HABER AKIŞI

Hakan Atilla hakkındaki kararı temyize götürdü

 Tarih: 26-05-2018 02:03:20
ABD'deki İran yaptırımları davasında suçlu bulunarak 32 ay hapis cezası alan eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, suçlu bulunma kararını temyize götürdü.

ABD'deki İran yaptırımları davasında suçlu bulunan ve  32 ay hapis cezası alan eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan  Atilla, suçlu bulunma kararına itiraz ederek temyize başvurdu. 

Atilla'nın avukatı Victor Rocco, müvekkilinin suçlu bulunma kararına  itiraz ettikleri başvuruyu bir üst mahkemeye götürdü.

Başvuruda, Mehmet Hakan Atilla'nın "İran yaptırımlarını delme"  suçlamasına itiraz edildiği kaydedilerek, kararın temyize götürüldüğüne işaret  edildi.

Atilla'nın aldığı cezanın süresine yönelik bir itirazın yer almadığı  başvurunun, bir üst mahkeme olan İkinci Bölge Federal Mahkemesinde görüleceği  bildirildi.

ABD'deki İran yaptırımları davasında 16 Mayıs'taki karar duruşmasında  suçlu bulunan Mehmet Hakan Atilla, davaya bakan yargıç Richard Berman'ın  açıkladığı karara göre 32 ay (2 yıl 8 ay) hapis cezası almıştı. Yaklaşık 14 aydır  hapiste bulunan Atilla'nın cezaevinde geçirdiği sürenin 32 aydan düşüleceği  bildirilmişti.

Atilla'nın Türk avukatı Halil Uzun, kararın açıklanmasının ardından  gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Çıkan sonuçtan direkt memnun olduğumu  söyleyemem ama şikayetçi de değiliz. Bu bizim diğer süreçleri takip etmemiz için  yeterli bir süre.'' değerlendirmesinde bulunmuştu.

Mehmet Hakan Atilla'nın avukatlarından Victor Rocco ise karar ''adil''  olsa da temyize gideceklerini belirtmişti.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Yukarı