HABER AKIŞI

Başbakan Yıldırım: Siz sadece yıkmayı bilirsiniz, yapmayı AK Parti bilir

 Tarih: 26-05-2018 18:22:00  -   Güncelleme: 27-05-2018 00:53:54
  HABER VİDEOSU
Başbakan Yıldırım: Arkamızda 81 milyonun desteği, duası var
Başbakan Yıldırım, "Biz dün olduğu gibi, bugün de bir çok zorluğa göğüs gererek bu günlere geldik. Milletçe 15 yılda büyük badireler atlattık ama yılmadık, yorulmadık. Biliyoruz ki arkamızda 81 milyonun desteği, duası var" dedi.
26.05.2018
AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Yıldırım, "Cumhurbaşkanı adayları var, indiler meydana, boy gösteriyorlar. Ne diyorlar? 'AK Parti'nin yaptıklarını yıkacağız.' Siz sadece yıkmayı bilirsiniz, yapmayı AK Parti bilir." dedi.

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, "Cumhurbaşkanı adayları var, indiler meydana, boy gösteriyorlar. Ne diyorlar? 'AK Parti'nin yaptıklarını yıkacağız.' Siz sadece yıkmayı bilirsiniz, yapmayı AK Parti bilir." dedi.

Yıldırım, partisinin İstasyon Meydanı'nda düzenlenen Erzurum Mitingi'ne katılarak vatandaşlara hitap etti.

Erzurumluları selamlayan Yıldırım, Süper Lig'e yükselen Büyükşehir Belediye Erzurumspor'u kutlayarak yeni sezonda başarı diledi.

"Erzurum'un 24 Haziran'da da Türkiye'nin şampiyonu" olacağını, şehrin yeniden destan yazacağını söyleyen Yıldırım, "Başımızın tacı, gönlümüzün ilacısınız. Erzurumlu yiğit duruşuyla her zaman vatanımızın, istiklalimizin, istikbalimizin teminatı olmuştur. İstiklal mücadelemizin başladığı şehirdir Erzurum. Düşmana baş kaldıran, Gazi Mustafa Kemal ve Kazım Karabekir'in bağımsızlık hareketini başlattığı şehirdir Erzurum." diye konuştu.

Erzurum'un her zaman liderine, Recep Tayyip Erdoğan'a ve AK Parti'ye sahip çıktığını söyleyen Yıldırım, "İşte bu meydan bunu gösteriyor. 2002'de başlayan ve halen devam eden güçlü desteğinizle AK Parti'yi zirveye taşıdınız. Size sonsuz teşekkür ediyorum. İnanıyorum ve biliyorum ki Erzurum 2023 hedeflerine giderken yine güçlü desteğini devam ettirecek." dedi.

"Erzurum, milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan'ı yeniden cumhurbaşkanı seçmeye hazır mı? Güçlü Meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye için hazır mıyız?" sorularını yönelten ve "evet" yanıtını alan Yıldırım, "Erzurum'un terazisi, istikameti şaşmaz. İstikamet ileri, ay yıldızlı bayrağı da yükseklere çıkarmak." ifadesini kullandı.

"Erzurum'da iki kadın adayımız var"

Erzurum'un, her daim istiklal, bayrak ve ezana sahip çıktığını dile getiren Yıldırım, partisinin Erzurum milletvekili adaylarını şöyle tanıttı:

"Türkiye'de sağlıkta dönüşümü gerçekleştiren, sağlıkta büyük değişimi yapan hemşehriniz Recep Akdağ, Başbakan Yardımcımız. Zehra Taşkesenlioğlu, Erzurumlu'nun her zaman yanında. 15 Temmuz'da, 17-25 Aralık'ta FETÖ'cü alçaklara karşı mücadele eden Selami Altınok da sizin adayınız. İbrahim Aydemir diğer bir adayımız, o da sizin evladınız. Zafer Tarikdaroğlu, genç kardeşimiz, o da Erzurum'un geleceği için sizlerle beraber ve nihayet önceki dönem milletvekilimiz Fazilet Dağcı Çığlık. O da bizlerle beraber, bu yolculukta sizin adayınız. Erzurum'da iki kadın adayımız var."

Başbakan Yıldırım, "Şunu bütün samimiyetimle söylüyorum, eğer bugün Cumhurbaşkanımızla teröre, darbelere karşı göğsümüzü siper ettiysek bunu dadaşlardan aldığımız güçle yaptık. Dünyanın her yerinde, Filistin, Irak, Suriye ve Afrika'da mazlumları savunuyorsak milletimiz sayesindedir. Ferhat aşkıyla, imanla 'aşılamaz' denen dağları delip Türkiye'yi bugünlere kavuşturduysak 81 vilayetimizde 81 milyon vatandaşımıza hizmet ulaştırdıysak bu, sizlerin güveni sayesindedir." diye konuştu.

"Siz sadece yıkmayı bilirsiniz"

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne işaret eden Yıldırım, şöyle konuştu:

"Cumhurbaşkanı adayları var, indiler meydana boy gösteriyorlar. Ne diyorlar? 'AK Parti'nin yaptıklarını yıkacağız.' Siz sadece yıkmayı bilirsiniz, yapmayı AK Parti bilir. AK Parti'nin yaptıklarına cümle alem şahittir. Ne diyor adayın biri? '18 yaşına kadar olan gençlere ücretsiz sağlık hizmeti vereceğiz.' Bunların dünyadan haberi yok. Onu çoktan Recep Akdağ zamanında verdik. 2008'den beri gençlerimiz sağlık hizmetini ücretsiz alıyor. Sen tabii memleket meseleleriyle alakan olmadığı için ne yapıldı, neler yapılıyor haberin yok. 

Bunlar ağız birliği yapmış, ne diyorlar? 'Biz gelirsek Kanal İstanbul'u yaptırmayacağız. Otomobil yapmak da neymiş canım, bunlardan da vazgeçeceğiz.' Erzurum İstasyon Meydanı'ndan söylüyorum, taş üstüne taş koyan herkesin başımızın üstünde yeri vardır ama bunların yıllardır laf üstüne laf koymaktan başka hiçbir marifetleri yok. Dikili bir ağaçları var mı Erzurum'da? Var mı bir hizmetleri? Biz yapmak için geldik, hizmetler, projeler için geldik, gönüller yaparak buralara geldik. Gönül yıkmadık, yıkanlara da asla müsamahamız yok. Millet AK Parti'yi bilir, AK Parti de milleti bilir. Kimin iş yaptığını, kimin laf yaptığını Erzurumlu dadaş, benim hemşehrilerim çok iyi bilir."

Erzurum'a yapılan yatırımlar

Erzurum'a yapılan yatırımlara da değinen Yıldırım, "Türkiye'de hizmetlerimiz, birer birer yükseldi. Ben de şu Sansa Deresi'nin öbür tarafındanım, Erzincan'danım. Erzincan-Erzurum kardeş. O Sansa Deresi'nin dili olsa da söylese. O yollarda ne canlar gitti, ne ocaklar söndü." dedi.

Daha önce Erzurum'dan Erzincan'a 6 saatte gidildiğini, bu sürenin 1,5 saate indiğini dile getiren Yıldırım, "Fırat'a 14 yerinde gem vurduk ve o Sansa Deresi'ni Türkiye'nin 14 köprüsüyle en güzel yolu haline getirdik. Erzurum'a helal olsun." ifadesini kullandı.

Yıldırım, Erzurum'a 16 yılda 23 milyar lira değerinde yatırım yaptıklarını belirtti.

Erzurum'da yurt kapasitesini 3 kat artırdıklarını, 23 hastane, 62 sağlık merkezini tamamlayarak Erzurumlu'ların hizmetine verdiklerini anlatan Yıldırım, şehre, 15 sağlık tesisi daha yapılacağını bildirdi.

Erzurum'da bugüne kadar 7 bin 782 konut yaptıklarını, 2 bin 300 konutun yapımına devam edildiğini, şehirde 15 yılda 553 kilometre yeni bölünmüş yol yaptıklarını aktaran Yıldırım, Erzurum ile Rize arasındaki Ovit Dağı'nın dünyanın ikinci büyük tüneliyle geçileceğini, iki tünelin yıl sonunda hizmete açılacağını bildirdi.

"Palandöken Tüneli'ni de yapacağız"

Erzurumlu'lara, Palandöken Tüneli'nin de yapılacağı müjdesini veren Yıldırım, Bayburt-Erzurum arasındaki Kop Tüneli'nin gelecek yıl açılacağını, böylece iki şehir arası mesafenin bir saate ineceğini belirtti.

Erzurum'un raylı sisteme kavuşacağını dile getiren Yıldırım, şunları söyledi:

"Erzincan, Erzurum, Kars dahil olmak üzere hızlı tren projesi adım adım geliyor. Sivas'a kadar geldi sonra Erzincan, Erzurum, Kars ve daha ilerisine inşallah devam edecek. Palandöken Lojistik Merkezi'ni tamamladık, hizmete aldık. Bir müjdem daha var, Erzurum Havalimanı'nı kategori 3 yapıyoruz. Bu ne demektir? Gece gündüz, yaz kış Erzurum'da uçak iptalleri olmayacak. Erzurum, doğunun parlayan yıldızı olmaya devam edecek. 'Hava yolunu halkın yolu yapacağız.' dedik inanmadılar. İşte ispatı, 2003 yılında Erzurum'a havayoluyla gelen yolcu sayısı sadece 105 bindi. Geçen sene 105 binden 1 milyon 377 bine çıktı. İşte fark bu."

Yıldırım, Erzurum'da bugüne kadar 1 milyar 300 milyon tarım ve hayvancılık desteği verildiğini, 5 baraj, 13 gölet yapıldığını, 12 baraj, 5 gölet yapımının da sürdüğünü bildirdi.

Erzurum'a 10 bin kişilik spor salonu yapılacağını söyleyen Yıldırım, "Sözünü tutan, siyasetin itibarını yükselten AK Parti yapamayacağı hiçbir sözü vermez. AK Parti söz verirse gereğini de yapar." dedi.

Ekonomik büyümede, sosyal refahta daha güçlü adımlar atacaklarını, iş dünyasını, gençleri ve iş kadınlarını küresel ölçekte söz sahibi yapacaklarını belirten Yıldırım, şunları kaydetti:

"Türkiye dünya ekonomisinden bugün yüzde 1 pay alıyor. Yeni dönemde bu payımızı yüzde 50 artıracağız. Bu, Türkiye'nin daha da zenginleşmesi, refahın daha da artması demek. Bilgiye dayalı üretimle büyümemizi geliştireceğiz. Kadınlarımızın çalışma hayatına katılımını yüzde 40'ın üzerine çıkaracağız. Ülkemizi yüksek gelir grubu ülkeler arasına taşıyacağız. Yerli ve milli teknolojilerle savunma sanayimizi daha da geliştireceğiz ve bölgede güvenliğin, huzurun, barışın teminatı olmaya devam edeceğiz. Gelecek nesillere yeşil, kimliği olan şehirler bırakmak için yeni projeler başlatacağız. 

2018 yılında 16 bin 700 genç çiftçinin uygulayacağı projelere 500 milyon destek vereceğiz. 2023 yılında gayri safi yurt içi hasılayı tarımda 150 milyon dolara, tarımsal ihracatımızı da 40 milyar dolara yükselteceğiz. Araziler miras yoluyla çok bölünüyor, dolayısıyla bunları yeterince değerlendiremiyoruz. 8,5 milyon tarım arazisinde toplulaştırma yapacağız. Tarım organize sanayi bölgelerini yaygınlaştıracağız."

"İrade, erdem, cesaretle şahlan Türkiye"

Milletin desteğiyle 15 yıldır "Durmak yok, yola devam." diyerek bugünlere geldiklerini vurgulayan Yıldırım, "Şimdi 24 Haziran yeni bir dönemin başlangıcı. 24 Haziran bir milat, yeni başarılar, yeni hedefler için ufkumuz geniş, vizyonumuz büyük. Evelallah dadaşların desteği de tam. İşte burada, İstasyon Meydanı'nda olduğu gibi. O halde ne diyoruz? İrade, erdem, cesaretle şahlan Türkiye, şahlan Erzurum. Erzurum yine rekorlar kıracak, bundan şüphem yok." dedi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
 Arefe günü bankalar ve Ptt açık mı? Arefe günü bankalar ve Ptt açık mı? 2018 Kurban Bayramı'nın arefe günü yarın. Merakla araştırılan konular arasında i..
İçişleri Bakanı Soylu, Trafik Denetimine Katıldı İçişleri Bakanı Soylu, Trafik Denetimine Katıldı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bu bayram ben de trafik polisiyim, hatalı sürüc..
Milli Savunma Bakanlığı'ndan bedelli askerlik açıklaması Milli Savunma Bakanlığı'ndan bedelli askerlik açıklaması Milli Savunma Bakanlığından, bedelli askerlik hizmetinden faydalanmak üzere dün..
FETÖ ihanetine 204 davada ceza yağdı FETÖ ihanetine 204 davada ceza yağdı Darbe girişimine yönelik açılan ve karara bağlanan 204 davada, 1760'ı ömür boyu ..
  SİYASET HABERLERİ
AK Parti'nin MYK sı Yeni sözcü belli oldu AK Parti'nin MYK sı Yeni sözcü belli oldu Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin yeni MY..
AK Parti Mkyk Toplantısı Sona Erdi AK Parti Mkyk Toplantısı Sona Erdi Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığın..
 AK Parti'nin MKYK listesi belli oldu AK Parti'nin MKYK listesi belli oldu AK Parti'nin yeni Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) listesi belli oldu. Yeni MK..
İbrahim Kalın'dan NYT'ye tepki İbrahim Kalın'dan NYT'ye tepki Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, New York Times'ta yer alan bir habere te..
  DÜNYA HABERLERİ HABERLERİ
ABD'li Senatör den Trump açıklaması! ABD'li Senatör den Trump açıklaması! ABD’li Senatör Jack Reed, ABD Başkanı Donald Trump’ın çeşitli ülkelere uyguladığ..
ABD Suriye'ye ayırdığı 230 milyon dolarlık fonu durdurdu ABD Suriye'ye ayırdığı 230 milyon dolarlık fonu durdurdu Suriye'de DEAŞ'tan kurtarılan ve terör örgütü YPG/PKK'nın kontrol ettiği alanlar..
ABD den Türkiye ve Brunson açıklaması ABD den Türkiye ve Brunson açıklaması Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, Türkiye'de yargılanmasına devam edilen Amerik..
Trump'ın skandal Türkiye hamleleri ABD'lileri endişelendirdi Trump'ın skandal Türkiye hamleleri ABD'lileri endişelendirdi ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye'ye karşı başlattığı ticaret anlaşmazlığının..
  EKONOMİ HABERLERİ
Türkiye ve Katar arasında anlaşma imzalandı Türkiye ve Katar arasında anlaşma imzalandı Türkiye ve Katar merkez bankaları 15 milyar dolarlık yatırım paketinin ilk adımı..
BDDK'dan kur ataklarına karşı yeni hamle BDDK'dan kur ataklarına karşı yeni hamle Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, swap işlemlerindeki sınırlama kapsamın..
Bakan Albayrak Fransız mevkidaşıyla görüştü Bakan Albayrak Fransız mevkidaşıyla görüştü Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Fransa Ekonomi ve Maliye Bakanı Bruno Le..
Berat Albayrak: IMF'e başvurma planımız yok Berat Albayrak: IMF'e başvurma planımız yok Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 6 bin 100 uluslararası yatırımcıyla yap..
  SPOR HABERLERİ
Engelli Oyuncudan Türk Lirasına Destek Açıklaması - İstanbul Engelli Oyuncudan Türk Lirasına Destek Açıklaması - İstanbul Bedensel engelli oyuncu Ümit Odacı, döviz kurundaki hareketliliğe tepki ve Türk ..
Ali Koç Takımı Sahaya Getirdi Ali Koç Takımı Sahaya Getirdi Fenerbahçeli taraftarlar stadı terk etmeyince sarı-lacivertlilerin başkanı Ali K..
Süper Kupa Akhisarspor'un Süper Kupa Akhisarspor'un Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Süper Kupa finalinde Akhisarspor, Galatasaray'ı..
Mesut Özil, Almanya Milli Takımı'nı bıraktı! Mesut Özil, Almanya Milli Takımı'nı bıraktı! Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil, Almanya Milli Takımı'nı bıraktığını açıkl..
  Magazin HABERLERİ
Antalya Dua Lipa Regnum Carya'da Konser Verdi Antalya Dua Lipa Regnum Carya'da Konser Verdi Dua Lipa Regnum Carya'da konser verdiARNAVUT asıllı İngiliz şarkıcı Dua Lipa (23..
Yıldız Tilbe Harbiye'de Konser Verdi Yıldız Tilbe Harbiye'de Konser Verdi Şarkıcı Yıldız Tilbe, Harbiye'de hayranlarıyla bir araya geldi.
Damdaki Kemancı Harbiye'de Sahnelendi Damdaki Kemancı Harbiye'de Sahnelendi Broadway'in unutulmaz eserleri arasında yer alan "Damdaki Kemancı" adlı müzikal ..
Mohsen Namjoo İlk Kez Harbiye'de Konser Verdi Mohsen Namjoo İlk Kez Harbiye'de Konser Verdi İranlı müzisyen, söz yazarı ve müzik bilimcisi Mohsen Namjoo, İstanbul'da hayran..
  TÜMÜ HABERLERİ
Arişten Alyans Ziyafeti Arişten Alyans Ziyafeti Aile toplumun en temel yapı birimidir. Toplumların temelini oluşturan aile bağın..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
NAMAZ VAKİTLERİ
resmi ilanlar
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Beşiktaş 2 2 0 0 5 2 6 +3
2 Galatasaray 2 2 0 0 4 1 6 +3
3 Yeni Malatyaspor 2 2 0 0 4 1 6 +3
4 Kayserispor 2 1 0 1 2 0 4 +2
5 Atiker Konyaspor 2 1 0 1 6 5 4 +1
6 Medipol Başakşehir 1 1 0 0 2 0 3 +2
7 Kasımpaşa 1 1 0 0 3 2 3 +1
8 MKE Ankaragücü 2 1 1 0 3 3 3 0
9 Trabzonspor 2 1 1 0 3 3 3 0
10 Fenerbahçe 2 1 1 0 2 2 3 0
11 Sivasspor 2 1 1 0 2 3 3 -1
12 Çaykur Rizespor 2 0 1 1 3 4 1 -1
13 Akhisarspor 2 0 1 1 2 3 1 -1
14 Bursaspor 2 0 1 1 1 2 1 -1
15 Antalyaspor 2 0 1 1 3 5 1 -2
16 BB Erzurumspor 2 0 2 0 3 6 0 -3
17 Göztepe 2 0 2 0 1 4 0 -3
18 Alanyaspor 2 0 2 0 0 3 0 -3
Takım O G M B A Y P AV
1 Giresunspor 1 1 0 0 3 1 3
2 Hatayspor 1 1 0 0 3 1 3
3 İstanbulspor 1 1 0 0 4 3 3
4 Ümraniyespor 1 1 0 0 2 1 3
5 Altay 1 1 0 0 1 0 3
6 Boluspor 1 1 0 0 1 0 3
7 Gençlerbirliği 1 1 0 0 1 0 3
8 Eskişehirspor 1 0 0 1 2 2 1
9 Adanaspor 1 0 0 1 1 1 1
10 Afjet Afyonspor 1 0 0 1 1 1 1
11 Gazişehir Gaziantep FK 1 0 0 1 1 1 1
12 Balıkesirspor Baltok 1 0 0 1 0 0 1
13 Altınordu 1 0 1 0 1 2 0
14 Elazığspor 1 0 1 0 1 2 0
15 Adana Demirspor 1 0 1 0 0 1 0
16 Denizlispor 1 0 1 0 0 1 0
17 Kardemir Karabükspor 1 0 1 0 0 1 0
18 Osmanlıspor FK 1 0 1 0 0 1 0
Takım O G M B A Y P AV
1 Bandırmaspor 0 0 0 0 0 0 0
2 Bugsaş Spor 0 0 0 0 0 0 0
3 Darıca Gençlerbirliği 0 0 0 0 0 0 0
4 Etimesgut Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
5 Fatih Karagümrük 0 0 0 0 0 0 0
6 Fethiyespor 0 0 0 0 0 0 0
7 Kahramanmaraşspor 0 0 0 0 0 0 0
8 Kırklarelispor 0 0 0 0 0 0 0
9 Konya Anadolu Selçukspor 0 0 0 0 0 0 0
10 Manisa BBSK 0 0 0 0 0 0 0
11 Menemen Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
12 Pendikspor 0 0 0 0 0 0 0
13 Sivas Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
14 Şanlıurfaspor 0 0 0 0 0 0 0
15 Tarsus İdman Yurdu 0 0 0 0 0 0 0
16 Tokatspor 0 0 0 0 0 0 0
17 Tuzlaspor 0 0 0 0 0 0 0
18 Zonguldak Kömürspor 0 0 0 0 0 0 0
Takım O G M B A Y P AV
1 Artvin Hopaspor 0 0 0 0 0 0 0
2 Batman Petrolspor 0 0 0 0 0 0 0
3 Büyükçekmece Tepecikspor 0 0 0 0 0 0 0
4 Düzyurtspor 0 0 0 0 0 0 0
5 Erbaaspor 0 0 0 0 0 0 0
6 Ergene Velimeşe 0 0 0 0 0 0 0
7 Erzin Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
8 Gebzespor 0 0 0 0 0 0 0
9 Karaköprü Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
10 Kozan Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
11 Körfez Spor Kulübü 0 0 0 0 0 0 0
12 Nazilli Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
13 Nevşehir Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
14 Silivrispor 0 0 0 0 0 0 0
15 Şile Yıldızspor 0 0 0 0 0 0 0
16 Tire 1922 0 0 0 0 0 0 0
17 Yomraspor 0 0 0 0 0 0 0
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 20/08/2018 Kasımpaşa vs Medipol Başakşehir
 24/08/2018 Çaykur Rizespor vs BB Erzurumspor
 25/08/2018 MKE Ankaragücü vs Trabzonspor
 25/08/2018 Göztepe vs Fenerbahçe
 25/08/2018 Kayserispor vs Yeni Malatyaspor
 26/08/2018 Sivasspor vs Kasımpaşa
 26/08/2018 Atiker Konyaspor vs Bursaspor
 26/08/2018 Beşiktaş vs Antalyaspor
 27/08/2018 Medipol Başakşehir vs Akhisarspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 24/08/2018 Boluspor vs Ümraniyespor
 25/08/2018 Giresunspor vs Elazığspor
 25/08/2018 İstanbulspor vs Altay
 25/08/2018 Denizlispor vs Hatayspor
 25/08/2018 Gazişehir Gaziantep FK vs Adana Demirspor
 26/08/2018 Gençlerbirliği vs Eskişehirspor
 26/08/2018 Adanaspor vs Afjet Afyonspor
 26/08/2018 Balıkesirspor Baltok vs Osmanlıspor FK
 27/08/2018 Kardemir Karabükspor vs Altınordu
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 02/09/2018 Etimesgut Belediyespor vs Kırklarelispor
 02/09/2018 Konya Anadolu Selçukspor vs Tuzlaspor
 02/09/2018 Bandırmaspor vs Kahramanmaraşspor
 02/09/2018 Darıca Gençlerbirliği vs Tokatspor
 02/09/2018 Fatih Karagümrük vs Menemen Belediyespor
 02/09/2018 Manisa BBSK vs Zonguldak Kömürspor
 02/09/2018 Pendikspor vs Sivas Belediyespor
 02/09/2018 Şanlıurfaspor vs Fethiyespor
 02/09/2018 Tarsus İdman Yurdu vs Bugsaş Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 01/09/2018 Büyükçekmece Tepecikspor vs Tire 1922
 01/09/2018 Körfez Spor Kulübü vs Artvin Hopaspor
 01/09/2018 Şile Yıldızspor vs Gebzespor
 02/09/2018 Batman Petrolspor vs Karaköprü Belediyespor
 02/09/2018 Düzyurtspor vs Silivrispor
 02/09/2018 Erzin Belediyespor vs Kozan Belediyespor
 02/09/2018 Yomraspor vs Nevşehirspor GK
 02/09/2018 Erbaaspor vs Ergene Velimeşe
Yukarı