"İncirlik" İLE İLGİLİ HABERLER

Son dakika: Erdoğan'ın İncirlik resti ABD'de patladı! Trump veto etti
Son dakika haberi: ABD Senatosunun Ermeni Tasarısı kararı hakkında yeni gelişmeler yaşandı. Senatonun 1915 Ermeni olaylarını "soykırım" olarak tanımlanmasına Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Gerekiyorsa İncirlik'i de kapatırız, Kürecik'i de kapatırız." restini çekti. Bütün bu gelişmelerin ardından ABD Dışişlerinden son dakika açıklamasıyla, Trump yönetiminin bu kararın karşısında olduğu bilgisi geçildi.
Son dakika haberi: ABD Savunma Bakanı Esper'den İncirlik ve Kürecik açıklaması
ABD Savunma Bakanı Mark Esper, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gerekirse İncirlik ve Kürecik üslerinin kapatılabileceğine yönelik açıklamalarına ilişkin, "Bu konu daha önce bana gelmedi. Ben de ilk kez gazetelerden gördüm ve dolayısıyla bundan tam olarak ne kastettiklerini ve ne ölçüde ciddi olduklarını mevkidaşımla konuşmam gerekir" dedi.
İncirlik ve Kürecik üssüne rakip çıktı: ABD'yi davet ettiler
ABD askeri üslerinin Türkiye'den, özellikle de İncirlik'ten çıkmak zorunda kalması durumunda, Yunanistan'a yerleşebileceği yorumları yapıldı. Yunan yetkililer, İncirlik'in ülkelerine taşınmasına yeşil ışık yaktı.
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan ABD'ye İncirlik resti
Türkiye ve Libra arasında imzalanan muhtırayı değerlendiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin olası yaptırımlarına karşı , ABD'de Türkiye aleyhine yaptırım kararı durumunda İncirlik ve Kürecik'in de gündeme gelebileceğini söyledi.
ABD'li eski generalden İncirlik çıkışı! Sindiremediler...
Bir dönem ABD Avrupa Merkez Kuvvetler Komutanlığı'nda görev yapan General Chuck Wald,Türkiye ile aynı stratejik hedefi paylaşmadıklarını savunarak, nükleer silahların İtalya'ya taşınması gerektiğini söyledi.
New York Times'tan bomba İncirlik iddiası!
New York Times gazetesi, ABD Dışişleri ve Enerji Bakanlıklarından yetkililerin Türkiye'deki İncirlik üssünde bulunan yaklaşık 50 nükleer silahı tahliye etme planlarının üzerinden geçtiğini bildirdi.
İncirlik hava Üssü'ne 4 savaş uçağı geldi
Adana'daki Türk- ABD ortak savunma tesisi olan İncirlik Hava Üssü'nde, 'Barış Pınarı Harekatı'nın başlamasının ardından haraketli dakikalar yaşandı. İncirlik Üssü'ne harekatın başladığının duyurulmasından bir süre sonra 4 savaş uçağı ile 1 nakliye uçağı iniş yaptı.
BİZİ TAKİP EDİN
YUKARI