HABER AKIŞI

Başbakan Yıldırım dan İzmir e 2.Havalimanı Müjdesi

 Tarih: 26-05-2018 01:58:00  -   Güncelleme: 26-05-2018 18:33:35
  HABER VİDEOSU
Başbakan Yıldırım: Kurdaki dalgalanma birtakım manipülasyonların sonucu
Başbakan Yıldırım, "Kurdaki dalgalanma özellikle seçim öncesi birtakım manipülasyonların sonucudur." dedi.
25.05.2018
Başbakan Binali Yıldırım, kurdaki yükselişle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Yıldırım; 'Kurdaki dalgalanma özellikle seçim öncesi birtakım manipülasyonların sonucudur. Kaynağını, nereden geldiğini de biliyoruz ama ne yaparsa yapsınlar, hangi oyunun içine girerse girsinler, içerideki iş birlikçilerine de söylüyorum, başaramayacaksınız. Geçmişte de başaramadınız, şimdi de başaramayacaksınız.' dedi. İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na ikinci pist yapılacağını belirten Başbakan Yıldırım ayrıca İzmir Alaçatı'da yapılacak yeni havalimanının adının “Ekrem Pakdemirli Havalimanı” olacağını açıkladı.

AK Parti Genel Başkan Vekili ve Başbakan Binali Yıldırım,  ekonomi üzerinde oyun oynamaya çalışanların bulunduğunu belirterek "Herkes bilsin  ki 2008'de 2009'da başlayan küresel kriz nasıl Türkiye'yi teğet geçtiyse  bugünlerde ABD'de meydana gelen olayların bizim ekonomimizi de etkilediği malum  ancak ekonomimiz sağlam temeller üzerindedir." dedi. 

Yıldırım, Balçova ilçesindeki bir otelde düzenlenen AK Parti İzmir  Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "Güçlü Meclis, güçlü  hükümet, güçlü Türkiye" sloganıyla yola devam ettiklerini belirtti.

İzmirlilerin "Yaparsa yine AK Parti yapar" diyerek 24 Haziran sabahını  iple çektiğini hissettiğini aktaran Yıldırım, "Yüreğinizdeki coşku hep böyle  olsun, hiç eksilmesin değerli kardeşlerim. İzmir Ege'nin incisi Türkiye'nin  gözbebeğidir. İzmir'i ihmal eden Türkiye'yi ihmal etmiş olur." dedi.

Yıldırım, İzmir'i Türkiye'nin kalkınmasının öncüsü bir şehir olarak  gördüklerini ve buna göre çalıştıklarını vurgulayarak, İzmir'in hak ettiği yerde  olmadığını ama mutlaka hak ettiği yere geleceğini dile getirdi.

"Biliyorsunuz bizim sloganımız 'Durmak yok' durursak sadece sözümüzde  dururuz." ifadesini kullanan Yıldırım, "Biz buralara, bugünlere boş vaatlerle  gelmedik. Hayal tacirliği ile gelmedik. Biz buraya samimiyetle çalışarak,  üreterek milletimizin gönlüne girerek geldik. Aziz milletimizin değerli İzmirli  hemşehrilerimizin bugüne kadar başını öne eğdirmedik, yüzünü kara çıkarmadık,  bundan sonra da çıkarmayacağız." dedi.

Yıldırım, AK Parti İzmir adaylarının genç, dinamik olduğunu, bu ekiple  İzmir'i şaha kaldırmayı hedeflediklerini aktararak, İzmir'in sorunlarını takip  edecek, çözüm için çalışacak, şehrine sevdalı bir ekiple çalışacaklarını söyledi.

"Biz hiçbir namerdin önünde eğilmeyiz sadece Rabbimizin önünde  eğiliriz." diyen Yıldırım, şöyle devam etti:

"Her zaman söylüyoruz AK Parti'nin kaderi Türkiye'nin kaderidir. AK  Parti, adaleti, kalkınmayı, özgürlüğü, huzuru, kardeşliği vazgeçilmez değerler  kabul eden bir partidir. İşte bu nedenden dolayı yüce milletimiz 16 yıldır  Türkiye'yi yönetme sorumluluğunu AK Parti'ye vermektedir. Hamdolsun milletimiz  bize hep destek oldu. Bizler de Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 16 yılı hizmetle,  projeyle, gayretle dolu dolu geçirdik. Dünyada örneği çok az görülen bir başarı  öyküsünü hep birlikte yazdık. Hem halkımızın güvenini kazandık hem de ülkede  ekonomik, siyasi istikrarı sağlayarak bu başarılara ulaştık. Dağ gibi sorunları  dağ gibi hizmetlere dönüştürdük. Sorunlarımızı torunlara havale etmedik. Aziz  milletimize tutamayacağımız hiçbir sözü vermedik, verdiğimiz sözlerin hepsini de  yerine getirdik. Sizlere karşı, vatandaşlarımıza karşı sorumlu olduğumuz  İzmirlilere karşı her zaman dürüst ve samimi olduk."

Ekonomik gelişmeler

 AK Parti iktidarında milletin "olmaz denilenlerin olduğuna" bizzat  şahit olduğunu vurgulayan Yıldırım, geleceğe her zamankinden daha heyecanla,  umutla baktıklarını belirtti.

Yıldırım, terör eylemlerine, darbe teşebbüslerine, vesayet odaklarına,  finansal saldırılara rağmen 2023 yılına Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hedef  gösterdiği 100. yıl hedeflerine emin adımlarla yürüdüklerinin altını çizerek,  şöyle devam etti:

"Arkamızda milletimizin ve İzmir'in desteğini hissediyoruz. Bu başarı  sizlerin başarısıdır, bu başarı Türkiye'nin başarısı. Merkez Bankamız, Ekonomi  Koordinasyon Kurulumuz, ilgili bakanlıklarımız çalışmalarını uyum içinde  sürdürüyor. Bugünlerde Türkiye ekonomisi üzerinde ne yazık ki bazı dedikodular,  yalan yanlış hesaplarla iddialarla vatandaşlarımızın kafasını karıştırmaya  çalışıyorlar. Ekonomimiz üzerinde oyun oynamaya çalışanların değirmenine su  taşıyanlar var ama şunu herkes bilsin ki 2008'de 2009'da başlayan küresel kriz  nasıl Türkiye'yi teğet geçtiyse bugünlerde ABD'de meydana gelen olayların bizim  ekonomimizi de etkilediği malum ancak ekonomimiz sağlam temeller üzerindedir.  Dolayısıyla bu krizler bizim alışık olduğumuz krizlerdir.

Kurdaki dalgalanma özellikle seçim öncesi birtakım manipülasyonların  sonucudur. Kaynağını, nereden geldiğini de biliyoruz ama ne yaparsa yapsınlar  hangi oyunun içine girerse girsinler, içerideki işbirlikçilerine de söylüyorum,  başaramayacaksınız, geçmişte de başaramadınız şimdi de başaramayacaksınız.  Hükümetimiz aldığı tedbirlerle uygulamaya koyduğu yasalarla reformlarla Türkiye  büyüme yönünde, kalkınma yönünde emin adımlarla yürümeye devam ediyor. İnşallah  sanayide, ihracatta, turizmde rekorlar kırmaya devam ediyoruz."

Yıldırım, yılın ilk 4 ayında Türkiye'yi ziyaret eden yabancı misafir  sayısının geçen seneye göre yüzde 50 artarak 8 milyona ulaştığı bilgisini verdi.

AK Parti Genel Başkan Vekili ve Başbakan Binali Yıldırım,  "Türkiye'de ekonomi iyiye gitmiyorsa, neden bilinen bankalardan birine 3 milyar  200 milyon dolar ödeyerek birisi geliyor, yatırım yapıyor? Küresel yatırımcı  nereye gideceğini, nereye yatırım yapacağını çok iyi bilir. Türkiye gerek yerli  gerek küresel yatırımacılar için cazibe merkezi ve güvenli liman olmaya devam  ediyor." dedi. 

Yıldırım, partisinin bir otelde düzenlenen İzmir Milletvekilleri Aday  Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'ye gelen turist sayısının geçen  seneye göre yüzde 50 artarak 8 milyona ulaştığını, yıl sonu itibarıyla 40 milyon  kişinin Türkiye'de ağırlanacağını söyledi.

Güven ve istikrarın adının Türkiye olduğunu vurgulayan Yıldırım,  şunları belirtti:

"Efendim Türkiye'de ekonomi iyiye gitmiyormuş. Soruyorum kardeşim,  Türkiye'de ekonomi iyiye gitmiyorsa neden bilinen bankalardan birine 3 milyar 200  milyon dolar ödeyerek birisi geliyor, yatırım yapıyor? Küresel yatırımcı nereye  gideceğini, nereye yatırım yapacağını çok iyi bilir. Türkiye gerek yerli gerek  küresel yatırımacılar için cazibe merkezi ve güvenli liman olmaya devam ediyor."

Yıldırım, dünyada son 10 yılda yapılan 10 mega projenin olduğunu,  bunlardan 6'sının Türkiye'de gerçekleştirildiğini, dünyanın en büyük havalimanını  Türkiye'nin yaptığını anlattı.

İzmir-İstanbul otoyolunun gelecek sene bitmesiyle iki şehir arasındaki  mesafenin 2 saat 50 dakikaya ineceğini dile getiren Yıldırım, yapımı biten  Sabuncubeli Tüneli'nin de tamamlanacağını ve Manisa ile İzmir'in birleşeceğini  kaydetti.

Türkiye'nin dünyanın 17'nci, Avrupa'nın 6. büyük ekonomisi olduğunun  altını çizen Yıldırım, şöyle devam etti:

"Geçtiğimiz sene dünyada büyümede bir numara olduk. Dünya büyümesinde  bir numara olan bir ülke üzerinde oynanan küçük oyunlar asla sonuç vermez. Bu  büyüme oranıyla hem G20 içerisinde bir numara olduk hem de OECD de aynı şekilde.  16 yıl içinde Türkiye her yıl ortalama 5,8 oranında büyüdü. 2002'de 36 milyar  olan ihracatımız geçen sene 157 milyarı aştı. Nisan ayı sonunda, yıl sonu  ihracatımız 160 milyar doları geçiyor. Bütün bunları yaparken, bir taraftan  ülkemizin altyapısını güçlendiriyoruz, ülke olarak eksiklerimizi gideriyoruz ve  çağımıza damga vuracak projeleri hayata geçiriyoruz."

Yıldırım, bu yıl devlet ve özel sektör yatırımlarının  1 trilyon  lirayı aştığını belirterek, "Bu rakam 2002 yılına göre 4 kat artışı ifade ediyor.  Dün Cumhurbaşkanımızın seçim beyannamemizde ifade ettiği gibi her zaman yatırım  yapanın, üretenin yanında yer aldık, almaya devam edeceğiz. Türkiye için  çalışanın, üretenin başımız üzerinde yeri var." dedi.

Türkiye ekonomisinin lokomotif şehirlerinden İzmir'in emeğin, alın  terinin, akıl terinin kenti olduğunu dile getiren Yıldırım, "İzmir'i her alanda  geliştirmek, kalkındırmak için gece gündüz çalıştık, çalışmaya devam edeceğiz."  dedi.

Yıldırım, İzmir'de eğitim imkanlarının artması için 9 bin 500 derslik  yapıldığını, inşaatı Bayraklı'da devam eden şehir hastanesinin yanında sağlık  alanında birçok merkez inşa edildiğini söyledi.

İzmir'e 15 yılda 15 bin 300 konut yapıldığını, 2 bin 724'ünün de  inşasının sürdüğünü aktaran Yıldırım, Karabağlar'da kentsel dönüşüm projesini  başlattıklarını belirtti.

Yıldırım, son 15 yılda 400 kilometre bölünmüş yolun üzerine 425  kilometre bölünmüş yol daha  yaptıklarını belirterek, "Sabuncubeli Tünelini de  inşallah Haziran'ın 10'unda açmış olacağız." dedi.

İzmir-Ankara arasındaki yüksek hızlı tren inşaatında Uşak'a kadar  gelindiğini söyleyen Başbakan Yıldırım, İzmir'le Ankara arasındaki tren  mesafesinin 14 saatten 3,5 saate düşeceğini ifade etti.

İzmir'deki stat inşaatları

Yıldırım, spor alanında İzmir'i ihmal etmediklerini belirterek,  sözlerini şöyle sürdürdü:

"Alsancak Stadı'na başladık, yapılıyor. Göztepe Stadı'na başladık  yapılıyor ama Karşıyaka'ya başladık 'istemezükçüler' karşımıza çıktı ve onlar  yüzünden Karşıyaka Stadı'nda ilerleme sağlayamadık. Alpay'ı getirdik, İzmir'in  çocuğu olarak, dünyada bizi gururla temsil etmiş bir futbolcu olarak bundan sonra  bu projeleri Alpay takip edecek, Altaylı Alpay."

Alaçatı'ya Ekrem Pakdemirli Havalimanı

EKREM PAKDEMİRLİ KİMDİR?

1939 yılında İzmir’de doğan Ekrem Pakdemirli, ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. ODTÜ Teorik fizik bölümünde asistan, bir yıl sonra da Makine bölümünde öğretim görevlisi oldu. Daha sonra 1967 Ağustos ayında Imperial College'de (University of London) doktorasını tamamladı. ODTÜ de öğretim üyeliği yaptı. Devlet Planlama Teşkilatı'nda grup başkanlığı ve Müsteşar Yardımcılığı, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcılığı, Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı, Başbakanlık Baş Danışmanlığı ve Merkez Büyükelçiliği görevlerinde bulundu.

XVIII., XIX., XX. ve XXI. dönemlerde Manisa Milletvekili olarak, Ulaştırma Bakanlığı, Maliye ve Gümrük Bakanlığı, Devlet Bakanlığı ve Başbakan Yardımcılığı yaptı.

2003 yılından itibaren Bilkent, Başkent ve İstanbul Ticaret üniversitelerinde öğretim üyesi olarak görev yaptı.  Akbank yönetim kurulu üyeliği, Vestel Elektronik A.Ş. Vestel Beyaz Eşya A.Ş adlı özel şirkette Yönetim Kurulu Başkanvekilliği, BİM Birleşik Mağazalar A.Ş. adlı ticari şirkette Yönetim Kurulu Üyeliği ve Çevresel Kimya San. ve Tic. Ltd. Şti. firmasında Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Yıldırım, İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nın artık yetmediğini,  buranın apronlarını büyüteceklerini ve park sayısını 37'den 60'a çıkaracaklarını  bildirerek, "İkinci pist için fizibilite çalışmalarını başlatıyoruz. 'Alaçatı'ya  yeni bir havalimanı yapacağız.' dedik, ihalesini yaptık, çalışmalar başlıyor ve 2  yıl içinde Alaçatı Havalimanı'nı açıyoruz, adını da koyduk, Ekrem Pakdemirli  Havalimanı." dedi.

Yıldırım, özel sektörün İzmir'e iki büyük yatırım yaptığını, bunların  Aliağa'da üretilecek ve 2019'da hizmete açılacak rüzgar türbini ile Aliağa'da  savunma sanayisini desteklemek amacıyla yapılacak makine imalatı olduğunu  söyledi.

Yıldırım, bu yatırım tutarının 1,8 milyar lira olduğunu vurgulayarak,  şunları dile getirdi:

"Binlerce kardeşimize iş, aş imkanı vereceğiz. Bu proje geçenlerde  onayladığımız özel teşvik verilen 23 projeden bir tanesi. Amacımız İzmir'de  gençlerimize daha fazla iş sahası bulmak ve İzmir'in kalkınmasına katkı sağlamak.  Türkiye önemli bir kararın arefesindedir, tarihi bir kavşağı dönmeye  hazırlanıyor. 24 Haziran seçimleri Cumhuriyet tarihimiz için çok ama çok önemli  bir değişim, dönüşüm seçimi olacak. Seçimlerde ilk defa Cumhurbaşkanlığı Hükümet  Sistemi'nin getirdiği seçimi yapacağız. Hem cumhurbaşkanımızı hem güçlü Meclisi  oluşturan seçimleri bir arada yapacağız. Daha istikrarlı daha güçlü daha adil bir  Türkiye hedefimizi inşallah 2023'e, 2053'e giderken inşa etmenin başlangıcını  yapıyoruz."

AK Parti'ye aday adaylığı başvurusu yapanların hepsinin üstün  vasıflara sahip olduğunu kaydeden Yıldırım, bu nedenle aday belirleme sürecinde  çok titiz çalıştıklarını söyledi.

Etkinlikten notlar

Milletvekili aday tanıtım toplantısında, 24 Haziran'da İzmir'den aday  olarak belirlenenlerin öz geçmişleri tek tek okundu, barkovizyondan gösterildi.  Başbakan Yıldırım, adaylarla tokalaşarak, fotoğraf çektirdi.

Başbakan Yıldırım'ın konuşmasının ardından salona bu yıl kazandıkları  kupa ile gelen Altaylı futbolcular, sahneye çıkarak Başbakan'a Altay atkısı taktı  ve kendisiyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etkinliğin yapıldığı salona, ölüm yıldönümü olan şair-yazar Necip  Fazıl Kısakürek'in üzerinde fotoğrafı bulunan ve "Bizdeki muhalefet iktidarın  değişmesi için vatanın düşmesine bile razıdır" sözünün yazdığı bir afişin  asıldığı görüldü.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
 Arefe günü bankalar ve Ptt açık mı? Arefe günü bankalar ve Ptt açık mı? 2018 Kurban Bayramı'nın arefe günü yarın. Merakla araştırılan konular arasında i..
İçişleri Bakanı Soylu, Trafik Denetimine Katıldı İçişleri Bakanı Soylu, Trafik Denetimine Katıldı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bu bayram ben de trafik polisiyim, hatalı sürüc..
Milli Savunma Bakanlığı'ndan bedelli askerlik açıklaması Milli Savunma Bakanlığı'ndan bedelli askerlik açıklaması Milli Savunma Bakanlığından, bedelli askerlik hizmetinden faydalanmak üzere dün..
FETÖ ihanetine 204 davada ceza yağdı FETÖ ihanetine 204 davada ceza yağdı Darbe girişimine yönelik açılan ve karara bağlanan 204 davada, 1760'ı ömür boyu ..
  SİYASET HABERLERİ
AK Parti'nin MYK sı Yeni sözcü belli oldu AK Parti'nin MYK sı Yeni sözcü belli oldu Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin yeni MY..
AK Parti Mkyk Toplantısı Sona Erdi AK Parti Mkyk Toplantısı Sona Erdi Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığın..
 AK Parti'nin MKYK listesi belli oldu AK Parti'nin MKYK listesi belli oldu AK Parti'nin yeni Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) listesi belli oldu. Yeni MK..
İbrahim Kalın'dan NYT'ye tepki İbrahim Kalın'dan NYT'ye tepki Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, New York Times'ta yer alan bir habere te..
  DÜNYA HABERLERİ HABERLERİ
ABD'li Senatör den Trump açıklaması! ABD'li Senatör den Trump açıklaması! ABD’li Senatör Jack Reed, ABD Başkanı Donald Trump’ın çeşitli ülkelere uyguladığ..
ABD Suriye'ye ayırdığı 230 milyon dolarlık fonu durdurdu ABD Suriye'ye ayırdığı 230 milyon dolarlık fonu durdurdu Suriye'de DEAŞ'tan kurtarılan ve terör örgütü YPG/PKK'nın kontrol ettiği alanlar..
ABD den Türkiye ve Brunson açıklaması ABD den Türkiye ve Brunson açıklaması Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, Türkiye'de yargılanmasına devam edilen Amerik..
Trump'ın skandal Türkiye hamleleri ABD'lileri endişelendirdi Trump'ın skandal Türkiye hamleleri ABD'lileri endişelendirdi ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye'ye karşı başlattığı ticaret anlaşmazlığının..
  EKONOMİ HABERLERİ
Türkiye ve Katar arasında anlaşma imzalandı Türkiye ve Katar arasında anlaşma imzalandı Türkiye ve Katar merkez bankaları 15 milyar dolarlık yatırım paketinin ilk adımı..
BDDK'dan kur ataklarına karşı yeni hamle BDDK'dan kur ataklarına karşı yeni hamle Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, swap işlemlerindeki sınırlama kapsamın..
Bakan Albayrak Fransız mevkidaşıyla görüştü Bakan Albayrak Fransız mevkidaşıyla görüştü Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Fransa Ekonomi ve Maliye Bakanı Bruno Le..
Berat Albayrak: IMF'e başvurma planımız yok Berat Albayrak: IMF'e başvurma planımız yok Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 6 bin 100 uluslararası yatırımcıyla yap..
  SPOR HABERLERİ
Engelli Oyuncudan Türk Lirasına Destek Açıklaması - İstanbul Engelli Oyuncudan Türk Lirasına Destek Açıklaması - İstanbul Bedensel engelli oyuncu Ümit Odacı, döviz kurundaki hareketliliğe tepki ve Türk ..
Ali Koç Takımı Sahaya Getirdi Ali Koç Takımı Sahaya Getirdi Fenerbahçeli taraftarlar stadı terk etmeyince sarı-lacivertlilerin başkanı Ali K..
Süper Kupa Akhisarspor'un Süper Kupa Akhisarspor'un Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Süper Kupa finalinde Akhisarspor, Galatasaray'ı..
Mesut Özil, Almanya Milli Takımı'nı bıraktı! Mesut Özil, Almanya Milli Takımı'nı bıraktı! Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil, Almanya Milli Takımı'nı bıraktığını açıkl..
  Magazin HABERLERİ
Antalya Dua Lipa Regnum Carya'da Konser Verdi Antalya Dua Lipa Regnum Carya'da Konser Verdi Dua Lipa Regnum Carya'da konser verdiARNAVUT asıllı İngiliz şarkıcı Dua Lipa (23..
Yıldız Tilbe Harbiye'de Konser Verdi Yıldız Tilbe Harbiye'de Konser Verdi Şarkıcı Yıldız Tilbe, Harbiye'de hayranlarıyla bir araya geldi.
Damdaki Kemancı Harbiye'de Sahnelendi Damdaki Kemancı Harbiye'de Sahnelendi Broadway'in unutulmaz eserleri arasında yer alan "Damdaki Kemancı" adlı müzikal ..
Mohsen Namjoo İlk Kez Harbiye'de Konser Verdi Mohsen Namjoo İlk Kez Harbiye'de Konser Verdi İranlı müzisyen, söz yazarı ve müzik bilimcisi Mohsen Namjoo, İstanbul'da hayran..
  TÜMÜ HABERLERİ
Arişten Alyans Ziyafeti Arişten Alyans Ziyafeti Aile toplumun en temel yapı birimidir. Toplumların temelini oluşturan aile bağın..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
NAMAZ VAKİTLERİ
resmi ilanlar
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Beşiktaş 2 2 0 0 5 2 6 +3
2 Galatasaray 2 2 0 0 4 1 6 +3
3 Yeni Malatyaspor 2 2 0 0 4 1 6 +3
4 Kayserispor 2 1 0 1 2 0 4 +2
5 Atiker Konyaspor 2 1 0 1 6 5 4 +1
6 Medipol Başakşehir 1 1 0 0 2 0 3 +2
7 Kasımpaşa 1 1 0 0 3 2 3 +1
8 MKE Ankaragücü 2 1 1 0 3 3 3 0
9 Trabzonspor 2 1 1 0 3 3 3 0
10 Fenerbahçe 2 1 1 0 2 2 3 0
11 Sivasspor 2 1 1 0 2 3 3 -1
12 Çaykur Rizespor 2 0 1 1 3 4 1 -1
13 Akhisarspor 2 0 1 1 2 3 1 -1
14 Bursaspor 2 0 1 1 1 2 1 -1
15 Antalyaspor 2 0 1 1 3 5 1 -2
16 BB Erzurumspor 2 0 2 0 3 6 0 -3
17 Göztepe 2 0 2 0 1 4 0 -3
18 Alanyaspor 2 0 2 0 0 3 0 -3
Takım O G M B A Y P AV
1 Giresunspor 1 1 0 0 3 1 3
2 Hatayspor 1 1 0 0 3 1 3
3 İstanbulspor 1 1 0 0 4 3 3
4 Ümraniyespor 1 1 0 0 2 1 3
5 Altay 1 1 0 0 1 0 3
6 Boluspor 1 1 0 0 1 0 3
7 Gençlerbirliği 1 1 0 0 1 0 3
8 Eskişehirspor 1 0 0 1 2 2 1
9 Adanaspor 1 0 0 1 1 1 1
10 Afjet Afyonspor 1 0 0 1 1 1 1
11 Gazişehir Gaziantep FK 1 0 0 1 1 1 1
12 Balıkesirspor Baltok 1 0 0 1 0 0 1
13 Altınordu 1 0 1 0 1 2 0
14 Elazığspor 1 0 1 0 1 2 0
15 Adana Demirspor 1 0 1 0 0 1 0
16 Denizlispor 1 0 1 0 0 1 0
17 Kardemir Karabükspor 1 0 1 0 0 1 0
18 Osmanlıspor FK 1 0 1 0 0 1 0
Takım O G M B A Y P AV
1 Bandırmaspor 0 0 0 0 0 0 0
2 Bugsaş Spor 0 0 0 0 0 0 0
3 Darıca Gençlerbirliği 0 0 0 0 0 0 0
4 Etimesgut Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
5 Fatih Karagümrük 0 0 0 0 0 0 0
6 Fethiyespor 0 0 0 0 0 0 0
7 Kahramanmaraşspor 0 0 0 0 0 0 0
8 Kırklarelispor 0 0 0 0 0 0 0
9 Konya Anadolu Selçukspor 0 0 0 0 0 0 0
10 Manisa BBSK 0 0 0 0 0 0 0
11 Menemen Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
12 Pendikspor 0 0 0 0 0 0 0
13 Sivas Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
14 Şanlıurfaspor 0 0 0 0 0 0 0
15 Tarsus İdman Yurdu 0 0 0 0 0 0 0
16 Tokatspor 0 0 0 0 0 0 0
17 Tuzlaspor 0 0 0 0 0 0 0
18 Zonguldak Kömürspor 0 0 0 0 0 0 0
Takım O G M B A Y P AV
1 Artvin Hopaspor 0 0 0 0 0 0 0
2 Batman Petrolspor 0 0 0 0 0 0 0
3 Büyükçekmece Tepecikspor 0 0 0 0 0 0 0
4 Düzyurtspor 0 0 0 0 0 0 0
5 Erbaaspor 0 0 0 0 0 0 0
6 Ergene Velimeşe 0 0 0 0 0 0 0
7 Erzin Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
8 Gebzespor 0 0 0 0 0 0 0
9 Karaköprü Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
10 Kozan Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
11 Körfez Spor Kulübü 0 0 0 0 0 0 0
12 Nazilli Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
13 Nevşehir Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
14 Silivrispor 0 0 0 0 0 0 0
15 Şile Yıldızspor 0 0 0 0 0 0 0
16 Tire 1922 0 0 0 0 0 0 0
17 Yomraspor 0 0 0 0 0 0 0
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 20/08/2018 Kasımpaşa vs Medipol Başakşehir
 24/08/2018 Çaykur Rizespor vs BB Erzurumspor
 25/08/2018 MKE Ankaragücü vs Trabzonspor
 25/08/2018 Göztepe vs Fenerbahçe
 25/08/2018 Kayserispor vs Yeni Malatyaspor
 26/08/2018 Sivasspor vs Kasımpaşa
 26/08/2018 Atiker Konyaspor vs Bursaspor
 26/08/2018 Beşiktaş vs Antalyaspor
 27/08/2018 Medipol Başakşehir vs Akhisarspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 24/08/2018 Boluspor vs Ümraniyespor
 25/08/2018 Giresunspor vs Elazığspor
 25/08/2018 İstanbulspor vs Altay
 25/08/2018 Denizlispor vs Hatayspor
 25/08/2018 Gazişehir Gaziantep FK vs Adana Demirspor
 26/08/2018 Gençlerbirliği vs Eskişehirspor
 26/08/2018 Adanaspor vs Afjet Afyonspor
 26/08/2018 Balıkesirspor Baltok vs Osmanlıspor FK
 27/08/2018 Kardemir Karabükspor vs Altınordu
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 02/09/2018 Etimesgut Belediyespor vs Kırklarelispor
 02/09/2018 Konya Anadolu Selçukspor vs Tuzlaspor
 02/09/2018 Bandırmaspor vs Kahramanmaraşspor
 02/09/2018 Darıca Gençlerbirliği vs Tokatspor
 02/09/2018 Fatih Karagümrük vs Menemen Belediyespor
 02/09/2018 Manisa BBSK vs Zonguldak Kömürspor
 02/09/2018 Pendikspor vs Sivas Belediyespor
 02/09/2018 Şanlıurfaspor vs Fethiyespor
 02/09/2018 Tarsus İdman Yurdu vs Bugsaş Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 01/09/2018 Büyükçekmece Tepecikspor vs Tire 1922
 01/09/2018 Körfez Spor Kulübü vs Artvin Hopaspor
 01/09/2018 Şile Yıldızspor vs Gebzespor
 02/09/2018 Batman Petrolspor vs Karaköprü Belediyespor
 02/09/2018 Düzyurtspor vs Silivrispor
 02/09/2018 Erzin Belediyespor vs Kozan Belediyespor
 02/09/2018 Yomraspor vs Nevşehirspor GK
 02/09/2018 Erbaaspor vs Ergene Velimeşe
Yukarı