Bugun...Kılıçdaroğlu: Gerginlik istemiyoruz

Tarih: 10-01-2018 00:06:56 + -


Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, siyasette zaman zaman sert tartışmaların yaşandığına dikkat çekerek "Gerginlik istemiyoruz" dedi.


Kılıçdaroğlu: Gerginlik istemiyoruz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.  Kılıçdaroğlu, Kocaeli'nin İzmit  ilçesinde sendika üyesi oldukları için çalıştıkları paslanmaz çelik üretimi  gerçekleştirilen fabrikadan çıkarıldıklarını belirten Birleşik Metal-İş Sendikası  üyesi işçilerin Grup Salonu'da bulunduğunu belirterek, onların haklarını sonuna  kadar savunacaklarını söyledi. Gerginlik istemediklerini ancak gerçekleri söyledikçe birilerinin  rahatsız olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, sorunları dile getirmeyi  sürdüreceklerini ifade etti. Kılıçdaroğlu, "Bizim söylemlerimizden rahatsız  olduklarını biliyorum ama gerçekleri dile getirmek benim ve partimin boynunun  borcudur." dedi.  Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde vefat eden Münir Özkul ile  Aydın  Boysan'a Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi.
Siyasette zaman zaman sert tartışmaların yaşandığına dikkati çeken  Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "Ne olursa olsun siyasetin bir amacı vardır, ülkeye hizmet etmek.  Hepimiz demokrasiyi, insan haklarını, örgütlenmeyi savunmalıyız. Hem  'Siyasetçiyim' diyeceksin, hem 'İşçiler örgütlensin' diyeceksin, işçiler  örgütlenince de kapı dışarı koyacaksın. Bütün işçi kardeşlerime seslenmek  isterim, şundan emin olmanızı isterim sizin haklarınızı sonuna kadar savunan bir  parti vardır, o partinin adı CHP'dir. Bir anayasal hakkı kullanmak istiyorlar ama  'Sendika kuruyorum' diye işçi kapının önüne konmaz. Demokrasilerde herkesin  hakkını teslim etmemiz gerekiyor.
Siyasetin temel görevlerinden biri bu olmalı.  Bir diğeri de farklı düşüncelere saygı göstermektir. İşçilere sendika kurma hakkı  getiren parti Bülent Ecevit'tir."  Bülent Ecevit'in, "Ne ezen, ne ezilen; insanca, hakça bir düzen"  sözünü hatırlatan Kılıçdaroğlu, asıl hedefin bu olması gerektiğini bildirdi.  "Acaba bu hedefe ulaşıyor muyuz?" sorusunu soran Kılıçdaroğlu,  "Geldiğimiz nokta, bu hedeflerden uzaklaştığımız noktadır. En tipik örneği buraya  gelen işçi arkadaşlarımız. Sendikalaşmak istiyorlar, haklarını savunmak  istiyorlar, anayasal haklarını istiyorlar ama başta Çalışma ve Sosyal Güvenlik  Bakanlığı olmak üzere işçilerin haklarını teslim etmemek için her türlü numarayı  çekiyorlar. Ama işçi kardeşlerim sakın merak etmeyin biz sonuna kadar  yanınızdayız." diye konuştu. 
Taşeron işçilerin sorunlarına değinen Kılıçdaroğlu, yeni düzenlemeyi eleştirdi. "Kamyoncuların  sorunları var. Arkadaşlarımız bindiler bir TIR'a Ankara'ya kadar geldiler. Ne kadar para ödediler köprü, benzin parası hepsini tek tek çıkardılar o belgeleri sayın Binali Yıldırım'a göndereceğim" ifadesini kullandı.  
İNFAZ KORUMA MEMURLARI İÇİN YASA TEKLİFİ VERECEĞİZ
Kılıçdaroğlu, "Arkadaşlarıma buradan talimatı veriyorum; infaz ve koruma memurlarının emniyete hizmetleri sınıfına alınması için kanun teklifini hazırlayın verin hep beraber aşağı indirelim bakalım el mi bey mi yaman? Hep birlikte görelim" dedi.  Kılıçdaroğlu, OHAL'in yeniden uzatma kararını da eleştirdi.

DİĞER Kemal Kılıçtaroğlu Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Çıldırın düşman işgalinden kurtuluşu
   Çıldırın düşman işgalinden kurtuluşu
 • Ardahan'ın Kurtuluşunun 97. Yılı
  Ardahan'ın Kurtuluşunun 97. Yılı
 • ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
  ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 • Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
  Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 • ARDAHAN EMİTT FUARINDA
  ARDAHAN EMİTT FUARINDA
 • Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
  Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
 1. Çıldırın düşman işgalinden kurtuluşu
 2. Ardahan'ın Kurtuluşunun 97. Yılı
 3. ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 4. Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 5. ARDAHAN EMİTT FUARINDA
 6. Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Vahşi Yaşam Aslan Kardeşliği
  Vahşi Yaşam Aslan Kardeşliği
 • Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
  Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 • ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
  ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Ardahan ın Tanıtım
  Ardahan ın Tanıtım
 1. Vahşi Yaşam Aslan Kardeşliği
 2. Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 3. ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 4. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 5. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 6. Ardahan ın Tanıtım
VİDEO GALERİ
YUKARI