HABER AKIŞI

Başbakan Yıldırım dan İzmir e 2.Havalimanı Müjdesi

 Tarih: 26-05-2018 01:58:00  -   Güncelleme: 26-05-2018 18:33:35
  HABER VİDEOSU
Başbakan Yıldırım: Kurdaki dalgalanma birtakım manipülasyonların sonucu
Başbakan Yıldırım, "Kurdaki dalgalanma özellikle seçim öncesi birtakım manipülasyonların sonucudur." dedi.
25.05.2018
Başbakan Binali Yıldırım, kurdaki yükselişle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Yıldırım; 'Kurdaki dalgalanma özellikle seçim öncesi birtakım manipülasyonların sonucudur. Kaynağını, nereden geldiğini de biliyoruz ama ne yaparsa yapsınlar, hangi oyunun içine girerse girsinler, içerideki iş birlikçilerine de söylüyorum, başaramayacaksınız. Geçmişte de başaramadınız, şimdi de başaramayacaksınız.' dedi. İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na ikinci pist yapılacağını belirten Başbakan Yıldırım ayrıca İzmir Alaçatı'da yapılacak yeni havalimanının adının “Ekrem Pakdemirli Havalimanı” olacağını açıkladı.

AK Parti Genel Başkan Vekili ve Başbakan Binali Yıldırım,  ekonomi üzerinde oyun oynamaya çalışanların bulunduğunu belirterek "Herkes bilsin  ki 2008'de 2009'da başlayan küresel kriz nasıl Türkiye'yi teğet geçtiyse  bugünlerde ABD'de meydana gelen olayların bizim ekonomimizi de etkilediği malum  ancak ekonomimiz sağlam temeller üzerindedir." dedi. 

Yıldırım, Balçova ilçesindeki bir otelde düzenlenen AK Parti İzmir  Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "Güçlü Meclis, güçlü  hükümet, güçlü Türkiye" sloganıyla yola devam ettiklerini belirtti.

İzmirlilerin "Yaparsa yine AK Parti yapar" diyerek 24 Haziran sabahını  iple çektiğini hissettiğini aktaran Yıldırım, "Yüreğinizdeki coşku hep böyle  olsun, hiç eksilmesin değerli kardeşlerim. İzmir Ege'nin incisi Türkiye'nin  gözbebeğidir. İzmir'i ihmal eden Türkiye'yi ihmal etmiş olur." dedi.

Yıldırım, İzmir'i Türkiye'nin kalkınmasının öncüsü bir şehir olarak  gördüklerini ve buna göre çalıştıklarını vurgulayarak, İzmir'in hak ettiği yerde  olmadığını ama mutlaka hak ettiği yere geleceğini dile getirdi.

"Biliyorsunuz bizim sloganımız 'Durmak yok' durursak sadece sözümüzde  dururuz." ifadesini kullanan Yıldırım, "Biz buralara, bugünlere boş vaatlerle  gelmedik. Hayal tacirliği ile gelmedik. Biz buraya samimiyetle çalışarak,  üreterek milletimizin gönlüne girerek geldik. Aziz milletimizin değerli İzmirli  hemşehrilerimizin bugüne kadar başını öne eğdirmedik, yüzünü kara çıkarmadık,  bundan sonra da çıkarmayacağız." dedi.

Yıldırım, AK Parti İzmir adaylarının genç, dinamik olduğunu, bu ekiple  İzmir'i şaha kaldırmayı hedeflediklerini aktararak, İzmir'in sorunlarını takip  edecek, çözüm için çalışacak, şehrine sevdalı bir ekiple çalışacaklarını söyledi.

"Biz hiçbir namerdin önünde eğilmeyiz sadece Rabbimizin önünde  eğiliriz." diyen Yıldırım, şöyle devam etti:

"Her zaman söylüyoruz AK Parti'nin kaderi Türkiye'nin kaderidir. AK  Parti, adaleti, kalkınmayı, özgürlüğü, huzuru, kardeşliği vazgeçilmez değerler  kabul eden bir partidir. İşte bu nedenden dolayı yüce milletimiz 16 yıldır  Türkiye'yi yönetme sorumluluğunu AK Parti'ye vermektedir. Hamdolsun milletimiz  bize hep destek oldu. Bizler de Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 16 yılı hizmetle,  projeyle, gayretle dolu dolu geçirdik. Dünyada örneği çok az görülen bir başarı  öyküsünü hep birlikte yazdık. Hem halkımızın güvenini kazandık hem de ülkede  ekonomik, siyasi istikrarı sağlayarak bu başarılara ulaştık. Dağ gibi sorunları  dağ gibi hizmetlere dönüştürdük. Sorunlarımızı torunlara havale etmedik. Aziz  milletimize tutamayacağımız hiçbir sözü vermedik, verdiğimiz sözlerin hepsini de  yerine getirdik. Sizlere karşı, vatandaşlarımıza karşı sorumlu olduğumuz  İzmirlilere karşı her zaman dürüst ve samimi olduk."

Ekonomik gelişmeler

 AK Parti iktidarında milletin "olmaz denilenlerin olduğuna" bizzat  şahit olduğunu vurgulayan Yıldırım, geleceğe her zamankinden daha heyecanla,  umutla baktıklarını belirtti.

Yıldırım, terör eylemlerine, darbe teşebbüslerine, vesayet odaklarına,  finansal saldırılara rağmen 2023 yılına Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hedef  gösterdiği 100. yıl hedeflerine emin adımlarla yürüdüklerinin altını çizerek,  şöyle devam etti:

"Arkamızda milletimizin ve İzmir'in desteğini hissediyoruz. Bu başarı  sizlerin başarısıdır, bu başarı Türkiye'nin başarısı. Merkez Bankamız, Ekonomi  Koordinasyon Kurulumuz, ilgili bakanlıklarımız çalışmalarını uyum içinde  sürdürüyor. Bugünlerde Türkiye ekonomisi üzerinde ne yazık ki bazı dedikodular,  yalan yanlış hesaplarla iddialarla vatandaşlarımızın kafasını karıştırmaya  çalışıyorlar. Ekonomimiz üzerinde oyun oynamaya çalışanların değirmenine su  taşıyanlar var ama şunu herkes bilsin ki 2008'de 2009'da başlayan küresel kriz  nasıl Türkiye'yi teğet geçtiyse bugünlerde ABD'de meydana gelen olayların bizim  ekonomimizi de etkilediği malum ancak ekonomimiz sağlam temeller üzerindedir.  Dolayısıyla bu krizler bizim alışık olduğumuz krizlerdir.

Kurdaki dalgalanma özellikle seçim öncesi birtakım manipülasyonların  sonucudur. Kaynağını, nereden geldiğini de biliyoruz ama ne yaparsa yapsınlar  hangi oyunun içine girerse girsinler, içerideki işbirlikçilerine de söylüyorum,  başaramayacaksınız, geçmişte de başaramadınız şimdi de başaramayacaksınız.  Hükümetimiz aldığı tedbirlerle uygulamaya koyduğu yasalarla reformlarla Türkiye  büyüme yönünde, kalkınma yönünde emin adımlarla yürümeye devam ediyor. İnşallah  sanayide, ihracatta, turizmde rekorlar kırmaya devam ediyoruz."

Yıldırım, yılın ilk 4 ayında Türkiye'yi ziyaret eden yabancı misafir  sayısının geçen seneye göre yüzde 50 artarak 8 milyona ulaştığı bilgisini verdi.

AK Parti Genel Başkan Vekili ve Başbakan Binali Yıldırım,  "Türkiye'de ekonomi iyiye gitmiyorsa, neden bilinen bankalardan birine 3 milyar  200 milyon dolar ödeyerek birisi geliyor, yatırım yapıyor? Küresel yatırımcı  nereye gideceğini, nereye yatırım yapacağını çok iyi bilir. Türkiye gerek yerli  gerek küresel yatırımacılar için cazibe merkezi ve güvenli liman olmaya devam  ediyor." dedi. 

Yıldırım, partisinin bir otelde düzenlenen İzmir Milletvekilleri Aday  Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'ye gelen turist sayısının geçen  seneye göre yüzde 50 artarak 8 milyona ulaştığını, yıl sonu itibarıyla 40 milyon  kişinin Türkiye'de ağırlanacağını söyledi.

Güven ve istikrarın adının Türkiye olduğunu vurgulayan Yıldırım,  şunları belirtti:

"Efendim Türkiye'de ekonomi iyiye gitmiyormuş. Soruyorum kardeşim,  Türkiye'de ekonomi iyiye gitmiyorsa neden bilinen bankalardan birine 3 milyar 200  milyon dolar ödeyerek birisi geliyor, yatırım yapıyor? Küresel yatırımcı nereye  gideceğini, nereye yatırım yapacağını çok iyi bilir. Türkiye gerek yerli gerek  küresel yatırımacılar için cazibe merkezi ve güvenli liman olmaya devam ediyor."

Yıldırım, dünyada son 10 yılda yapılan 10 mega projenin olduğunu,  bunlardan 6'sının Türkiye'de gerçekleştirildiğini, dünyanın en büyük havalimanını  Türkiye'nin yaptığını anlattı.

İzmir-İstanbul otoyolunun gelecek sene bitmesiyle iki şehir arasındaki  mesafenin 2 saat 50 dakikaya ineceğini dile getiren Yıldırım, yapımı biten  Sabuncubeli Tüneli'nin de tamamlanacağını ve Manisa ile İzmir'in birleşeceğini  kaydetti.

Türkiye'nin dünyanın 17'nci, Avrupa'nın 6. büyük ekonomisi olduğunun  altını çizen Yıldırım, şöyle devam etti:

"Geçtiğimiz sene dünyada büyümede bir numara olduk. Dünya büyümesinde  bir numara olan bir ülke üzerinde oynanan küçük oyunlar asla sonuç vermez. Bu  büyüme oranıyla hem G20 içerisinde bir numara olduk hem de OECD de aynı şekilde.  16 yıl içinde Türkiye her yıl ortalama 5,8 oranında büyüdü. 2002'de 36 milyar  olan ihracatımız geçen sene 157 milyarı aştı. Nisan ayı sonunda, yıl sonu  ihracatımız 160 milyar doları geçiyor. Bütün bunları yaparken, bir taraftan  ülkemizin altyapısını güçlendiriyoruz, ülke olarak eksiklerimizi gideriyoruz ve  çağımıza damga vuracak projeleri hayata geçiriyoruz."

Yıldırım, bu yıl devlet ve özel sektör yatırımlarının  1 trilyon  lirayı aştığını belirterek, "Bu rakam 2002 yılına göre 4 kat artışı ifade ediyor.  Dün Cumhurbaşkanımızın seçim beyannamemizde ifade ettiği gibi her zaman yatırım  yapanın, üretenin yanında yer aldık, almaya devam edeceğiz. Türkiye için  çalışanın, üretenin başımız üzerinde yeri var." dedi.

Türkiye ekonomisinin lokomotif şehirlerinden İzmir'in emeğin, alın  terinin, akıl terinin kenti olduğunu dile getiren Yıldırım, "İzmir'i her alanda  geliştirmek, kalkındırmak için gece gündüz çalıştık, çalışmaya devam edeceğiz."  dedi.

Yıldırım, İzmir'de eğitim imkanlarının artması için 9 bin 500 derslik  yapıldığını, inşaatı Bayraklı'da devam eden şehir hastanesinin yanında sağlık  alanında birçok merkez inşa edildiğini söyledi.

İzmir'e 15 yılda 15 bin 300 konut yapıldığını, 2 bin 724'ünün de  inşasının sürdüğünü aktaran Yıldırım, Karabağlar'da kentsel dönüşüm projesini  başlattıklarını belirtti.

Yıldırım, son 15 yılda 400 kilometre bölünmüş yolun üzerine 425  kilometre bölünmüş yol daha  yaptıklarını belirterek, "Sabuncubeli Tünelini de  inşallah Haziran'ın 10'unda açmış olacağız." dedi.

İzmir-Ankara arasındaki yüksek hızlı tren inşaatında Uşak'a kadar  gelindiğini söyleyen Başbakan Yıldırım, İzmir'le Ankara arasındaki tren  mesafesinin 14 saatten 3,5 saate düşeceğini ifade etti.

İzmir'deki stat inşaatları

Yıldırım, spor alanında İzmir'i ihmal etmediklerini belirterek,  sözlerini şöyle sürdürdü:

"Alsancak Stadı'na başladık, yapılıyor. Göztepe Stadı'na başladık  yapılıyor ama Karşıyaka'ya başladık 'istemezükçüler' karşımıza çıktı ve onlar  yüzünden Karşıyaka Stadı'nda ilerleme sağlayamadık. Alpay'ı getirdik, İzmir'in  çocuğu olarak, dünyada bizi gururla temsil etmiş bir futbolcu olarak bundan sonra  bu projeleri Alpay takip edecek, Altaylı Alpay."

Alaçatı'ya Ekrem Pakdemirli Havalimanı

EKREM PAKDEMİRLİ KİMDİR?

1939 yılında İzmir’de doğan Ekrem Pakdemirli, ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. ODTÜ Teorik fizik bölümünde asistan, bir yıl sonra da Makine bölümünde öğretim görevlisi oldu. Daha sonra 1967 Ağustos ayında Imperial College'de (University of London) doktorasını tamamladı. ODTÜ de öğretim üyeliği yaptı. Devlet Planlama Teşkilatı'nda grup başkanlığı ve Müsteşar Yardımcılığı, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcılığı, Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı, Başbakanlık Baş Danışmanlığı ve Merkez Büyükelçiliği görevlerinde bulundu.

XVIII., XIX., XX. ve XXI. dönemlerde Manisa Milletvekili olarak, Ulaştırma Bakanlığı, Maliye ve Gümrük Bakanlığı, Devlet Bakanlığı ve Başbakan Yardımcılığı yaptı.

2003 yılından itibaren Bilkent, Başkent ve İstanbul Ticaret üniversitelerinde öğretim üyesi olarak görev yaptı.  Akbank yönetim kurulu üyeliği, Vestel Elektronik A.Ş. Vestel Beyaz Eşya A.Ş adlı özel şirkette Yönetim Kurulu Başkanvekilliği, BİM Birleşik Mağazalar A.Ş. adlı ticari şirkette Yönetim Kurulu Üyeliği ve Çevresel Kimya San. ve Tic. Ltd. Şti. firmasında Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Yıldırım, İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nın artık yetmediğini,  buranın apronlarını büyüteceklerini ve park sayısını 37'den 60'a çıkaracaklarını  bildirerek, "İkinci pist için fizibilite çalışmalarını başlatıyoruz. 'Alaçatı'ya  yeni bir havalimanı yapacağız.' dedik, ihalesini yaptık, çalışmalar başlıyor ve 2  yıl içinde Alaçatı Havalimanı'nı açıyoruz, adını da koyduk, Ekrem Pakdemirli  Havalimanı." dedi.

Yıldırım, özel sektörün İzmir'e iki büyük yatırım yaptığını, bunların  Aliağa'da üretilecek ve 2019'da hizmete açılacak rüzgar türbini ile Aliağa'da  savunma sanayisini desteklemek amacıyla yapılacak makine imalatı olduğunu  söyledi.

Yıldırım, bu yatırım tutarının 1,8 milyar lira olduğunu vurgulayarak,  şunları dile getirdi:

"Binlerce kardeşimize iş, aş imkanı vereceğiz. Bu proje geçenlerde  onayladığımız özel teşvik verilen 23 projeden bir tanesi. Amacımız İzmir'de  gençlerimize daha fazla iş sahası bulmak ve İzmir'in kalkınmasına katkı sağlamak.  Türkiye önemli bir kararın arefesindedir, tarihi bir kavşağı dönmeye  hazırlanıyor. 24 Haziran seçimleri Cumhuriyet tarihimiz için çok ama çok önemli  bir değişim, dönüşüm seçimi olacak. Seçimlerde ilk defa Cumhurbaşkanlığı Hükümet  Sistemi'nin getirdiği seçimi yapacağız. Hem cumhurbaşkanımızı hem güçlü Meclisi  oluşturan seçimleri bir arada yapacağız. Daha istikrarlı daha güçlü daha adil bir  Türkiye hedefimizi inşallah 2023'e, 2053'e giderken inşa etmenin başlangıcını  yapıyoruz."

AK Parti'ye aday adaylığı başvurusu yapanların hepsinin üstün  vasıflara sahip olduğunu kaydeden Yıldırım, bu nedenle aday belirleme sürecinde  çok titiz çalıştıklarını söyledi.

Etkinlikten notlar

Milletvekili aday tanıtım toplantısında, 24 Haziran'da İzmir'den aday  olarak belirlenenlerin öz geçmişleri tek tek okundu, barkovizyondan gösterildi.  Başbakan Yıldırım, adaylarla tokalaşarak, fotoğraf çektirdi.

Başbakan Yıldırım'ın konuşmasının ardından salona bu yıl kazandıkları  kupa ile gelen Altaylı futbolcular, sahneye çıkarak Başbakan'a Altay atkısı taktı  ve kendisiyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etkinliğin yapıldığı salona, ölüm yıldönümü olan şair-yazar Necip  Fazıl Kısakürek'in üzerinde fotoğrafı bulunan ve "Bizdeki muhalefet iktidarın  değişmesi için vatanın düşmesine bile razıdır" sözünün yazdığı bir afişin  asıldığı görüldü.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Bomba iddia! Cemal Kaşıkçı'yı öldüren kişi belli oldu Bomba iddia! Cemal Kaşıkçı'yı öldüren kişi belli oldu Amerikan New York Times gazetesi, Suudi Arabistan’ın gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın ..
Topladıkları 45 Bin Kapağı Sanata Çevirip Sergi Açtılar - Balıkesir Topladıkları 45 Bin Kapağı Sanata Çevirip Sergi Açtılar - Balıkesir Karesi Kent Konseyi Engelli Meclisi'nin düzenlediği "Plastik Kapaklardan Mozaik ..
Güngören'de Silahla Sahaya Girmeye Çalışan Kişi Yakalandı Güngören'de Silahla Sahaya Girmeye Çalışan Kişi Yakalandı Güngören'de hafta sonu oynanan U-15 Amatör Lig karşılaşmasında kırmızı kart göre..
Yıldırım Çikolata Fabrikasını Gezdi Yıldırım Çikolata Fabrikasını Gezdi TBMM Başkanı Binali Yıldırım, İstanbul'da bulunan bir çikolata fabrikasını gezer..
  SİYASET HABERLERİ
İYİ Parti'de toplu istifa! İYİ Parti'de toplu istifa! İYİ Parti İzmir Teşkilatı'nda 17 ilçe başkanı, il gençlik kolları başkanı ve yön..
ABD Dışişleri Bakanı Pompeo: Yaptırımlarla ilgili kararı yakın zamanda vereceğiz ABD Dışişleri Bakanı Pompeo: Yaptırımlarla ilgili kararı yakın zamanda vereceğiz ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, ABD'nin Rahip Brunson'la ilgili olarak Türkiye'ye g..
Kılıçdaroğlu'ndan 'gizli tanık' tepkisi Kılıçdaroğlu'ndan 'gizli tanık' tepkisi CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Brunson davası ile ilgili, "Bu gizli tanıklara n..
Bahçeli'den 'Brunson' açıklaması Bahçeli'den 'Brunson' açıklaması MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Türkiye'nin değerini bir papaza indiren, Türkiye'ye ..
  DÜNYA HABERLERİ HABERLERİ
Tunus'ta Sel 5 Can Aldı Tunus'ta Sel 5 Can Aldı Sivil Savunma İdaresi Sözcüsü Muiz Teria, yaptığı açıklamada, ülkenin büyük kesi..
Trump: Kaşıkçı kesinlikle ölmüşe benziyor Trump: Kaşıkçı kesinlikle ölmüşe benziyor ABD Başkanı Donald Trump açıklamasında, "Kaşıkçı kesinlikle ölmüşe benziyor. Bu..
Sınırı Kapatır, Asker Yığarım Sınırı Kapatır, Asker Yığarım ABD Başkanı Donald Trump, Meksika hükümetini Orta Amerika ülkesi Honduras'tan AB..
Pompeo'dan Prens Selman'a Kaşıkçı ültimatomu Pompeo'dan Prens Selman'a Kaşıkçı ültimatomu ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bi..
  EKONOMİ HABERLERİ
Yerli üreticilere karkas et desteği Yerli üreticilere karkas et desteği Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, karkas etin besiciden alım fiyatına iliş..
Bakan Albayrak: Görevi Türkiye olarak devraldık Bakan Albayrak: Görevi Türkiye olarak devraldık T.C. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak resmi Twitter hesabından önemli açık..
İş dünyasından Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'na destek İş dünyasından Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'na destek İş dünyası örgütlerinin temsilcileri, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak koo..
Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı açıklandı Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı açıklandı Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'nı açık..
  SPOR HABERLERİ
A Milliler Grup'taki üçüncü maçında Rusya'ya 2-0 mağlup oldu. A Milliler Grup'taki üçüncü maçında Rusya'ya 2-0 mağlup oldu. A Milli Futbol Takımı'mız, UEFA Uluslar B Ligi 2. Grup'taki üçüncü maçında Rusya..
2018 Fıba Kadınlar Dünya Kupası ABD'nin 2018 Fıba Kadınlar Dünya Kupası ABD'nin 2018 FIBA Kadınlar Dünya Kupası finalinde ABD, Avustralya'yı 73-56 yenerek şampi..
Serhat Ardahan Spor Sarıkamış ta 2-1 mağlup Serhat Ardahan Spor Sarıkamış ta 2-1 mağlup Sarıkamış Gençlerbirliği Spor kendi saha ve seyircisi önünde ağırladığı Serhat A..
 Terim: Çok Geniş Kadromuz Yok Terim: Çok Geniş Kadromuz Yok Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'in 7. haftasında Büyükşehir Belediye Erzurumspo..
  ERZURUM HABERLERİ
resim yok Haydi Çocuklar Eba'ya Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz’un katılımıyla Palandöken Çimento ..
Nilgün Azizoğlu, Karayazı'da Çocuklarla Bir Araya Geldi Nilgün Azizoğlu, Karayazı'da Çocuklarla Bir Araya Geldi Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu’nun eşi Nilgün Azizoğlu, Karayazı ilçesini ziy..
TSK Mehmetçik Vakfı'ndan Baro'ya Ziyaret TSK Mehmetçik Vakfı'ndan Baro'ya Ziyaret TSK Mehmetçik Vakfı Erzurum Temsilcisi Emekli Albay Sabri Topdağı, Erzurum Baros..
Başkan Bulutlar, Gurbetteki Dadaşları Ağırladı Başkan Bulutlar, Gurbetteki Dadaşları Ağırladı Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu (KEDFE) Başkanı Tekin Dursun ve beraberind..
  Magazin HABERLERİ
Talat Bulut, Kendisini Taciz Etmekle Suçlayan Genç Kıza Dava Açtı Talat Bulut, Kendisini Taciz Etmekle Suçlayan Genç Kıza Dava Açtı Yasak Elma dizisinde rol alan Talat Bulut, kendisini taciz ettiği iddiasında bul..
4. Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali Sona Erdi 4. Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali Sona Erdi 4. Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali kapsamında sinema oyuncuları Göksel..
Sertab Erener Bursa da Hayranlarına Unutulmaz Bir Akşam Yaşattı Sertab Erener Bursa da Hayranlarına Unutulmaz Bir Akşam Yaşattı Sertab Erener hayranlarına unutulmaz bir akşam yaşattıTÜRK Pop Müziği'nin sevile..
Selami Şahin Harbiye'de Konser Verdi Selami Şahin Harbiye'de Konser Verdi Türk müziğinin usta isimlerinden Selami Şahin, İstanbul'da hayranlarıyla bir ara..
  İSTANBUL HABERLERİ
İstanbullulara müjde! İBB Başkanı Mevlüt Uysal tarih vererek açıkladı İstanbullulara müjde! İBB Başkanı Mevlüt Uysal tarih vererek açıkladı İBB Başkanı Mevlüt Uysal, Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy metrosunun 2. etabının 21 Ek..
Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosu Türkiye'den ayrıldı Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosu Türkiye'den ayrıldı Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosu Muhammed el Uteybi Türkiye'den ayrıldı...
Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda 'mavi ışık'lı inceleme Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda 'mavi ışık'lı inceleme Suudi gazeteci Kaşıkçı'nın, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğuna girdik..
İstanbul'da her yeri bir anda kapladı İstanbul'da her yeri bir anda kapladı İstanbul’da akşam saatlerinde gökdelenlerin üstünü kaplayan bulutlar ilginç görü..
  Profesyonel Hizmetler HABERLERİ
Habere Kolay Ulaşım İçin Doğru Adres Habere Kolay Ulaşım İçin Doğru Adres Günümüzde insanların haberlere ulaşmak için kullandıkları farklı kaynaklar mevcu..
resmi ilanlar
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 8 6 2 0 16 9 18 +7
2 Medipol Başakşehir 8 4 1 3 12 4 15 +8
3 Beşiktaş 8 4 1 3 15 10 15 +5
4 Kasımpaşa 8 5 3 0 17 15 15 +2
5 Trabzonspor 8 4 3 1 17 11 13 +6
6 Antalyaspor 8 4 3 1 11 14 13 -3
7 Atiker Konyaspor 8 3 2 3 14 12 12 +2
8 Yeni Malatyaspor 8 3 2 3 11 9 12 +2
9 Göztepe 8 4 4 0 10 11 12 -1
10 Alanyaspor 8 4 4 0 6 12 12 -6
11 MKE Ankaragücü 8 3 4 1 8 9 10 -1
12 Sivasspor 8 2 3 3 12 15 9 -3
13 Kayserispor 8 2 3 3 7 10 9 -3
14 Bursaspor 8 1 2 5 5 7 8 -2
15 Fenerbahçe 8 2 4 2 6 10 8 -4
16 Çaykur Rizespor 8 1 3 4 10 10 7 0
17 Akhisarspor 8 1 5 2 9 13 5 -4
18 BB Erzurumspor 8 1 5 2 6 11 5 -5
Takım O G M B A Y P AV
1 Gençlerbirliği 4 4 0 0 10 1 12
2 Ümraniyespor 4 3 1 0 7 3 9
3 Boluspor 4 2 0 2 5 2 8
4 Adana Demirspor 4 2 1 1 9 3 7
5 Denizlispor 4 2 1 1 7 2 7
6 Hatayspor 4 2 1 1 5 3 7
7 Giresunspor 4 2 2 0 5 3 6
8 Afjet Afyonspor 4 1 1 2 7 3 5
9 Eskişehirspor 4 1 1 2 4 5 5
10 Altınordu 4 1 2 1 6 4 4
11 Gazişehir Gaziantep FK 4 1 2 1 4 5 4
12 Altay 4 1 2 1 3 4 4
13 Adanaspor 4 1 2 1 4 6 4
14 Balıkesirspor Baltok 3 1 1 1 2 4 4
15 İstanbulspor 4 1 2 1 6 12 4
16 Elazığspor 4 1 3 0 6 9 3
17 Osmanlıspor FK 4 1 3 0 1 4 3
18 Kardemir Karabükspor 4 0 3 1 1 7 1
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 4 4 0 0 9 1 12
2 Tuzlaspor 4 3 0 1 8 1 10
3 Pendikspor 4 3 0 1 8 3 10
4 Şanlıurfaspor 4 3 0 1 5 2 10
5 Sivas Belediyespor 4 3 1 0 8 3 9
6 Tarsus İdman Yurdu 4 2 0 2 10 6 8
7 Fatih Karagümrük 4 2 1 1 4 2 7
8 Zonguldak Kömürspor 4 2 1 1 4 2 7
9 Menemen Belediyespor 4 2 1 1 9 8 7
10 Kahramanmaraşspor 4 2 1 1 4 3 7
11 Etimesgut Belediyespor 4 2 1 1 4 4 7
12 Bugsaş Spor 4 2 2 0 6 8 6
13 Konya Anadolu Selçukspor 4 1 1 2 7 6 5
14 Kırklarelispor 4 1 1 2 3 2 5
15 Bandırmaspor 4 1 1 2 3 4 5
16 Darıca Gençlerbirliği 4 0 2 2 2 5 2
17 Fethiyespor 4 0 2 2 3 8 2
18 Tokatspor 4 0 3 1 1 5 1
Takım O G M B A Y P AV
1 Silivrispor 4 4 0 0 9 0 12
2 Hekimoğlu Trabzon 4 3 0 1 6 2 10
3 Şile Yıldızspor 4 3 1 0 11 4 9
4 Nazilli Belediyespor 3 3 0 0 4 0 9
5 Nevşehir Belediyespor 4 2 0 2 13 7 8
6 Tire 1922 3 2 0 1 5 1 7
7 Ergene Velimeşe 4 2 1 1 4 3 7
8 Erzin Belediyespor 4 2 2 0 7 4 6
9 Karaköprü Belediyespor 4 2 2 0 10 8 6
10 Kozan Belediyespor 3 2 1 0 5 3 6
11 Gebzespor 4 1 1 2 5 3 5
12 Artvin Hopaspor 3 1 0 2 1 0 5
13 Yomraspor 4 1 1 2 1 1 5
14 Büyükçekmece Tepecikspor 4 1 2 1 5 6 4
15 Batman Petrolspor 4 0 1 3 4 7 3
16 Erbaaspor 4 0 2 2 2 4 2
17 Körfez Spor Kulübü 4 0 3 1 3 11 1
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 19/10/2018 Galatasaray vs Bursaspor
 20/10/2018 Kasımpaşa vs Akhisarspor
 20/10/2018 Medipol Başakşehir vs Kayserispor
 20/10/2018 Sivasspor vs Fenerbahçe
 21/10/2018 Çaykur Rizespor vs Atiker Konyaspor
 21/10/2018 Alanyaspor vs Antalyaspor
 21/10/2018 MKE Ankaragücü vs Yeni Malatyaspor
 21/10/2018 Göztepe vs Beşiktaş
 22/10/2018 Trabzonspor vs BB Erzurumspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 19/10/2018 Denizlispor vs Afjet Afyonspor
 20/10/2018 Gençlerbirliği vs Adanaspor
 20/10/2018 Balıkesirspor Baltok vs Boluspor
 20/10/2018 Gazişehir Gaziantep FK vs Ümraniyespor
 21/10/2018 Hatayspor vs Osmanlıspor FK
 21/10/2018 Kardemir Karabükspor vs Altay
 21/10/2018 İstanbulspor vs Giresunspor
 22/10/2018 Adana Demirspor vs Elazığspor
 22/10/2018 Altınordu vs Eskişehirspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 21/10/2018 Tokatspor vs Kırklarelispor
 21/10/2018 Konya Anadolu Selçukspor vs Manisa BBSK
 21/10/2018 Darıca Gençlerbirliği vs Bugsaş Spor
 21/10/2018 Fatih Karagümrük vs Etimesgut Belediyespor
 21/10/2018 Tuzlaspor vs Sivas Belediyespor
 21/10/2018 Fethiyespor vs Kahramanmaraşspor
 21/10/2018 Menemen Belediyespor vs Zonguldak Kömürspor
 21/10/2018 Şanlıurfaspor vs Pendikspor
 21/10/2018 Tarsus İdman Yurdu vs Bandırmaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 21/10/2018 Artvin Hopaspor vs Gebzespor
 21/10/2018 Erzin Belediyespor vs Şile Yıldızspor
 21/10/2018 Yomraspor vs Batman Petrolspor
 21/10/2018 Kozan Belediyespor vs Silivrispor
 21/10/2018 Büyükçekmece Tepecikspor vs Hekimoğlu Trabzon
 21/10/2018 Körfez Spor Kulübü vs Erbaaspor
 21/10/2018 Nazilli Belediyespor vs Ergene Velimeşe
 21/10/2018 Tire 1922 vs Karaköprü Belediyespor
Yukarı