"Rusya Devlet Ba��kan�� Vladimir Putin ile telefon g��r����mesi ger��ekle��tirdi" İLE İLGİLİ HABERLER

Bitlis'te 100 yataklı devlet hastanesi hizmete açıldı
Bitlis'in Ahlat ilçesinde yapımı tamamlanan 100 yataklı devlet hastanesi törenle hizmete açıldı
Muş'ta gümrük kaçağı telefonlar ele geçirildi
MUŞ (AA) - Muş Emniyet Müdürlüğü ekiplerince telefon kaçakçılarına yönelik operasyonda 46 gümrük kaçağı telefon ele geçirildi, 2 kişi hakkında işlem yapıldı
MHP Genel Başkanı Bahçeli: Cumhur İttifakı'nın baraj kararı yüzde 7 olarak tescillenmiştir
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim barajı ile ilgili, "Cumhur İttifakı'nın baraj kararı yüzde 7 olarak tescillenmiştir. Artık başka bir değerlendirmeye de gerek kalmamıştır." ifadesini kullandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Anıtkabir Özel Defteri'ini imzaladı: Türkiye emin ellerde
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığındaki devlet erkanı Anıtkabir’e çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalarken ''Türkiye’yi bizlere çizdiğiniz hedefler doğrultusunda parlak bir geleceğe taşıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti emin ellerdedir" dedi
Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan Bosna Hersek'te resmi törenle karşılandı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna-Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Zeljko Komşiç tarafından resmi törenle karşılandı.
Elazığ'da 24 Ocak depreminin ardından yeni bir şehir inşa ediliyor
Vali Erkaya Yırık: - "İlimizin 19 farklı lokasyonunda, Elazığ ve Harput mimarisine uygun yatay mimaride yapılan konutlar ve iş yerleri ile Elazığ'ımız adeta yeniden inşa ediliyor" - "Bugün geldiğimiz noktada, gerek Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız gerekse İçişleri Bakanlığımızın girişimleri ve TOKİ Başkanlığımızın hummalı çalışmalarıyla merkezde 15 bin konut, kırsalda ise 4 bin 500 konut hazır hale getirildi"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afganistan Cumhurbaşkanı Gani ile telefonda görüştü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi
Sağlık ekiplerinden telefon ve internetin çekmediği kırsal mahallede telsiz aracılığıyla zorlu aşı çalışması
Erzurum'da Kovid-19 aşısı yapmak için 3 bin rakımlı dağların arasındaki internet ve telefon hatlarının çekmediği mahalleye giden sağlık ekipleri, aşı olacakların vatandaşlık numarasını sisteme girmek için internetin çektiği yüksek tepelere çıkıp buradaki sağlık ekipleriyle telsizle iletişim kuruyor - İl Sağlık Müdürü Gürsel Bedir: - "Vaka sayılarının hızla arttığı bu dönemde, güzel şehrimizde yaşayan herkesi aşı için daha duyarlı olmaya, hep beraber Erzurum'u önce sarıya, sonra riskin düşük olduğu mavi şehirler kategorisine taşımaya davet ediyoruz" - Palandöken İlçe Sağlık Müdürlüğünde görevli Dr. Ali Fuat: - "Kişilerin kimlik numarasını internet uygulamasına yazıp barkod okutarak aşıyı yapabiliyoruz. Bu köyde internet ve telefon şebekesi çekmediği için tepeye tırmandık. Bayağı zorlandık. Nefes darlığı çektik. Telsizlerle iletişim kuruyoruz" - Aziziye Mahallesi sakinlerinden Özkan Ağdaş: - "Doktor ve sağlık personeli evimize kadar gelmişler, çok mutlu olduk. Emeği geçenlerden ve tüm sağlıkçılarımızdan Allah razı olsun"
Van'da mobil ekipler aşı seferberliğiyle vaka artışlarını önlemeye çalışıyor
Saray ilçesinde kırsal bölgelere giderek çalışma yapan ekipler, "Kısır olurum" korkusuyla aşı olmaya çekinen çobanı ve iğneden korkan kadını yarım saatte ikna ederek aşılarını yaptı - Vali Mehmet Emin Bilmez: - "Hastanedeki doluluk oranımız son yılın en ciddi rakamlarına ulaştı. En kötü rakamları bu günlerde yaşamaktayız. Evlerde takip etiğimiz 2 bin 500'ün üzerinde hasta var" - Saray Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Ayvaz Yeler: - "Gittiğimiz yerleşim yerlerinde insanları ikna ederek aşı olmalarını sağlıyoruz. Özellikle sosyal medyada çok kirli ve yanlış bilgiler var. Vatandaşlarımız bu yüzden korkuyor, aşı olmak istemiyor" - Çoban Adem Aras: - "Aşının kısırlık yapmadığını öğrendim ve aşımı yaptırdım. Sosyal medyadaki söylentilere boşuna kulak asmışım. Herkese aşı olmalarını tavsiye ediyorum"
Eski Ağrı Valisi Musa Işın, 15 Temmuz gecesi kentte yaşananları anlattı:
"15 Temmuz gecesinde beni ilk arayan o dönemki Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık'tı. 'Sayın Valim ne oluyor' dedi. Çünkü terör saldırısı mı, darbe mi kimse bilmiyor. Ama o aramadan önce aşağı yukarı darbe olduğu belli olmuştu. 'Darbe oluyor' dedim, 'ne yapacaksınız' dedi. Ben de 'silah kullanacağız' dedim, 'nasıl olur' dedi. 'Silah kullanıp direneceğiz, dayanamayız' dedim ve telefonu kapattım" - "Kürtler vatanseverdir. İşte bu halk 'hayır bizi herhangi bir terör örgütüyle özdeşleştiremezsiniz, biz de vatanımızı ve milletimizi seviyoruz. Bak biz de ölmeye geliyoruz' diyerek koşa koşa hükümet konağının önüne geldiler"
ŞANS OYUNLARI
BİZİ TAKİP EDİN
YUKARI