12-12-2019 10:17:20 Son Güncelleme: 12-12-2019 10:25:20

Korkmaz Karaca Ardahan da Korkmaz Karaca Kimdir

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Ardahanlı Korkmaz Karaca 2 günlük memleket ziyaretinde önemli görüşmeler yaptı
Korkmaz Karaca Ardahan da Korkmaz Karaca Kimdir

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Ardahanlı Korkmaz Karaca 2 günlük memleket ziyaretinde önemli görüşmeler yaptı.

     

Ardahana geldiğinde ilk aile kabristanını ziyaret eden Karaca daha sonrasında ise il de STK Başkanları ve AK partili siyasetçilerle bir araya geldi. Ardahanın önemli otellerinden biri olan İpekyolu Otelde dostları ile birlikte olan Korkmaz Karacanın Ardahanın geleceği ile ilgili konular üzerinde konuştuğu ifade edildi.

     

Toplantıya STK Başkanlarında Mustafa Morkoç, Asim Özer, Yılmaz Kaya, Mustafa Badem ve birçok kişi katılırken, AK Parti eski il Başkanı Nusret Koyuncu ile AK Parti çıldır ilçe başkanı Yusuf Yılmaz

     

Önümüzde ki dönem milletvekiliği için adı geçen ve son zamanlarda fazlasıyla ismi duyulan Korkmaz Karacanın beraber çalışacağı ve hareket edeceği guruplarla toplantıda istişare ettiği, sıcak ve samimi bir ortam oluştuğu bilgisine ulaşıldı

 

KORKMAZ KARACA KİMDİR

 

Korkmaz Karaca 1978 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Baba tarafından Ardahanlı; anne tarafından Rumeli Mübadili bir aileye mensuptur.

 

İlkokulu Maltepe Feyzullah ilkokulunda okudu. Orta ve lise eğitimini Marmara Kolejinde tamamlayan Korkmaz Karaca, öğrenim hayatına Uludağ Üniversitesinde Kamu Yönetimi Öğrenimi alarak devam etti. Lise yıllarından itibaren iş hayatına atılan Korkmaz Karaca bir çok özel sektör kuruluşunda yönetici olarak görev yaptı. Türkiye’nin ve Dünyanın Gübre Sektöründe ki önemli oyuncularından İsviçreli İndagro firmasının Türkiye Temsilciliğini yaptı.
 

Mega Varlık A,Ş., Dap Holding, Sbk Holding, Doğan Holding, Yeditepe Faktoring, Acarlar İnşaat, Sütaş A.Ş. başta olmak üzere birçok özel sektör şirketine danışmanlık hizmeti verdi. Sözcü Gazetesi ve İnternethaber Medya grubunda yazıları yayınlandı. 2007 - 2009 yılları arasında Fox TV’de İş ve Siyaset dünyasını konuk aldığı TV programları yaptı. 2010 - 2017 Yılları arasında Sn. Deniz BAYKAL’ ın Danışmanlığı görevinde bulundu.

8 Ekim 2018 tarihinde Resmî Gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile; Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından; Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi olarak görevlendirildi.

 

2009 yılından itibaren Merve KARACA ile evli olan Korkmaz KARACA, İpek isminde bir kız evlada sahiptir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI