Bugun...



Cumhurbaşkanı Erdoğan Sinop'ta o eleştirilere sert çıktı

Tarih: 31-12-2017 01:57:48 + -


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Sinop İl Kongresi'nde önemli açıklamalar yaptı:Kılıçdaroğlu, doğru konuş doğru! Neden yalan söylüyorsun? Ama işine gelmez. Derdi başka... Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün açıklanan asgari ücrete de değindi: Beyefendiler beğenmiyor. 2002 yılında asgari ücret 184 liraydı. Biz bunu geçen yıl 1404'e çıkardık, şimdi ise 14,3 artışla 1603 liraya çıktı. Ya eline diline dursun, nereden nereye.


Cumhurbaşkanı Erdoğan Sinop'ta o eleştirilere sert çıktı

AK Parti Sinop İl Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Uzun bir aranın ardından tekrar sizlerle buluşmanın bahtiyarlığını yaşıyorum. Biliyorum arayı çok uzattık, uzun zamandır bir araya gelemedik. Ama emin olun Sinop’u aklımızdan çıkarmadık” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 
Bugün Sinop'ta hem il kongremiz için hemde sizlere teşekkür etmek için bulunuyoruz. Öncelikle 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 62 oyla şahsımı bu makama layık gören tüm Sinoplu vatandaşlarıma teşekkür ediyorum. Durağan ilçemize özellikle teşekkür ediyorum. Sizler Türkiye'nin önünde çok farklı bir dönemin açılmasına vesile oldunuz. Tavrınızı demokrasiden ve milli iradeden yana benimsediniz. Rabbim sizlerden razı olsun, yol arkadaşlığımızı, muhabbetimizi daim eylesin.
SİNOP'A SON 15 YILDA 10 KATRİLYONLUK YATIRIM YAPTIK?
Kardeşlerimizin bu desteğine bu teveccühüne mazhar olmak için bizde büyük bir heyecanla koşturuyoruz. Gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Zaman zaman bazı dostlar söylüyor: Ya Cumhurbaşkanım sen yorulmaz mısın? Dün şuradaydın bugün buradasın bu nasıl oluyor? Aşk ile çalışan yorulmaz. Öyle çalışacağız ki muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracağız. Dünya birden daha da büyüktür. Evlatlarımıza daha güçlü bir ülke bırakmak için çalışıyoruz. İstiyoruz ki bizim çektiğimiz çileleri onlar çekmesin. Onun için 2023, 2071 diyoruz. Sinop'a son 15 yılda 10 katrilyonluk yatırım yaptık. Toplam 15 adet spor tesisi inşa ettik. Buraya bakıyorum, kapalı spor tesisi olarak yetmiyor. Kısa zaman için 2 bin 500 kişilik spor tesisi yapılacak.
BAY KEMAL'İN BÖYLE BİR DERDİ VAR MI?
Bay Kemal'in böyle bir derdi var mı? Tankları görünce hemen Bakırköy'e kaçıyor. Saat 23.17, çağrımızı yapmışız, milleti meydanlara davet etmişiz. Gece yarısı Atatürk havalimanına inmişiz. Benim derdim, milletim oradaydı. Bir radyo programında ne diyordu? Darbe olsa tankın önüne ilk ben çıkarım diyordu. Yalanı Türkiye'de bunun kadar maharetli söyleyen birini bulamasınız. Biz ne dedik? Batı'da ne varsa bizde de olacak... Su akar Türk bakar diyorlardı. Biz bunu 'Su akar Türk yapar' diye çevirdik. Bölgemize 12 buçuk milyar liralık yatırım yapacağız. Sinoplu çiftçilerimize son 15 yılda, 161 milyonluk tarımsal destek verdik. Kılıçdaroğlu, doğru konuş doğru! Neden yalan söylüyorsun? Ama işine gelmez. Derdi başka...
 ASGARİ ÜCRET ELEŞTİRİLERİNE YANIT
Gece gündüz çalışıyoruz. İşte dün asgari ücret açıklandı. Beyefendiler beğenmiyor. 2002 yılında asgari ücret 184 liraydı. Biz bunu geçen yıl 1404'e çıkardık, şimdi ise 14,3 artışla 1603 liraya çıktı. Ya eline diline dursun, nereden nereye. Bu rakam asgari ücretin evli olmasına çocuklarının olmasına göre değişebiliyor. Bu asgari ücrete 100 lira da işveren teşviki uyguluyoruz.
ARTIK TÜRKİYE'NİN FİLİSTİN BAŞKENTİ NERESİDİR? KUDÜS'TÜR"
Sevgili gençler Filistin meselesi başta olmak üzere Müslümanların kanayan yarasını sarmanın mücadelesini veriyoruz. İstanbul'da düzenlediğimiz tarihi zirve bir dönüm noktası olmuştur. Artık Türkiye'nin Filistin başkenti neresidir? Kudüs'tür. Ardından BMGK'daki tarihi oylama ile Amerikan yönetiminin aldığı kararın hukuksuzluğu tescillendi. Büyük bir diplomatik zafere imza attık. Kudüs meselesi sadece Müslümanların değil, hem Hristiyanlığın hem Müslümanların hem de insanlığın meselesi.
CUMA GÜNÜ FRANSA'YA GİDİYORUM
Papa'yı da aradım. Putin'i aradım. Maduro'yu, Endonezya devlet başkanını da aradım. Kral 2. Abdullah... Ve değerli kardeşlerim sonunda başardık. Teşekkür için de ben bu liderleri aradım. Dün Papa'yı aradım ve teşekkür ettim, 'ben şimdi size bir iade-i ziyaret yapmak istiyorum' dedim.
Cuma günü Fransa'ya gidiyorum. Fransa'da yine aynı şekilde Türkiye-Fransa ikili ilişkilerini masaya yatıracağız.
DIŞARIDA BEKLEYENLERE HİTAP ETTİ
Hakkari ve Şırnak kongrelerinden örnek veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Herkes ellerinde Türk bayraklarıyla şu an yaşadığımız heyecanı yaşıyorlardı. Az öncede söyledim biz bu millete Ferhat olduk, sizlerde Şirin. Onun için dağları delerek bu yolları aşıyoruz" ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "2018 bizim için bir sıçrama yılı olacak. 2017'de büyüme oranıyla dünyada bir numara olduk. Evelallah yürüyoruz. IMF başkanına 15 yıl önce ne dedim; Sen IMF'nin mi Türkiye'nin mi başkanısın' dedim" diyerek Türkiye'nin IMF'ye olan borcu bitirdiğini vurguladı.

 






DİĞER R.Tayyip Erdoğan Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Çıldırın düşman işgalinden kurtuluşu
   Çıldırın düşman işgalinden kurtuluşu
 • Ardahan'ın Kurtuluşunun 97. Yılı
  Ardahan'ın Kurtuluşunun 97. Yılı
 • ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
  ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 • Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
  Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 • ARDAHAN EMİTT FUARINDA
  ARDAHAN EMİTT FUARINDA
 • Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
  Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
 1. Çıldırın düşman işgalinden kurtuluşu
 2. Ardahan'ın Kurtuluşunun 97. Yılı
 3. ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 4. Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 5. ARDAHAN EMİTT FUARINDA
 6. Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Vahşi Yaşam Aslan Kardeşliği
  Vahşi Yaşam Aslan Kardeşliği
 • Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
  Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 • ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
  ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Ardahan ın Tanıtım
  Ardahan ın Tanıtım
 1. Vahşi Yaşam Aslan Kardeşliği
 2. Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 3. ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 4. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 5. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 6. Ardahan ın Tanıtım
VİDEO GALERİ
YUKARI