Ekonomi HABERLERİ

Türkiye'nin Tofaş tutkusu
Tofaş'ın kuş serileri, "Efsane T" adlı belgesel ile gelecek nesillere aktarılacak 
- Yönetmen Sinan Çevik: - "Belgesel çekimlerinde insanların otomobilleriyle kurdukları inanılmaz bağları görme fırsatı bulduk" 
- Yönetmen Nazım Doğan:
 - "Tofaş tutkusuna..
Çetin Barajı ve HES, pazar günü açılıyor
İSTANBUL (AA) - Limak Şirketler Grubu'nun 600 milyon dolar yatırımla inşaatını tamamladığı ve silindirle sıkıştırılmış beton (RCC) tipine göre Avrupa'nın en büyük barajı olan Çetin Barajı ve Hidroelektrik Santrali (HES), 5 Temmuz'da açılacak..
Türkiye'nin ilk yerli hızlı treninin mutfak setleri Öztiryakiler'den
Öztiryakiler Yönetim Kurulu Üyesi Tahsin Öztiryaki: - "Bu, Türkiye'nin kendi kendine yetebildiğinin en büyük ispatı. Endüstriyel mutfak sektöründe geldiğimiz noktayla yerli ve milli projeler sayesinde bir bakıma dünya sahnesinde yer alıyoruz. Bu sadece b..
RoyalCert, TAB Gıda restoranlarına
Şirketler arasında yapılan iş birliği kapsamında TAB Gıda'nın ülke genelindeki 1.200 restoranı ay boyunca denetlenecek ve bu şubelere "Güvenli Turizm Belgesi" verilecek - RoyalCert Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Alphan Namlı: - "Ülkemiz hem restoranları ..
Fortune 500 Türkiye'nin lideri yine TÜPRAŞ oldu
Türkiye'nin en büyük 500 şirketinin belirlendiği Fortune 500 araştırmasının 2019 sonuçlarına göre, TÜPRAŞ, 89,6 milyar liralık net satışla birinci, EPİAŞ 87,9 milyar lirayla ikinci, THY 75,1 milyar lirayla üçüncü sırada yer aldı - Listede yer alan şirket..
Baskil'de odabaşı sulama göleti
ELAZIĞ (AA) - Baskil ilçesinde bulunan odabaşı sulama göletinin vanaları takılacak
Yıldızlar Yatırım Holding ham madde yatırımına hız verdi
Yıldızlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi Hakkı Yıldız: - "Pandemi sürecinde gördük ki ülke olarak sanayide dışa bağımlılığı bitirmeliyiz. Biz de holding olarak Türkiye’de ham maddeyi bulabileceğimiz, ara mamulleri üretebileceğimiz yatırımlar üzerin..
Yaz aylarında cilt hastalıkları artıyor
Medicana Avcılar Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Behram Danış: - "Yaz aylarında cilt hastalıklarında artış görülüyor. Sıcaklık, terleme, güneş ışınlarına fazla maruz kalma gibi etkenler, cilt hastalıklarının artışına neden oluyor. Sıcakların artmasıyla ..
Sompo Sigorta’dan Kovid-19 teminatlı yurtdışı seyahat sağlık sigortası
Sompo Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Şenol Ortaç: - "Son olarak topluma karşı sorumluluklarının farkında olan bir şirket olarak koronavirüsü teminat altına alan Türkiye'deki ilk ve tek Yurtdışı Seyahat Sigortası ürünümüzü piyasaya sunduk"..
Alternatif Bank yönetim kuruluna Halil Sedat Ergür katıldı
İSTANBUL (AA) - Alternatif Bank, yönetim kurulunu bankacılık alanında 40 yıla yakın deneyime sahip duayen isim Halil Sedat Ergür ile güçlendirdi
PTT AŞ Genel Müdürü Gülten: E-ticaretteki davranış değişiklikleri bizi 10 yıl öteye götürdü
PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, "e-ticaretteki davranış değişiklikleri bizi bir 10 yıl öteye götürdü. 10 yıl sonra olmasını beklediğimiz rakamlara şu an ulaşmış olduk." dedi
Aytemiz,
Aytemiz Genel Müdürü Erol Varlık: - "Ulusal Kamp ve Karavan Federasyonu ile Türkiye'deki kamp ve karavan turizminin gelişimi konusunda etkin rol oynamayı hedefliyoruz"
Dünyanın en büyük Huawei mağazası Şanghay'da açıldı
Huawei Tüketici Elektroniği Grubu CEO'su Richard Yu: - "Yeni amiral gemisi mağazası, tüketicilerimiz ve uygulama geliştiricilerin bir araya geleceği özel bir platform. Bu alana entegre ettiğimiz kusursuz bir yapay zeka yaşam merkezi ile tüketicilerimize ..
Türkiye'nin yeni kamikazesi ''Alpagu'' geliyor
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından muharebe sahasında etkin şekilde kullanılmaya başlanan "kamikaze drone"lar çeşitleniyor - Döner kanat kamikaze drone Kargu teslimatlarını sürdüren STM, sabit kanatlı kamikaze drone Alpagu'ya yönelik çalışmalarda sona ge..
Altın fiyatları son dakika canlı takip listesi | Gram - çeyrek altın kaç lira?
Altın fiyatları yükselişte devam ediyor. Gram, çeyrek, yarım, tam altın fiyatlarının ne kadar olduğu merakla araştırılıyor. 25 Haziran 2020 Perşembe günü altın almak ve ya altın bozdurmak isteyenler, haberimizin içeriğinden güncel altın fiyatlarının alış ..
Kaymakam Murat, TKDK yatırımını inceledi
ELAZIĞ (AA) - Baskil Kaymakamı Oğuz Cem Murat, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Elazığ İl Koordinatörlüğü’nün desteğiyle ilçede yapımı devam eden projeleri inceledi
Baskil'de kayısı hasadı başladı
ELAZIĞ (AA) - Baskil ilçesinde kayısı hasadı başladı
TİM ve İş Bankası'ndan ihracatçılar için iş birliği
TİM Başkanı İsmail Gülle: - "Bugün itibarıyla haziran ayının 23'üncü gününe kadar olan ihracatımız, 9,1 milyar dolara ulaşarak yüzde 34,3 gibi ciddi bir artış yakaladı. Haziran ayı sonunda ülkemize yakışır bir ihracat rakamı açıklayacağız" - "Nisan ayınd..
Bingöl Üniversitesi Ziraat Fakültesinden
Ziraat Fakültesince, hayvanların kaba yem ihtiyacını karşılamak ve yemde verimi yükseltmek amacıyla 28 çeşit bitkinin deneme üretimi gerçekleştiriliyor - Fakülte Dekanı Prof. Dr. Kaan Kökten: - "Türkiye genelinde satılan 28 çeşit bitkiye ulaşabildik. 28..
Oleg Cassini mağazalarında üst düzey salgın önlemleri alındı
Hem müşteriler hem de çalışanların sağlığı için minimum risk oranıyla çalışmayı hedefleyen marka; özel mağazacılık hizmetine, genel merkez tarafından belirlenen salgın dönemi çalışma prosedürü ile birlikte devam ediyor
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Kars Barajı'nın açılışında konuştu:
"Kars Barajı'nda depolanacak su ile Kars ve Digor ovalarında 44 köye ait tarım arazisi, cazibeli borulu sistemle sulanacak. Sulamada enerji kullanılmayacağından, çiftçimizin herhangi bir elektrik masrafı olmayacaktır. Böylece Kars'ın bereketli toprakları..
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Kars Barajı'nın açılışında konuştu:
"Kars Barajı'nda depolanacak su ile Kars ve Digor ovalarında 44 köye ait tarım arazisi, cazibeli borulu sistemle sulanacak. Sulamada enerji kullanılmayacağından, çiftçimizin herhangi bir elektrik masrafı olmayacaktır. Böylece Kars'ın bereketli toprakları..
Korkmaz Karaca ya İngiltere den Ödül
İş insanı ve Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Korkmaz Karaca , İngiltere Merkezli , Finans Kulübü tarafından , Türkiye’nin umut vadeden Özel Sektör Yöneticisi ödülüne layık görüldü.
KARDEMİR ''normalleşme'' sürecinde iç denetimden geçiyor
KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yolbulan: - "Tüm sorumluluklarımızın bilincinde olarak hedeflerimiz doğrultusunda üretmeye, istihdam sağlamaya ve bu ülkeye katma değer oluşturmaya devam edeceğiz"
Havacılık sektörü 2028'de yüzde 45 büyüyebilir
İstanbul Medipol Üniversitesi'nden Dr. Öğretim Üyesi Murat Düzgün: - "(Havacılık sektörü) 2028 yılına gelindiğinde, 2019'un yüzde 45'i oranında bir büyüklüğe ulaşacağını tahmin edebiliriz" - "Hız, konfor ve düzenli seferler olarak bakıldığında, havacılık..
Kayısı, kanserden korunmada etkili oluyor
Medipol Esenler Üniversite Hastanesi'nden Uzman Diyetisyen Canel Öner Sayar: - "Kolon kanserinden korunmada posalı beslenme hayat kurtarıyor. Kayısı; içeriğindeki antioksidanlar, posa içeriği, vitamin ve mineraller ile kanserden korunmada etkili oluyor. ..
Keçiören Belediyesi'nden çocuklara ücretsiz mini bot
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok: - "Kovid-19 önlemleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması sürecinde evlerinden çıkamayan ve bu nedenle sıkılan çocuklara ücretsiz mini bot keyfi sunuyoruz"
Meraların korunduğu Ardahan'da et, süt ve bal üretimi arttı
Vali Mustafa Masatlı: - "Meraları koruma uygulamasıyla büyükbaş hayvancılık ve arıcılıkta başta olmak üzere önemli oranlarda verim artışları meydana geldi. Et veriminde yaklaşık yüzde 25, süt üretiminde yüzde 30 artış oldu"
70 yıllık hayal Ilısu, ekonomiye yılda 2,8 milyar liralık katkı sağlayacak
1950 yılında hayal edilen, 1982'de planlaması yapılan, resmi işe başlama tarihi 2008 olan Veysel Eroğlu Barajı'nın (Ilısu) 4 ay içinde tam kapasiteye ulaşması bekleniyor - Barajın, Türkiye ekonomisine yılda 2,8 milyar liralık katma değer sağlaması beklen..
Güvenli Turizm Belgesi, Türkiye'yi turizmde cazibe merkezi yapacak
RoyalCert Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Alphan Namlı: - "(Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı) Temizlik ve sağlık temelli bu kriterler gerçekten çok beğeni alıyor. Program dünyada ilk kez Türkiye'de uygulanıyor. Dünyada ilk olması nedeniyle Türkiye'yi..
Baskil'de kuru kayısı işleme ve paketleme tesisi kurulacak
ELAZIĞ (AA) – Baskil Belediyesi'nin kuru kayısı işleme ve paketleme projesi, Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı'nca kabul edildi
Huzurevlerindeki yaşlılar Vodafone ile sevdiklerine kavuşuyor
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı himayesinde hayata geçirilen proje kapsamında Vodafone, ülke genelinde 152 huzurevine toplam 400 tablet ve hat bağışlıyor - Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy: - "Vodafone olarak, amaç o..
 İstanbul’a “Finans Merkezi” olmak çok yakışacak
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye sermaye piyasalarının büyüdüğünü, yatırımcı ailelerin genişlediğini belirterek, "İstanbul'a 'finans merkezi' olmak çok yakışacak" dedi. Öte yandan bugün gerçekleştirdiği toplantıya ilişkin açıklamalarda bulu..
Netkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde dersler online ortamda başladı
Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tayfun Turgay: - "Online interaktif sınıflarda derslerini alan ve bulundukları ilde örgün sınıf ortamında yapılacak sınavlarını başarıyla tamamlayarak mezun olacak öğrenciler, 4 yılın sonu..
Medipol Mega Üniversite Hastanesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Bölümü'nden Uzm. Dr. Yegane Özcan: - "Süper meyve olarak bilinen aronya bağışıklığı artırma ve enfeksiyonların tedavisini hızlandırma özelliğinden dolayı birçok ülkede koronavirüs tedavisini..
Keçiören Belediye Başkanı Altınok:
"Türkiye’nin en büyük açık hava akvaryumlarından biri olan Deniz Dünyası ile okyanusları ve denizleri başkente taşıdık"
Bağımsız Denetçilik Sınavı 22 Ağustos'ta yapılacak
Bağımsız Denetçilik Sınavı 22 Ağustos'ta Ankara ve İstanbul'da gerçekleştirilecek.
Petrolün varili 42,86 dolar
Brent petrolün varili haftanın ilk iş günü uluslararası piyasalarda 42,86 dolardan işlem görüyor.
Borsa, haftaya yükselişle başladı
Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, açılışta yüzde 0,28 artışla 110.331,85 puana yükseldi.
Konut kredisi hesaplama... Avantajlı Konut kredisi başvurusu nasıl yapılır, faiz oranları neler?
Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank vatandaşlara avantajlı konut kredisi sağlıyor. Sıfır veya ikinci el konutlar için, azami 500 Bin TL’ye kadar (500 Bin TL dahil) azami 12 ay ödemesiz dönemli azami 180 ay vade ile konut finansmanı imkanı sunuluyor. Bu im..
TSE tarafından Kovid-19 sürecinde ilk güvenli üretim belgeleri verildi
Türk Standardları Enstitüsü (TSE) uzmanları tarafından, normalleşme sürecinde, sanayi tesislerinde alınması gereken önlemlere yönelik denetimden geçen firmalara "Covid-19 Güvenli Üretim Belgeleri" verilmeye başlanırken, belgenin logosu ve tasarımı da bell..
Türkiye'nin Tofaş tutkusu
Tofaş'ın kuş serileri, "Efsane T" adlı belgesel ile gelecek nesillere akta..
Çetin Barajı ve HES, pazar günü açılıyor
İSTANBUL (AA) - Limak Şirketler Grubu'nun 600 milyon dolar yatırımla in..
Türkiye'nin ilk yerli hızlı treninin mutfak setleri Öztiryakiler'den
Öztiryakiler Yönetim Kurulu Üyesi Tahsin Öztiryaki: - "Bu, Türkiye'nin ken..
RoyalCert, TAB Gıda restoranlarına
Şirketler arasında yapılan iş birliği kapsamında TAB Gıda'nın ülke genelin..
Fortune 500 Türkiye'nin lideri yine TÜPRAŞ oldu
Türkiye'nin en büyük 500 şirketinin belirlendiği Fortune 500 araştırmasını..
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Başakşehir FK 28 17 3 8 54 26 59 +28
2 Trabzonspor 27 16 3 8 62 29 56 +33
3 Sivasspor 27 15 5 7 48 29 52 +19
4 Galatasaray 27 14 5 8 44 22 50 +22
5 Beşiktaş 27 13 9 5 41 34 44 +7
6 Alanyaspor 27 12 8 7 44 27 43 +17
7 Fenerbahçe 27 12 8 7 48 35 43 +13
8 Göztepe 27 10 10 7 32 33 37 -1
9 Gaziantep FK 27 8 10 9 37 42 33 -5
10 Antalyaspor 27 8 10 9 31 44 33 -13
11 Denizlispor 27 8 12 7 26 35 31 -9
12 Gençlerbirliği 27 8 12 7 35 45 31 -10
13 Kasımpaşa 27 8 14 5 40 51 29 -11
14 Çaykur Rizespor 27 8 15 4 28 44 28 -16
15 Konyaspor 27 5 11 11 22 35 26 -13
16 Yeni Malatyaspor 27 6 14 7 39 42 25 -3
17 MKE Ankaragücü 28 5 14 9 25 48 24 -23
18 Kayserispor 27 5 15 7 29 64 22 -35
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 29 15 5 9 40 25 54 +15
2 BB Erzurumspor 28 13 7 8 30 22 47 +8
3 Bursaspor 28 14 7 7 43 35 46 +8
4 Adana Demirspor 28 12 7 9 55 35 45 +20
5 Akhisarspor 28 12 7 9 36 31 45 +5
6 Fatih Karagümrük 28 11 7 10 40 34 43 +6
7 Altay 28 11 7 10 36 30 43 +6
8 Giresunspor 28 11 9 8 33 34 41 -1
9 Ümraniyespor 28 11 10 7 39 39 40 0
10 Keçiörengücü 28 8 9 11 21 22 35 -1
11 Balıkesirspor 28 8 9 11 30 33 35 -3
12 Menemenspor 28 9 11 8 32 38 35 -6
13 İstanbulspor 28 7 8 13 40 36 34 +4
14 Altınordu 28 7 11 10 32 39 31 -7
15 Boluspor 28 4 11 13 24 36 25 -12
16 Osmanlıspor FK 28 6 13 9 32 42 24 -10
17 Adanaspor 29 3 15 11 27 45 20 -18
18 Eskişehirspor 28 7 16 5 32 46 11 -14
Takım O G M B A Y P AV
1 Samsunspor 28 23 1 4 64 11 73 +53
2 Manisa FK 28 19 3 6 79 31 63 +48
3 Hekimoğlu Trabzon 28 17 7 4 51 34 55 +17
4 Sancaktepe FK 28 16 8 4 51 23 52 +28
5 İnegölspor 28 13 9 6 41 30 45 +11
6 Afjet Afyonspor 28 13 11 4 47 30 43 +17
7 Tarsus İdman Yurdu 28 14 13 1 45 39 43 +6
8 Pendikspor 28 11 10 7 40 39 40 +1
9 Sarıyer 28 11 10 7 34 33 40 +1
10 Zonguldak Kömürspor 28 9 10 9 35 37 36 -2
11 Çorum FK 28 11 14 3 36 42 36 -6
12 Hacettepe Spor 28 11 15 2 37 48 35 -11
13 1922 Konyaspor 28 9 13 6 38 45 33 -7
14 Kırklarelispor 28 8 11 9 25 41 33 -16
15 Başkent Akademi FK 28 9 15 4 37 41 31 -4
16 Amed Sportif 28 7 14 7 28 46 28 -18
17 Gümüşhanespor 28 7 17 4 31 57 25 -26
18 Şanlıurfaspor 28 0 27 1 10 102 14 -92
Takım O G M B A Y P AV
1 Serik Belediyespor 28 16 5 7 49 24 55 +25
2 24Erzincanspor 28 14 4 10 47 22 52 +25
3 68 Aksaray Belediyespor 28 14 6 8 43 27 50 +16
4 1928 Bucaspor 28 14 7 7 47 34 49 +13
5 Artvin Hopaspor 28 12 5 11 38 21 47 +17
6 Düzcespor 28 12 6 10 32 18 46 +14
7 Karaköprü Belediyespor 28 10 6 12 25 22 42 +3
8 Çatalcaspor 28 9 5 14 39 28 41 +11
9 Silivrispor 28 8 6 14 37 31 38 +6
10 Sultanbeyli Bld. 28 9 8 11 33 27 38 +6
11 Kızılcabölükspor 28 8 8 12 39 37 36 +2
12 Yomraspor 28 9 10 9 28 30 36 -2
13 52 Orduspor FK 28 7 7 14 21 20 35 +1
14 Çankaya FK 28 9 12 7 33 37 34 -4
15 Şile Yıldızspor 28 6 11 11 23 30 29 -7
16 Erzin Spor Kulübü 28 6 12 10 27 34 28 -7
17 Tokatspor 28 1 23 4 16 66 7 -50
18 Manisaspor 28 1 24 3 16 85 0 -69
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 20/06/2020 Denizlispor vs Beşiktaş
 20/06/2020 Yeni Malatyaspor vs Göztepe
 21/06/2020 Kasımpaşa vs Fenerbahçe
 21/06/2020 Galatasaray vs Gaziantep FK
 21/06/2020 Konyaspor vs Sivasspor
 22/06/2020 Alanyaspor vs Trabzonspor
 22/06/2020 Antalyaspor vs Çaykur Rizespor
 26/06/2020 Beşiktaş vs Konyaspor
 27/06/2020 Fenerbahçe vs Yeni Malatyaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 20/06/2020 Balıkesirspor vs Menemenspor
 20/06/2020 BB Erzurumspor vs Eskişehirspor
 21/06/2020 Ümraniyespor vs Fatih Karagümrük
 21/06/2020 Altay vs Akhisarspor
 21/06/2020 Boluspor vs Altınordu
 22/06/2020 Adana Demirspor vs Osmanlıspor FK
 26/06/2020 Altınordu vs Keçiörengücü
 26/06/2020 Bursaspor vs Adanaspor
 27/06/2020 Eskişehirspor vs Altay
 26/06/2020 Bursaspor - Adanaspor Adanaspor ligde deplasmandaki son 14 maçında hiç kazanamadı  Bursaspor yenilmez
 26/06/2020 Altınordu - Keçiörengücü Keçiörengücü ligdeki son 6 maçında hiç kazanamadı  Altınordu yenilmez
 27/06/2020 Eskişehirspor - Altay Eskişehirspor ligdeki son 7 maçında hiç kazanamadı  Altay yenilmez
 27/06/2020 Eskişehirspor - Altay Altay ligdeki son 6 maçında hiç kaybetmedi  Altay yenilmez
 27/06/2020 Osmanlıspor FK - BB Erzurumspor BB Erzurumspor ligde deplasmandaki son 6 maçında hiç kazanamadı  Osmanlıspor FK yenilmez
 27/06/2020 Osmanlıspor FK - BB Erzurumspor Osmanlıspor FK ligdeki son 5 maçında hiç kazanamadı  BB Erzurumspor yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 18/07/2020 Bandırmaspor vs Kahramanmaraşspor
 18/07/2020 Bayburt Özel İdare Spor vs Sivas Belediyespor
 18/07/2020 Eyüpspor vs Van Spor
 18/07/2020 Kastamonuspor vs Etimesgut Belediyespor
 18/07/2020 Kırşehir Belediyespor vs Ergene Velimeşe
 18/07/2020 Niğde Anadolu FK vs Bodrumspor
 18/07/2020 Sakaryaspor vs Kardemir Karabükspor
 18/07/2020 Tuzlaspor vs Uşak Spor
 25/07/2020 Ankara Demirspor vs Tuzlaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 18/07/2020 Çankaya FK vs Tokatspor
 18/07/2020 Düzcespor vs Manisaspor
 18/07/2020 Erzin Spor vs Artvin Hopaspor
 18/07/2020 Karaköprü Belediyespor vs Serik Belediyespor
 18/07/2020 Silivrispor vs 52 Orduspor FK
 18/07/2020 Şile Yıldızspor vs Kızılcabölükspor
 18/07/2020 1928 Bucaspor vs Sultanbeyli Bld.
 18/07/2020 24Erzincanspor vs Yomraspor
 18/07/2020 68 Aksaray Belediyespor vs Çatalcaspor
ŞANS OYUNLARI
BİZİ TAKİP EDİN
YUKARI