Ekonomi HABERLERİ

Irak’taki tarımsal gıda fuarı için geri sayım başladı
Irak’ın tarımsal gıda fuarı 4’üncü Agro Pack ve 2’nci Irak plastprintpack fuarları 23 Kasım’da Erbil’de kapılarını açmaya hazırlanıyor. Fuarda, Afganistan, İran, Hollanda ve Türkiyeden resmi ülke pavilyonları ile üst düzey nitelikte uluslararası katılım s..
Yeni nesil açık bankacılığın 'takım lideri' Sadık Kabaoğlu Eçözüm’de
Bankacılık sektöründe internet şubesi, mobil bankacılık ve web siteleri gibi dijital bankacılık kanalları ve bunlarla bağlantılı süreçlerin yönetimlerinde 20 yılı aşkındır görev yapan Sadık Kabaoğlu, Online Tahsilat ve Açık Bankacılık Platformu Eçözüm’ün ..
İsmail Demir: Üretim hedefleyen şirketlerimize kaynak oluşturmayı hedefliyoruz
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir,
Unigreen Energy, Rusya’daki güneş paneli fabrikası yapım işini Limak Marash’a verdi
Rus şirketi Unigreen Energy, Kaliningrad’taki Chernyakhovsk şehrinde inşa edeceği güneş paneli fabrikasının yapım işini Limak’ın Rusya’daki iştiraki Limak Marash’a verdi.
Sabiha Gökçen Havalimanı 8 ayda yaklaşık 15 milyon yolcuya hizmet verdi
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanının ağustos ayı ve yolcu sayıları belli oldu. Verilere göre havalimanını ağustos ayında 3,1 milyon yolcu havalimanını kullanırken, ocak ve ağustos aylarını kapsayan 8 aylık dönemde ise yolcu sayısı 14 milyon 929 bin olarak..
Siemens Türkiye, 5 günlük babalık iznini 2 haftaya çıkardı
Siemens Türkiye, doğumdan sonraki süreçte babaların aileleriyle yoğun etkileşim yaşayabilmeleri için babalık iznini 5 günden 2 haftaya çıkardığını duyurdu.
Yabancı gayrimenkul yatırımcısı Türkiye pazarına güveniyor
Bahaş Holding Üst Yöneticisi Abdüssamet Bahadır: - "Yabancı gayrimenkul yatırımcısı Türkiye pazarına güven duyuyor ve daha fazla yatırım yapmak istiyor. Bankaların kredi desteği ve kripto para düzenlemesi, konutta yabancı yatırımını patlatır" - "Finansma..
Yabancı gayrimenkul yatırımcısı Türkiye pazarına güveniyor
Bahaş Holding Üst Yöneticisi Abdüssamet Bahadır: - "Yabancı gayrimenkul yatırımcısı Türkiye pazarına güven duyuyor ve daha fazla yatırım yapmak istiyor. Bankaların kredi desteği ve kripto para düzenlemesi, konutta yabancı yatırımını patlatır" - "Finansma..
Migiboy'dan 200 milyon dolarlık likra yatırımı
Migiboy Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Canpolat: -"Ülkemizin yıllık likra ihtiyacı yaklaşık 60 bin ton. 500 kişiye istihdam sağlayacağımız fabrikamızla Türk tekstil sektörünün ihtiyacı olan 40 bin tonunu karşılayarak ithalatı ihracata dönüşt..
Migiboy'dan 200 milyon dolarlık likra yatırımı
Migiboy Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Canpolat: -"Ülkemizin yıllık likra ihtiyacı yaklaşık 60 bin ton. 500 kişiye istihdam sağlayacağımız fabrikamızla Türk tekstil sektörünün ihtiyacı olan 40 bin tonunu karşılayarak ithalatı ihracata dönüşt..
Sınırın mobil bekçisi olmaya aday
Robit Teknoloji Genel Müdürü Nevzat Kocasaraç: - "DROAD, sürdürülebilir saha operasyonlarına esneklik ve hız katacak. Sahip olduğumuz robotik, mekanik ve elektronik tecrübeler sayesinde ihtiyaca yönelik fonksiyonların eklenmesi mümkün. Bu sayede sınır gü..
TZOB Başkanı Bayraktar: Üreticilerimiz girdi fiyatlarına yetişemiyor
TÜRKİYE Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, “Rekor seviyede artışları gören girdi fiyatlarına üreticimiz yetişemiyor. Üreticilerin üretimden vazgeçmemeleri için tarımsal girdi fiyatlarını düşürecek tedbirlerin süratle alınması, de..
TİM Başkanı Gülle: İhracatta hava yolunun payı artıyor
Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM), ihracatçının lojistik maliyetlerini azaltmak için Türk Hava Yolları (THY) ile daha önce yapmış olduğu indirimli kargo taşımacılığına yönelik iş birliği anlaşmasının kapsamı genişletildi. Buna göre; hava kargo indiri..
Zer’in İK Stratejisi yurt dışından 5 ödül aldı
Kurumsal tedarik ve satın alma çözümleri sunan Zer, dünyanın en iyi işverenlerini ve insan kaynakları alanındaki en iyi uygulamaları değerlendiren The Stevie Awards for Great Employers (SAGE) ve Brandon Hall Ödülleri’nde toplam 5 ödül kazandı...
Bakan Muş: Hedefimiz, Türkiye'nin lojistik hizmet ticaretinden aldığı payı artırmak
TÜRKİYE İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Türk Hava Yolları (THY) arasında hava kargo iş birliği protokolü imzalandı. Ticaret Bakanı Mehmet Muş,
Academia, Probably iş birliğiyle Probably X Academia kapsül koleksiyonu hazırladı
İSTANBUL (AA) - Academia'nın Probably iş birliğiyle hazırladığı Probably X Academia kapsül koleksiyonu sokak modasına yeni bir soluk getiriyor
Academia, Probably iş birliğiyle Probably X Academia kapsül koleksiyonu hazırladı
İSTANBUL (AA) - Academia'nın Probably iş birliğiyle hazırladığı Probably X Academia kapsül koleksiyonu sokak modasına yeni bir soluk getiriyor
Azerbaycan’ın içme suyunu Akkim arıtacak
Azerbaycan’daki Ceyranbatan Ultrafiltrasyon Su Arıtma Kompleksi’nin membran modüllerinin değişimi ihalesini Akkim Kimya kazandı. Tesis, başkent Bakü ve çevre illerin bulunduğu, 4,6 milyon nüfusa sahip Abşeron yarımadasına temin edilen şebeke suyunun arıtı..
Ev arayanlar dikkat; dolandırıcıların tuzağına düşmeyin
Kiralık evlerdeki fiyat artışı dolandırıcıları da harekete geçirdi. Emlak sitelerinde verilen sahte ilanlara dikkat edilmesi konusunda ev arayışında olanları uyaran hukukçu Murat Can Pehlivanoğlu, “Emlakçılığı sadece yetki belgesine sahip kişiler yapabili..
Kamil Dönmezoğlu: Plastik geri dönüşüm sektöründe üretim durdu
DEDA Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Dönmezoğlu, Türkiyede yıllık 1 milyar 373 milyon dolarlık ithalatı ikame eden ve 770 milyon dolarlık ihracat hacmine ulaşan plastik geri dönüşüm sektörünün, Ticaret Bakanlığının hurda plastik ve etilen polimer atı..
ICRYPEX Hazine Müdürü Serhat Yıldız oldu
Serhat Yıldız, ICRYPEXin yeni hazine müdürü olarak atandı. 10 yıllık finans ve danışmanlık kariyerinin ardından kripto para borsasına katılan Yıldız, devam eden regülasyon sürecinin, piyasanın gelişimine olumlu katkı yapacağını ve yatırımcıların piyasaya ..
Gençleri birikime yönlendirmek için yapılan ‘Pes değil BES’ şarkısı yayında
Allianz Türkiye’nin, gençlere sigortayı eğlenceli bir dille anlatmak amacıyla, Allianz Motto Müzik ile çıkardığı ‘Yanında’ isimli albümünün üçüncü parçası ‘Pes Değil, BES!’ Apple Music ve Spotify’da yayında. Gençleri, güvenli yatırım aracı Bireysel Emekli..
İhracat yüzde 50 arttı: Tekstilciler yeni pazarların peşinde
Pandeminin dış ticarette yarattığı durgunluğu hızla aşan Türk tekstili, 2021’de ihracatını geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 50 artırdı. İlk 7 ayda 9,8 milyar dolarlık ihracata ulaşan Shout’un Kurucusu Sabri Korkmaz, “Son dönemde yakaladığımız ‘sokak m..
TOKİ yılın ikinci indirim kampanyasını açıkladı
TOKİ tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik indirim kampanyasının 21 Eylül’de başlayacağı duyuruldu. Bu yıl ikincisi yapılacak kampanyada indirim oranı yüzde 22 olarak belirlendi...
Tüketicinin favorisi 'Gemlik zeytini' oldu
Araştırma Şirketi Areda Piar, bu ayki Benim Markam araştırmasında sofraların vazgeçilmezi zeytini masaya yatırdı. ‘Hangi zeytin türünü daha çok tüketiyorsunuz’ sorusuna katılımcıların cevabı ise yüzde 34.3 ile Gemlik zeytini, yüzde 31.2’ ile ise Sele zeyt..
İstanbul'un 2050 hedefi sıfır atıkla karbon nötr şehir olmak
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştirak şirketi İSTAÇ, ENTECH-Çevre Teknolojileri, Geri Dönüşüm ve Sıfır Atık Fuarında Türkiye ve tüm dünyadan sektör profesyonelleriyle bir araya geldi. Fuarda İBB’nin sıfır atık hedeflerine değinen İBB Çevre Koruma v..
'Kripto para borsalarından 2,2 milyar dolar çalındı'
Dünya genelinde 2014 yılından bu yana siber korsanlar tarafından kripto para borsalarına yönelik yapılan saldırılarda en az 2,2 milyar dolar değerinde kripto para çalındığını söyleyen Avukat Murat Aydar,
TGDF Başkanı Şemsi Kopuz: Dünyanın gıdasını İstanbul’da buluşturduk
Dünya gıda ve içecek sektörünün en önemli buluşma noktalarından biri haline gelen CNR Food İstanbul büyük ilgi gördü. Normalleşme kapsamında alınan önlemlerle düzenlenen fuara 2 bin 500’ün üzerinde yabancı sektör profesyoneli ve girişimci katıldı...
İş Bankası Maximum Kart 20. yılını kutluyor
2001 yılında İş Bankası’nın ana kredi kartı markası olarak hayata geçen Maximum, 20 yıllık yolculuğunu kutluyor. Markanın, bu yolculukta yeni yol haritasını, Sanat Güneşi Zeki Müren’i canlandırdığı oyunculuğu ile Çağlar Çorumlu anlatacak...
EKK toplantılarında Türkiye ekonomisindeki gelişmeler ele alındı
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında 23 ve 29 Ağustosta gerçekleştirilen Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantılarında küresel ve Türkiye ekonomisindeki gelişmeler ele alındı.
Teknoloji markası yerli Scooter’ların satışına başladı
Yerli televizyondan sonra yerli Scooter üretimi ile pazarda yeni bir kategori açtıklarını belirten MA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Atmaca, yerli teknoloji markası ONVO ile üretim iş birliği yapıldığını duyurdu.
Enerjisa Enerji’de liderlik takımında üst düzey atamalar
Elektrik dağıtım ve perakende satış sektöründe faaliyet gösteren Enerjisa Enerji, organizasyon yapısını yeniden değerlendirerek, uzun vadeli değer yaratma ve geleceğin enerji dünyasını şekillendirme vizyonu doğrultusunda ‘Sürdürülebilir ve Kurumsal Yetkin..
Malatya'da 66. Dönem Pancar Alımı başladı
Malatya Şeker Fabrikası'nda 66
Teknoloji, sanat, spor ve deneyim odaklı mağaza Boyner Cadde Erenköy’de açıldı
Boyner, 3 Eylül itibarıyla Erenköy’deki yeni yerinde hizmet vermeye başladı. ‘Hayatı büyük yaşa, cesur yaşa’ mottosu ile teknoloji, sanat, sürdürülebilirlik ve deneyim odaklı mağaza konseptiyle açılan Boyner Cadde, Toner Mimarlık tarafından tasarlandı...
İşletmeci Talha Yıldızeli: Hizmet sektöründe ‘salgın bitti’ mantığıyla hareket edilmemeli
Pandemi döneminde hizmet sektörünün yaşadığı süreci değerlendiren işletmeci Talha Yıldızeli, “Aşılama çalışmalarının hız kazanmasıyla yeni normal hayat bizim için bir umut oldu. Ancak salgın bitti mantığıyla hareket etmek doğru değil. Bu nedenle toplumsal..
Bakan Muş: Hedefimiz Türkiye'nin cari fazla veren ülke konumuna ulaşmasını sağlamak
Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Türkiye’nin pandemi nedeniyle turizm gelirinde düşüş olduğunu belirterek, “Bütün bunlara rağmen cari açığı düşük bir seviyede kapatmayı planlıyoruz. Önümüzdeki yıldan itibaren hedefimiz artık Türkiyenin cari fazla veren bir ülke..
Turkcell’den okula dönüşe özel kampanya
Turkcell, elektronik pazar yeri platformu Turkcell Pasaj’da ve bin 300 mağazasında, çocukların ve ebeveynlerin ‘okula dönüş’ döneminde ihtiyaç duydukları yüzlerce üründe cazip avantajlar sunduğunu duyurdu.
Besinlerde maksimum fayda için saklama koşullarına önem verilmesi gerekiyor
Beslenme ve diyet uzmanı Dilara Koçak: - "Olgunlaşma sırasında etilen gazı üreten yiyeceklere muz, avokado, kavun, şeftali, kayısı, armut, elma, erik, domates, ayva ve inciri örnek verebiliriz. Bu besinler etilene duyarlı olan kabak, bezelye, ıspanak, br..
İKV Başkanlığı'na Ayhan Zeytinoğlu yeniden seçildi
İKV Başkanı Ayhan Zeytinoğlu: - "Türkiye'nin AB perspektifi, kritik dönüşü..
Erzurum'da patates, ayçiçeği ve mısır hasadına başlandı
Vali Okay Memiş: - "Son 2 yıldır pandemiye ve bu sene yaşadığımız kuraklığ..
Erzurum'da patates, ayçiçeği ve mısır hasadına başlandı
Vali Okay Memiş: - "Son 2 yıldır pandemiye ve bu sene yaşadığımız kuraklığ..
Türkiye, Küresel İnovasyon Endeksi’nde 41’inci sıraya yükseldi
Dünyada ülkelerin inovasyon performansını ölçen ve 132 ülkenin yarıştığı Kü..
Şeker pancarı alım ve işletme kampanyası başladı
Türkşeker Ankara Şeker Fabrikası tarafından 60’ıncı şeker pancarı alım ve i..
ŞANS OYUNLARI
BİZİ TAKİP EDİN
YUKARI