07-04-2020 16:30:25 Son Güncelleme: 07-04-2020 17:46:25

Kars ve Ardahan'da Vefa Sosyal Destek Grubu binlerce kişinin hizmetine koştu

Kars ve Ardahan’da Vefa Sosyal Destek Grubu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunanların yardımına koşmaya devam ediyor
Kars ve Ardahan'da Vefa Sosyal Destek Grubu binlerce kişinin hizmetine koştu

Ardahan Valisi Mustafa Masatlı da yaptığı açıklamada, kentte bugüne kadar Vefa Sosyal Destek Grubu'nun 3 bin 500 kişinin yardımına koştuğunu bildirdi.

Vefa Sosyal Destek Grubu'nun ikametlerinden ayrılma kısıtlaması olan vatandaşları yalnız bırakmayacağını ifade eden Masatlı, şunları kaydetti:

"Vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacını karşılıyoruz. Valiliğimize ulaşan her talep 2'şer kişilik olan ekiplerimizce gideriliyor. Bugüne kadar sağlık ihtiyacından tutun, vatandaşımızın gıda ve temizliğe kadar olan tüm ihtiyaçları giderildi. Şükür hiçbir vatandaşımız bu süreçte kendini yalnız hissetmedi. Devletin sıcak eli onlara uzandı. Bu sıcak el uzamaya devam edecektir. Onun için biz de buradayız."

- Kars

Kars'ta da Vefa Sosyal Destek Grubu, çalışmalarını sürdürüyor.

Ekipler 112, 155 ve 156 hatlarına gelen çağrıları değerlendirdikten sonra vatandaşların ihtiyaçlarını ve resmi kurumlardaki işlemlerini karşılamak için çaba gösteriyor.

Kars'ta 314 kişilik Vefa ekibi, bugüne kadar 2 bin 859 talebe cevap vererek ihtiyaçları giderdi.

Öte yandan Sarıkamış ilçesinde Kovid-19 tedbirleri kapsamında başlatılan dezenfeksiyon çalışmaları sürüyor. Özel kıyafetli ekipler, koronavirüs salgınına karşı kamu kurumları, bankalar, camiler, parklar ve diğer alanlarında, gece gündüz demeden dezenfeksiyon gerçekleştiriyor.

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI