Ekonomi HABERLERİ

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan “Türkiye gerek jeopolitik yapısı gerekse dengelenme süreci içindeki ekonomisiyle bölgedeki sıcak paranın çekim noktası haline getirilebilir” dedi.
Yerli otodan sonra milli uçak geliyor
Tanıtımı yapılan yerli otomobilin prototipi heyecana yol açarken, milli savaş uçağı için yürütülen çalışmalarda da kritik eşikler aşıldı. F35'in orta gövdesinin de yapıldığı, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ bünyesindeki dünyada tek çatı altındaki 4 büyü..
Hac fiyatı belli oldu!
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Hac Umre ve Seyahat Acentaları Derneği (HURSAD) Başkanı Diyaeddin Şahin, geçen yıldan bu yıla artan maliyetler ve ek vergiler olduğunu belirterek, “Bu ek maliyetler ile hac fiyatlarının 2..
Bakan Albayrak'tan enflasyon açıklaması
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bugün açıklanan enflasyon rakamlarını değerlendirdi.
MNG'den 'Çakal Carlos' açıklaması
Renault-Nissan-Mitsubishi İttifakı'nın eski CEO'su Carlos Ghosn'un Japonya'daki ev hapsinden Lübnan'a kaçışında MNG'ye bağlı iki özel jeti kullandığı iddia edilmişti. Söz konusu iddiaları kabul eden MNG, uçaklarının yasa dışı kullanıldığını ve suç duyurus..
2020 SSK Bağ-Kur emekli maaş zammı açıklandı! Kim ne kadar aylık alacak?
Aralık ayı enflasyon rakamının açıklanmasıyla birlikte, SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı 2020 maaşlarına yapılan zam da belli oldu. Peki emeklilere 2020’nin ilk yarısında ne kadar maaş ödemesi yapılacak?
Uçakta bunu yaptı, 17 bin 200 dolar tazminata çarptırıldı
Uçağın motoruna şans getirdiği düşüncesiyle bozuk paraları atan adam, hava yolu şirketine tazminat ödemeye mahkum edildi.
Son dakika: Enflasyon rakamları açıklandı! Memur ve emeklinin maaş zammı belli oldu
TÜİK tarafından yapılan son dakika açıklamasıyla Aralık ayı enflasyon rakamlarını açıklandı. Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) yıllık %11,84, aylık %0,74 arttı. Enflasyon beklentisi yıllık yüzde 12 olarak belirlenmişti, böylelikle enflasyon hedefin altın gerç..
TCMB zorunlu karşılıklar için komisyon oranlarını açıkladı
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, yabancı para zorunlu karşılıklar için komisyon oranlarını açıkladı.
Türk şirketten bir hamle daha: Tek tek satın alıyor!
Türk turizm şirketi Anex Tour’un, iflas eden Thomas Cook'un Almanya’daki şirketlerinden Neckermann Reisen’i de satın aldığı bildirildi. Anex Tour, daha önce de Thomas Cook'un Almanya’daki diğer şirketleri Öger Tours ve Bucher Reisen'i de satın almıştı...
Bir yılda 50 girişimciye destek
Türkiye’de girişimcilik ekosistemindeki şirketlerin büyümesi ve İngiltere pazarına açılabilmesi için İstanbul Teknokent Entertech’in İstanbul Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle yürüttüğü ICUBE Uluslararası Hızlandırma Programı sadece bir yılda 50 girişimci..
KDV indirimiyle mobilya sektörü vites büyütecek
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, mobilyada yüzde 18 olarak uygulanan KDV oranının yüzde 8'e düşürüldüğünü açıkladı. MOSFED Başkanı Ahmet Güleç, kararın hem yurt içi satışlara hem de ihracata pozitif katkı sağlayacağını kaydetti...
Çin Merkez Bankası zorunlu karşılıkları 50 bazpuan düşürdü
Çin Merkez Bankası (People's Bank of China - PBOC) bankaların zorunlu karşılık oranlarını 50 bazpuan düşürdü.
Bankaların kredi faizleri düştü! En düşük oranlı krediler...
2020 yılı ile birlikte bankaların faiz oranları da inişe geçti. Geçen yıl 1.79 olan konut kredi faizleri 0.79’a kadar düştü. Peki Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank, Yapıkredi, GarantiBBVA, İş Bankası, Denizbank’ın ihtiyaç ve konut kredisi faizleri ne ka..
Sahibinden 30 bin TL altı araç modelleri: Ucuz ikinci el araba modelleri 2020!
Sahibinden 30 bin TL altı ikinci el araç modellerini sizler için bir araya getirdik. Düşük bütçeli araba satın almak isteyenlere büyük ölçüde faydası olacak bu liste, oto pazarına gitmeden satın alacağınız arabalar hakkında fikir sahibi olmanızı sağlayaca..
TMSF'den 'özel jet' iddialarına ilişkin açıklama
TMSF, CEO Carlos Ghosn'un, İstanbul’dan Beyrut’a götüren özel jetin Rıza Zarrab’a ait ve TMSF'nin kayyımlığında olduğu' iddialarına yönelik yaptığı açıklamada söz konusu özel jetin Fon ile hiçbir ilgisinin bulunmadığı bildirildi...
Karar çıktı! Eski araçlar iki şehre giremeyecek
İspanya'nın iki büyük kenti Madrid ve Barselona'da hava kirliliğini önlemek için getirilen, çevre kartı olmayan eski araçların kent merkezlerine giriş yasağı uygulanmaya başlandı.
TİM'den ihracat bedellerinde yapılan değişikliğe ilişkin açıklama
TİM Başkanı İsmail Gülle "Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayınlanan tebliğ ile bilhassa, ihracatçılarımızdan gelen yoğun talepler dikkate alınarak, ihracat bedellerinin en az yüzde 80'inin bankaya satılması şartının ortadan kaldırması ihracatçılarımı..
İmzalar atıldı! Türk zırhlıları için dev operasyon başlıyor
Kara Kuvvetleri Komutanlığı envanterindeki zırhlı muharebe araçları için dev bir modernizasyon operasyonu başlatılıyor.
Son dakika haberi: Mobilyada KDV indirimi
Son dakika haberine göre, Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, mobilyadaki KDV oranının yüzde 8'e düşürüldüğünü açıkladı.
Bakan Varank açıkladı: 157 bin 374 istihdam oluştu
Bakan Varank, 'Ocak-Kasım 2019 döneminde 104 milyar liralık yatırıma 'tamamlama vizesi' verdik, 157 bin 374 istihdam oluştu.' dedi.
Fiyatı yüzde 15 düştü!
İstanbul'da Aralık ayında fiyatı en fazla artan ürün yüzde 35,35 ile yaş üzüm olurken, yüzde 15,90'lık fiyat düşüşüyle en çok portakal ucuzladı.
Market poşetlerinin fiyatı arttı
Perakende satış noktalarında 25 kuruşa satılan plastik poşetler 2020 yılında 30 kuruşa satılacak
Dolar 2020 yılına nasıl başladı?
Yeni yılın ilk işlem gününde dolar/TL 5.95 civarında işlem görüyor. Piyasa yarın açıklanacak enflasyon verisini beklerken Meclis'te görüşülecek Libya tezkeresinin gelişmeleri de yakından takip ediliyor.
Türkiye'de 2019 yılında kaç ton altın üretildi?
Altın Madencileri Derneği (AMD) Başkanı Hasan Yücel, Türkiye'de 2018 yılında 27.1 olan altın üretiminin 2019 yılında, yüzde 40'lık artışla 38 tona çıktığını açıkladı. Yücel, 38 tonluk üretimle Cumhuriyet tarihinin rekoru kırıldığını belirtti...
Bakan Kurum'dan Kanal İstanbul açıklaması: Onayladık
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, termik santralleriyle ilgili alınan kararları açıklamak için düzenlene basın toplantısında, Kanal İstanbul ile ilgili yeni gelişmeyi açıkladı.
Otopark Yönetmeliği 3 ay ertelendi
Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca hazırlanan Otopark Yönetmeliği'nin yürürlük tarihi 31 Mart'a ertelendi.
HDMİ, Gaziantep’e 2020 yılının ilk müjdesini verdi
Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), Gaziantep Havalimanı’ndaki mevcut Aletli İniş Sistemi’ni (ILS) CAT II’ye yükseltecek. Böylece uçakların görüşün düşük olduğu meteorolojik şartlarda havalimanına daha emniyetle yaklaşması sağlanacak...
Son Dakika: Sürücüler dikkat! İki köprünün geçiş ücretine zam
Son Dakika: Yavuz Sultan Selim ve Osmangazi köprülerinin geçiş ücretlerine yüzde 14 zam geldi.
Erdoğan son sözü söylemişti! Dün gece mühürlendi! Bölgede sessizlik hakim...
Manisa'nın Soma ilçesindeki termik santrale, verilen 1 aylık süreye rağmen bacalara filtre takılmaması nedeniyle gece yarısı mühür vuruldu. Termik santralin mühürlenip, faailiyetinin durdurulmasıyla bölgede sessizlik hakim oldu.
Türkiye için en uygun enerji kaynağı
İzmir Ekonomi Üniversitesinde (İEÜ) Türkiye için en uygun enerji kaynağını belirlemek amacıyla yürütülen çalışmada hidroelektrik öne çıktı, rüzgar, jeotermal ve güneş enerjisi de ilk sıralarda yer aldı.
Gıda ürünlerinde yeni dönem bu sabah başladı
Türk Gıda Kodeksi Gıda Etiketleme ve Tüketicileri Bilgilendirme Yönetmeliği ile tüketicilere yönelik birçok önemli düzenleme 1 Ocak 2020 itibariyle başladı. Hazır yemek hizmeti veren restoran, kantin, okul ve hastane gibi toplu tüketim yerlerindeki gıdala..
Son dakika haberi: THY Boeing ile anlaştı!
Türk Hava Yolları 13 Mart'ta bu yana uçuşları yasaklanan Boeing 737 MAX uçakları için Boeing ile anlaştı. THY'nin zararlarının 120 Milyon Dolar'lık kısmını Boeing karşılayacak.
2019'da en çok altın kazandırdı
Borsa İstanbul geride bıraktığımız 2019’da yüzde 29 yükselişle yıllık kazançta öne çıkan yatırım araçlarından biri oldu. Dolar'ın Türk Lirası karşısındaki yükselişi yüzde 12 ile enflasyonla aynı seviyede kalırken, gram altın yüzde 34 arttı. Tercihini altı..
Değerli kağıtların satış bedeli belli oldu
Kimlik kartları, sürücü belgeler, Pasaport gibi Değerli kağıtlar için 2020 yılında uygulanacak satış bedelleri belirlendi. Buna göre, kimlik kartları 25 lira, sürücü belgeleri ile sürücü çalışma karneleri 200 lira ve pasaportlar 160 liradan satılacak...
Tasfiye Yönetmeliği'nde değişiklik
Tasfiyelik eşyanın Tasfiye İşletme ve Perakende Satış İşletme müdürlüklerince teslim alınma süresi 30 güne çıkarıldı.
Borsa, yılı 114.000 puanın üzerinde tamamladı
Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 2019'un son işlem gününü yüzde 0,29 değer kaybıyla 114.424,96 puandan tamamladı.
DİSKİ'den suya yüzde 50 indirim!
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü ihtiyaç sahibi vatandaşların içme suyunda yüzde 50 indirim yaptı.
Kiğılı, İstanbul Havalimanı dış hatlarda mağaza açtı
Kiğılı Üst Yöneticisi Hilal Suerdem, "Türkiye ile dünyanın buluşma noktası olan İstanbul Havalimanı'nda açtığımız yeni mağazamız sayesinde ihtiyaçları karşılarken, markamızı yurt dışında daha fazla bilinir hale getireceğimize inanıyorum" dedi...
Yeni petrol anlaşması! Fiyatlar düşebilir
Uzmanlar, Kuveyt ile Suudi Arabistan'ın ortak petrol sahalarının bulunduğu "tarafsız bölgede" yeniden petrol çıkartmak için imzaladığı tarihi anlaşmanın petrol piyasaları açısından önemli olduğunu ifade etti.
Türkiye'nin net dış borcu açıklandı
Türkiye'nin 30 Eylül itibarıyla brüt dış borç stoku 433,9 milyar dolar, net dış borç stoku 247,6 milyar dolar oldu. Hazine garantili dış borç stoku 14,4 milyar dolar, kamu net borç stoku da 643,1 milyar lira olarak gerçekleşti
Son dakika haberi: Mobilyada KDV indirimi
Son dakika haberine göre, Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, mobilyadaki KDV..
Türkiye'de 2019 yılında kaç ton altın üretildi?
Altın Madencileri Derneği (AMD) Başkanı Hasan Yücel, Türkiye'de 2018 yılınd..
Yerli otomobilin müthiş özellikleri dünyada ses getirecek!
Türkiye'nin tanıtımı dünya çapında ses getiren yerli otomobilleri ilkleriyl..
Yerli otomobil Bursa'da üretilecek
Son dakika haberi... Yerli elektrikli otomobil üretimine ilişkin ayrıntılar..
TSK'ya Kaplan gücü! İşte Türkiye'nin yeni silahı
Türk Silahlı Kuvvetlerinin kara unsurları, tanksavar kuleleriyle donatılan ..
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Sivasspor 17 11 2 4 35 16 37 +19
2 İstanbul Başakşehir 18 10 2 6 36 18 36 +18
3 Fenerbahçe 18 10 4 4 36 21 34 +15
4 Alanyaspor 18 9 4 5 36 17 32 +19
5 Trabzonspor 17 9 3 5 35 19 32 +16
6 Beşiktaş 17 9 5 3 27 22 30 +5
7 Galatasaray 17 7 4 6 23 15 27 +8
8 Yeni Malatyaspor 18 6 6 6 33 26 24 +7
9 Gaziantep FK 18 6 6 6 26 30 24 -4
10 Göztepe 17 6 6 5 19 20 23 -1
11 Denizlispor 17 6 7 4 19 23 22 -4
12 Çaykur Rizespor 17 6 9 2 17 27 20 -10
13 Gençlerbirliği 17 4 7 6 28 32 18 -4
14 Konyaspor 18 4 8 6 16 24 18 -8
15 Kasımpaşa 17 4 10 3 26 34 15 -8
16 Antalyaspor 17 3 9 5 15 33 14 -18
17 MKE Ankaragücü 18 2 10 6 15 35 12 -20
18 Kayserispor 18 2 12 4 17 47 10 -30
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 18 11 3 4 26 15 37 +11
2 BB Erzurumspor 17 9 5 3 20 14 30 +6
3 Keçiörengücü 17 7 3 7 15 10 28 +5
4 Akhisarspor 18 7 4 7 21 17 28 +4
5 Menemenspor 18 8 6 4 21 21 28 0
6 Ümraniyespor 18 8 6 4 29 26 28 +3
7 Bursaspor 17 9 5 3 25 22 27 +3
8 Altay 18 6 6 6 22 20 24 +2
9 Giresunspor 18 6 6 6 20 23 24 -3
10 Adana Demirspor 17 6 5 6 23 17 24 +6
11 Balıkesirspor 17 6 5 6 17 13 24 +4
12 Fatih Karagümrük 17 6 6 5 20 21 23 -1
13 İstanbulspor 17 4 6 7 26 26 19 0
14 Altınordu 18 4 7 7 17 22 19 -5
15 Osmanlıspor FK 17 4 9 4 18 26 13 -8
16 Adanaspor 18 2 9 7 18 28 13 -10
17 Boluspor 17 2 8 7 14 23 13 -9
18 Eskişehirspor 17 4 10 3 23 31 6 -8
Takım O G M B A Y P AV
1 Samsunspor 19 14 1 4 44 7 46 +37
2 Manisa FK 18 13 1 4 49 18 43 +31
3 Hekimoğlu Trabzon 19 11 6 2 34 30 35 +4
4 Sancaktepe Bld 19 10 5 4 31 16 34 +15
5 Çorum FK 18 10 7 1 25 21 31 +4
6 İnegölspor 18 8 6 4 28 18 28 +10
7 Afjet Afyonspor 19 8 7 4 27 22 28 +5
8 Pendikspor 19 7 8 4 23 24 25 -1
9 Tarsus İdman Yurdu 18 8 9 1 25 27 25 -2
10 Sarıyer 18 6 6 6 20 19 24 +1
11 Zonguldak Kömürspor 18 6 6 6 24 24 24 0
12 Hacettepe Spor 18 7 9 2 22 30 23 -8
13 Kırklarelispor 19 5 6 8 16 24 23 -8
14 Amed Sportif 18 5 8 5 13 27 20 -14
15 Başkent Akademi FK 18 5 10 3 22 25 18 -3
16 Gümüşhanespor 18 5 10 3 20 27 18 -7
17 1922 Konyaspor 18 5 11 2 20 30 17 -10
18 Şanlıurfaspor 18 0 17 1 5 59 14 -54
Takım O G M B A Y P AV
1 Serik Belediyespor 18 11 2 5 35 19 38 +16
2 24Erzincanspor 19 10 3 6 26 14 36 +12
3 Artvin Hopaspor 18 9 2 7 29 12 34 +17
4 68 Aksaray Belediyespor 18 9 3 6 30 15 33 +15
5 Çatalcaspor 19 7 2 10 29 17 31 +12
6 Karaköprü Belediyespor 19 7 4 8 17 13 29 +4
7 Buca FK 18 7 6 5 21 24 26 -3
8 Sultanbeyli Bld. 19 6 6 7 20 18 25 +2
9 Silivrispor 18 6 6 6 25 23 24 +2
10 Düzcespor 18 6 6 6 12 14 24 -2
11 Erzin Spor Kulübü 18 5 5 8 21 18 23 +3
12 Çankaya FK 18 6 7 5 19 21 23 -2
13 Şile Yıldızspor 18 5 7 6 14 15 21 -1
14 Kızılcabölükspor 18 4 6 8 24 25 20 -1
15 Yeni Orduspor 18 2 3 13 8 11 19 -3
16 Yomraspor 18 3 7 8 17 22 17 -5
17 Tokatspor 18 1 14 3 12 37 6 -25
18 Manisaspor 18 0 15 3 12 53 3 -41
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 19/01/2020 Antalyaspor vs Göztepe
 19/01/2020 Galatasaray vs Denizlispor
 19/01/2020 Trabzonspor vs Kasımpaşa
 19/01/2020 Beşiktaş vs Sivasspor
 20/01/2020 Çaykur Rizespor vs Gençlerbirliği
 24/01/2020 Gençlerbirliği vs Gaziantep FK
 25/01/2020 Kayserispor vs MKE Ankaragücü
 25/01/2020 Kasımpaşa vs Alanyaspor
 25/01/2020 Fenerbahçe vs İstanbul Başakşehir
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 19/01/2020 İstanbulspor vs BB Erzurumspor
 19/01/2020 Keçiörengücü vs Eskişehirspor
 19/01/2020 Boluspor vs Osmanlıspor FK
 19/01/2020 Bursaspor vs Fatih Karagümrük
 20/01/2020 Balıkesirspor vs Adana Demirspor
 24/01/2020 Akhisarspor vs Bursaspor
 25/01/2020 Giresunspor vs Ümraniyespor
 25/01/2020 Osmanlıspor FK vs Keçiörengücü
 25/01/2020 Altay vs İstanbulspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 19/01/2020 Sivas Belediyespor vs Bodrumspor
 19/01/2020 Ankara Demirspor vs Kahramanmaraşspor
 19/01/2020 Kastamonuspor vs Kırşehir Belediyespor
 19/01/2020 Sakaryaspor vs Elazığspor
 19/01/2020 Uşak Spor vs Ergene Velimeşe
 26/01/2020 Kahramanmaraşspor vs Sivas Belediyespor
 26/01/2020 Bandırmaspor vs Kastamonuspor
 26/01/2020 Bodrumspor vs Etimesgut Belediyespor
 26/01/2020 Ergene Velimeşe vs Ankara Demirspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 19/01/2020 Artvin Hopaspor vs Kızılcabölükspor
 19/01/2020 Yeni Orduspor vs Manisaspor
 19/01/2020 Buca FK vs Erzin Spor
 19/01/2020 Düzcespor vs Çankaya FK
 19/01/2020 Serik Belediyespor vs 68 Aksaray Belediyespor
 19/01/2020 Silivrispor vs Şile Yıldızspor
 19/01/2020 Tokatspor vs Yomraspor
 25/01/2020 Yomraspor vs Sultanbeyli Bld.
 25/01/2020 Manisaspor vs Serik Belediyespor
ŞANS OYUNLARI
BİZİ TAKİP EDİN
YUKARI