklarını belirtti.

Erzurum'da yurt kapasitesini 3 kat artırdıklarını, 23 hastane, 62 sağlık merkezini tamamlayarak Erzurumlu'ların hizmetine verdiklerini anlatan Yıldırım, şehre, 15 sağlık tesisi daha yapılacağını bildirdi.

Erzurum'da bugüne kadar 7 bin 782 konut yaptıklarını, 2 bin 300 konutun yapımına devam edildiğini, şehirde 15 yılda 553 kilometre yeni bölünmüş yol yaptıklarını aktaran Yıldırım, Erzurum ile Rize arasındaki Ovit Dağı'nın dünyanın ikinci büyük tüneliyle geçileceğini, iki tünelin yıl sonunda hizmete açılacağını bildirdi.

"Palandöken Tüneli'ni de yapacağız"

Erzurumlu'lara, Palandöken Tüneli'nin de yapılacağı müjdesini veren Yıldırım, Bayburt-Erzurum arasındaki Kop Tüneli'nin gelecek yıl açılacağını, böylece iki şehir arası mesafenin bir saate ineceğini belirtti.

Erzurum'un raylı sisteme kavuşacağını dile getiren Yıldırım, şunları söyledi:

"Erzincan, Erzurum, Kars dahil olmak üzere hızlı tren projesi adım adım geliyor. Sivas'a kadar geldi sonra Erzincan, Erzurum, Kars ve daha ilerisine inşallah devam edecek. Palandöken Lojistik Merkezi'ni tamamladık, hizmete aldık. Bir müjdem daha var, Erzurum Havalimanı'nı kategori 3 yapıyoruz. Bu ne demektir? Gece gündüz, yaz kış Erzurum'da uçak iptalleri olmayacak. Erzurum, doğunun parlayan yıldızı olmaya devam edecek. 'Hava yolunu halkın yolu yapacağız.' dedik inanmadılar. İşte ispatı, 2003 yılında Erzurum'a havayoluyla gelen yolcu sayısı sadece 105 bindi. Geçen sene 105 binden 1 milyon 377 bine çıktı. İşte fark bu."

Yıldırım, Erzurum'da bugüne kadar 1 milyar 300 milyon tarım ve hayvancılık desteği verildiğini, 5 baraj, 13 gölet yapıldığını, 12 baraj, 5 gölet yapımının da sürdüğünü bildirdi.

Erzurum'a 10 bin kişilik spor salonu yapılacağını söyleyen Yıldırım, "Sözünü tutan, siyasetin itibarını yükselten AK Parti yapamayacağı hiçbir sözü vermez. AK Parti söz verirse gereğini de yapar." dedi.

Ekonomik büyümede, sosyal refahta daha güçlü adımlar atacaklarını, iş dünyasını, gençleri ve iş kadınlarını küresel ölçekte söz sahibi yapacaklarını belirten Yıldırım, şunları kaydetti:

"Türkiye dünya ekonomisinden bugün yüzde 1 pay alıyor. Yeni dönemde bu payımızı yüzde 50 artıracağız. Bu, Türkiye'nin daha da zenginleşmesi, refahın daha da artması demek. Bilgiye dayalı üretimle büyümemizi geliştireceğiz. Kadınlarımızın çalışma hayatına katılımını yüzde 40'ın üzerine çıkaracağız. Ülkemizi yüksek gelir grubu ülkeler arasına taşıyacağız. Yerli ve milli teknolojilerle savunma sanayimizi daha da geliştireceğiz ve bölgede güvenliğin, huzurun, barışın teminatı olmaya devam edeceğiz. Gelecek nesillere yeşil, kimliği olan şehirler bırakmak için yeni projeler başlatacağız. 

2018 yılında 16 bin 700 genç çiftçinin uygulayacağı projelere 500 milyon destek vereceğiz. 2023 yılında gayri safi yurt içi hasılayı tarımda 150 milyon dolara, tarımsal ihracatımızı da 40 milyar dolara yükselteceğiz. Araziler miras yoluyla çok bölünüyor, dolayısıyla bunları yeterince değerlendiremiyoruz. 8,5 milyon tarım arazisinde toplulaştırma yapacağız. Tarım organize sanayi bölgelerini yaygınlaştıracağız."

"İrade, erdem, cesaretle şahlan Türkiye"

Milletin desteğiyle 15 yıldır "Durmak yok, yola devam." diyerek bugünlere geldiklerini vurgulayan Yıldırım, "Şimdi 24 Haziran yeni bir dönemin başlangıcı. 24 Haziran bir milat, yeni başarılar, yeni hedefler için ufkumuz geniş, vizyonumuz büyük. Evelallah dadaşların desteği de tam. İşte burada, İstasyon Meydanı'nda olduğu gibi. O halde ne diyoruz? İrade, erdem, cesaretle şahlan Türkiye, şahlan Erzurum. Erzurum yine rekorlar kıracak, bundan şüphem yok." dedi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Bomba iddia! Cemal Kaşıkçı'yı öldüren kişi belli oldu Bomba iddia! Cemal Kaşıkçı'yı öldüren kişi belli oldu Amerikan New York Times gazetesi, Suudi Arabistan’ın gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın ..
Topladıkları 45 Bin Kapağı Sanata Çevirip Sergi Açtılar - Balıkesir Topladıkları 45 Bin Kapağı Sanata Çevirip Sergi Açtılar - Balıkesir Karesi Kent Konseyi Engelli Meclisi'nin düzenlediği "Plastik Kapaklardan Mozaik ..
Güngören'de Silahla Sahaya Girmeye Çalışan Kişi Yakalandı Güngören'de Silahla Sahaya Girmeye Çalışan Kişi Yakalandı Güngören'de hafta sonu oynanan U-15 Amatör Lig karşılaşmasında kırmızı kart göre..
Yıldırım Çikolata Fabrikasını Gezdi Yıldırım Çikolata Fabrikasını Gezdi TBMM Başkanı Binali Yıldırım, İstanbul'da bulunan bir çikolata fabrikasını gezer..
  SİYASET HABERLERİ
İYİ Parti'de toplu istifa! İYİ Parti'de toplu istifa! İYİ Parti İzmir Teşkilatı'nda 17 ilçe başkanı, il gençlik kolları başkanı ve yön..
ABD Dışişleri Bakanı Pompeo: Yaptırımlarla ilgili kararı yakın zamanda vereceğiz ABD Dışişleri Bakanı Pompeo: Yaptırımlarla ilgili kararı yakın zamanda vereceğiz ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, ABD'nin Rahip Brunson'la ilgili olarak Türkiye'ye g..
Kılıçdaroğlu'ndan 'gizli tanık' tepkisi Kılıçdaroğlu'ndan 'gizli tanık' tepkisi CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Brunson davası ile ilgili, "Bu gizli tanıklara n..
Bahçeli'den 'Brunson' açıklaması Bahçeli'den 'Brunson' açıklaması MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Türkiye'nin değerini bir papaza indiren, Türkiye'ye ..
  DÜNYA HABERLERİ HABERLERİ
Tunus'ta Sel 5 Can Aldı Tunus'ta Sel 5 Can Aldı Sivil Savunma İdaresi Sözcüsü Muiz Teria, yaptığı açıklamada, ülkenin büyük kesi..
Trump: Kaşıkçı kesinlikle ölmüşe benziyor Trump: Kaşıkçı kesinlikle ölmüşe benziyor ABD Başkanı Donald Trump açıklamasında, "Kaşıkçı kesinlikle ölmüşe benziyor. Bu..
Sınırı Kapatır, Asker Yığarım Sınırı Kapatır, Asker Yığarım ABD Başkanı Donald Trump, Meksika hükümetini Orta Amerika ülkesi Honduras'tan AB..
Pompeo'dan Prens Selman'a Kaşıkçı ültimatomu Pompeo'dan Prens Selman'a Kaşıkçı ültimatomu ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bi..
  EKONOMİ HABERLERİ
Yerli üreticilere karkas et desteği Yerli üreticilere karkas et desteği Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, karkas etin besiciden alım fiyatına iliş..
Bakan Albayrak: Görevi Türkiye olarak devraldık Bakan Albayrak: Görevi Türkiye olarak devraldık T.C. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak resmi Twitter hesabından önemli açık..
İş dünyasından Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'na destek İş dünyasından Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'na destek İş dünyası örgütlerinin temsilcileri, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak koo..
Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı açıklandı Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı açıklandı Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'nı açık..
  SPOR HABERLERİ
A Milliler Grup'taki üçüncü maçında Rusya'ya 2-0 mağlup oldu. A Milliler Grup'taki üçüncü maçında Rusya'ya 2-0 mağlup oldu. A Milli Futbol Takımı'mız, UEFA Uluslar B Ligi 2. Grup'taki üçüncü maçında Rusya..
2018 Fıba Kadınlar Dünya Kupası ABD'nin 2018 Fıba Kadınlar Dünya Kupası ABD'nin 2018 FIBA Kadınlar Dünya Kupası finalinde ABD, Avustralya'yı 73-56 yenerek şampi..
Serhat Ardahan Spor Sarıkamış ta 2-1 mağlup Serhat Ardahan Spor Sarıkamış ta 2-1 mağlup Sarıkamış Gençlerbirliği Spor kendi saha ve seyircisi önünde ağırladığı Serhat A..
 Terim: Çok Geniş Kadromuz Yok Terim: Çok Geniş Kadromuz Yok Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'in 7. haftasında Büyükşehir Belediye Erzurumspo..
  ERZURUM HABERLERİ
resim yok Haydi Çocuklar Eba'ya Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz’un katılımıyla Palandöken Çimento ..
Nilgün Azizoğlu, Karayazı'da Çocuklarla Bir Araya Geldi Nilgün Azizoğlu, Karayazı'da Çocuklarla Bir Araya Geldi Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu’nun eşi Nilgün Azizoğlu, Karayazı ilçesini ziy..
TSK Mehmetçik Vakfı'ndan Baro'ya Ziyaret TSK Mehmetçik Vakfı'ndan Baro'ya Ziyaret TSK Mehmetçik Vakfı Erzurum Temsilcisi Emekli Albay Sabri Topdağı, Erzurum Baros..
Başkan Bulutlar, Gurbetteki Dadaşları Ağırladı Başkan Bulutlar, Gurbetteki Dadaşları Ağırladı Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu (KEDFE) Başkanı Tekin Dursun ve beraberind..
  Magazin HABERLERİ
Talat Bulut, Kendisini Taciz Etmekle Suçlayan Genç Kıza Dava Açtı Talat Bulut, Kendisini Taciz Etmekle Suçlayan Genç Kıza Dava Açtı Yasak Elma dizisinde rol alan Talat Bulut, kendisini taciz ettiği iddiasında bul..
4. Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali Sona Erdi 4. Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali Sona Erdi 4. Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali kapsamında sinema oyuncuları Göksel..
Sertab Erener Bursa da Hayranlarına Unutulmaz Bir Akşam Yaşattı Sertab Erener Bursa da Hayranlarına Unutulmaz Bir Akşam Yaşattı Sertab Erener hayranlarına unutulmaz bir akşam yaşattıTÜRK Pop Müziği'nin sevile..
Selami Şahin Harbiye'de Konser Verdi Selami Şahin Harbiye'de Konser Verdi Türk müziğinin usta isimlerinden Selami Şahin, İstanbul'da hayranlarıyla bir ara..
  İSTANBUL HABERLERİ
İstanbullulara müjde! İBB Başkanı Mevlüt Uysal tarih vererek açıkladı İstanbullulara müjde! İBB Başkanı Mevlüt Uysal tarih vererek açıkladı İBB Başkanı Mevlüt Uysal, Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy metrosunun 2. etabının 21 Ek..
Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosu Türkiye'den ayrıldı Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosu Türkiye'den ayrıldı Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosu Muhammed el Uteybi Türkiye'den ayrıldı...
Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda 'mavi ışık'lı inceleme Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda 'mavi ışık'lı inceleme Suudi gazeteci Kaşıkçı'nın, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğuna girdik..
İstanbul'da her yeri bir anda kapladı İstanbul'da her yeri bir anda kapladı İstanbul’da akşam saatlerinde gökdelenlerin üstünü kaplayan bulutlar ilginç görü..
  Profesyonel Hizmetler HABERLERİ
Habere Kolay Ulaşım İçin Doğru Adres Habere Kolay Ulaşım İçin Doğru Adres Günümüzde insanların haberlere ulaşmak için kullandıkları farklı kaynaklar mevcu..
resmi ilanlar
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 8 6 2 0 16 9 18 +7
2 Medipol Başakşehir 8 4 1 3 12 4 15 +8
3 Beşiktaş 8 4 1 3 15 10 15 +5
4 Kasımpaşa 8 5 3 0 17 15 15 +2
5 Trabzonspor 8 4 3 1 17 11 13 +6
6 Antalyaspor 8 4 3 1 11 14 13 -3
7 Atiker Konyaspor 8 3 2 3 14 12 12 +2
8 Yeni Malatyaspor 8 3 2 3 11 9 12 +2
9 Göztepe 8 4 4 0 10 11 12 -1
10 Alanyaspor 8 4 4 0 6 12 12 -6
11 MKE Ankaragücü 8 3 4 1 8 9 10 -1
12 Sivasspor 8 2 3 3 12 15 9 -3
13 Kayserispor 8 2 3 3 7 10 9 -3
14 Bursaspor 8 1 2 5 5 7 8 -2
15 Fenerbahçe 8 2 4 2 6 10 8 -4
16 Çaykur Rizespor 8 1 3 4 10 10 7 0
17 Akhisarspor 8 1 5 2 9 13 5 -4
18 BB Erzurumspor 8 1 5 2 6 11 5 -5
Takım O G M B A Y P AV
1 Gençlerbirliği 4 4 0 0 10 1 12
2 Ümraniyespor 4 3 1 0 7 3 9
3 Boluspor 4 2 0 2 5 2 8
4 Adana Demirspor 4 2 1 1 9 3 7
5 Denizlispor 4 2 1 1 7 2 7
6 Hatayspor 4 2 1 1 5 3 7
7 Giresunspor 4 2 2 0 5 3 6
8 Afjet Afyonspor 4 1 1 2 7 3 5
9 Eskişehirspor 4 1 1 2 4 5 5
10 Altınordu 4 1 2 1 6 4 4
11 Gazişehir Gaziantep FK 4 1 2 1 4 5 4
12 Altay 4 1 2 1 3 4 4
13 Adanaspor 4 1 2 1 4 6 4
14 Balıkesirspor Baltok 3 1 1 1 2 4 4
15 İstanbulspor 4 1 2 1 6 12 4
16 Elazığspor 4 1 3 0 6 9 3
17 Osmanlıspor FK 4 1 3 0 1 4 3
18 Kardemir Karabükspor 4 0 3 1 1 7 1
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 4 4 0 0 9 1 12
2 Tuzlaspor 4 3 0 1 8 1 10
3 Pendikspor 4 3 0 1 8 3 10
4 Şanlıurfaspor 4 3 0 1 5 2 10
5 Sivas Belediyespor 4 3 1 0 8 3 9
6 Tarsus İdman Yurdu 4 2 0 2 10 6 8
7 Fatih Karagümrük 4 2 1 1 4 2 7
8 Zonguldak Kömürspor 4 2 1 1 4 2 7
9 Menemen Belediyespor 4 2 1 1 9 8 7
10 Kahramanmaraşspor 4 2 1 1 4 3 7
11 Etimesgut Belediyespor 4 2 1 1 4 4 7
12 Bugsaş Spor 4 2 2 0 6 8 6
13 Konya Anadolu Selçukspor 4 1 1 2 7 6 5
14 Kırklarelispor 4 1 1 2 3 2 5
15 Bandırmaspor 4 1 1 2 3 4 5
16 Darıca Gençlerbirliği 4 0 2 2 2 5 2
17 Fethiyespor 4 0 2 2 3 8 2
18 Tokatspor 4 0 3 1 1 5 1
Takım O G M B A Y P AV
1 Silivrispor 4 4 0 0 9 0 12
2 Hekimoğlu Trabzon 4 3 0 1 6 2 10
3 Şile Yıldızspor 4 3 1 0 11 4 9
4 Nazilli Belediyespor 3 3 0 0 4 0 9
5 Nevşehir Belediyespor 4 2 0 2 13 7 8
6 Tire 1922 3 2 0 1 5 1 7
7 Ergene Velimeşe 4 2 1 1 4 3 7
8 Erzin Belediyespor 4 2 2 0 7 4 6
9 Karaköprü Belediyespor 4 2 2 0 10 8 6
10 Kozan Belediyespor 3 2 1 0 5 3 6
11 Gebzespor 4 1 1 2 5 3 5
12 Artvin Hopaspor 3 1 0 2 1 0 5
13 Yomraspor 4 1 1 2 1 1 5
14 Büyükçekmece Tepecikspor 4 1 2 1 5 6 4
15 Batman Petrolspor 4 0 1 3 4 7 3
16 Erbaaspor 4 0 2 2 2 4 2
17 Körfez Spor Kulübü 4 0 3 1 3 11 1
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 19/10/2018 Galatasaray vs Bursaspor
 20/10/2018 Kasımpaşa vs Akhisarspor
 20/10/2018 Medipol Başakşehir vs Kayserispor
 20/10/2018 Sivasspor vs Fenerbahçe
 21/10/2018 Çaykur Rizespor vs Atiker Konyaspor
 21/10/2018 Alanyaspor vs Antalyaspor
 21/10/2018 MKE Ankaragücü vs Yeni Malatyaspor
 21/10/2018 Göztepe vs Beşiktaş
 22/10/2018 Trabzonspor vs BB Erzurumspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 19/10/2018 Denizlispor vs Afjet Afyonspor
 20/10/2018 Gençlerbirliği vs Adanaspor
 20/10/2018 Balıkesirspor Baltok vs Boluspor
 20/10/2018 Gazişehir Gaziantep FK vs Ümraniyespor
 21/10/2018 Hatayspor vs Osmanlıspor FK
 21/10/2018 Kardemir Karabükspor vs Altay
 21/10/2018 İstanbulspor vs Giresunspor
 22/10/2018 Adana Demirspor vs Elazığspor
 22/10/2018 Altınordu vs Eskişehirspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 21/10/2018 Tokatspor vs Kırklarelispor
 21/10/2018 Konya Anadolu Selçukspor vs Manisa BBSK
 21/10/2018 Darıca Gençlerbirliği vs Bugsaş Spor
 21/10/2018 Fatih Karagümrük vs Etimesgut Belediyespor
 21/10/2018 Tuzlaspor vs Sivas Belediyespor
 21/10/2018 Fethiyespor vs Kahramanmaraşspor
 21/10/2018 Menemen Belediyespor vs Zonguldak Kömürspor
 21/10/2018 Şanlıurfaspor vs Pendikspor
 21/10/2018 Tarsus İdman Yurdu vs Bandırmaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 21/10/2018 Artvin Hopaspor vs Gebzespor
 21/10/2018 Erzin Belediyespor vs Şile Yıldızspor
 21/10/2018 Yomraspor vs Batman Petrolspor
 21/10/2018 Kozan Belediyespor vs Silivrispor
 21/10/2018 Büyükçekmece Tepecikspor vs Hekimoğlu Trabzon
 21/10/2018 Körfez Spor Kulübü vs Erbaaspor
 21/10/2018 Nazilli Belediyespor vs Ergene Velimeşe
 21/10/2018 Tire 1922 vs Karaköprü Belediyespor
Yukarı