Ekonomi HABERLERİ

AVM'ler salgında ikinci dalgayı hazırlıklı karşıladı
İsfanbul Alışveriş Caddeleri Yönetim Direktörü Kemal Baştürk: - "İnşallah en kötü senaryo gerçekleşmez ama buna da hazırlıklıyız. Marttan beri hem perakende tarafı hem kiracılar hem de AVM yönetimleri dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri izleyerek alın..
Erzurum'da 280 milyon liralık yatırıma öncülük eden TKDK girişimcilere fırsatlar sunuyor
TKDK Erzurum İl Koordinatörü Atilla Özlü: - "Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu önümüzdeki yıllarda projeleri artırarak Erzurum ekonomisinin canlanmasına vesile olacaktır"
Kayısı çekirdeği kabuğundan aktif karbon üretecek fabrika faaliyete başlamadan sipariş aldı
İnönü Üniversitesi Kimya Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yunus Önal: - "Kayısı çekirdeği kabuğu, en kaliteli aktif karbonun üretildiği tek ham madde. Üreteceğimiz yıllık 3 bin ton aktif karbonun hepsi yurt dışında bir altın madeninde kullanılacak" - ..
Albayrak Grubu Üst Yöneticisi Bolat:
"Türkiye'nin hem yerli, hem yeterli üretime sahip olduğunu ve ihracat potansiyelinde ne kadar yüksek seviyeye ulaştığını dünya gördü" - "Gelişmiş pazarlara ve gelişmekte olan ülke pazarlarına yakınlığıyla Türkiye, hem tedarikçi ülke anlamında, hem de loj..
MÜSİAD EXPO 2020 Ticaret Fuarı başladı
MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan - "Yatırımcı ile girişimciyi bir araya getirecek organizasyonda, yeni iş alanlarının oluşması sağlanarak Türkiye'deki istihdama doğrudan katkı yapılması hedeflenmektedir" - "Dünyanın önemli yatırımcılarının da fuara ..
Şirket içi dijital uygulamalar salgınla mücadelede firmalara büyük fayda sağlıyor
Borusan Mannesmann Dijital Teknolojiler Genel Müdür Yardımcısı Muammer Kızılaslan: - "Sağlık Olsun uygulamamızı ilk kurguladığımızda, olası vakaların temaslı taramaları için neredeyse bir gün harcıyor ve 'Acaba birini atladık mı?' endişesi taşıyorken, ş..
Van'da üretilen
VAN (AA) - Van'da üç girişimci tarafından kurulan fabrikada üretilen saç fiberi, dünyanın birçok ülkesine ihraç ediliyor
Pandemide tarımın önem kazanması traktör satışlarını artırdı
TÜMOSAN Genel Müdürü Halim Tosun: - "Traktör grubunda 50 beygir ile 105 beygir arasında 200’e yakın model üreten TÜMOSAN, 2020'nin nisan-eylül aylarında geçen yıla oranla satışlarını yüzde 113 oranında artırdı. Toplam Türkiye pazarında ise geçen yıla ora..
Türk Silahlı Kuvvetlerine sınırsız teknoloji desteği
Güvenlik güçlerine sunduğu zırhlı araçlarından geniş bir coğrafyada, sınır ötesinde ve en zorlu fiziki şartlarda yararlanılan FNSS, lojistik destek konusunda son teknolojilerin entegre edilerek kullanılacağı yeni bir sistemi hayata geçiriyor - Sistem, ar..
Yolda kalmamak için akünüzü kontrol ettirin uyarısı
AKO Akü Genel Müdürü Hulki Büyükkalender: - "Kış mevsimin kendini hissettirmeye başladığı bugünlerde, araç sahipleri ve sürücüler, marş basma sorunu yaşamamak için akülerini kontrol ettirmeli, gereğinde değiştirmeli" - "Şarjı tam dolu bir akü -70 derece..
D'S Damat'tan kasım ayı kampanyası
İSTANBUL (AA) - D'S Damat, kasım sonuna kadar çeşitli indirimlerin geçerli olduğu kampanya hayata geçirdi
Okulda Diyabet Programı'yla 10 yılda 7,5 milyon öğrenciye ulaşıldı
Sanofi tarafından diyabetli çocukların okulda yaşadığı sorunları çözebilmek amacıyla Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği iş birliğiyle başlatılan program, on yılını doldurdu - Diyabetli çocukların okuldaki b..
Ekonomik araştırmalar platformu
Platformda, zengin ekonomik ve finansal gelişmelere ilişkin içerikler yer alıyor
Nuh Çimento'dan 9 ayda 279 milyon lira net kar
Nuh Çimento Grubu Üst Yöneticisi Kamil Gökhan Bozkurt: - "Dünya ve ülkemiz koronavirüs pandemisi etkisinde zor günler geçirirken Nuh Çimento olarak güçlü finansal yapımız, yüksek karlılığımız, üretim kalitemiz, çevreye ve insana olan duyarlılığımız ile ü..
Lütfi Elvan Hazine ve Maliye Bakanı Oldu
Cumhurbaşkanı Kararı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine Lütfi Elvan atandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Berat Albayrak ın İstifasını Onayladı
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın görevden af talebinin kabul edildiğini bildirdi.
VakıfBank'tan 9 ayda 4,3 milyar lira net kar
Yılın 9 ayında 638 milyar TL toplam aktif büyüklüğüyle Türkiye'nin üçüncü büyük bankası konumuna ulaşan VakıfBank, 5 milyar 483 milyon TL brüt kar elde etti - Bankanın nakdi ve gayrinakdi krediler aracılığıyla milli ekonomiye sağladığı destek 506 milyar ..
Koç Üniversitesi'nden Prof. Dr. Sitti'ye
Prof. Dr. Metin Sitti, Duvarları Yıkmak: Dünya Bilim Zirvesi'nin "Mühendislik ve Teknoloji" kategorisindeki "Yılın Bilimde Çığır Açan Buluşu Ödülü"nün sahibi oldu - Prof. Dr. Metin Sitti: - "Araştırmam, insan vücudu içinde kablosuz tıbbi cihazların kulla..
Uluslararası Boat Show Denizcilik Fuarı yarın başlıyor
Türkiye'nin deniz üzerinde gerçekleştirilen en büyük tekne fuarında fiyatı 50 bin liradan başlayıp 70 milyon liraya kadar uzanan 250 tekne sergilenecek - Birbirinden özel teknenin sergileneceği etkinlikte, içinde 24 ayar altın kaplamaların olduğu Müzeyye..
Alışverişlerde
RoyalCert Türkiye, Silk and Cashmere mağazalarına karşı koronavirüs salgınına karşı tüm tedbirlerin alındığını gösteren "Güvenli Alan Belgesi-S.A.F.E Kovid-19" verdi - RoyalCert Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Alphan Namlı: - "İçişleri Bakanlığımız son ya..
BSS Medikal, ithal edilen infüzyon ve beslenme cihazlarını Türkiye'de üretecek
Şirket, 5 milyon dolarlık yatırımla Iğdır'da kurduğu merkezde bugüne kadar ithal edilen infüzyon ve beslenme cihazlarının üretimini gerçekleştirecek - BSS Medikal Teknoloji Üst Yöneticisi Hakan Hatipoğlu: - "Yurt dışına ödenen paraların artık ülkemizde k..
Van, son yıllarda yapılan yatırımlarla bölgenin cazibe merkezi oldu
Milyarlarca liralık yatırımla kente kazandırılan Kapıköy Sınır Kapısı, Tekstil OSB, çağrı merkezleri, güneş ve rüzgar enerji santralleriyle binlerce kişiye iş imkanının sağlandığı Van'da, İleri Biyolojik Arıtma Tesisi, Katı Atık Bertaraf Tesisi, sağlık v..
Nestlé Türkiye Medikal Beslenme Ürünleri Fabrikası'nın temeli Bursa'da atıldı
Nestlé Health Science Türkiye Genel Müdürü Hanzade Yaz: - "Bu fabrikamızla biz ithal ettiğimiz ürülerin yüzde 63 gibi miktarını artık, ülkemizde üretiyor olacağız. Bunun mutluluğu yaşıyoruz" - Nestlé Türkiye Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Zeyne..
Alternatif Bank'tan 9 ayda 107,1 milyon liralık konsolide net kâr
Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür: - "Bankamıza Kovid-19 kaynaklı gelen tüm yapılandırma taleplerini olumlu sonuçlandırdık"
İTO üyeleri Güvenli Turizm Sertifikasını yüzde 25 indirimli alacak
400 bine yakın üyesi bulunan İstanbul Ticaret Odası ile RoyalCert Türkiye, güvenli turizmde iş birliğine gitti - İstanbul'un işletmelerini korumaya almak amacıyla yapılan anlaşmaya göre üyeler Güvenli Turizm Sertifikasını yüzde 25 indirimle alabilecek..
Bayındır İçerenköy Hastanesi Ağrı Merkezinden Uzm. Dr. Serdar Çatav: - "Ağrı çeken bir hastaya ilaç, istirahat ve fizik tedavi yöntemleriyle yeterince yararlı olunamıyor ve hastaya cerrahi girişim yapılamıyorsa girişimsel yöntemler ideal bir çözüm olabil..
Geçmeyen ağrılar için girişimsel yöntemler tedavisi önerisi
Bayındır İçerenköy Hastanesi Ağrı Merkezinden Uzm. Dr. Serdar Çatav: - "Ağrı çeken bir hastaya ilaç, istirahat ve fizik tedavi yöntemleriyle yeterince yararlı olunamıyor ve hastaya cerrahi girişim yapılamıyorsa girişimsel yöntemler ideal bir çözüm olabi..
Toyota,
İSTANBUL (AA) - Toyota, dünyanın en saygın marka değerlendirme kuruluşlarından biri olan Interbrand tarafından gerçekleştirilen "2020 Dünyanın En Değerli Markaları" araştırmasında, 51 milyar 595 milyon dolarlık marka değeriyle bir kez daha en de..
Özyurtlar Holding: Esenyurt, konut satışında 2020'nin de yıldızı olacak
Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt: - "Esenyurt, son yıllarda en çok konut satışının yapıldığı ilçeler sıralamasında zirvede. İlk 8 ay, yılın tamamına yön verecek. Esenyurt, 2020'nin de yıldızı olacak" - "İlçemizde her bütçeye, her tür..
Gübretaş ve Gebze Teknik Üniversitesi Ar-Ge serası açıldı
Sera tarım sektörünün geleceğine katma değer sağlayacak önemli araştırma geliştirme faaliyetlerinin merkezi olmayı hedefliyor
UEDAŞ, Bursa sokaklarını meme kanseri farkındalığı için pembe renkte aydınlattı
BURSA (AA) - Limak Enerji Grubu bünyesinde elektrik dağıtım hizmeti veren Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ (UEDAŞ), meme kanserinde erken tanıya dikkat çekmek için "Pembe Sokak Lambaları Projesi"ni hayata geçirdi
FLO’dan Adıyamanlı çocuklara kışlık ayakkabı ve mont hediyesi
FLO Mağazacılık Yöneticisi Tahir Bayraksoy: - "FLO olarak, kurum değerlerimizin başında ‘her şey insan için’ geliyor ve bu değerimizden hareketle içinden çıktığımız bu toplumun çocuklarının her zaman yanındayız. Gönülden gelen bu hediyelerimiz devam ede..
TürkTraktör üretimini 9 ayda yüzde 38 artırdı
TürkTraktör Genel Müdürü Aykut Özüner: - "İç pazarda yaşanan talep artışını karşılamak üzere artan bir tempoyla üretimimizi salgın öncesi dönemin de üzerine taşıdık" - "Bunun sonucu olarak, üretim rakamlarımızı geçen yıla göre yüzde 38, yurt içi satışlar..
Malatyalı kayısı üreticilerinin hayali gerçekleşti
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında Fırat Kalkınma Ajansı, Malatya Ticaret Borsası ve Lisanslı Depo AŞ tarafından inşa edilen lisanslı kuru kayısı deposu üreticiye büyük katkı sağlayacak - Cumhurbaşkanı Rec..
Malatya'da 12 ovada
MALATYA (AA) - Malatya'daki 12 ovanın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla "büyük ova koruma alanı" ilan edilmesi sevinçle karşılandı
Turkcell mühendislerinin geliştirdiği dijital servisler dünyaya yayılıyor
Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ataç Tansuğ: - "BiP, TV+, lifebox, fizy, Dergilik, YaaniMail ve Paycell gibi yerel dijital servislerimizin erişimini tüm dünyada genişletmeye ve Türkiye'deki dijital ihracatın öncül..
Kağıthane Porta Vadi Gurme CarrefourSA açıldı
İSTANBUL (AA) - Kâğıthane Porta Vadi Gurme CarrefourSA, kapılarını müşterilerine açtı
Ağrı'da çiftçilerin zorlu şeker pancarı hasadı devam ediyor
Üretici Sinan Dönmez: - "Bu sene yağışlı bir sezon geçirdik. Dönümde 6-7 ton ürün alıyoruz. Bu da verdiğimiz emeğin karşılığı olarak bizleri, üreticileri memnun ediyor"
Yurt dışındaki varlıkları milli ekonomiye kazandıracak
İlki 2008'de çıkarılan ve "yurt dışındaki varlıkların yurda getirilerek milli ekonomiye kazandırılması" olarak bilinen "Varlık Barışı", hazırlanan kanun teklifiyle 6. kez Türkiye gündemine girdi - "Varlık Barışı"nın ilk uygulamasında toplam 47,3 milyar l..
Hero Baby, 50 milyon arıyı doğaya kazandırmayı planlıyor
Hero Baby Türkiye Pazarlama Direktörü Şirin Işık: - "Arı Evim Geleceğim projesinin hedefi, 5 yıl gibi sürede 50 milyon yeni arıyı doğaya kazandırmak" - "Arıların insan yaşantısı üstünde çok büyük bir etkisi var. Şöyle örnek vermek gerekirse, soframıza ge..
Kültür ve sanat merkezlerine ücretsiz Güvenli Turizm Sertifikası
RoyalCert Türkiye, kültür ve turizm organizasyonlarına ev sahipliği yapan işletmelere talep etmeleri halinde herhangi bir ücret talep etmeden Güvenli Turizm Sertifikası hizmeti sunacak - Bu kapsamda söz konusu sertifikayı kültür ve turizm etkinliklerine ..
AVM'ler salgında ikinci dalgayı hazırlıklı karşıladı
İsfanbul Alışveriş Caddeleri Yönetim Direktörü Kemal Baştürk: - "İnşallah..
Erzurum'da 280 milyon liralık yatırıma öncülük eden TKDK girişimcilere fırsatlar sunuyor
TKDK Erzurum İl Koordinatörü Atilla Özlü: - "Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı..
Kayısı çekirdeği kabuğundan aktif karbon üretecek fabrika faaliyete başlamadan sipariş aldı
İnönü Üniversitesi Kimya Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yunus Önal: -..
Albayrak Grubu Üst Yöneticisi Bolat:
"Türkiye'nin hem yerli, hem yeterli üretime sahip olduğunu ve ihracat pota..
MÜSİAD EXPO 2020 Ticaret Fuarı başladı
MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan - "Yatırımcı ile girişimciyi bir ara..
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Alanyaspor 7 5 0 2 16 3 17 +13
2 Fenerbahçe 8 5 1 2 12 8 17 +4
3 Galatasaray 8 5 2 1 11 6 16 +5
4 Başakşehir FK 8 4 3 1 11 9 13 +2
5 Fatih Karagümrük 8 3 2 3 16 10 12 +6
6 Kasımpaşa 8 3 2 3 10 8 12 +2
7 Çaykur Rizespor 7 3 2 2 10 8 11 +2
8 Gaziantep FK 8 2 1 5 12 11 11 +1
9 Yeni Malatyaspor 8 3 3 2 8 10 11 -2
10 Hatayspor 6 3 1 2 5 7 11 -2
11 Beşiktaş 7 3 3 1 10 12 10 -2
12 Konyaspor 7 2 2 3 8 5 9 +3
13 Antalyaspor 8 2 3 3 9 12 9 -3
14 Göztepe 7 1 1 5 11 8 8 +3
15 Sivasspor 7 2 3 2 7 9 8 -2
16 BB Erzurumspor 7 2 3 2 9 12 8 -3
17 Trabzonspor 8 1 4 3 10 15 6 -5
18 Kayserispor 7 2 5 0 4 10 6 -6
19 Gençlerbirliği 7 1 4 2 5 9 5 -4
20 Denizlispor 7 1 4 2 5 12 5 -7
21 MKE Ankaragücü 6 0 4 2 6 11 2 -5
Takım O G M B A Y P AV
1 Tuzlaspor 8 5 0 3 17 8 18 +9
2 İstanbulspor 8 5 1 2 16 7 17 +9
3 Altınordu 9 5 2 2 14 11 17 +3
4 Samsunspor 9 4 1 4 13 9 16 +4
5 Adana Demirspor 8 4 1 3 15 7 15 +8
6 Ankara Keçiörengücü 9 4 2 3 11 9 15 +2
7 Giresunspor 8 4 2 2 12 11 14 +1
8 Akhisarspor 9 3 2 4 9 7 13 +2
9 Balıkesirspor 9 4 4 1 11 13 13 -2
10 Adanaspor 8 3 2 3 13 9 12 +4
11 Bursaspor 9 3 4 2 17 16 11 +1
12 Altay 7 3 3 1 11 7 10 +4
13 Ümraniyespor 9 2 4 3 10 16 9 -6
14 Menemenspor 7 1 3 3 6 11 6 -5
15 Bandırmaspor 9 1 6 2 6 14 5 -8
16 Ankaraspor 8 1 5 2 5 13 5 -8
17 Boluspor 9 0 5 4 8 14 4 -6
18 Eskişehirspor 9 0 5 4 4 16 1 -12
Takım O G M B A Y P AV
1 Eyüpspor 11 9 1 1 28 8 28 +20
2 Turgutluspor 11 8 3 0 13 12 24 +1
3 Van Spor 11 6 2 3 15 9 21 +6
4 Serik Belediyespor 11 5 2 4 16 10 19 +6
5 Sakaryaspor 11 5 2 4 16 13 19 +3
6 Kırklarelispor 10 4 2 4 9 3 16 +6
7 Etimesgut Belediyespor 11 4 3 4 10 7 16 +3
8 Karacabey Belediyespor 11 4 4 3 15 12 15 +3
9 Kırşehir Belediyespor 10 4 3 3 9 8 15 +1
10 1922 Konyaspor 11 4 5 2 15 8 14 +7
11 Bodrumspor 11 3 5 3 19 17 12 +2
12 Tarsus İdman Yurdu 10 3 4 3 16 16 12 0
13 Kastamonuspor 11 3 5 3 12 18 12 -6
14 Sivas Belediyespor 10 2 3 5 15 15 11 0
15 Mamak FK 10 3 5 2 8 16 11 -8
16 Pendikspor 10 3 6 1 14 15 10 -1
17 Elazığspor 11 4 6 1 14 18 10 -4
18 Pazarspor 8 3 4 1 12 17 10 -5
19 Bayburt Özel İdare Spor 8 3 5 0 6 10 9 -4
20 Kardemir Karabükspor 11 0 10 1 3 33 2 -30
Takım O G M B A Y P AV
1 Diyarbekirspor 9 7 1 1 11 3 22 +8
2 1928 Bucaspor 9 6 2 1 18 8 19 +10
3 Arnavutköy Belediye 9 5 2 2 10 7 17 +3
4 Edirnespor 9 5 3 1 15 12 16 +3
5 Belediye Derincespor 9 3 1 5 10 7 14 +3
6 Fatsa Belediyespor 9 4 3 2 9 8 14 +1
7 Artvin Hopaspor 9 4 4 1 14 16 13 -2
8 Çankaya FK 8 4 4 0 8 8 12 0
9 Yeşilyurt Belediyespor 8 3 3 2 10 8 11 +2
10 Ofspor 7 3 2 2 12 11 11 +1
11 Nevşehir Belediyespor 9 3 4 2 7 9 11 -2
12 Kızılcabölükspor 9 2 4 3 11 12 9 -1
13 Payasspor 9 2 4 3 10 11 9 -1
14 Antalya Kemerspor 9 1 5 3 8 14 6 -6
15 1877 Alemdağspor 9 1 5 3 8 17 6 -9
16 Manisaspor 9 0 6 3 5 15 3 -10
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 21/11/2020 Fatih Karagümrük vs Sivasspor
 21/11/2020 Denizlispor vs Gaziantep FK
 21/11/2020 Gençlerbirliği vs Fenerbahçe
 21/11/2020 Beşiktaş vs Başakşehir FK
 22/11/2020 Hatayspor vs Çaykur Rizespor
 22/11/2020 Göztepe vs MKE Ankaragücü
 22/11/2020 Konyaspor vs Kasımpaşa
 22/11/2020 Antalyaspor vs Alanyaspor
 22/11/2020 Trabzonspor vs BB Erzurumspor
 23/11/2020 Galatasaray vs Kayserispor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 21/11/2020 Altınordu vs İstanbulspor
 21/11/2020 Boluspor vs Ankaraspor
 21/11/2020 Bursaspor vs Adanaspor
 21/11/2020 Giresunspor vs Samsunspor
 22/11/2020 Ankara Keçiörengücü vs Akhisarspor
 22/11/2020 Tuzlaspor vs Bandırmaspor
 22/11/2020 Adana Demirspor vs Eskişehirspor
 23/11/2020 Balıkesirspor vs Ümraniyespor
 23/11/2020 Menemenspor vs Altay
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 29/11/2020 Bayburt Özel İdare Spor vs Van Spor
 29/11/2020 Elazığspor vs Pazarspor
 29/11/2020 Etimesgut Belediyespor vs 1922 Konyaspor
 29/11/2020 Kardemir Karabükspor vs Tarsus İdman Yurdu
 29/11/2020 Kırşehir Belediyespor vs Bodrumspor
 29/11/2020 Mamak FK vs Karacabey Belediyespor
 29/11/2020 Pendikspor vs Sakaryaspor
 29/11/2020 Serik Belediyespor vs Kırklarelispor
 29/11/2020 Sivas Belediyespor vs Kastamonuspor
 29/11/2020 Turgutluspor vs Eyüpspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 19/11/2020 Payasspor vs Artvin Hopaspor
 19/11/2020 Belediye Derincespor vs Fatsa Belediyespor
 19/11/2020 Diyarbekirspor vs Edirnespor
 19/11/2020 Manisaspor vs Yeşilyurt Belediyespor
 19/11/2020 Ofspor vs Antalya Kemerspor
 19/11/2020 1877 Alemdağspor vs Nevşehir Belediyespor
 19/11/2020 1928 Bucaspor vs Kızılcabölükspor
 24/11/2020 Ofspor vs Yeşilyurt Belediyespor
ŞANS OYUNLARI
BİZİ TAKİP EDİN
YUKARI