istanbul escort
HABER AKIŞI

Başbakan Yıldırım: Siz sadece yıkmayı bilirsiniz, yapmayı AK Parti bilir

 Tarih: 26-05-2018 18:22:00  -   Güncelleme: 27-05-2018 00:53:54
  HABER VİDEOSU
Başbakan Yıldırım: Arkamızda 81 milyonun desteği, duası var
Başbakan Yıldırım, "Biz dün olduğu gibi, bugün de bir çok zorluğa göğüs gererek bu günlere geldik. Milletçe 15 yılda büyük badireler atlattık ama yılmadık, yorulmadık. Biliyoruz ki arkamızda 81 milyonun desteği, duası var" dedi.
26.05.2018
AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Yıldırım, "Cumhurbaşkanı adayları var, indiler meydana, boy gösteriyorlar. Ne diyorlar? 'AK Parti'nin yaptıklarını yıkacağız.' Siz sadece yıkmayı bilirsiniz, yapmayı AK Parti bilir." dedi.

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, "Cumhurbaşkanı adayları var, indiler meydana, boy gösteriyorlar. Ne diyorlar? 'AK Parti'nin yaptıklarını yıkacağız.' Siz sadece yıkmayı bilirsiniz, yapmayı AK Parti bilir." dedi.

Yıldırım, partisinin İstasyon Meydanı'nda düzenlenen Erzurum Mitingi'ne katılarak vatandaşlara hitap etti.

Erzurumluları selamlayan Yıldırım, Süper Lig'e yükselen Büyükşehir Belediye Erzurumspor'u kutlayarak yeni sezonda başarı diledi.

"Erzurum'un 24 Haziran'da da Türkiye'nin şampiyonu" olacağını, şehrin yeniden destan yazacağını söyleyen Yıldırım, "Başımızın tacı, gönlümüzün ilacısınız. Erzurumlu yiğit duruşuyla her zaman vatanımızın, istiklalimizin, istikbalimizin teminatı olmuştur. İstiklal mücadelemizin başladığı şehirdir Erzurum. Düşmana baş kaldıran, Gazi Mustafa Kemal ve Kazım Karabekir'in bağımsızlık hareketini başlattığı şehirdir Erzurum." diye konuştu.

Erzurum'un her zaman liderine, Recep Tayyip Erdoğan'a ve AK Parti'ye sahip çıktığını söyleyen Yıldırım, "İşte bu meydan bunu gösteriyor. 2002'de başlayan ve halen devam eden güçlü desteğinizle AK Parti'yi zirveye taşıdınız. Size sonsuz teşekkür ediyorum. İnanıyorum ve biliyorum ki Erzurum 2023 hedeflerine giderken yine güçlü desteğini devam ettirecek." dedi.

"Erzurum, milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan'ı yeniden cumhurbaşkanı seçmeye hazır mı? Güçlü Meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye için hazır mıyız?" sorularını yönelten ve "evet" yanıtını alan Yıldırım, "Erzurum'un terazisi, istikameti şaşmaz. İstikamet ileri, ay yıldızlı bayrağı da yükseklere çıkarmak." ifadesini kullandı.

"Erzurum'da iki kadın adayımız var"

Erzurum'un, her daim istiklal, bayrak ve ezana sahip çıktığını dile getiren Yıldırım, partisinin Erzurum milletvekili adaylarını şöyle tanıttı:

"Türkiye'de sağlıkta dönüşümü gerçekleştiren, sağlıkta büyük değişimi yapan hemşehriniz Recep Akdağ, Başbakan Yardımcımız. Zehra Taşkesenlioğlu, Erzurumlu'nun her zaman yanında. 15 Temmuz'da, 17-25 Aralık'ta FETÖ'cü alçaklara karşı mücadele eden Selami Altınok da sizin adayınız. İbrahim Aydemir diğer bir adayımız, o da sizin evladınız. Zafer Tarikdaroğlu, genç kardeşimiz, o da Erzurum'un geleceği için sizlerle beraber ve nihayet önceki dönem milletvekilimiz Fazilet Dağcı Çığlık. O da bizlerle beraber, bu yolculukta sizin adayınız. Erzurum'da iki kadın adayımız var."

Başbakan Yıldırım, "Şunu bütün samimiyetimle söylüyorum, eğer bugün Cumhurbaşkanımızla teröre, darbelere karşı göğsümüzü siper ettiysek bunu dadaşlardan aldığımız güçle yaptık. Dünyanın her yerinde, Filistin, Irak, Suriye ve Afrika'da mazlumları savunuyorsak milletimiz sayesindedir. Ferhat aşkıyla, imanla 'aşılamaz' denen dağları delip Türkiye'yi bugünlere kavuşturduysak 81 vilayetimizde 81 milyon vatandaşımıza hizmet ulaştırdıysak bu, sizlerin güveni sayesindedir." diye konuştu.

"Siz sadece yıkmayı bilirsiniz"

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne işaret eden Yıldırım, şöyle konuştu:

"Cumhurbaşkanı adayları var, indiler meydana boy gösteriyorlar. Ne diyorlar? 'AK Parti'nin yaptıklarını yıkacağız.' Siz sadece yıkmayı bilirsiniz, yapmayı AK Parti bilir. AK Parti'nin yaptıklarına cümle alem şahittir. Ne diyor adayın biri? '18 yaşına kadar olan gençlere ücretsiz sağlık hizmeti vereceğiz.' Bunların dünyadan haberi yok. Onu çoktan Recep Akdağ zamanında verdik. 2008'den beri gençlerimiz sağlık hizmetini ücretsiz alıyor. Sen tabii memleket meseleleriyle alakan olmadığı için ne yapıldı, neler yapılıyor haberin yok. 

Bunlar ağız birliği yapmış, ne diyorlar? 'Biz gelirsek Kanal İstanbul'u yaptırmayacağız. Otomobil yapmak da neymiş canım, bunlardan da vazgeçeceğiz.' Erzurum İstasyon Meydanı'ndan söylüyorum, taş üstüne taş koyan herkesin başımızın üstünde yeri vardır ama bunların yıllardır laf üstüne laf koymaktan başka hiçbir marifetleri yok. Dikili bir ağaçları var mı Erzurum'da? Var mı bir hizmetleri? Biz yapmak için geldik, hizmetler, projeler için geldik, gönüller yaparak buralara geldik. Gönül yıkmadık, yıkanlara da asla müsamahamız yok. Millet AK Parti'yi bilir, AK Parti de milleti bilir. Kimin iş yaptığını, kimin laf yaptığını Erzurumlu dadaş, benim hemşehrilerim çok iyi bilir."

Erzurum'a yapılan yatırımlar

Erzurum'a yapılan yatırımlara da değinen Yıldırım, "Türkiye'de hizmetlerimiz, birer birer yükseldi. Ben de şu Sansa Deresi'nin öbür tarafındanım, Erzincan'danım. Erzincan-Erzurum kardeş. O Sansa Deresi'nin dili olsa da söylese. O yollarda ne canlar gitti, ne ocaklar söndü." dedi.

Daha önce Erzurum'dan Erzincan'a 6 saatte gidildiğini, bu sürenin 1,5 saate indiğini dile getiren Yıldırım, "Fırat'a 14 yerinde gem vurduk ve o Sansa Deresi'ni Türkiye'nin 14 köprüsüyle en güzel yolu haline getirdik. Erzurum'a helal olsun." ifadesini kullandı.

Yıldırım, Erzurum'a 16 yılda 23 milyar lira değerinde yatırım yaptıklarını belirtti.

Erzurum'da yurt kapasitesini 3 kat artırdıklarını, 23 hastane, 62 sağlık merkezini tamamlayarak Erzurumlu'ların hizmetine verdiklerini anlatan Yıldırım, şehre, 15 sağlık tesisi daha yapılacağını bildirdi.

Erzurum'da bugüne kadar 7 bin 782 konut yaptıklarını, 2 bin 300 konutun yapımına devam edildiğini, şehirde 15 yılda 553 kilometre yeni bölünmüş yol yaptıklarını aktaran Yıldırım, Erzurum ile Rize arasındaki Ovit Dağı'nın dünyanın ikinci büyük tüneliyle geçileceğini, iki tünelin yıl sonunda hizmete açılacağını bildirdi.

"Palandöken Tüneli'ni de yapacağız"

Erzurumlu'lara, Palandöken Tüneli'nin de yapılacağı müjdesini veren Yıldırım, Bayburt-Erzurum arasındaki Kop Tüneli'nin gelecek yıl açılacağını, böylece iki şehir arası mesafenin bir saate ineceğini belirtti.

Erzurum'un raylı sisteme kavuşacağını dile getiren Yıldırım, şunları söyledi:

"Erzincan, Erzurum, Kars dahil olmak üzere hızlı tren projesi adım adım geliyor. Sivas'a kadar geldi sonra Erzincan, Erzurum, Kars ve daha ilerisine inşallah devam edecek. Palandöken Lojistik Merkezi'ni tamamladık, hizmete aldık. Bir müjdem daha var, Erzurum Havalimanı'nı kategori 3 yapıyoruz. Bu ne demektir? Gece gündüz, yaz kış Erzurum'da uçak iptalleri olmayacak. Erzurum, doğunun parlayan yıldızı olmaya devam edecek. 'Hava yolunu halkın yolu yapacağız.' dedik inanmadılar. İşte ispatı, 2003 yılında Erzurum'a havayoluyla gelen yolcu sayısı sadece 105 bindi. Geçen sene 105 binden 1 milyon 377 bine çıktı. İşte fark bu."

Yıldırım, Erzurum'da bugüne kadar 1 milyar 300 milyon tarım ve hayvancılık desteği verildiğini, 5 baraj, 13 gölet yapıldığını, 12 baraj, 5 gölet yapımının da sürdüğünü bildirdi.

Erzurum'a 10 bin kişilik spor salonu yapılacağını söyleyen Yıldırım, "Sözünü tutan, siyasetin itibarını yükselten AK Parti yapamayacağı hiçbir sözü vermez. AK Parti söz verirse gereğini de yapar." dedi.

Ekonomik büyümede, sosyal refahta daha güçlü adımlar atacaklarını, iş dünyasını, gençleri ve iş kadınlarını küresel ölçekte söz sahibi yapacaklarını belirten Yıldırım, şunları kaydetti:

"Türkiye dünya ekonomisinden bugün yüzde 1 pay alıyor. Yeni dönemde bu payımızı yüzde 50 artıracağız. Bu, Türkiye'nin daha da zenginleşmesi, refahın daha da artması demek. Bilgiye dayalı üretimle büyümemizi geliştireceğiz. Kadınlarımızın çalışma hayatına katılımını yüzde 40'ın üzerine çıkaracağız. Ülkemizi yüksek gelir grubu ülkeler arasına taşıyacağız. Yerli ve milli teknolojilerle savunma sanayimizi daha da geliştireceğiz ve bölgede güvenliğin, huzurun, barışın teminatı olmaya devam edeceğiz. Gelecek nesillere yeşil, kimliği olan şehirler bırakmak için yeni projeler başlatacağız. 

2018 yılında 16 bin 700 genç çiftçinin uygulayacağı projelere 500 milyon destek vereceğiz. 2023 yılında gayri safi yurt içi hasılayı tarımda 150 milyon dolara, tarımsal ihracatımızı da 40 milyar dolara yükselteceğiz. Araziler miras yoluyla çok bölünüyor, dolayısıyla bunları yeterince değerlendiremiyoruz. 8,5 milyon tarım arazisinde toplulaştırma yapacağız. Tarım organize sanayi bölgelerini yaygınlaştıracağız."

"İrade, erdem, cesaretle şahlan Türkiye"

Milletin desteğiyle 15 yıldır "Durmak yok, yola devam." diyerek bugünlere geldiklerini vurgulayan Yıldırım, "Şimdi 24 Haziran yeni bir dönemin başlangıcı. 24 Haziran bir milat, yeni başarılar, yeni hedefler için ufkumuz geniş, vizyonumuz büyük. Evelallah dadaşların desteği de tam. İşte burada, İstasyon Meydanı'nda olduğu gibi. O halde ne diyoruz? İrade, erdem, cesaretle şahlan Türkiye, şahlan Erzurum. Erzurum yine rekorlar kıracak, bundan şüphem yok." dedi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Şanlıurfa merkezli 36 ilde dev operasyon Şanlıurfa merkezli 36 ilde dev operasyon Şanlıurfa merkezli 36 ilde oto hırsızlarına yönelik düzenlenen operasyonda, moto..
Köylü Kadınlar Sahnede Buluştu Köylü Kadınlar Sahnede Buluştu Muğla'nın Menteşe ilçesi Yaraş Mahallesi'nde tiyatro topluluğu kuran kadınlar, "..
Malatya'da Yolcu Midibüsü Yandı Malatya'da Yolcu Midibüsü Yandı Malatya'da seyir halindeyken yanan yolcu midibüsü, itfaiye ekiplerince söndürüld..
Türkiye'nin Balkanlar Politikası ve Ytb Paneli Türkiye'nin Balkanlar Politikası ve Ytb Paneli Makedonya'nın başkenti Üsküp'te Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığ..
  SİYASET HABERLERİ
Bakan Pakdemirli, Almanya'da Türk İşadamları ile Bir Araya Geldi- Bakan Pakdemirli, Almanya'da Türk İşadamları ile Bir Araya Geldi- - Bakan Pakdemirli, Almanya'da Türk işadamları ile bir araya geldi Tarım ve Orma..
Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu Köln'de Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu Köln'de GENÇLİK ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Almanya'nın Köln kentinde bulu..
Bakan Kasapoğlu Almanya'daki Türk Öğrencilerle Buluştu Bakan Kasapoğlu Almanya'daki Türk Öğrencilerle Buluştu Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Spor, bütün kötülüklerin panz..
CHP Kuşadası İlçe Başkanı ve Yönetimi Görevden Alındı CHP Kuşadası İlçe Başkanı ve Yönetimi Görevden Alındı CHP Kuşadası İlçe Başkanı Ahmet Ekmekçi ve yönetimi, CHP İl Yönetim Kurulu karar..
  DÜNYA HABERLERİ HABERLERİ
Gürcistan'da 20 Ocak Şehitleri Anıldı Gürcistan'da 20 Ocak Şehitleri Anıldı TİFLİS - Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te, Sovyet ordusunun 20 Ocak 1990'da Bakü'..
BM Genel Sekreteri Guterres'ten Türkiye Açıklaması BM Genel Sekreteri Guterres'ten Türkiye Açıklaması Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Suriye meselesi ve Ce..
Şeria Nehrinde Ortodoks Hristiyanların Vaftizi Şeria Nehrinde Ortodoks Hristiyanların Vaftizi Ortodoks Hristiyanlar, Batı Şeria'nın Eriha kentindeki, İsrail ile Ürdün arasınd..
Trump'tan füze tehdidi Trump'tan füze tehdidi ABD Başkanı Donald Trump, "Düşman güçlerden veya başka güçlerden hata ile bize ..
  EKONOMİ HABERLERİ
Milyonları ilgilendiren tasarı yasalaştı! 7'den 70'e müjde. Milyonları ilgilendiren tasarı yasalaştı! 7'den 70'e müjde. Kirada oturandan ev almak isteyene, emekliden polislere, kabin memurlarına ve ya..
Ziraat Bankası Genel Müdürü Aydın açıkladı Ziraat Bankası Genel Müdürü Aydın açıkladı Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, S..
Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor... Ekonomide dev adımlar Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor... Ekonomide dev adımlar Kredi kartı borçlarının yapılandırılmasından vergi indirimlerine, istihdamdan KO..
Borcu olanlar dikkat! Bir müjdeli haber daha geldi Borcu olanlar dikkat! Bir müjdeli haber daha geldi Ziraat Bankası'nın kart borcunu kapatma kredisinin Kredili Mevduat Hesabı’nı (KM..
  SPOR HABERLERİ
Galatasaray'a Coşkulu Karşılama Galatasaray'a Coşkulu Karşılama Ziraat Türkiye Kupası karşılaşması için Bolu'ya gelen Galatasaray, taraftarlar t..
Babel Fulham Yolcusu Babel Fulham Yolcusu Beşiktaşlı oyuncu Ryan Babel'in İngiliz ekibi Fulham ile anlaştığı ifade edildi...
Banvit Fener'i Devirdi Banvit Fener'i Devirdi Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 14. hafta maçında Banvit, Fenerbahçe Beko'yu no..
Fenerbahçe Basına Açık İlk İdmanı Yaptı Fenerbahçe Basına Açık İlk İdmanı Yaptı Fenerbahçe, devre arası hazırlıklarının ilk basına açık antrenmanını yaptı...
  ERZURUM HABERLERİ
İspir'de Karla Mücadele Çalışması İspir'de Karla Mücadele Çalışması Erzurum Büyükşehir Belediyesi ekipleri İspir ilçesinde karla mücadele çalışması ..
Reel Sektör ve Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısının 12.si Erzurum'da Gerçekleştirildi Reel Sektör ve Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısının 12.si Erzurum'da Gerçekleştirildi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye Bankalar Birliği (TBB) tara..
Fetö'nün Bölgecisine 7,5 Yıl Hapis Fetö'nün Bölgecisine 7,5 Yıl Hapis ERZURUM 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan FETÖ/PDY'nin bölgecisi İbrahim ..
Milli Eğitim Müdürü Kaygusuz'dan Yarıyıl Tatili Mesajı Milli Eğitim Müdürü Kaygusuz'dan Yarıyıl Tatili Mesajı Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, 2018-2019 eğitim öğretim yılı bir..
  MAGAZİN HABERLERİ
Ünlü Oyuncu Esin Gündoğdu, Değişimiyle Ağızları Açık Bıraktı Ünlü Oyuncu Esin Gündoğdu, Değişimiyle Ağızları Açık Bıraktı Yeni Gelin adlı dizide 'Türkmen Hala'yı canlandıran oyuncu Esin Gündoğdu, 10 yea..
Kerimcan Durmaz, Servet Değerindeki Arabasıyla 'Pes' Dedirtti Kerimcan Durmaz, Servet Değerindeki Arabasıyla 'Pes' Dedirtti Sosyal medya fenomeni Kerimcan Durmaz'ın servet değerindeki yeni arabası 700 bin..
Sosyal Medya Fenomeni Soyunarak 800 Bin TL Kazandı Sosyal Medya Fenomeni Soyunarak 800 Bin TL Kazandı Sosyal medya fenomeni Valentina Marie isimli kadın internet üzerinden soyunarak ..
Sıla ile Yakalanan Hazer Amani'den Yeni Açıklama! Sıla ile Yakalanan Hazer Amani'den Yeni Açıklama! Ünlü şarkıcı Sıla ile sarmaş dolay görüntülenen Hazer Amani'den olayla ilgili ye..
  İSTANBUL HABERLERİ
Gebze-Halkalı Marmaray Hattı'nda Sistem ve Tren Testleri Yapılacak Gebze-Halkalı Marmaray Hattı'nda Sistem ve Tren Testleri Yapılacak İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, Gebze-Halkalı Marmaray H..
Karne günü sana bir sürprizim var dedi Karne günü sana bir sürprizim var dedi İstanbul Gaziosmanpaşa'da bulunan bir lisenin önünde kavga çıktı. Kız meselesi y..
Anadolu Adalet Sarayı'nda kan donduran olay Anadolu Adalet Sarayı'nda kan donduran olay İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'nda tutuklandığını duyan bir kişi intihar etti...
Bakırköy Belediyesine ait Otobüs Amasya da Devrildi 2 kişi hayatını kaybetti, 35 kişi yaralandı. Bakırköy Belediyesine ait Otobüs Amasya da Devrildi 2 kişi hayatını kaybetti, 35 kişi yaralandı. Amasya'da, Bakırköy Belediyesine ait bir otobüsün devrilmesi sonucu 2 kişi hayat..
  Profesyonel Hizmetler HABERLERİ
Habere Kolay Ulaşım İçin Doğru Adres Habere Kolay Ulaşım İçin Doğru Adres Günümüzde insanların haberlere ulaşmak için kullandıkları farklı kaynaklar mevcu..
resmi ilanlar
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Medipol Başakşehir 17 10 2 5 22 8 35 +14
2 Trabzonspor 17 8 4 5 32 22 29 +10
3 Yeni Malatyaspor 17 8 4 5 26 16 29 +10
4 Kasımpaşa 17 9 6 2 37 28 29 +9
5 Galatasaray 17 8 4 5 30 21 29 +9
6 Antalyaspor 17 8 6 3 19 21 27 -2
7 Beşiktaş 17 7 5 5 28 23 26 +5
8 Atiker Konyaspor 17 6 4 7 23 20 25 +3
9 Sivasspor 17 6 5 6 24 23 24 +1
10 Göztepe 17 7 9 1 18 19 22 -1
11 Bursaspor 17 4 4 9 17 17 21 0
12 MKE Ankaragücü 17 6 9 2 17 26 20 -9
13 Kayserispor 17 5 8 4 15 25 19 -10
14 Alanyaspor 17 5 9 3 13 22 18 -9
15 Akhisarspor 17 4 8 5 19 26 17 -7
16 BB Erzurumspor 17 3 7 7 16 22 16 -6
17 Fenerbahçe 17 3 7 7 16 24 16 -8
18 Çaykur Rizespor 17 1 7 9 19 28 12 -9
Takım O G M B A Y P AV
1 Gençlerbirliği 8 7 0 1 19 2 22
2 Denizlispor 9 6 1 2 18 6 20
3 Ümraniyespor 9 6 2 1 13 7 19
4 Eskişehirspor 9 4 1 4 10 8 16
5 Altınordu 9 4 2 3 14 7 15
6 Hatayspor 9 4 2 3 11 5 15
7 Gazişehir Gaziantep FK 9 4 3 2 14 8 14
8 İstanbulspor 8 4 2 2 15 14 14
9 Osmanlıspor FK 9 4 4 1 9 9 13
10 Adana Demirspor 9 3 3 3 14 9 12
11 Adanaspor 8 3 2 3 11 7 12
12 Balıkesirspor Baltok 8 3 3 2 7 8 11
13 Giresunspor 8 3 4 1 10 11 10
14 Boluspor 8 2 3 3 9 9 9
15 Afjet Afyonspor 8 2 4 2 11 14 8
16 Elazığspor 8 2 4 2 11 14 8
17 Altay 8 2 5 1 8 10 7
18 Kardemir Karabükspor 9 0 7 2 5 19 2
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 8 7 0 1 21 3 22
2 Tuzlaspor 9 7 1 1 20 3 22
3 Fatih Karagümrük 9 6 1 2 20 8 20
4 Menemen Belediyespor 9 6 1 2 23 13 20
5 Şanlıurfaspor 8 5 0 3 11 5 18
6 Sivas Belediyespor 9 5 2 2 16 11 17
7 Kırklarelispor 9 4 1 4 14 7 16
8 Pendikspor 8 4 1 3 15 11 15
9 Tarsus İdman Yurdu 8 4 2 2 16 14 14
10 Etimesgut Belediyespor 8 3 1 4 10 8 13
11 Darıca Gençlerbirliği 9 3 3 3 8 6 12
12 Zonguldak Kömürspor 8 3 3 2 8 9 11
13 Kahramanmaraşspor 9 3 5 1 6 11 10
14 Bak Spor 8 2 3 3 9 14 9
15 Konya Anadolu Selçukspor 8 1 2 5 12 15 8
16 Bandırmaspor 8 2 4 2 7 10 8
17 Fethiyespor 9 1 3 5 6 12 8
18 Tokatspor 9 1 6 2 4 13 5
Takım O G M B A Y P AV
1 Şile Yıldızspor 8 6 2 0 21 6 18
2 Nevşehir Belediyespor 8 5 0 3 21 9 18
3 Nazilli Belediyespor 8 5 0 3 17 7 18
4 Hekimoğlu Trabzon 8 5 1 2 11 6 17
5 Silivrispor 8 5 2 1 11 3 16
6 Karaköprü Belediyespor 8 5 2 1 15 8 16
7 Tire 1922 8 4 0 4 13 6 16
8 Ergene Velimeşe 8 4 1 3 13 6 15
9 Kozan Belediyespor 8 3 1 4 10 7 13
10 Yomraspor 8 3 1 4 9 7 13
11 Batman Petrolspor 8 3 2 3 10 10 12
12 Artvin Hopaspor 8 2 1 5 7 3 11
13 Gebzespor 8 2 2 4 8 5 10
14 Büyükçekmece Tepecikspor 8 3 4 1 9 11 10
15 Erzin Belediyespor 8 2 3 3 12 10 9
16 Erbaaspor 8 0 4 4 4 8 4
17 Körfez Spor Kulübü 8 0 6 2 5 18 2
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 18/01/2019 Akhisarspor vs Beşiktaş
 19/01/2019 BB Erzurumspor vs Atiker Konyaspor
 19/01/2019 Yeni Malatyaspor vs Göztepe
 19/01/2019 Antalyaspor vs Kayserispor
 19/01/2019 Galatasaray vs MKE Ankaragücü
 20/01/2019 Alanyaspor vs Sivasspor
 20/01/2019 Trabzonspor vs Medipol Başakşehir
 21/01/2019 Bursaspor vs Fenerbahçe
 21/01/2019 Kasımpaşa vs Çaykur Rizespor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 18/01/2019 Adana Demirspor vs Kardemir Karabükspor
 19/01/2019 Gazişehir Gaziantep FK vs Denizlispor
 19/01/2019 Afjet Afyonspor vs İstanbulspor
 19/01/2019 Osmanlıspor FK vs Boluspor
 20/01/2019 Hatayspor vs Gençlerbirliği
 20/01/2019 Ümraniyespor vs Altay
 20/01/2019 Eskişehirspor vs Giresunspor
 20/01/2019 Altınordu vs Balıkesirspor Baltok
 21/01/2019 Elazığspor vs Adanaspor
 20/01/2019 Altınordu - Balıkesirspor Baltok Altınordu ligdeki son 11 maçında hiç kaybetmedi  Altınordu yenilmez
 21/01/2019 Elazığspor - Adanaspor Adanaspor ligde deplasmandaki son 5 maçında hiç kazanamadı  Elazığspor yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 19/01/2019 Bak Spor vs Tarsus İdman Yurdu
 19/01/2019 Fethiyespor vs Şanlıurfaspor
 19/01/2019 Menemen Belediyespor vs Fatih Karagümrük
 20/01/2019 Kahramanmaraşspor vs Bandırmaspor
 20/01/2019 Sivas Belediyespor vs Pendikspor
 20/01/2019 Kırklarelispor vs Etimesgut Belediyespor
 20/01/2019 Tokatspor vs Darıca Gençlerbirliği
 20/01/2019 Tuzlaspor vs Konya Anadolu Selçukspor
 20/01/2019 Zonguldak Kömürspor vs Manisa BBSK
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 19/01/2019 Silivrispor vs Hekimoğlu Trabzon
 20/01/2019 Artvin Hopaspor vs Körfez Spor Kulübü
 20/01/2019 Karaköprü Belediyespor vs Batman Petrolspor
 20/01/2019 Ergene Velimeşe vs Erbaaspor
 20/01/2019 Gebzespor vs Şile Yıldızspor
 20/01/2019 Kozan Belediyespor vs Erzin Belediyespor
 20/01/2019 Nevşehir Belediyespor vs Yomraspor
 20/01/2019 Tire 1922 vs Büyükçekmece Tepecikspor
 20/01/2019 Tire 1922 - Büyükçekmece Tepecikspor Büyükçekmece Tepecikspor ligde deplasmandaki son 8 maçında hiç kazanamadı  Tire 1922 yenilmez
Yukarı