Bugun...Cumhurbaşkanı Erdoğan Kars'ta iki müjdeyi birden verdi!

Tarih: 02-12-2017 19:54:38 Güncelleme: 03-12-2017 01:12:38 + -


Kars'ta konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kars'a uçak biletinde indirim ve kesime götürülecek her büyük baş hayvan başına 250 lira teşvik verileceğini ve uygulamanın 1 Ocak'ta başlayacağını açıkladı


Cumhurbaşkanı Erdoğan Kars'ta iki müjdeyi birden verdi!

Kars'ta konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kars'a uçak biletinde indirim ve kesime götürülecek her büyük baş hayvan başına 250 lira teşvik verileceğini ve uygulamanın 1 Ocak'ta başlayacağını açıkladı.
Kars'a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kars Harakani Havalimanı'nda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve diğer yetkililer tarafından karşılandı. AK Parti Kars 6. Olağan İl Kongresi'nin yapılacağı İsmail Aytemiz Spor ve Sergi Sarayı önünde ve kongrede konuşan Erdoğan iki müjde birden verdi.
UCUZ UÇAK BİLETİ
Erdoğan kongre salonunu dışında konuşurken yanında bulunan AK Parti Kars Milletvekili Yusuf Selahattin Beyribey'in, kendisine sufle verdiğini, uçak biletlerinin biraz pahalı olduğunu söylediğini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Cidden öyle mi? Pahalı mı?" diye sorması üzerine, alandaki vatandaşlar "Evet" karşılığını verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: "Herhalde siz keramet ehlisiniz. Ben otobüsten inmeye doğru Vali Bey de kulağıma şöyle bir fısıldadı. Onun üzerine Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı'na 'Böyle böyle, burada uçak biletleri pahalıymış, yaz kış bayağı değişiyormuş. Bundan şu anda talep de artmış. Hele hele Sarıkamış bayağı hareketlenmiş. Şimdi bu şehitler diyarına hadi bakalım hem hafta sonu seferleri biraz artırın, fiyatları da şöyle bir gözden geçirerek indirin.' dedim. Sağolsun Başkan da 'Hemen ben yönetimimi toplayacağım. Bunu gözden geçireceğiz ve değerlendirmesini yapacağız.' dedi. İnşallah biz de bunu takip edeceğiz."
KESİME GÖTÜRÜLECEK HER BÜYÜK BAŞ HAYVANA 250 LİRA TEŞVİK: 1 OCAKTA BAŞLIYOR
Kongre salonunda ise Erdoğan kesime götürülecek hayavanlarla ilgili teşviki açıkladı. "Türkiye'de uzun süreden bu yana et fiyatlarının yüksekliğini, hayvancılığın yetersizliği sebebiyle ithalata yönelmeyi tartışıldığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şöyle konuştu: "Kars; hayvancılık bakımından Allah vergisi tabiat imkanları sayesinde önemli imkanlara sahip bir şehrimiz. Eğer hayvancılık sorununu Kars'ta çözemiyorsanız burada gerçekten sıkıntı var demektir. Gıda Tarım ve Hayvarcılık bakanım burada. Şimdi 50 baş hayvan bakıyorsa bunların kesime gidişinde her biri için 250 lira teşvik vereceğiz. Küçük başta da 25 lira. 1 Ocak'tan itibaren başlıyor. O zaman 50 baş bunu hedefleyeceğiz. Aynı şekilde ihracat pazarlarına yakın olduğu halde fabrikalar atölyeler yoksa Kars'ta ters giden bir şey var demektir. Biz Kars'ı 300 binin altına düşen nüfusuyla değil, yılda 3 milyon turisti ağırlayan yüzüyle görmek istiyoruz. Kars'ın sorunları çözülmeden, Doğu'nun sorunları çözülmez, Doğu'nun sorunları çözülmeden de Türkiye'nin sorunları çözülmez. İnşallah önümüzdeki dönemde el birliğiyle Kars'ı hayvancılıktan turizme kadar ayağa kaldıracak adımları atacağız."

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Kars Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
  ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 • Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
  Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 • ARDAHAN EMİTT FUARINDA
  ARDAHAN EMİTT FUARINDA
 • Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
  Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
 • Çıldır Gölünde Böylesi İlk Defa Oluyor
  Çıldır Gölünde Böylesi İlk Defa Oluyor
 • Başbakan Binali Yıldırım Ardahan da
  Başbakan Binali Yıldırım Ardahan da
 1. ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 2. Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 3. ARDAHAN EMİTT FUARINDA
 4. Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
 5. Çıldır Gölünde Böylesi İlk Defa Oluyor
 6. Başbakan Binali Yıldırım Ardahan da
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
  Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 • Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
  Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
 • ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
  ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Ardahan ın Tanıtım
  Ardahan ın Tanıtım
 1. Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 2. Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
 3. ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 4. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 5. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 6. Ardahan ın Tanıtım
VİDEO GALERİ
YUKARI