Bugun...Cumhurbaşkanı Erdoğan Erzurum'da AK Parti il danışma meclisi toplantısında

Tarih: 30-09-2017 14:20:21 Güncelleme: 01-10-2017 01:08:21 + -


Erzurum’da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tendürek'te, Gabar'da, Cudi'de, Kandil'de nerede varsa hepsi evelallah güvenlik güçlerimiz onları yer ile yeksan ediyor. Şimdi yeni ve diğerlerinden çok farklı bir mücadeleye hazırlanıyoruz. Tek terörist kalmayıncaya kadar mücadele devam edecek” dedi. Sık sık sloganlarla konuşması kesilen Cumhurbaşkanı, bölgedeki gelişmelere de değindi: "Kuzey Irak bize rağmen bizim aleyhimize bir adım atmıştır ama bunun bedelini ödeyecektir."


Cumhurbaşkanı Erdoğan Erzurum'da AK Parti il danışma meclisi toplantısında

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum İl Danışma Toplantısı'nda konuştu.  Sık sık sloganlarla kesilen konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan gündeme ilişkin çok önemli açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

Erzurum, bölgenin en önemli cazibe merkezi. Erzurum'a fuar alanı ve AVM yatırımlarıyla şehre dışarıdan gelenlerin beklentilerini ve şehirde yaşayanların ihtiyaçlarını karşılayacağız

Bundan 100 yıl önce Erzurum'dan yükselen bir ses tüm milletimize ümit vermiştir. Erzurum Kongresi'nde bir araya gelen delegeler yayınladıkları bildiride Milli sınırlar içinde vatan bütündür parçalanamaz diye haykırdılar. Erzurum her zaman kurucu olmuştur. Erzurum kongresinde alınan kararla 'Vatan bir bütündür parçalanamaz' sözü bir milleti ayakta tutmuştur.  Bizim verdiğimiz mücadeleyle Erzurum kongresinde verilen mücadele aynıdır. Biz tek milletiz. Bizi bölemeyecekler. Bizi parçalayamazlar. 

BİZ 80 MİLYON TEK MİLLETİZ?

Tek bayrak. Bayrak şehidimizin kanı. O paçavraları asmaya kalkanlar yerle yeksan edildi.  Biz 80 milyon tek milletiz. Bizi bölemeyecekler, parçalayamayacaklar. Bu mücadeleye dört elle sarılacağız. Tendürek'te, Gabar'da, Cudi'de, Kandil'de nerede varsa hepsi evelallah güvenlik güçlerimiz onları yer ile yeksan ediyor.

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.. Şimdi yeni ve diğerlerinden çok farklı bir mücadeleye hazırlanıyoruz. Bedel ödüyorlar ve ödemeye de devam edecekler. Tek terörist kalmayıncaya kadar mücadele devam edecek. Benim milletimin huzurunu kaçırmaya kimsenin hakkı yoktur.

ETRAFA YAYDIKLARI CÜRUF ÇOK FAZLA

Mart ve Kasım seçimleri var. Türk'ü, Kürt'ü, Dadaş'ı hep beraber sandığı patlatacağız.  Mesele Erdoğan, AK Parti meselesi değil bunu anlatacağız. Tam tersi bir durum olursa Türkiye kaybeder. AK Parti kazanırsa Türkiye kazanır. 

Maalesef ülkemizde, 'AK Parti ve Tayyip Erdoğan kaybetsin de gerekiyorsa Türkiye batsın' gibi hastalıklı bir zihniyetin içinde olanlar da var. Bunların belki sayıları azdır ama etrafa yaydıkları cüruf, sebep oldukları kötü koku çok fazladır.

SIKMADIK EL BIRAKMAMALIYIZ

Şimdiden kolları sıvayıp çalışmaya başlayacağız. Sıkmadık el bırakmamalıyız. Nerede bir aksama varsa bunu gidereceğiz ki Erzurumlu iftihar etsin. Eğitimde sağlıkta ulaşımda adalette emniyette tarımda sporda tüm alanlarda adeta yepyeni bir Erzurum inşaa ettik. Proje ve hizmetlerle Erzurum'un inşaasında önemli projeler bitti. 2023 Türkiye'sinin Erzurum'unu inşaa ediyoruz. Hepimiz biliyoruz ki Erzurum'un bugün bulunduğu yer henüz hak ettiği yer değildir. Bunu başaracak olanlar hep beraber biziz.

GENÇLERİMİZİ YÖNETİME ALACAĞIZ

Bu kongrelerde 18 ile 25 yaş arasındaki gençlerimizi yönetimlere alacaksınız diye talimatlarımızı verdik. Genç kızlarımız genç erkekler 18'den 30'a kadar hepinize de ana kademede kongrelerde yer verilecek. Tarihse tarih, insan gücüyse insan gücü, hiçbir eksik kalmayacak. Tek eksiğimiz Erzurum'u türkiye'nin ilk 10 şehri arasına sokma azmi ve kararlılığı. Sadece çıkar kaygısıyla hareket edenlerin bu partide yeri yoktur. FETÖ ve PKK ile yaptığımız mücadelede karşılaştığımız durumlar Türkiye'nin tehlikelere ne kadar açık olduğunu göstermiştir. FETÖ'nün ve PKK'nın ülkemize verdiği zararı dışarıdan gelen hiçbir ordu ve düşman veremezdi.

"MOSSAD İLE BU YÖNETİMİN GEÇMİŞİ BİR VE BERABER"

Suriye'nin kuzeyinde oynanan oyunun büyük darbeler için kuşatma oyunu olduğunu biliyoruz. Biz ne Suriye'de ne de Irak'ta ülkemize saldırmayan hiçbir kesime tavır almadık tam tersine elimizden gelen yardımı yaptık. Kuzey Irak'a en büyük desteği bugüne kadar biz verdik. Yeri geldi kaynakları kesildiği anda imkanlarımızı paylaştık. Bunların karşılığında onlardan hiçbir şey istemedik. Tek beklentimiz hassas çizgilerimizde bize saygı duymaları ve bize rağmen adım atmamalarıydı. Bunu yapmadılar. Madem şartlar değişti öyleyse bunun da bedelini ödeyecekler. Buradan bir kez daha söylüyorum. Bu meselenin Kuzey Irak'taki Kürtlerle alakası yok. Zira İsrail bayraklarıyla sokakta dolaşmaları bizi üzmüştür. Bu bir şeyi gösteriyor, MOSSAD'la bu yönetimin geçmişi bir ve beraberdi. O da artık bütün ekranlara düştü. Ne yaptığınızın farkında mısınız? Bir tek İsrail destekliyor. Mesele, Kuzey Irak'taki diğer kesimlerin hakları ile ilgili. Kerkük tartışmalı bölgedir, bunlar Kerkük bizim diyor. Kerkük'ün taihinde siz yoksunuz.

KAYNAYAN KAZAN KAPAK TUTMAZ

Şu anda biz komşu ülkeler, İran Suriye ve merkezi yönetim hepsi ile irtibat halinde buradaki olumsuz gelişmelere hazır olduğumuzu bildirdik. IKBY'nin kendilerine tabii olmayanları göçe zorlayarak oluşturulan bir referandumu kabul etmemiz mümkün değildir. Kaynayan kazan kapak tutmaz. Bunu böyle bilmeleri lazım. Irak'ı ve Suriye'yi bölmek için her türlü oyunu sergileyen güçlerin, kendi ülkelerinde olağanüstü şartlarda elde edebildikleri birliği güçlendirmek amacıyla nasıl büyük bir gayret gösterdiklerini biliyoruz. Bağımsızlık başka bir şeydir, müstekbirlerin oyuncağı olmak bambaşka bir şeydir. Kuzey Irak'ta bağımsız devlet değil sürekli kanayan bir yara açılıyor. Bu rüyadan uyanmaları gerek.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Erzurum Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
  Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
 • Çıldır Gölünde Böylesi İlk Defa Oluyor
  Çıldır Gölünde Böylesi İlk Defa Oluyor
 • Başbakan Binali Yıldırım Ardahan da
  Başbakan Binali Yıldırım Ardahan da
 • Ardahan'da Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
  Ardahan'da Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
 • Ardahan Ankara da Tanıtıldı
  Ardahan Ankara da Tanıtıldı
 • Ardahan Rahvan At Yarışları 2017
  Ardahan Rahvan At Yarışları 2017
 1. Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
 2. Çıldır Gölünde Böylesi İlk Defa Oluyor
 3. Başbakan Binali Yıldırım Ardahan da
 4. Ardahan'da Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
 5. Ardahan Ankara da Tanıtıldı
 6. Ardahan Rahvan At Yarışları 2017
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
  Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 • Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
  Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
 • ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
  ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Ardahan ın Tanıtım
  Ardahan ın Tanıtım
 1. Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 2. Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
 3. ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 4. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 5. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 6. Ardahan ın Tanıtım
VİDEO GALERİ
YUKARI