istanbul escort
HABER AKIŞI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan net mesaj: Bir kez daha reddediyoruz

 Tarih: 19-05-2018 02:59:00  -   Güncelleme: 19-05-2018 14:42:51
Kudüs zirvesinde alınan kararlar sonrası Erdoğan, Hamadallah ve İİT Genel Sekreteri açıklama yaptı. Amerika'nın Kudüs konusundaki kararını bir kez daha reddettiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Üye devletler ve uluslararası toplum, yasa dışı İsrail yerleşimlerinde imal edilen ürünlerin piyasalara girmesini mutlaka engellemelidir." dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin Kudüs'ü  İsrail'in başkenti ilan etmesi kararının herhangi bir kıymetiharbiyesinin  olmadığını belirterek, "Sadece kendileri çalarlar, kendileri oynarlar. Barış  sürecini sabote eden bu provokatif kararın bölgede yol açtığı sonuçların  mesuliyeti, bütünüyle birinci derecede Amerika'ya aittir. Amerikan yönetimi, bu  şekilde barış istediğini defalarca kanıtlayan Filistin tarafını  cezalandırmıştır." dedi. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen İslam  İşbirliği Teşkilatı (İİT) İslam Zirvesi Konferansı Olağanüstü Toplantısı'nın  ardından, Filistin Başbakanı Rami el-Hamdallah ve İİT Genel Sekreteri Yusuf bin  Ahmed el-Useymin ile ortak basın toplantısı düzenledi.
Bugün hem Filistin halkına dayanışma sergilenmesi hem de Gazze'de  katliam yapan İsrail'e gerekli mesajların verilmesi bakımından son derece anlamlı  bir zirve toplantısı gerçekleştirdiklerini belirten Erdoğan, yaptıkları çağrıya  kısa sürece cevap vererek, zirveye iştirak eden ve toplantının icrasına katkı  sağlayan herkese teşekkür etti.
ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma  kararının ertesinde İİT İslam Zirvesi Dönem Başkanı olarak ABD ve dünya kamuoyuna  çağrıda bulunduklarını hatırlatan Erdoğan, çağrıda, alınan kararı yok hükmünde  kabul ettiklerini, Kudüs'ün kırmızı çizgileri olduğunu vurguladıklarını söyledi.
Erdoğan, 13 Aralık 2017 tarihinde de İstanbul'da teşkilatın olağanüstü  zirvesini düzenlediklerini anımsatarak, bu zirvede de İslam alemi olarak Kudüs ve  Harem-i Şerif'in kutsiyetini ve tarihi statüsünün korunmasına ilişkin  kararlılıklarını ortaya koyduklarını vurguladı.
Filistin davasının uluslararası kuruluşlar nezdinde takipçisi olmaya  her platformda devam ettiklerini aktaran Erdoğan, şöyle devam etti:
"Kudüs konusundaki karar tasarısı, BM Güvenlik Konseyi'nde 14 üyenin  olumlu oyuna rağmen sadece ABD'nin vetosu nedeniyle kabul edilemedi. Bunun  üzerine ülkemiz ve Yemen tarafından sunulan karar tasarısı BM Genel Kurulu'nda 21  Aralık günü yapılan oylamada, 9 redde karşılık 128 ülkenin oyuyla ezici bir  çoğunlukla kabul edildi. Amerika ve İsrail'in yoğun baskı, tehdit ve şantajlarına  rağmen alınan bu karar, insanlık tarihine altın harflerle kazınmıştır. Zira o 9  ülkenin diğer 7'si benim şahsen isimlerini bile duymadığım ülkelerdir, 128 ülke  ise dünyada ağırlığı olan ülkeler."
ABD yönetiminin tüm uyarılarına rağmen hukuksuz kararını, 14 Mayıs  günü uygulamaya geçirdiğini ifade eden Erdoğan, bu girişimi asla kabul  etmediklerini ve etmeyeceklerini söyledi.
İİT Genel Sekreteri El-Useymin'nin de ifade etti gibi bu kararın  herhangi bir kıymetiharbiyesi olmadığını vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:
"Sadece kendileri çalarlar, kendileri oynarlar. Barış sürecini sabote  eden bu provokatif kararın bölgede yol açtığı sonuçların mesuliyeti, bütünüyle  birinci derecede Amerika'ya aittir. Amerikan yönetimi, bu şekilde barış  istediğini defalarca kanıtlayan Filistin tarafını cezalandırmıştır. Bu kararla  Filistin halkının vatanını işgal eden, abluka ve yasa dışı yerleşimlerle iki  devletli çözüme yönelik taahhütlerini çiğneyen İsrail ise ödüllendirilmiştir.
Benim anlamadığım bir şey var. Trump cumhuriyetçidir değil mi? Önceki  Bush? O da cumhuriyetçiydi. Fakat önceki Bush, özellikle de bana şu ifadeyi  kullanmıştır; 'İki devletli çözüme ne diyorsunuz?'. 'Evet' diyoruz ve Colin  Powell'e benim yanımda talimat verdi, 'bu işi bizzat sen takip edeceksin.' O gün  bugündür bakın, o cumhuriyetçi böyle söyledi ama şimdiki cumhuriyetçi maalesef  işgalden yana oynuyor. Cumhuriyetçilerin de kendi arasında demek ki bir sıkıntı  var. Öyle de olsa böyle de olsa, biz doğru olanı yapacağız. Bu sorumsuz  politikalar, İsrail'i işgal, gasp ve şiddet yönünden daha da azdıracaktır.  Nitekim 14 Mayıs günü yaşanan katliam yeni dönemin en açık işaretidir."
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Her gün gencecik  evlatlarını İsrail terörüne kurban veren Filistin halkına, Uluslararası Barış  Gücü gönderme dahil bir koruma sağlanması şarttır." dedi. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen İslam  İşbirliği Teşkilatı (İİT) İslam Zirvesi Konferansı Olağanüstü Toplantısı'nın  ardından, Filistin Başbakanı Rami el-Hamdallah ve İİT Genel Sekreteri Yusuf bin  Ahmed el-Useymin ile düzenlediği basın toplantısında, İsrail'in 14 Mayıs'ta  demokratik haklarını kullanan 62 Filistinliyi şehit ederken 2 bin 700'ün üzerinde  sivili de yaraladığını hatırlattı.
İsrail saldırılarında şehit olan Filistinlilere Allah'tan rahmet,  yaralananlara acil şifalar dileyen Erdoğan, şehit ailelerine, yakınlarına ve tüm  Filistin halkına başsağlığı diledi.
Türkiye olarak Filistinlilerin acılarını paylaşmak ve onlarla  dayanışmayı sergilemek üzere 3 günlük milli yas ilan ettiklerini, tepkilerini  göstermek için bir dizi kararı hayata geçirdiklerini vurgulayan Erdoğan, "Bugün,  Yenikapı'da yüz binlerce vatandaşımızın katılımıyla gerçekleşen 'Zulme Lanet  Kudüs'e Destek Mitingi', Filistinli kardeşlerimizle dayanışmamızın sembolü  olmuştur. Bu tarihi mitingin bir benzerini inşallah pazar günü Diyarbakır'da  gerçekleştireceğiz ve bu zincir durmayacak, devam edecek. Zira biz eğer bunları  durdurursak, bugün sessizliğe gömülecek olursa buradaki şuur kaybolur. Biz,  Filistin halkıyla dayanışma şuurumuzu hiçbir zaman sukuta erdirmeyeceğiz."  ifadelerini kullandı.
Bugünkü zirvede Filistin davasına verdikleri desteği bir kez daha  göstererek nihai bildiriyi kabul ettiklerini kaydeden Erdoğan, şöyle konuştu:
"Bu çerçevede işgal altındaki Filistin topraklarında İsrail'in  saldırganlığını en güçlü ifadelerle telin ettik. Son olaylardan İsrail'i sorumlu  tuttuğumuzu belirttik. İsrail'in bu suçları, Amerika Birleşik Devletleri  yönetiminin desteğiyle işlediği aşikardır. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi  başta olmak üzere uluslararası toplumun Filistin konusunda yasal yükümlülüklerini  yerine getirmesi gereklidir. Her gün gencecik evlatlarını İsrail terörüne kurban  veren Filistin halkına Uluslararası Barış Gücü gönderme dahil, -bunun altını  çiziyorum-, Uluslararası Barış Gücü gönderme dahil bir koruma sağlanması şarttır.  Uluslararası toplumun katliamları tribünden izlemeyi bırakarak diğer pek çok  bölgede olduğu gibi Filistin'de de bunları engelleyecek adımları süratle atması  gerekiyor. Nasıl Bosna Hersek'te bir Barış Gücü oraya yerleştirdiyse, nasıl  Kosova'ya yerleştirdiyse aynen buraya da böyle bir gücün yerleştirilmesi  şarttır."
"İSRAİL İŞLEDİĞİ SUÇLAR NEDENİYLE HESAP VERMEK ZORUNDADIR"
İsrail'in Filistin halkına karşı işlediği suçların hesabını vermesinin  sağlanmasının artık kaçınılmaz hale geldiğini vurgulayan Erdoğan, "Bunun için tüm  dünyaya yasal ve ahlaki yükümlülükler doğrultusunda harekete geçilmesi çağrısında  bulunuyoruz." dedi.
Erdoğan, şöyle devam etti:
"Birleşmiş Milletleri ve diğer uluslararası kuruluşları Filistin  halkına karşı işlenen suçları bağımsız ve şeffaf biçimde acilen soruşturmaya  çağırıyoruz. Özellikle İsrail'in Gazze şeridindeki saldırılar konusundaki cezai  sorumluluğunu belirlemek üzere uluslararası bir soruşturma komitesi kurulması  elzemdir. Bu amaçla süratle bir saha soruşturması başlatılmasını istiyoruz.  İsrail, işlediği suçlar nedeniyle hesap vermek zorundadır. Bu hesap da er ya da  geç verilecektir. Filistin'de yaşanan zulmün Birleşmiş Milletler Genel Kurulu  gündemine getirilmesi için tüm ülkelere çağrı yapıyoruz. Bütün ülkeleri bir kez  daha Filistin devletini ve onun başkenti olarak da Kudüs'ü resmen tanımaya davet  ediyoruz. Bunu yapmayan ülkelerin barış sürecine öncülük etmesi mümkün değildir."
"SABRIMIZIN SONUNA GELDİK"
Amerika'nın Kudüs konusundaki kararını bir kez daha reddettiklerini  dile getiren Erdoğan, hukuken hükümsüz ve geçersiz olan bu kararın uluslararası  barış ve güvenliği hedef alan açık bir tehdit olduğunu kaydetti.
"Zil takıp oynamak suretiyle orada yapılan açılış töreninin bizim  indimizde bir kıymeti harbiyesi yoktur." diyen Erdoğan, şöyle konuştu:
"Teşkilat üyesi ülkeler olarak baskıyla dahi olsa Amerikan yönetiminin  izinden gidecek devletlere karşı her türlü tedbiri almakta kararlıyız. Öte yandan  dünyadaki hiçbir devletin şantaja boyun eğerek egemenlik haklarını  çiğnetmeyeceğine inanıyoruz. Ayrıca tüm teşkilat üyelerini Amerika'nın kararını  takip edecek ülkeler yanında tüm makam, parlamento, şirket ve bireylere karşı da  ekonomik kısıtlamalar uygulanması için gerekli önlemleri almaya çağırıyoruz.  Kudüs-ü Şerif'in kimliğini değiştirmeye yönelik her türlü teşebbüse karşı  koyacağız. Terörist yerleşimci grupların kutsallarımıza yönelik saygısızlıkları  karşısında artık sabrımızın sonuna geldik. Üye devletler ve uluslararası toplum  yasa dışı İsrail yerleşimlerinde imal edilen ürünlerin piyasalara girmesini  mutlaka engellemelidir. Bunun yanında Filistin topraklarında süren haksız işgalin  idamesinde rolü olan tüm şahıs ve oluşumlara karşı da gereken tedbirler  alınmalıdır. Bundan sonra uluslararası görevlere adaylığını koyan ve destek talep  eden ülkeleri Filistin ve özellikle Kudüs'e yönelik tutumlarına göre  değerlendireceğiz."
Birleşmiş Milletler Yakın Doğu'daki Filistinli Mülteciler için Yardım  ve Bayındırlık Ajansı'nın bütçesinin güçlendirilmesi her zaman çok daha büyük  önem kazandığını aktaran Erdoğan, "Tüm üye devletleri bu kritik süreçte ajansa  olan destek ve katkılarını artırma çağrısı yapıyoruz. Türkiye olarak biz de ajans  tarafından başlatılan 'Onura paha biçilemez' kampanyasını çok güçlü bir şekilde  destekliyoruz. Filistinli mültecilere destek sağlanmasının bir aracı olarak  tasarlanan Kalkınma Vakfı Fonu kurulmasına da olumlu yaklaşıyoruz. İki devletli  çözüme bağlılığımızı teyit ediyor bu bağlamda Filistin tarafınca yapılan  girişimleri desteklediğimizi ifade ediyoruz." dedi.
Erdoğan, ramazan ayı boyunca İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi tüm  ülkelerde Filistinliler için yardım kampanyası yürütüleceğini de belirterek, bu  kampanyayla ilgili ayrıntıları yakında kamuoyuyla paylaşacaklarını ifade etti.
PAPA'YA TEŞEKKÜR
İslam dünyası olarak Filistin sorununun çözüme kavuşturulması için  Filistinlilere her alanda desteklerinin süreceğini dile getiren Erdoğan, bu  çerçevede birçok liderle görüşerek herkesi Filistinlilerin maruz kaldığı  haksızlığa karşı sesini yükseltmeye çağırdığını ifade etti.
Bu vicdansızlığı Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Franciscus'un  da kabul etmediğini dile getiren Erdoğan, "Sayın Papa'ya Kudüs konusundaki özel  hassasiyeti için buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Kendisinin aynı kararlı  tavrı önümüzdeki süreçte de devam ettireceğine inanıyorum." dedi.
Din, dil, ülke ayrımı gözetmeden uluslararası toplumun birleşerek  haksızlığa karşı adaleti savunması gerektiğini vurgulayan Erdoğan, "İslam  İşbirliği Teşkilatı olarak verdiğimiz mücadele sadece Müslümanların Kudüs  üzerindeki haklarının mücadelesi değildir. Sayın Putin ile de görüştüm. Sayın  Şansölyeyle de görüştüm. Hepsiyle bu konuyu ele aldık. Biz buradaki duruşumuzla  Hristiyanların da Musevilerin de hakkını savunuyoruz. Biz burada işgale karşı  çıkarken adaleti, barışı, hukuku bir arada yaşama idealini savunuyoruz." dedi.
"MÜSLÜMANLAR, HRİSTİYANLAR VE AKLI SELİM SAHİBİ MUSEVİLER HEP BİRLİKTE DİRENMELİDİR"
İsrail'in bugüne kadar hep "güçlüyüm, öyleyse haklıyım" mantığıyla  hareket ettiğini vurgulayan Erdoğan, "Uluslararası toplum da buna müsaade  etmiştir. Artık bu çarpık anlayışa 'dur' demenin bu sistematik barbarlık  karşısında sesimizi yükseltmenin zamanı gelmiştir. Fiille desteklenmeyen her söz  havada kalmaya mahkumdur. Zulme karşı, adaletsizliğe karşı Müslümanlar,  Hristiyanlar ve aklı selim sahibi Museviler hep birlikte direnmelidir." diye  konuştu.
Erdoğan, İsrail'deki ve dünyanın dört bir köşesindeki vicdan,  haysiyet, şahsiyet sahibi Musevilere seslendiğini aktararak, sözlerini şöyle  sürdürdü:
"Siz siyonist değilsiniz. Dolayısıyla siyonistlerden sizi ayırt etmek  istiyorum. Bunlara karşı tavrınızı yükseltin. 'Yalnız kendim içimsen ben neyim,  şimdi değilse ne zaman?' 8 aylık bebeklerin tekerlekli sandalyedeki insanların  katledilmesine şimdi karşı çıkmayacaksanız ne zaman karşı çıkacaksınız? İsrail'in  devlet terörünü daha ne kadar uzaktan izleyeceksiniz? Sizi temsil iddiasındaki  yöneticilerin katliamlarını örtmek için tüm dünyaya yalan söylemesine daha ne  kadar sabredeceksiniz? Her gün On Emir'in yöneticileriniz tarafından ayaklar  altına alınmasına daha ne kadar sessiz kalacaksınız. On Emir'in bir tanesi  öldürmeyeceksin değil mi? Unutmayın Calut'un zulmüne karşı sessiz kaldıkça siz de  ona benzemekten kendinizi kurtaramayacaksınız. Artık aranızdaki vicdan  sahiplerinin de korku duvarlarını yıkarak bu zulme katliam ve vahşet düzenine bir  'dur' demesi gerekiyor. Son olarak buradan Filistinli kardeşlerime seslenmek  istiyorum. Ey işgal altındaki toprakların onurlu direnişçileri, ey çıplak  elleriyle korkaklar ordusuna meydan okuyan sevgili yiğitler. On yıllardır canları  pahasına Kudüs'e ve Harem-i Şerif'e sahip çıkan asil kahramanlar. Aklımız,  kalbimiz, dualarımız sizinledir."
Kadını erkeği genci yaşlısıyla tüm İslam dünyasının Filistin'in  yanında olduğunu kaydeden Erdoğan, sözlerini, "Kudüs davası unutmayın hepimizin  davasıdır. Kutlu mücadelenizde sizleri asla yalnız bırakmayacağız. İşgal bitene,  başkenti Kudüs olan bağımsız ve egemen bir Filistin devleti kurulana kadar  sizleri desteklemeyi sürdüreceğiz. Ağır silahlarla kanınızı döken caniler hukuk  ve insanlık önünde hesap verene kadar yolumuzdan asla dönmeyeceğiz. Bazılarının  sessizliği sizi yeise düşürmesin. Kimi ülkelerin riyakarlığı sizi karamsarlığa  sevk etmesin. İradesini dolarlara değişenler, dolarlara satanlar sizi aldatmasın.  Rabbimin emri gereği, 'İnanıyorsanız üstün olan sizsiniz'. Bu düşüncelerle  sözlerime son verirken İslam İşbirliği Teşkilatı Dönem Başkanı sıfatıyla bir kez  daha Kudüs'ün kaybedilmesine asla izin vermeyeceğimizi ve Filistin davasından  asla vazgeçmeyeceğimizi ifade ediyorum. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını  diliyorum. İçinde bulunduğumuz mübarek ramazan ayının tüm insanlık için rahmet ve  bereket getirmesini niyaz ediyorum. Rabbim bizleri anne kucağındaki bebeklerin  ölmediği, öldürülmediği ramazanlara kavuştursun diye dua ediyorum." ifadeleriyle  tamamladı.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER CUMHURBAŞKANI HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Halk çok tedirgin! 6 günde 3 tane oluştu Halk çok tedirgin! 6 günde 3 tane oluştu Konya'nın Karapınar ilçesinde önceki hafta üç gün arayla 2 obruğun oluşmasının a..
Çanakkale'de korkutan deprem! Birçok ilde hissedildi Çanakkale'de korkutan deprem! Birçok ilde hissedildi Merkez üssü Çanakkale Ayvacık'ta 5.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem İ..
İspir’de öğrencilere trafik eğitimi verildi İspir’de öğrencilere trafik eğitimi verildi İspir İlçe Jandarma Komutanlığınca 25 Şubat İlköğretim Okulu öğrencilerine traf..
Yerel seçime doğru Yerel seçime doğru AK Parti Iğdır İl Başkanı Ahmet Tutulmaz, "Iğdır'da genel merkezimizin aldığı k..
  SİYASET HABERLERİ
İşte Cumhur İttifakı'nın belediye başkan adayları İşte Cumhur İttifakı'nın belediye başkan adayları Cumhur İttifakı, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için adayların isimlerini ..
TBMM Başkanlığı görevini devreden Yıldırım İstanbul a Hızlı Trenle Geldi TBMM Başkanlığı görevini devreden Yıldırım İstanbul a Hızlı Trenle Geldi Meclis Başkanlığı görevini Celal Adan’a devreden Binali Yıldırım, devir teslim t..
CHP'li Öztrak: DSP'ye geçen arkadaşlarla ilgili etik sorun olduğu ortada CHP'li Öztrak: DSP'ye geçen arkadaşlarla ilgili etik sorun olduğu ortada CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, "Bizden aday olamadıkları için DSP'ye g..
Binali Yıldırım Meclis Başkanlığı'na veda etti Binali Yıldırım Meclis Başkanlığı'na veda etti Binali Yıldırım, 'Bu yemekten sonra yapacağım ilk iş görevden ayrılma dilekçesin..
  DÜNYA HABERLERİ HABERLERİ
Maduro emir verdi! Askerler tetikte bekliyor Maduro emir verdi! Askerler tetikte bekliyor Venezuela askerlerinin, Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun emri doğrultusunda sı..
İngiltere'yi şoke eden gelişme İngiltere'yi şoke eden gelişme Japon otomotiv şirketi Honda'nın İngiltere'deki üretim tesisini kapatma kararı a..
Suudi Arabistan Pakistan'la 20 Milyar Dolarlık Mutabakat İmzaladı Suudi Arabistan Pakistan'la 20 Milyar Dolarlık Mutabakat İmzaladı Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, resmi ziyaret için geldiği P..
Trump'a büyük şok Trump'a büyük şok ABD'li Özel Yetkili Savcı Robert Mueller'in, Rusya'nın 2016'daki ABD başkanlık s..
  EKONOMİ HABERLERİ
Bakan Albayrak'tan flaş dolar açıklaması Bakan Albayrak'tan flaş dolar açıklaması Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, özel bir televizyon kanalında yaptığı aç..
Türkiye'nin Kredi Notunu Açıkladı Türkiye'nin Kredi Notunu Açıkladı Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's, Türkiye'nin kredi ..
Bakan Albayrak'tan flaş açıklamalar Bakan Albayrak'tan flaş açıklamalar Bakan Albayrak'tan flaş açıklamalar Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak,..
Vali Canalp'in Köy Ziyaretleri Vali Canalp'in Köy Ziyaretleri Edirne Valisi Ekrem Canalp, köy ziyaretleri kapsamında Keşan ve Uzunköprü ilçesi..
  SPOR HABERLERİ
Başakşehir'den Sert Açıklama Başakşehir'den Sert Açıklama Başakşehir Kulübü hakemlerle ilgili açıklama yapıldı.
Eyof 2019'un Türkiye Kafilesi Bosna Hersek'te Eyof 2019'un Türkiye Kafilesi Bosna Hersek'te Bosna Hersek'in ev sahipliğinde düzenlenen 2019 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festi..
Galatasaray, Maicon ile Yollarını Ayırdı Galatasaray, Maicon ile Yollarını Ayırdı Galatasaray Kulübü, Maicon'un Al-Nassr Saudi kulübüne kiralık olarak transfer ol..
Cenk Tosun'dan Kagawa'ya Mesaj Cenk Tosun'dan Kagawa'ya Mesaj Everton'da forma giyen milli futbolcu Cenk Tosun, Beşiktaş'ın yeni transferi Shi..
  ERZURUM HABERLERİ
Büyükşehir'den İhtiyaç Sahibi 2 Bin 200 Aileye Gıda Kartı Büyükşehir'den İhtiyaç Sahibi 2 Bin 200 Aileye Gıda Kartı Erzurum Büyükşehir Belediyesi, maddi durumdan yoksun olan vatandaşlara gıda kart..
PKK Propagandası Yapılan Fetö Yurdu Çalışanına 10 Yıl Hapis PKK Propagandası Yapılan Fetö Yurdu Çalışanına 10 Yıl Hapis ERZURUM'da FETÖ/PDY'ye ait yurtta yönetim memuru olarak çalışan Üzeyir Kazan, tu..
Palandöken Saltukbey Ortaokulu Robotik Kodlamada Birinci Oldu Palandöken Saltukbey Ortaokulu Robotik Kodlamada Birinci Oldu Erzurum Palandöken Saltukbey Ortaokulu Robotik kodlamada takım halinde Ankara'da..
Dağları Gezerek Kayıyorlar Dağları Gezerek Kayıyorlar AVRUPA'da 100 yılı aşkın süredir yapılan, dağcılıkla kayak sporunu birleştiren t..
  MAGAZİN HABERLERİ
Cem Yılmaz, Komik Astronot Aranıyor Diyen NASA'ya Rest Çekti: İşim Var Cem Yılmaz, Komik Astronot Aranıyor Diyen NASA'ya Rest Çekti: İşim Var Usta komedyen Cem Yılmaz, NASA'nın 'Komik astronot aranıyor' paylaşımına verdiği..
Samimi Görüntüleri Ortaya Çıkan Berkay Şahin ve Ece Erken'den İlk Açıklama Samimi Görüntüleri Ortaya Çıkan Berkay Şahin ve Ece Erken'den İlk Açıklama İş adamı Murat Karabova'nın doğum gününde samimi görüntüleri ortaya çıkan Berkay..
Reynmen Rekor Kıran Derdim Olsun Şarkısını YouTube'dan Kaldırdı Reynmen Rekor Kıran Derdim Olsun Şarkısını YouTube'dan Kaldırdı Derdim Olsun adlı şarkısıyla rekor üzerine rekor kıran Reynmen lakaplı Yusuf Akt..
Müge Anlı, Sır Ölümü Çözmek İçin Harekete Geçti Müge Anlı, Sır Ölümü Çözmek İçin Harekete Geçti 2017 yılının Mart ayında Trabzon'un Akçabat ilçesinde su kuyusunda cansız bedeni..
  İSTANBUL HABERLERİ
Binali Yıldırım  ilk müjdemiz diyerek açıkladı Binali Yıldırım ilk müjdemiz diyerek açıkladı AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye(İBB) Başkan Adayı Binali Yıldırım, Maltepe..
Blokzincir Ekonomisi İstanbul Zirvesi Blokzincir Ekonomisi İstanbul Zirvesi Kuveyt Türk Bilgi Teknolojileri Grup Müdürü Mücahit Gündebahar, blokzincir tekn..
Demirören Gazeteciliğin hisseleri borsa kotundan çıkıyor Demirören Gazeteciliğin hisseleri borsa kotundan çıkıyor Demirören Gazeteciliğin hisseleri, yarından itibaren borsa kotundan çıkacak.Dem..
Kendisinden bir haftadır haber alınamıyordu! Ormanlık alanda... Kendisinden bir haftadır haber alınamıyordu! Ormanlık alanda... Arnavutköy'de ormanlık alanda kendisinden 1 haftadır haber alınamayan bir kişini..
  Profesyonel Hizmetler HABERLERİ
Ülkemize ve markalarımıza güvendiğimiz için sermaye artışı yaptık Ülkemize ve markalarımıza güvendiğimiz için sermaye artışı yaptık Doğtaş Kelebek Mobilya Başkanı Davut Doğan; “Ülkemize ve markalarımıza güvendiğ..
Habere Kolay Ulaşım İçin Doğru Adres Habere Kolay Ulaşım İçin Doğru Adres Günümüzde insanların haberlere ulaşmak için kullandıkları farklı kaynaklar mevcu..
resmi ilanlar
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Medipol Başakşehir 21 13 2 6 32 11 45 +21
2 Galatasaray 22 12 4 6 45 24 42 +21
3 Beşiktaş 22 11 5 6 42 27 39 +15
4 Yeni Malatyaspor 22 9 6 7 34 25 34 +9
5 Atiker Konyaspor 22 8 4 10 29 23 34 +6
6 Trabzonspor 22 9 7 6 37 32 33 +5
7 Sivasspor 22 8 7 7 32 32 31 0
8 Kasımpaşa 22 9 11 2 39 41 29 -2
9 Antalyaspor 21 8 8 5 22 30 29 -8
10 Alanyaspor 22 8 10 4 22 26 28 -4
11 Kayserispor 22 7 8 7 20 28 28 -8
12 Çaykur Rizespor 22 5 7 10 27 30 25 -3
13 Göztepe 22 8 13 1 24 29 25 -5
14 Bursaspor 22 4 6 12 19 23 24 -4
15 Fenerbahçe 22 5 8 9 23 29 24 -6
16 MKE Ankaragücü 22 7 12 3 20 35 24 -15
17 BB Erzurumspor 22 4 9 9 23 29 21 -6
18 Akhisarspor 22 4 12 6 21 37 18 -16
Takım O G M B A Y P AV
1 Denizlispor 11 8 1 2 24 7 26
2 Ümraniyespor 12 8 3 1 18 10 25
3 Altınordu 12 7 2 3 22 7 24
4 Gençlerbirliği 10 7 2 1 19 6 22
5 Osmanlıspor FK 12 7 4 1 16 10 22
6 Hatayspor 12 5 2 5 16 8 20
7 Eskişehirspor 11 5 1 5 13 10 20
8 Adana Demirspor 11 5 3 3 18 11 18
9 İstanbulspor 10 5 2 3 19 16 18
10 Gazişehir Gaziantep FK 11 5 4 2 16 9 17
11 Balıkesirspor Baltok 10 5 3 2 13 10 17
12 Boluspor 10 3 3 4 13 10 13
13 Adanaspor 11 3 4 4 15 13 13
14 Altay 11 3 5 3 11 12 12
15 Afjet Afyonspor 11 3 5 3 15 20 12
16 Giresunspor 10 3 5 2 11 14 11
17 Elazığspor 11 2 6 3 12 17 9
18 Kardemir Karabükspor 11 0 9 2 5 25 2
Takım O G M B A Y P AV
1 Tuzlaspor 12 9 2 1 30 7 28
2 Manisa BBSK 11 8 1 2 27 8 26
3 Fatih Karagümrük 11 8 1 2 24 9 26
4 Sivas Belediyespor 12 7 3 2 21 15 23
5 Menemen Belediyespor 11 6 1 4 24 14 22
6 Etimesgut Belediyespor 11 5 1 5 16 10 20
7 Şanlıurfaspor 10 5 2 3 11 7 18
8 Kırklarelispor 12 4 3 5 15 13 17
9 Kahramanmaraşspor 12 5 5 2 11 14 17
10 Pendikspor 10 4 2 4 16 13 16
11 Zonguldak Kömürspor 11 4 3 4 10 10 16
12 Tarsus İdman Yurdu 10 4 3 3 18 19 15
13 Bandırmaspor 10 4 4 2 11 11 14
14 Bak Spor 11 3 3 5 11 15 14
15 Konya Anadolu Selçukspor 10 2 2 6 17 19 12
16 Fethiyespor 12 2 4 6 9 14 12
17 Darıca Gençlerbirliği 11 3 5 3 9 15 12
18 Tokatspor 11 2 7 2 8 14 8
Takım O G M B A Y P AV
1 Nazilli Belediyespor 10 7 0 3 21 8 24
2 Nevşehir Belediyespor 11 6 1 4 24 12 22
3 Tire 1922 11 5 0 6 15 7 21
4 Hekimoğlu Trabzon 10 6 1 3 14 7 21
5 Karaköprü Belediyespor 11 6 3 2 22 13 20
6 Şile Yıldızspor 10 6 3 1 24 11 19
7 Ergene Velimeşe 11 5 3 3 16 10 18
8 Artvin Hopaspor 10 4 1 5 10 4 17
9 Silivrispor 11 5 4 2 13 8 17
10 Kozan Belediyespor 10 3 1 6 10 7 15
11 Batman Petrolspor 10 4 3 3 11 13 15
12 Yomraspor 10 3 2 5 10 9 14
13 Erzin Belediyespor 10 3 3 4 15 12 13
14 Gebzespor 11 3 4 4 11 9 13
15 Büyükçekmece Tepecikspor 10 3 5 2 9 13 11
16 Erbaaspor 10 2 4 4 10 10 10
17 Körfez Spor Kulübü 10 0 8 2 5 24 2
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 18/02/2019 Antalyaspor vs Medipol Başakşehir
 22/02/2019 Çaykur Rizespor vs Yeni Malatyaspor
 22/02/2019 Göztepe vs Trabzonspor
 23/02/2019 Sivasspor vs Antalyaspor
 23/02/2019 Alanyaspor vs Kasımpaşa
 23/02/2019 Medipol Başakşehir vs Bursaspor
 24/02/2019 MKE Ankaragücü vs BB Erzurumspor
 24/02/2019 Atiker Konyaspor vs Kayserispor
 24/02/2019 Galatasaray vs Akhisarspor
 24/02/2019 Atiker Konyaspor - Kayserispor Kayserispor ligdeki son 8 maçında hiç kaybetmedi  Kayserispor yenilmez
 24/02/2019 Galatasaray - Akhisarspor Akhisarspor ligdeki son 7 maçında hiç kazanamadı  Galatasaray yenilmez
 24/02/2019 Galatasaray - Akhisarspor Galatasaray ligde evindeki son 11 maçında hiç kaybetmedi  Galatasaray yenilmez
 18/02/2019 Antalyaspor - Medipol Başakşehir Antalyaspor ligdeki son 6 maçında hiç kazanamadı  Medipol Başakşehir yenilmez
 18/02/2019 Antalyaspor - Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir ligde deplasmandaki son 10 maçında hiç kaybetmedi  Medipol Başakşehir yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 18/02/2019 Eskişehirspor vs Denizlispor
 22/02/2019 Balıkesirspor Baltok vs Afjet Afyonspor
 22/02/2019 İstanbulspor vs Hatayspor
 23/02/2019 Boluspor vs Adanaspor
 23/02/2019 Adana Demirspor vs Altınordu
 23/02/2019 Gençlerbirliği vs Ümraniyespor
 24/02/2019 Giresunspor vs Altay
 24/02/2019 Kardemir Karabükspor vs Elazığspor
 24/02/2019 Denizlispor vs Osmanlıspor FK
 18/02/2019 Eskişehirspor - Denizlispor Eskişehirspor ligde evindeki son 7 maçında hiç kaybetmedi  Eskişehirspor yenilmez
 18/02/2019 Eskişehirspor - Denizlispor Denizlispor ligdeki son 13 maçında hiç kaybetmedi  Denizlispor yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 23/02/2019 Fatih Karagümrük vs Zonguldak Kömürspor
 23/02/2019 Menemen Belediyespor vs Fethiyespor
 24/02/2019 Şanlıurfaspor vs Bak Spor
 24/02/2019 Anadolu Selçukspor vs Kırklarelispor
 24/02/2019 Bandırmaspor vs Etimesgut Belediyespor
 24/02/2019 Darıca Gençlerbirliği vs Sivas Belediyespor
 24/02/2019 Pendikspor vs Manisa BBSK
 24/02/2019 Tarsus İdman Yurdu vs Tuzlaspor
 24/02/2019 Tokatspor vs Kahramanmaraşspor
 24/02/2019 Anadolu Selçukspor - Kırklarelispor Anadolu Selçukspor ligde evindeki son 5 maçında hiç kaybetmedi  Anadolu Selçukspor yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 23/02/2019 Büyükçekmece Tepecikspor vs Ergene Velimeşe
 24/02/2019 Artvin Hopaspor vs Nevşehir Belediyespor
 24/02/2019 Batman Petrolspor vs Şile Yıldızspor
 24/02/2019 Erzin Belediyespor vs Gebzespor
 24/02/2019 Yomraspor vs Erbaaspor
 24/02/2019 Kozan Belediyespor vs Tire 1922
 24/02/2019 Körfez Spor Kulübü vs Silivrispor
 24/02/2019 Nazilli Belediyespor vs Karaköprü Belediyespor
Yukarı