Ekonomi HABERLERİ

Seramiksan, hijyen alışkanlığına eşlik ediyor
İSTANBUL (AA) - Seramiksan klozet ve lavabo gibi banyo ürünlerinin tamamı, "Seramiksan Hijyen" teknolojisiyle bakteri barındırmazken, sağlıklı ve hijyenik banyolar sunuyor
Huawei MatePad T 10s, geniş ekranıyla güçlü multimedya deneyimi sunuyor
Huawei MatePad T 10s, full HD ekranıyla film izlerken veya oyun oynarken güçlü bir çift hoparlörlü ses sistemi ile birlikte çalışarak tüm ayrıntıların renk canlılığıyla ortaya çıkmasını sağlıyor - Cihaz, ebeveynleri şahsen denetlemediğinde bile çocukları..
8. İslam İktisadı Atölyesi başladı
Etkinlikte, İslam İktisadı Araştırma Ödülü, İslam İktisadı Katkı Ödülü, İslam İktisadı Uygulama Ödülü, İslam İktisadı Tez Ödülü ve 2020 yılına özel olarak verilen İslam İktisadı Özel Ödülü sahiplerini buldu - Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdürü Me..
Gizemfrit, kurumsal kimliğini değiştirerek
Akcoat Genel Müdürü Veysi Küçük: - "İş alanlarımız her geçen gün biraz daha büyürken, bu çalışmalarımızın ışığında, genişleyen faaliyetlerimizi bir çatı markayla sürdürme ihtiyacımız doğdu. Bu nedenle Akcoat adı altında yepyeni bir kurumsal kimlik edindi..
GRAFİKLİ - Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği üyelerinden 199 ülkeye 8 ayda 1,2 milyar dolarlık ihracat
DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Tanrıver: - "Pandemi dolayısıyla bazı aylarda ihracatımızda eksilme oldu ancak haziran itibarıyla ihracatımızda tekrar bir toparlanma başladı. Haziran ayını yüzde 64,80 artışla kapatmanın ardından temmuz, ağustos ayların..
Çarşamba Şeker Fabrikası, 9 yıl aradan sonra yeniden üretime başlayacak
Pandemi nedeniyle açılışı geciken fabrikanın yıl sonuna kadar hizmete alınması bekleniyor - Üretimde bulunduğu 22 yıllık süreçte bölge ekonomisine önemli katkılar sunan fabrikanın tekrar üretime başlaması için 60 milyon liralık yatırım yapılmış olacak..
Bayındır İçerenköy Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Fatma Nur Özdoğan: - "Mevsimsel gribe karşı etkin bir korunma sağlanması için her yıl grip aşısı yaptırılmalı. Aşının koruyucu etkisi, aşı yapıldıktan iki hafta sonra..
Novartis İlaç Türkiye'ye
Novartis İlaç Türkiye Genel Müdürü Avinash Potnis: - "Kincentric tarafından 'En İyi İşyeri' ödülüne layık görüldüğümüz için çok mutlu ve gururluyuz. Novartis İlaç olarak, 2020, bizim için yine ödüllerin ve başarının yılı oldu"..
TİM ve DAİB, dijital platformda ihracatı konuştu
ERZURUM (AA) - Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle başkanlığında "TİM-DAİB İstişare Toplantısı" dijital platformda yapıldı
TİM ve DAİB, dijital platformda ihracatı konuştu
ERZURUM (AA) - Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle başkanlığında "TİM-DAİB İstişare Toplantısı" dijital platformda yapıldı
Kaleseramik ile Hüppe arasında iş birliği anlaşması imzalandı
Kaleseramik Genel Müdürü Altuğ Akbaş: - "Artık trendleri yakalamanın ötesinde, her zaman trend yaratan lider markalara sahip olma misyonuyla hareket ediyoruz" - "Tüketici tercihlerinde her zaman ilk sırada yer almak ve onların farklı ürün grubu ihtiyaçla..
Boyner ile Lee Cooper'dan doğa dostu iş birliği
Boyner Büyük Mağazacılık Üst Yöneticisi Eren Çamurdan: - "Doğanın ve çevrenin gelecek nesillere korunarak bırakılması konusunda sorumluluğumuzun farkındayız. İşimize bu sorumluluk çerçevesinde yön veriyoruz" - Kipaş Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Öksüz: - "B..
TPF heyetinden İçişleri Bakanı Soylu'ya ziyaret
TPF Başkanı Ömer Düzgün: - "Sonbahar ve kış döneminde olası vaka artışına yönelik alınması gereken tedbirler ve olası durumlara yönelik çözüm önerilerimizi alternatifleriyle hazırladık" - "Bu çalışmalarımızı, Kovid-19 pandemisinin perakende sektörüne etk..
Salgın sürecinde Türkiye'ye e-ihracat talebi arttı
E-İhracat Türkiye Başkanı Mert Tanciğer: - "Pandemiyle birlikte Türkiye'ye e-ihracatta ciddi bir ilgi var. Bu fırsatı doğru eğitimler ve dijitalleşmenin gereksinimlerini yerine getirerek sürdürülebilir hale getirmeliyiz" - "E-ihracatı tanıtmak ve faydala..
GÜBRETAŞ'la tarımda yüksek verim
GÜBRETAŞ Genel Müdürü İbrahim Yumaklı: - "Mısır tarımında Türkiye genelinde geçen yılki dekar başı ortalama verim 1.037 kilogramdı. Ancak GÜBRETAŞ uzman ziraat mühendislerimizin yaptığı çalışmalar ve bitkiye özel gübrelerimiz sayesinde bu yıl Kahramanmar..
Elazığlı üretici devlet desteğiyle diktiği 37 bin ağaçtan badem hasadına başladı
ELAZIĞ (AA) - Elazığ'ın Ağın ilçesinde yaşayan Alaattin Yazıcı, devlet desteğiyle bin dönüm alana diktiği 37 bin badem ağacından bu yıl 136 tondan fazla ürün bekliyor
Yeni Peugeot SUV 5008, 2020 sonunda Avrupa'da satışta olacak
Satışa sunulduğu ülkeye bağlı olarak yeni SUV 5008, tamamen dijital satın alma, takas, finansman ve teslimat seçenekleri sunan çevrim içi satış sitesi Peugeot Store üzerinden satın alınabiliyor
Kovid-19 döneminde kapıda telefon tamirine talep arttı
Salgın nedeniyle evden çıkmak istemeyenler bozulan cep telefonları için kapıda tamir hizmetini tercih ediyor - Fixplan Genel Müdürü Korhan Sakallıoğlu: - "Cihazları kapınızın önünde, herhangi bir yere götürmeden servis aracının içerisinde yarım saatte ta..
Kovid-19 tanısı için yapay zeka temelli Karar Destek Sistemi
Bayındır Sağlık Grubu Genel Müdürü Sezai Sevgin: - "Uygulamanın, görüntüleri hem çok hızlı işleme hem de insan gözüyle yakalanamayacak bulguları saptama kabiliyetine sahip olması nedeniyle hastalarımıza, hekimlerimize ve ülkemiz sağlık sistemine büyük fa..
Koçtaş’tan düzenli ve verimli çalışma alanları oluşturmak için öneriler
Koçtaş, salgın sürecinde ilkokuldan üniversiteye kadar tüm öğrencilerin ihtiyaç duyacağı ürün ve çözüm önerilerini bir arada sunuyor
Ak Portföy'e
Ak Portföy Genel Müdürü Mehmet Ali Ersarı: - "Ak Portföy yönetimi, kuruluşundan bu yana geçen 20 yılda yaklaşık 60 milyar TL'lik bir varlık yönetimi büyüklüğüne ulaştı"
Medicana Sağlık Grubu’ndan İzmir'e dev sağlık yatırımı
Medicana Grup Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hüseyin Bozkurt: - "Medicana Sağlık Grubu'nun 110 milyon dolar yatırım değerine sahip ve 13. hastanesi olan Medicana International İzmir Hastanesi, 40 bin metrekare kapalı alan ile Ege bölgesinin en büyük hastanel..
TUSAŞ Ar-Ge harcamasını katladı
Şirketin Ar-Ge personel istihdamı 3 bine, Ar-Ge harcaması 3 milyar liraya çıktı
Keçiören Belediye Başkanı Altınok:
"Göreve geldiğimiz günden itibaren herhangi bir grup ya da herhangi bir zümrenin etkisi altında kalmadan görevlerini yerine getirebilmeleri için zabıtamıza güç kattık. Bu zamana kadar zabıtamızın özverili bir şekilde çalışabilmesi için ezilmesine müsaade..
Limak Enerji aboneleri, işlemlerini sözleşme numarasıyla yapacak
BURSA (AA) - Limak Enerji, abonelerinin işlemlerini sadece sözleşme numarasıyla yapmasına yönelik uygulama başlattı
TÜDKİYEB Başkanı Çelik'ten tıp fakültesini kazanan Ercişli çobana ödül
Nihat Çelik, YKS sonucu İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanan Ercişli çoban Muhammet Taş'a altın hediye etti: - "Muhammet Taş evladımızın, dağda, taşta, bayırda, gece gündüz son derece meşakkatli bir şekilde çobanlık yaparken kıt imkanlarına rağmen ..
Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Aydal'dan
"Türkiye'nin şu andaki kurulu güneş enerjisi ve bütün diğerleri de olmak üzere enerji gücü 91 bin 269 megavat. Biz Türkiye'de sadece güneşten 380 bin megavatlık güneş enerjisi santrali kurabiliriz"
KARDEMİR ihracata ağırlık veriyor
Genel Müdür Necdet Utkanlar: - "(KARDEMİR) Farklı ülkelere yaptığı ihracat çalışmalarıyla da Türk çeliğini dünyaya taşımaktadır"
KARDEMİR ihracata ağırlık veriyor
Genel Müdür Necdet Utkanlar: - "(KARDEMİR) Farklı ülkelere yaptığı ihracat çalışmalarıyla da Türk çeliğini dünyaya taşımaktadır"
Doğu Anadolu'nun ağustos ihracatı geçen yıla göre yüzde 16 arttı
Doğu Anadolu İhracatçılar Birliğinin sorumluluk alanındaki illerden ağustos ayında 163 milyon 573 bin dolarlık ihracat yapıldı - DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Tanrıver: - "Pandemi gibi olağanüstü sonuçlar yaratabilecek bir tabloda, gıdadan makineye,..
Kars'ın çehresini değiştirecek projenin bu yıl tamamlanması hedefleniyor
DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız: - "Kars Çayı'nın tarihi ve turistik mekanların arasından geçen kısmında dere yatağı ve çevre düzenlemesi yapılarak buraların tarihi dokuya uygun olarak cazibe merkezi haline getirilmesi amaçlanıyor"
Peugeot SUV 3008, 800 bin adetlik üretim başarısını yakaladı
İSTANBUL (AA) - Peugeot SUV 3008, satışa sunulduğu 2016 yılından bu yana 800 bin adetlik üretim başarısına imza attı
Coğrafi işaret tescilinde Şanlıurfa, başvurusunda Gaziantep önde
Türkiye'nin TÜRKPATENT tarafından tescillenen coğrafi işaret sayısı 519'a ulaştı - Çiğ köftesinden şıllık tatlısına, eşkilisinden saç kavurmasına kadar ürünleri için "coğrafi işaret" onayı alan Şanlıurfa, tescilli ürün sayısını bir yıl içinde 27'den 30'a..
Limak
Limak Enerji Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac: - "Alınan önlemlerle işletmenin (Bursa'daki bir süpermarket) fatura tutarı 2 bin 31 lirayken, verilen enerji tüyolarıyla tutarın 1625 liraya kadar düşürülmesini sağladık. Ayda yüzde 20 tasarruf s..
FuzulEv, Diyarbakır'da ikinci şubesini açtı
İSTANBUL (AA) - FuzulEv, Diyarbakır'da ikinci şubesini hizmete açtı
Muş'ta besicilere hibe destekli süt sağım makineleri dağıtıldı
MUŞ (AA) - Muş'ta "soğuk zincir süt" projesi kapsamında alınan süt sağım makineleri, yüzde 50 hibeyle besicilere dağıtıldı
Türkşeker'de hedef 950 bin ton şeker üretimi
Türkşeker Genel Müdür Yardımcısı Mesut Sönmezler: - "2020-2021 kampanya döneminde 15 fabrikada 7 milyon 300 bin ton şeker pancarını işleyeceğiz ve buradan 950 bin ton şeker üretimi bekliyoruz"
Seramiksan’dan yeni ürün Smooth Anti-slip
İSTANBUL (AA) - Seramiksan'ın yeni ürünü Smooth Anti-slip hem kaydırmazlığı ile güvenli, hem yumuşak yüzeyi ile kolay temizlenebilirlik sunuyor
Ülker’in bisküvilik, yüksek verimli Aliağa Buğdayı’nda ilk hasat yapıldı
Ülker Üst Yöneticisi (CEO) Mete Buyurgan: - "Bu hasatta yaklaşık 300 ton tohum üretimi hedefimizi yakaladık. Bu tohumları, 2020 yılı ekim döneminde toprakla tekrar buluşturarak tohumun yaygınlaşmasını sağlayacağız. 2023 yılında ise bisküvilik buğday ihti..
Aklease’ye
İSTANBUL (AA) - Aklease, İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanlığı alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden Kincentric tarafından Türkiye’de bu yıl 13’üncüsü gerçekleştirilen ''Kincentric En İyi İşyerleri Programı” kapsamında, 2019 yılı “Çalışan..
540 metre yükseklikten
İSTANBUL (AA) - Türkiye'nin önde gelen profesyonel base jump sporcusu Cengiz Koçak, Akfen Yenilenebilir Enerji sponsorluğunda 30 Ağustos Zafer Bayramı'na özel bir atlayış gerçekleştirdi
Seramiksan, hijyen alışkanlığına eşlik ediyor
İSTANBUL (AA) - Seramiksan klozet ve lavabo gibi banyo ürünlerinin tamamı, ..
Huawei MatePad T 10s, geniş ekranıyla güçlü multimedya deneyimi sunuyor
Huawei MatePad T 10s, full HD ekranıyla film izlerken veya oyun oynarken g..
8. İslam İktisadı Atölyesi başladı
Etkinlikte, İslam İktisadı Araştırma Ödülü, İslam İktisadı Katkı Ödülü, İs..
Gizemfrit, kurumsal kimliğini değiştirerek
Akcoat Genel Müdürü Veysi Küçük: - "İş alanlarımız her geçen gün biraz dah..
GRAFİKLİ - Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği üyelerinden 199 ülkeye 8 ayda 1,2 milyar dolarlık ihracat
DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Tanrıver: - "Pandemi dolayısıyla bazı ay..
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Göztepe 2 1 0 1 6 2 4 +4
2 Fatih Karagümrük 1 1 0 0 3 0 3 +3
3 Beşiktaş 1 1 0 0 3 1 3 +2
4 Galatasaray 1 1 0 0 3 1 3 +2
5 Alanyaspor 1 1 0 0 2 0 3 +2
6 Antalyaspor 1 1 0 0 2 0 3 +2
7 Hatayspor 1 1 0 0 2 0 3 +2
8 BB Erzurumspor 1 1 0 0 2 1 3 +1
9 Fenerbahçe 1 1 0 0 2 1 3 +1
10 Kayserispor 1 1 0 0 1 0 3 +1
11 Konyaspor 1 0 0 1 0 0 1 0
12 Trabzonspor 2 0 1 1 1 3 1 -2
13 Gençlerbirliği 2 0 1 1 0 2 1 -2
14 Yeni Malatyaspor 2 0 1 1 1 4 1 -3
15 Denizlispor 2 0 1 1 1 5 1 -4
16 Çaykur Rizespor 1 0 1 0 1 2 0 -1
17 MKE Ankaragücü 1 0 1 0 1 2 0 -1
18 Kasımpaşa 1 0 1 0 0 1 0 -1
19 Gaziantep FK 1 0 1 0 1 3 0 -2
20 Başakşehir FK 1 0 1 0 0 2 0 -2
21 Sivasspor 1 0 1 0 0 2 0 -2
Takım O G M B A Y P AV
1 Adanaspor 2 1 0 1 1 0 4 +1
2 Tuzlaspor 2 1 0 1 1 0 4 +1
3 Adana Demirspor 1 1 0 0 3 1 3 +2
4 Altınordu 1 1 0 0 2 0 3 +2
5 Balıkesirspor 2 1 1 0 3 2 3 +1
6 Ümraniyespor 1 1 0 0 2 1 3 +1
7 Ankara Keçiörengücü 1 1 0 0 1 0 3 +1
8 Ankaraspor 1 1 0 0 1 0 3 +1
9 Bandırmaspor 2 1 1 0 2 2 3 0
10 Altay 1 0 0 1 0 0 1 0
11 Samsunspor 1 0 0 1 0 0 1 0
12 Akhisarspor 2 0 1 1 0 1 1 -1
13 Eskişehirspor 2 0 1 1 0 1 1 -1
14 Boluspor 1 0 1 0 0 1 0 -1
15 İstanbulspor 1 0 1 0 0 1 0 -1
16 Bursaspor 1 0 1 0 1 3 0 -2
17 Giresunspor 1 0 1 0 1 3 0 -2
18 Menemenspor 1 0 1 0 0 2 0 -2
Takım O G M B A Y P AV
1 Başkent Akademi FK 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Bayburt Özel İdare Spor 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Bodrumspor 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Elazığspor 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Etimesgut Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Eyüpspor 0 0 0 0 0 0 0 0
7 Karacabey Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0 0
8 Kardemir Karabükspor 0 0 0 0 0 0 0 0
9 Kastamonuspor 0 0 0 0 0 0 0 0
10 Kırklarelispor 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Kırşehir Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0 0
12 Pazarspor 0 0 0 0 0 0 0 0
13 Pendikspor 0 0 0 0 0 0 0 0
14 Sakaryaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
15 Serik Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0 0
16 Sivas Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0 0
17 Tarsus İdman Yurdu 0 0 0 0 0 0 0 0
18 Turgutluspor 0 0 0 0 0 0 0 0
19 Van Spor 0 0 0 0 0 0 0 0
20 1922 Konyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Takım O G M B A Y P AV
1 Arnavutköy Belediye 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Artvin Hopaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Belediye Derincespor 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Çankaya FK 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Diyarbekirspor 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Edirnespor 0 0 0 0 0 0 0 0
7 Fatsa Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0 0
8 Kemerspor 2003 0 0 0 0 0 0 0 0
9 Kızılcabölükspor 0 0 0 0 0 0 0 0
10 Manisaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Nevşehir Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0 0
12 Ofspor 0 0 0 0 0 0 0 0
13 Payasspor 0 0 0 0 0 0 0 0
14 Yeşilyurt Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0 0
15 1877 Alemdağspor 0 0 0 0 0 0 0 0
16 1928 Bucaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 19/09/2020 Alanyaspor vs Kayserispor
 19/09/2020 Beşiktaş vs Antalyaspor
 20/09/2020 BB Erzurumspor vs Sivasspor
 20/09/2020 Kasımpaşa vs Çaykur Rizespor
 20/09/2020 Başakşehir FK vs Galatasaray
 20/09/2020 Gaziantep FK vs Fatih Karagümrük
 21/09/2020 Fenerbahçe vs Hatayspor
 25/09/2020 Fatih Karagümrük vs Başakşehir FK
 26/09/2020 Kayserispor vs BB Erzurumspor
 26/09/2020 Göztepe vs Gaziantep FK
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 19/09/2020 Altınordu vs Bursaspor
 20/09/2020 Ankara Keçiörengücü vs Ankaraspor
 20/09/2020 İstanbulspor vs Altay
 20/09/2020 Giresunspor vs Menemenspor
 21/09/2020 Adana Demirspor vs Boluspor
 21/09/2020 Samsunspor vs Ümraniyespor
 25/09/2020 Adanaspor vs Ankara Keçiörengücü
 26/09/2020 Ümraniyespor vs İstanbulspor
 26/09/2020 Akhisarspor vs Balıkesirspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 20/09/2020 Artvin Hopaspor vs Edirnespor
 20/09/2020 Yeşilyurt Belediyespor vs Payasspor
 20/09/2020 Nevşehir Belediyespor vs Fatsa Belediyespor
 20/09/2020 Arnavutköy Belediye vs Belediye Derincespor
 20/09/2020 Kızılcabölükspor vs Çankaya FK
 20/09/2020 Manisaspor vs Diyarbekirspor
 20/09/2020 1877 Alemdağspor vs Kemerspor 2003
 20/09/2020 1928 Bucaspor vs Ofspor
ŞANS OYUNLARI
BİZİ TAKİP EDİN
YUKARI