Bugun...İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonundan Kamuoyuna Açıklama

Tarih: 06-03-2018 01:07:41 Güncelleme: 06-03-2018 23:36:41 + -


Son günlerde bazı kişi ve mecralar tarafından federasyonumuz ile ilgili gerçeği yansıtmayan, yalan ve dedikodudan ibaret haberler yapılmakta, federasyonumuzun asli görevi olan çalışmalara sekte vurulmaya çalışılmaktadır


İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonundan Kamuoyuna Açıklama

Son günlerde bazı kişi ve mecralar tarafından federasyonumuz ile ilgili gerçeği yansıtmayan, yalan ve dedikodudan ibaret haberler yapılmakta, federasyonumuzun asli görevi olan çalışmalara sekte vurulmaya çalışılmaktadır. Bütün bu karalama çabaları kişisel ikbal ve beklenti peşinde koşan federasyonumuzdan beklediği kişisel beklentilerin gerçekleşmemesi nedeni ile yapılan faaliyetler olup kamuoyumuzun bilgilendirilmesi gereği hasıl olduğu için iş bu kamuoyu açıklamasına gerek duyulmuştur.

1* Dernek ve federasyonlar Dernekler Kanunu çerçevesinde faaliyet göstermek zorunda olan kuruluşlar olup bu kuruluşların kurulma ve faaliyette bulunma şekil ve şartları kanun ile belirlenmiştir.

2*Dernek ve Federasyonların Anayasası sayılan Tüzükleri var olup, bu kuruluşlar başta olağan ya da olağanüstü genel kurulları olmak üzere yönetim ve denetim kurullarının oluşturulması, bu kurulların görev ve yetkileri gerek Dernekler Kanunu gerekte Tüzüklerine aykırılık teşkil edemezler.

3*Federasyonumuzun kuruluş, genel kurul, yönetim kurulu ve denetim kurulları teşekkül ettirilir iken bütün bu kıstaslar göz önüne alınmış olup en son 17 Mayıs 2017 tarihinde yapılan genel kurul ile de bu işlemlerin tamamı tam ve eksiksiz olarak yerine getirilmiştir. İl Dernekler müdürlüğüne verilen Genel kurul sonuç bildirimi ve yıllık dernek beyanları, süresi içinde yapılan denetim raporları tam ve eksiksiz mevcut olup ilgili kurumlar çalışmalarını kanun ve tüzük çerçevesinde yürütmektedirler.

4*Ardahan Dernekler Federasyonu, başkan, yönetim ve denetim kurulları olarak başta İstanbul ve Ardahan da gerçekleştirmiş olduğu bütün faaliyetler büyük gayret gerektiren ve büyük özveriler ile yapılan çalışmalar olup başta Ardahan toplumumuz olmak üzere bütün kamuoyunun takdirine şayan olmuş faaliyetlerdir.

5*Yıllardır dernekçilik yapanların ama bütün faaliyeti yılda bir kaz gecesi yapmaktan öteye gidemeyenlerin bir milyon beş yüz bin insanı Maltepe Etkinlik Alanında toplayıp Ardahan’ı tanıtmamızı, onlarca öğrenciye burs vermemizi, iş adamlarımızı bir araya getirerek yaptığımız çalışmaları ve diğer faaliyetlerimizi anlayabilme ve kavrama olasılıkları çok zordur.

6*Federasyon olarak yaptığımız bütün faaliyetler denetim kurulumuzun nazarında yapılmakta olup bütün iş ve işlemler yönetim kurulumuzun onayı, denetim kurulumuzun denetiminden geçirilerek yapılmaktadır. Ayrıca bütün faaliyetlerimiz herkese açık olup isteyen herkesin her zaman denetim ve araştırmasına tabiidir. İsteyen her kişi her zaman bütün faaliyetlerimizi ve hesaplarımızı denetleme hakkına haizdir, gizli ve saklımızın olması söz konusu değildir.

7*Elinde hiçbir veri olmadan, çamur atayım izi kalsın, Küçük olsun benim olsun, ben yok isem hepiniz ölün ve benzeri bağnaz duygu ve düşünce içerisinde olanlar ile federasyonumuzun etkinliğinden fayda ve nema bulamayanların bizleri karalama, iftira atma ve tuuu kaka durumunda olmaları bizlerin doğru yolda olduğumuzun en büyük göstergesi olduğunun bilincinde olduğumuz, yıllardır hiçbir şey yapmadığı halde kendisine “başkan” denilmesinin ego tatminine yettiği kişilerin bu toplumu daha fazla sömürmesine, yılda bir kaz gecesi yapıp yıl boyunca da oradan elde ettiği gelir ile o gece senin bu gece benim şeklindeki dernekçiliğini reddediyoruz bizlerden daha iyi yapacak iddia ve kadrosu olanlara olağanüstü genel kurul şartlarını oluşturun gelin diyoruz. Bizler ARDAFED yönetim kurulu olarak birilerine iftira atmanın tek sermayesi olan bu kişilerin bu tür çirkin itam ve açıklamaları kabul etmiyor, kişi karşısındakini kendi gibi zannedermiş özdeyişi ile Bütün Ardahan kamuoyuna saygılar sunuyoruz.

ARDAFED YÖNETİM KURULU


DİĞER Dernekler Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Çıldırın düşman işgalinden kurtuluşu
   Çıldırın düşman işgalinden kurtuluşu
 • Ardahan'ın Kurtuluşunun 97. Yılı
  Ardahan'ın Kurtuluşunun 97. Yılı
 • ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
  ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 • Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
  Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 • ARDAHAN EMİTT FUARINDA
  ARDAHAN EMİTT FUARINDA
 • Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
  Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
 1. Çıldırın düşman işgalinden kurtuluşu
 2. Ardahan'ın Kurtuluşunun 97. Yılı
 3. ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 4. Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 5. ARDAHAN EMİTT FUARINDA
 6. Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Vahşi Yaşam Aslan Kardeşliği
  Vahşi Yaşam Aslan Kardeşliği
 • Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
  Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 • ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
  ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Ardahan ın Tanıtım
  Ardahan ın Tanıtım
 1. Vahşi Yaşam Aslan Kardeşliği
 2. Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 3. ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 4. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 5. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 6. Ardahan ın Tanıtım
VİDEO GALERİ
YUKARI