istanbul escort
HABER AKIŞI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İnce'ye: Hadi gel bakalım

 Tarih: 28-05-2018 00:30:55
  HABER VİDEOSU
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir mitinginde halka hitap etti. Hayata geçirilen projelerle ilgili bilgiler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muharrem İnce'ye ithafen, "Trakya tarafından gelen proje ile İstanbul'u Kuzey Ege ile bağlıyoruz. Hadi gel bakalım onu da durdur, onu da engelle. Senin ona ömrün yetmez ömrün." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın akşam katılacağı televizyon programında bazı şeyleri belgeleri ile açıklayacağını belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı İnce’nin katıldığı bir TV kanalında söylediği “ABD’liler beni aradı. Türkiye Gülen’in iadesini usulüne uygun istememiş” sözüne tepki göstererek, "Bunu Amerika'dan telefonla arayıp işletmişler. Bundan da haberi yok. Söylediği tüm bilgiler ve rakamlar yanlış. Eğer samimiysen, dürüstsen Milli İstihbarat Teşkilatımıza başvur. Sana bu bilgileri aktaran kim" dedi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip  Erdoğan, "16 yıl önce AK Parti ile demokrasi ve kalkınma yolunda güzel bir  başlangıç yaptık. 15 Temmuz'da milletimizle birlikte istiklalimize ve  istikbalimize sahip çıkmak konusunda güzel bir başlangıç yaptık." dedi. 

Erdoğan, partisinin Balıkesir Stadyumu'nda düzenlenen mitinginde  konuştu.  Balıkesir'in denizi, yeşili ve insanıyla ayrı bir güzel olduğunu ifade  eden Erdoğan, "İki keklik bir dereden su içer. Dertli de keklik dertsizlere dert  açar. Buna da yanık sevda derler, tez geçer." diyerek Balıkesir türküsünden  sözler okudu.

 

 

Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bizim sizlere sevdamız geçmez. Allah ömür verdikçe biz sizleri  seveceğiz ve sizlere hizmet edeceğiz çünkü biz dertliyiz. Bizim bir davamız var,  bir hayalimiz var. Biz millet olarak bu topraklarda hep güzel başlangıçlar  yaptık. Malazgirt'te Sultan Alparslan ile güzel bir başlangıç yaptık, İznik'te  Selçuklu ile güzel bir başlangıç yaptık, Söğüt'te Osmanlı ile güzel bir başlangıç  yaptık, Ankara'da Cumhuriyet ile güzel bir başlangıç yaptık, 1950'de çok partili  hayata geçerek güzel bir demokrasi başlangıcı yaptık. 16 yıl önce AK Parti ile  demokrasi ve kalkınma yolunda güzel bir başlangıç yaptık, 15 Temmuz'da  milletimizle birlikte istiklalimize ve istikbalimize sahip çıkmak konusunda güzel  bir başlangıç yaptık.

Şimdi de 24 Haziran'a yeni yönetim sistemimizle güzel bir başlangıç  yapmaya hazırlanıyoruz. Şimdi sizlere soruyorum, 24 Haziran'da güçlü Meclis için  cumhurbaşkanlığında şahsımı, Mecliste AK Parti'yi desteklemeye hazır mıyız? 24  Haziran'da güçlü hükümet için cumhurbaşkanlığında şahsımı, Mecliste AK Parti'yi  desteklemeye hazır mıyız? 24 Haziran'da güçlü Türkiye için cumhurbaşkanlığında  şahsımı, Mecliste AK Parti'yi desteklemeye hazır mıyız?"

Erdoğan, vaktin birlik vakti olduğunu vurgulayarak, "Vakit Balıkesir  vakti, vakit Türkiye vakti. Unutmayın, yaparsa yine AK Parti yapar. İnşallah  sizlerin desteğiyle, irade, erdem ve cesaretle Türkiye şahlanacak." diye konuştu.

BALIKESİR'E YAPILAN YATIRIMLAR

Balıkesir'in Türkiye'nin vitrinlerinden biri olduğunu belirten  Erdoğan, bunun için son 16 yılda yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Erdoğan, 25 katrilyon değerinde Balıkesir'e yatırım yapıldığını ifade  ederek, sözlerine şöyle devam etti:

"Konuşuyorlar. Laf ola beri gele. Bunlar daha çırak bile değil, çırak.  Biz, yol aldık, yol. Çıraklığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesinde bıraktık. Ondan  sonra Başbakanlıkta kalfalık, cumhurbaşkanlığında ustalık ve muhteşem kadromuzla  hamdolsun Türkiyemizi muassır medeniyetler seviyesinin üstüne taşıdık.

Eğitimde 3 bin 250 adet yeni derslik, 4 bin 476 yatak kapasiteli  yükseköğrenim yurdu yaptık Balıkesir'e. Şehir hastanesi konforunda bin yataklı  devlet hastanesini yaptık. 24'ü hastane olmak üzere toplam 57 adet sağlık tesisi  yaptık. TOKİ vasıtasıyla Balıkesir'e 7 bin 330 konut yaptık. 2002 yılına kadar  Balıkesir'de ne kadar bölünmüş yol vardı, biliyor musunuz? 76 kilometrecik. Biz  buna 16 yılda 513 kilometre bölünmüş yol ilave ettik. Halep oradaysa, arşın  Balıkesir'de. Toplam maliyeti 1,5 milyon katrilyon lira olan 15 adet yol  projemizin yapımı da devam ediyor."

"Marifet iltifata tabidir, öyle mi? İltifatı olmayan marifet zayidir."  diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz, başında bu kardeşinizin olduğu AK Parti  hükümetlerinde İstanbul-İzmir otoyolu aynı zamanda bir Balıkesir projesi değil  mi? Artık siz İstanbul'dan Balıkesir'e bu İstanbul-İzmir otoyolundan gelmeyecek  misiniz? O uzun yollar kısaldı mı? Biliyorsunuz biz, Ferhat ile Şirin gibi  dağları deldik, Şirin'e ulaştık. İşte Şirin burada." ifadelerini kullandı.

Köprülerin de yapıldığını anımsatan Erdoğan, İstanbul-İzmir Körfez  geçişinde Osmangazi Köprüsü'nün inşa edildiğini anlattı.

Erdoğan, milletle gurur duyduğunun altını çizerek, "Arkamızda bizim bu  aziz milletimiz oldukça sırtımız yere gelmez. Öyle siz 'Hans şunu söylemiş,  George şunu söylemiş' takmayın kafanıza. Mehmet ne söylemiş, Ahmet ne söylemiş,  Ayşe, Fatma ne söylemiş, buna bakın." dedi.

İstanbul-İzmir arasındaki projenin 106 kilometrelik kesiminin  Balıkesir'in il sınırları içinde yer aldığını anlatan Erdoğan, "İçinde ne var  biliyor musunuz? 9 adet viyadük var. Bu kesimin tamamında çalışmalar sürüyor.  Tamamlanan bölümlerini de etap etap açıyoruz." dedi.

Erdoğan, bir diğer önemli projenin de Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Balıkesir otoyolu olduğunu söyledi.

"BUNLAR KÖR CAHİLLER"

Erdoğan, partisinin Balıkesir Stadyumu'nda düzenlenen mitinginde, bazı  cumhurbaşkanı adaylarının yatırımları durdurucağını söylediğini anımsattı.  Erdoğan, şöyle konuştu:

"Biz diyoruz ki Kanal İstanbul, o diyor ki ben niye Kanal İstanbul'u  yapayım ki para yok ki diyor. Bunlar milli bütçenin dışındaki imkanlarla neler  yapılabileceğini bilmeyecek kadar cahiller. Bunlar kör cahiller. Biz Marmaray'ı  nasıl yaptıksak, Avrasya Tüneli'ni nasıl yaptıksak, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü  nasıl yaptıksak, Osmangazi Köprüsü'nü nasıl yaptıysak, Ovit Tüneli'ni nasıl  yaptıysak, yapıyorsak aynı şekilde İstanbul-İzmir Otoyolunu da böyle yapıyoruz.  Şu anda Kanal İstanbul ile ilgili de biz teklifleri topluyoruz. Ama bunlar bu  işlerden anlamaz. Bunlara sor PPP nedir bilmez. Bunlara sor, kamu-özel ortaklığı  nedir bilmez. Ama biz bütün bu yöntemleri kullanarak hamdolsun bu hizmetleri  yaptık."

1915 Çanakkale Köprüsü ile İstanbul'u Trakya üzerinden kuzey Ege'ye  bağlayacaklarını belirten Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Gel bakalım onu da durdur, onu da engelle. Senin ona ömrün yetmez,  ömrün. Evelallah benim Ayşe kardeşlerim, Fatma kardeşlerim, Ahmedim, Mehmedim 24  Haziran'da sandıkta size  öyle bir Osmanlı tokadı atacak ki buna fırsat bile  bulamazsınız. Biz süratle inşallah 18 Mart Çanakkale Köprüsü ile de Trakya  üzerinden inşallah Balıkesir'e gelişi halledeceğiz. Otoyol Balıkesir'de  İstanbul-İzmir Otoyoluna bağlanacak. Halen Çanakkale 1915 Köprüsü ve bağlantı  yollarıyla birlikte 101 kilometrelik Malkara-Çanakkale bölümünün yapımı sürüyor.  Bu projeyle Balıkesir'in yanı sıra İzmir, Aydın, Antalya gibi turizm  merkezlerinin Avrupa ülkeleriyle arasındaki mesafe de kısalıyor."

"BUGÜNE KADAR HİÇBİRİNE 'EYVALLAH' DEMEDİK"

"Siyasette rekabet iyidir. Tabi bu rekabetin milletimize,  memleketimize daha çok hizmet vermek için yapılıyor olması gerekir. Türkiyemizi  özellikle 1994 yılındaki İstanbul Belediye Başkanlığımızdan biliriz. Ne  söylediğimizi, ne yaptığımızı nelerle ve kimlerle mücadele ettiğimizi sizler iyi  bilirsiniz. Ülkemizi bugüne getirene kadar, vesayet odaklarından terör  örgütlerine, darbecilerden uluslararası güçlere kadar çok farklı kesimlerin  saldırılarına maruz kaldık." diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

"Davos'ta 'one minute' dedik, dünya hareketlendi. Ardından 'dünya  beşten büyüktür' dedik, yine dünya hareketlendi. Niye? Çünkü bir adaletsizlik  vardı, bir haksızlık vardı. Niye 'one minute' dedik. Çünkü oradaki moderatör  terbiyesizlik yapıyordu. Çünkü o çocukları öldürmesini gayet iyi bilen  siyonistlere karşı oradaki temsilcisini savunuyordu. Biz o çocukları öldürenlere  karşı dik durmak zorundaydık. Biz kim olursa olsun her zaman haklının, hakikatin  yanında olacağız. Bugüne kadar hiç birine 'eyvallah' demedik. Önce Allahımıza  güvenerek, ardından milletimize el ele gönül gönüle vererek hepsinin de  üstesinden geldik. Ülkemizde demokrasinin standartlarını yükseltirken, ülkemizi  üç buçuk kat büyütürken sadece ve sadece milletimizin gözüne baktık. İcazeti de  iradeyi de tasdiği de asla başka yerde aramadık. Kimseyi yerinden etmek için  milletimize hizmet etmek için vazifeye talip olduk."

"O MU İDARE EDECEK O MU İDARE EDECEK BELLİ DEĞİL"

Erdoğan, diğer cumhurbaşkanı adaylarının söylemlerini eleştirerek,  "Ülkemizin menfaatine, milletimizin hayrına bir şey söylediklerini duyanınız var  mı?" diye sordu.

Ana muhalefet partisinin cumhurbaşkanı adayının farklı seçim  bildirgesini açıklayanın ise farklı kişi olduğuna dikkati çeken Erdoğan, şunları  söyledi:

"Nasıl iş bu? Cumhurbaşkanı adayı kös kös oturuyor, genel başkanları  çıkmış proje açıklıyor. Ya, o mu idare edecek memleketi. Eğer o idare edecekse  Bay Kemal aday olsaydı, niye olmadı? Adayları, 'Bir kere çıktın yenildin, iki  kere çıktın yenildin, üç kere çıktın yenildin, dört kere çıktın yenildin,  yenildin, yenildin, yenildin hala duruyorsun' diyordu. Sonunda aday oldu, şimdi  de beyannameyi o açıklıyor. Niye cumhurbaşkanı adayınız açıklamıyor da o  açıklıyor. Projeler kimin projesi? Cumhurbaşkanı adayının projeleri nerede?  'Yok.' O mu idare edecek o mu idare edecek belli değil. Kaybedeceğini bildiği  için milletin karşısına aday olarak çıkmaya yüreği yetmeyen ana muhalefetin  başındaki zat, partisinin koltuğunu da bırakmadığı için işte bu garabetleri  yaşıyoruz. Davulu birinin boynuna asıp tokmağı diğerinin eline vererek ülke  yönetmeye talip olunur mu? Partinizi emanet etmediğiniz kişiyi milletin karşısına  çıkartıp, Türkiye'yi buna emanet edin... Bu nasıl bir iştir. Türkiye, sizin  partinizden daha mı kıymetsiz, siz milletle dalga mı geçiyorsunuz. Bu kafaya  zaten milletimiz ülkeyi emanet etmez de olan demokrasimize olur.

Erdoğan, partisinin Balıkesir Stadyumu'nda düzenlenen mitinginde  yaptığı konuşmada, ana muhalefet partisinin tutumunu eleştirdi.

"Ülkenin ana muhalefet partisi, ilkokul müsameresi kıvamında oyunlarla  yönetiliyor." diyen Erdoğan, Balıkesirlilerden 24 Haziran'da tercihlerini güçlü  Meclis'ten, güçlü Hükümet'ten, güçlü Türkiye'den yana kullanmalarını istedi.

"Hanım kardeşlerim kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Gençler, lise,  üniversite arkadaşlarınızın tamamına bu bilmediklerini anlatmaya var mıyız? Ana  kademe, süratle şu kalan günlerde her yeri dolaşmaya var mıyız?" diye soran  Erdoğan, "evet" karşılığını alınca, "Balıkesir'den patlama bekliyoruz." dedi.

"Gökten ne yağar ki yer kabul etmez" diye güzel bir sözün olduğunu  hatırlatan Erdoğan, referanslarının geçen 16 yılda yaptıkları olduğunu bildirdi.

Erdoğan, bununla yetinmeyip gelecek 5 yıl için binlerce proje  arasından seçip beyannamelerine aldıkları 146 projeyle milletin karşısına  çıktıklarını, eğitimden sağlığa, kültürden spora, ulaştırmadan savunma sanayine,  şehircilikten tarıma kadar her alanda Türkiye'yi 2023 hedefleriyle buluşturacak  projeleri 25 Haziran'dan başlayarak, titizlikle hayata geçireceklerini vurguladı.

Bu projelerin bir kısmının hazırlıklarının tamamlandığını, sadece  uygulamasının kaldığını belirten Erdoğan, bir kısmının hazırlıklarına ise  şimdiden başladıklarını kaydetti.

"Türkiye öyle atarak tutarak, yalan yanlış bir sürü şeyi arka arkaya  sıralayarak yönetilebilecek bir ülke değildir." diyen Erdoğan, ülkenin  ekonomisinden, maliyesinden, kamu kuruluşlarından, özel sektörden haberi  olmayanların yaptıkları şovların sadece kendilerini gülünç duruma düşürdüğünü  belirtti.

"AMERİKA'DAN ARAYIP İŞLETMİŞLER"

Yerli marka otomobil projesinin ne olduğuna dair hiçbir fikri olmayan  bir zatın çıkıp, "Ben, bu projeyi iptal ettireceğim." dediğini aktaran Erdoğan,  "Sebep olarak da benimle ilgili ne diyor? '20 yıl geride kalmış bir proje' diyor.  Halbuki bu işi takip eden bakanlığımıza veya projede yer alan firmalardan birine  gitse, yerli marka otomobil projesinin geleceğin teknolojisine göre  tasarlandığını öğrenecek. Ama onun derdi zaten bu değil. Çünkü bunlar sadece  yıkmayı bilir, yasaklamayı, engellemeyi bilir. Yapmaktan, ön açmaktan hiç  anlamazlar." diye konuştu.

Türkiye'ye otomotiv ihracatından giren rakamın 30 milyar doların  üzerinde olduğuna işaret eden Erdoğan, şunları söyledi:

"Ben ne diyeyim? Bunların ismini anmak bile bana zor geliyor.  Bilmiyorlar. Bunlara 5 tane koyun verin, kaybedip gelirler. En çok da gönül  yıkmayı bilirler. İşlerine gelmeyince önlerine çıkana bağırır, çağırır, hakaret  eder, sonra da hiçbir şey yokmuş gibi sırıtarak yollarına giderler. Aynı kişiyi  Amerika'dan telefonla arayıp işletmişler. Ondan da haberi yok. Çok enteresan.  Söylediği tüm bilgiler, tüm rakamlar yanlış. Bak yine söylüyorum bu meydandan,  eğer samimiysen, eğer dürüstsen Milli İstihbarat Teşkilatımıza başvur. Sana bu  bilgiyi aktaran kim, Amerika mı, Amerika'nın yetkilileri mi? Söyle, açıkla. Yalan  söylüyor. Yok böyle bir şey. Sen kimsin ki Amerika'nın yetkili mercileri sana  böyle bir bilgiyi verecek? Hayatları böyle."

"HAYATI YALAN ÜZERİNE KURULU"

"Türkiye'yi yönetmeye talipler ama internetten buldukları yalanlarla,  iftiralarla dolu haberler üzerinden seçim kampanyası yürütüyorlar. Ve bizim FETÖ  ile ilgili Amerika'ya verdiğimiz 85 koli ile ilgili 'gazete küpürleri' diyor.  Zavallı." diyen Erdoğan, Adalet Bakanlığı'nın bütün resmi tutanaklarının o  kolilerin içinde olduğunu vurguladı.

Erdoğan, bu resmi tutanakların yanında gazete küpürlerinin de  bulunduğunu belirterek, "Adamların hayatı yalan üzerine kurulu." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu görüşlerini paylaştı:

"Bir yanda genel başkanlık koltuğunda oturan aslı, diğer yanda sahaya  sürdükleri karikatürü gece gündüz aynı yalanları tekrarlayıp duruyorlar. İnşallah  yeni dönemin ülkemize en büyük kazanımlarından biri de işte bu köhne siyaset  anlayışını kökünden kazıyıp atmak olacak. Yarın akşam inşallah Show Tv'de genişçe  bazı şeyleri belgeleriyle de açıklayacağım. Cumhurbaşkanı olarak ülkeyi yönetmeye  talip olan hiç kimse öyle boş atıp, dolu tutma hesabıyla milletimizin karşısına  çıkamaz. Çünkü artık yüzde 15'le, yüzde 20 ile ülkeyi yönetme imkanı tamamen  ortadan kalkıyor. Halkın en az yüzde 50'sinin desteğini almak öyle kolay  olmayacak. 24 Haziran eski yönetim sistemiyle birlikte eski devir siyasetinin ve  siyasetçilerinin de tarihe karıştığı gün olacaktır."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Balıkesir Stadyumu'nda düzenlenen  mitinginde yaptığı konuşmada, "Yeni dönemde bozgunculara, terörist sevicilere,  ülkesini dışarıda kötüleyenlere, sadece takoz olmayı siyaset sananlara yer yok."  diye konuştu.

Yeni dönemin millete söyleyecek sözü olanın, sunacak projesi olanın  dönemi olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Artık dönem milleti  değerleriyle, tarihiyle, kültürüyle, beklentileriyle dalga geçenlerin değil,  bunlara saygı duyanların olduğu dönemdir. Artık dönem millete hizmet edebilecek  siyasetçilerin, kadroların dönemidir." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugünün kendileri için anlamlı bir gün  olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"27 Mayıs, yani Türk demokrasinin kara günlerinden biri. Bundan tam 58  yıl önce bugün milletin oylarıyla iş başına gelen bir hükümet darbeyle devrildi.  Darbeciler sadece milli iradeyi çiğneyip geçmekle kalmadılar, tarihimizin en  utanç verici cinayetine de imza attılar. Türkiye'nin Başbakanı, tamamı uydurma,  tamamı deli saçması iddialarla idam sehpasına çıkartıldı. Menderes'i asanlar  ilmeği sadece onun boynuna değil tüm milletimizin iradesine de geçirdiler. İşte o  zaman da yine bunların arkasında CHP zihniyeti vardı."

Merhum Başbakan Adnan Menderes, Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu'yu  rahmetle yad eden Erdoğan, "Şehit Başbakan Menderes ve aziz arkadaşlarının aziz  hatıraları demokrasimize niçin daha çok sahip çıkmamız gerektiğinin cevapları  olarak milletimizin vicdanında ve kalbinde yaşamayı sürdürecektir. Türkiye'de  darbeler asla rastgele yapılmaz, hepsinin bir sebebi vardır, hatta hepsinin  sebebi aynıdır. Türkiye ne zaman demokraside ve ekonomide atağa kalksa hemen önce  zemini hazırlanıyor ardından bir darbeyle, muhtırayla önü kesiliyor."  değerlendirmesinde bulundu.

Erdoğan, Menderes'in idamının ardından 1970'te, 1980'de, 1997'de bunun  yaşandığını belirterek, "AK Parti döneminde de 27 Nisan 2007'de elektronik  muhtırayla başlayan, 17-25 Aralık'ta emniyet-yargı darbe girişimiyle süren ve 15  Temmuz'da darbe girişimiyle kanlı bir şekilde zirveye ulaşan benzer sıkıntılara  maruz kaldık. Ama artık devir eski devir değil. 15 Temmuz'da ne oldu? F16'larla  saldırdılar, helikopterlerle saldırdılar, tanklarla, toplarla saldırdılar ama  benim milletim onların önünde eğilmedi. 'Ne dedi?' İmandır o cevher ki ilahi ne  büyüktür, imansız olan paslı yürek sinede yüktür." diye konuştu.

Vatandaşların "Dik dur, eğilme, bu millet seninle" şeklindeki  tezahüratları üzerine Erdoğan, "Kardeşlerim, şunu unutmayın. Bugüne kadar bu  kardeşiniz ve bizler beşer planında hiçbir gücün önünde eğilmedik. Biz sadece ve  sadece Rabbimizin huzurunda rükuda ve secdede eğiliriz. Bunu böyle bilin."  karşılığını verdi.

İçeriden yıkılamayan Türkiye'yi dışardan kuşatma çabalarını da aynı  projenin bir çabası olarak gördüğüne dikkati çeken Erdoğan, "Bizim dönemimizde  geçmişten farklı olarak teşebbüse geçtiler ama neticeye ulaşamadılar.  Milletimizle birlikte, sizlerle birlikte bu teşebbüslerin hepsini de bozguna  uğrattık. Artık şu gerçeği görmemiz lazım. Madem bu sistem sürekli darbe,  muhtıra, vesayet üretiyor, öyleyse değiştirmemiz lazım. Bunu da yerli ve milli  bir anlayışla gerçekleştirmemiz gerekiyor." değerlendirmesinde bulundu.

"MESELE TÜRKİYE'NİN ÜLKESİ VE MİLLETİYLE BİRLİĞİ, BERABERLİĞİ, GELECEĞİ MESELESİDİR"

Türkiye'nin bugünlere durduk yere gelmediğini, bunun bir geçmişinin  bulunduğunu ifade eden Erdoğan, "Bu arayışın birkaç asırlık bir mazisi var. Yakın  dönemde de 2007 yılında başlamış bir süreç var. Her biri ayrı ayrı üzerinde  düşünülmesi, tartışılması, araştırılması gereken nice hadiseleri ardı ardına  yaşadık. Birileri konuyu hep şahsileştirmeye çalışsa da inanın bana mesele Ahmet,  Mehmet meselesi değil, mesele Türkiye'nin ülkesi ve milletiyle birliği,  beraberliği, geleceği meselesidir." diye konuştu.

Rabia işareti yaparak, vatandaşlarla "Tek millet, tek bayrak, tek  vatan, tek devlet" ifadelerini söyleyen Erdoğan, şöyle devam etti:

"Bu dört ilkeye sıkı sıkı sahip çıkmadan geleceğimize güvenle  bakamayız. Türkiye'nin başında dolanan kara bulutları ancak bu şekilde  dağıtabiliriz ama bunun için de ne yapacağız? Bir olacağız, iri olacağız, diri  olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Kardeşlerim, unutmayın,  hepimiz toptan, sımsıkı Allah'ın ipine sarılarak bir olacağız ve bunu  başardığımız anda bizi kimse yıkamaz. Ama gel görki bakıyorsun Müslüman Müslüman  kanı emiyor. İşte Yunus'un dediği gibi, biz yaratılanı yaratandan ötürü  seveceğiz, buna dikkat edeceğiz."

"Şimdi yeni bir yolun başlangıcındayken erdem, irade ve cesaretle  Türkiye şahlanacak diyoruz." ifadesini kullanan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Yeni yönetim sistemimizi milletimizin bu şahlanışını kolaylaştıracak  en önemli imkan olarak görüyoruz. Geçtiğimiz 16 yılda yaşadıklarımızdan elde  ettiğimiz tecrübeler ışığında yeni yönetim sistemimizin imkanlarını en iyi  şekilde kullanarak ülkemizi hedeflerine ulaştırmak istiyoruz. Bunun için 24  Haziran'da bizi hem cumhurbaşkanlığında hem de Meclis'te en güçlü şekilde  desteklemenizi istiyoruz.

Biliyorsunuz, seçimlere Cumhur İttifakı ile gidiyoruz. Bunun için  yerli ve milli siyaset ülkemizi demokraside ve ekonomide güçlendirecektir.  Partimize adını verdiğimiz adalet ve kalkınma kavramları siyasetimizin ruhunu  ifade ediyor. Bugüne kadar attığımız adımlarla siyaseti normalleştirmeyi,  milletimizin arasındaki kardeşliği yüceltmeyi, ülkemizi her alanda muasır  medeniyet seviyesinin üzerine taşımayı hedefledik. En zor şartlarda dahi  demokrasiden, hukuk devletinden, milli iradenin üstünlüğü anlayışından taviz  vermedik, bundan sonra da vermeyeceğiz. AK Parti'nin 16 yıllık iktidarında tek  bir Allah'ın kulu çıkıp bireysel özgürlüğünün sınırlandığını, haklarının elinden  alındığını, zulme maruz kaldığını söyleyemez."

"İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" dediklerini anımsatan Cumhurbaşkanı  Erdoğan, vatandaşlara, "Balıkesir, milletimizin birliğini, dirliğini daim kılmak  için 24 Haziran'da güçlü Meclis çağrımıza destek veriyor musunuz? Bayrağımızın  göklerde hep dalgalanması, ezanlarımızın semalarda hep yankılanması için güçlü  hükümet çağrımıza destek veriyor musunuz? Devletimizin hep payidar olması,  yurdumuzda güven ve huzur içinde ilelebet yaşayabilmesi için güçlü Türkiye  çağrımıza destek veriyor musunuz? Öyleyse vakit birlik vakti diyor muyuz? Vakit  Balıkesir'den yükselen bu sesle Türkiye vakti diyor muyuz?" diye sordu.

Vatandaşlardan olumlu yanıt alması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan,  "Öyleyse bu iş Allah'ın izniyle bitti." dedi.

Konuşmasının sonunda vatandaşlarla "Beraber yürüdük biz bu yollarda"  şarkısının sözlerini söyleyen Erdoğan, "Gününüz kutlu olsun, Ramazanı Şerifiniz  mübarek olsun. 24 Haziran şimdiden hayırlı olsun diyorum." dedi.

NOTLAR

Miting alanında "Kurtlar sofrasında bir yiğit asla yalnız  yürümeyeceksin", "Seni yedirmeyeceğiz" ve üzerinde Erdoğan ve MHP Genel Başkanı  Devlet Bahçeli’nin fotoğraflarının yer aldığı "Cumhur İttifakı Millet Aklı"  yazılı pankartlar dikkati çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından AK Parti Balıkesir  milletvekili adaylarıyla vatandaşları selamladı.

VALİLİĞİ ZİYARET ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir  Valiliğini ziyaret etti. Valiliğe gelişinde polis tören mangasını selamlayan Cumhurbaşkanı  Erdoğan, Vali Ersin Yazıcı tarafından karşılandı. Erdoğan, basına kapalı gerçekleşen ziyarette kentte yürütülen  çalışmalar hakkında Vali Yazıcı'dan bilgi aldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A SEVGİ SELİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, miting için geldiği Balıkesir Havaalanında vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı. 

Havaalanının tellerine gelerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sevgi gösterilerinde bulunan Halalca kırsal mahalle sakinlerini kırmayan Erdoğan, yanlarına gelerek herkesi iftara davet etti. 

Miting için Balıkesir'e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Halalca Mahallesi'nde bulunan havaalanına geldi. Burada vatandaşların kendisine seslenmesi ile tellerin yanına gelen Erdoğan'a vatandaşlar içeri girmek istediklerini iletti. Erdoğan ise vatandaşları selamlayarak tüm Halalca sakinlerini akşam iftara davet etti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı ile çocuklara korumalar tarafından oyuncak dağıtıldı. 

ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER CUMHURBAŞKANI HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Şanlıurfa merkezli 36 ilde dev operasyon Şanlıurfa merkezli 36 ilde dev operasyon Şanlıurfa merkezli 36 ilde oto hırsızlarına yönelik düzenlenen operasyonda, moto..
Köylü Kadınlar Sahnede Buluştu Köylü Kadınlar Sahnede Buluştu Muğla'nın Menteşe ilçesi Yaraş Mahallesi'nde tiyatro topluluğu kuran kadınlar, "..
Malatya'da Yolcu Midibüsü Yandı Malatya'da Yolcu Midibüsü Yandı Malatya'da seyir halindeyken yanan yolcu midibüsü, itfaiye ekiplerince söndürüld..
Türkiye'nin Balkanlar Politikası ve Ytb Paneli Türkiye'nin Balkanlar Politikası ve Ytb Paneli Makedonya'nın başkenti Üsküp'te Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığ..
  SİYASET HABERLERİ
Bakan Pakdemirli, Almanya'da Türk İşadamları ile Bir Araya Geldi- Bakan Pakdemirli, Almanya'da Türk İşadamları ile Bir Araya Geldi- - Bakan Pakdemirli, Almanya'da Türk işadamları ile bir araya geldi Tarım ve Orma..
Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu Köln'de Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu Köln'de GENÇLİK ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Almanya'nın Köln kentinde bulu..
Bakan Kasapoğlu Almanya'daki Türk Öğrencilerle Buluştu Bakan Kasapoğlu Almanya'daki Türk Öğrencilerle Buluştu Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Spor, bütün kötülüklerin panz..
CHP Kuşadası İlçe Başkanı ve Yönetimi Görevden Alındı CHP Kuşadası İlçe Başkanı ve Yönetimi Görevden Alındı CHP Kuşadası İlçe Başkanı Ahmet Ekmekçi ve yönetimi, CHP İl Yönetim Kurulu karar..
  DÜNYA HABERLERİ HABERLERİ
Gürcistan'da 20 Ocak Şehitleri Anıldı Gürcistan'da 20 Ocak Şehitleri Anıldı TİFLİS - Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te, Sovyet ordusunun 20 Ocak 1990'da Bakü'..
BM Genel Sekreteri Guterres'ten Türkiye Açıklaması BM Genel Sekreteri Guterres'ten Türkiye Açıklaması Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Suriye meselesi ve Ce..
Şeria Nehrinde Ortodoks Hristiyanların Vaftizi Şeria Nehrinde Ortodoks Hristiyanların Vaftizi Ortodoks Hristiyanlar, Batı Şeria'nın Eriha kentindeki, İsrail ile Ürdün arasınd..
Trump'tan füze tehdidi Trump'tan füze tehdidi ABD Başkanı Donald Trump, "Düşman güçlerden veya başka güçlerden hata ile bize ..
  EKONOMİ HABERLERİ
Milyonları ilgilendiren tasarı yasalaştı! 7'den 70'e müjde. Milyonları ilgilendiren tasarı yasalaştı! 7'den 70'e müjde. Kirada oturandan ev almak isteyene, emekliden polislere, kabin memurlarına ve ya..
Ziraat Bankası Genel Müdürü Aydın açıkladı Ziraat Bankası Genel Müdürü Aydın açıkladı Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, S..
Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor... Ekonomide dev adımlar Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor... Ekonomide dev adımlar Kredi kartı borçlarının yapılandırılmasından vergi indirimlerine, istihdamdan KO..
Borcu olanlar dikkat! Bir müjdeli haber daha geldi Borcu olanlar dikkat! Bir müjdeli haber daha geldi Ziraat Bankası'nın kart borcunu kapatma kredisinin Kredili Mevduat Hesabı’nı (KM..
  SPOR HABERLERİ
Galatasaray'a Coşkulu Karşılama Galatasaray'a Coşkulu Karşılama Ziraat Türkiye Kupası karşılaşması için Bolu'ya gelen Galatasaray, taraftarlar t..
Babel Fulham Yolcusu Babel Fulham Yolcusu Beşiktaşlı oyuncu Ryan Babel'in İngiliz ekibi Fulham ile anlaştığı ifade edildi...
Banvit Fener'i Devirdi Banvit Fener'i Devirdi Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 14. hafta maçında Banvit, Fenerbahçe Beko'yu no..
Fenerbahçe Basına Açık İlk İdmanı Yaptı Fenerbahçe Basına Açık İlk İdmanı Yaptı Fenerbahçe, devre arası hazırlıklarının ilk basına açık antrenmanını yaptı...
  ERZURUM HABERLERİ
İspir'de Karla Mücadele Çalışması İspir'de Karla Mücadele Çalışması Erzurum Büyükşehir Belediyesi ekipleri İspir ilçesinde karla mücadele çalışması ..
Reel Sektör ve Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısının 12.si Erzurum'da Gerçekleştirildi Reel Sektör ve Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısının 12.si Erzurum'da Gerçekleştirildi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye Bankalar Birliği (TBB) tara..
Fetö'nün Bölgecisine 7,5 Yıl Hapis Fetö'nün Bölgecisine 7,5 Yıl Hapis ERZURUM 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan FETÖ/PDY'nin bölgecisi İbrahim ..
Milli Eğitim Müdürü Kaygusuz'dan Yarıyıl Tatili Mesajı Milli Eğitim Müdürü Kaygusuz'dan Yarıyıl Tatili Mesajı Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, 2018-2019 eğitim öğretim yılı bir..
  MAGAZİN HABERLERİ
Ünlü Oyuncu Esin Gündoğdu, Değişimiyle Ağızları Açık Bıraktı Ünlü Oyuncu Esin Gündoğdu, Değişimiyle Ağızları Açık Bıraktı Yeni Gelin adlı dizide 'Türkmen Hala'yı canlandıran oyuncu Esin Gündoğdu, 10 yea..
Kerimcan Durmaz, Servet Değerindeki Arabasıyla 'Pes' Dedirtti Kerimcan Durmaz, Servet Değerindeki Arabasıyla 'Pes' Dedirtti Sosyal medya fenomeni Kerimcan Durmaz'ın servet değerindeki yeni arabası 700 bin..
Sosyal Medya Fenomeni Soyunarak 800 Bin TL Kazandı Sosyal Medya Fenomeni Soyunarak 800 Bin TL Kazandı Sosyal medya fenomeni Valentina Marie isimli kadın internet üzerinden soyunarak ..
Sıla ile Yakalanan Hazer Amani'den Yeni Açıklama! Sıla ile Yakalanan Hazer Amani'den Yeni Açıklama! Ünlü şarkıcı Sıla ile sarmaş dolay görüntülenen Hazer Amani'den olayla ilgili ye..
  İSTANBUL HABERLERİ
Gebze-Halkalı Marmaray Hattı'nda Sistem ve Tren Testleri Yapılacak Gebze-Halkalı Marmaray Hattı'nda Sistem ve Tren Testleri Yapılacak İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, Gebze-Halkalı Marmaray H..
Karne günü sana bir sürprizim var dedi Karne günü sana bir sürprizim var dedi İstanbul Gaziosmanpaşa'da bulunan bir lisenin önünde kavga çıktı. Kız meselesi y..
Anadolu Adalet Sarayı'nda kan donduran olay Anadolu Adalet Sarayı'nda kan donduran olay İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'nda tutuklandığını duyan bir kişi intihar etti...
Bakırköy Belediyesine ait Otobüs Amasya da Devrildi 2 kişi hayatını kaybetti, 35 kişi yaralandı. Bakırköy Belediyesine ait Otobüs Amasya da Devrildi 2 kişi hayatını kaybetti, 35 kişi yaralandı. Amasya'da, Bakırköy Belediyesine ait bir otobüsün devrilmesi sonucu 2 kişi hayat..
  Profesyonel Hizmetler HABERLERİ
Habere Kolay Ulaşım İçin Doğru Adres Habere Kolay Ulaşım İçin Doğru Adres Günümüzde insanların haberlere ulaşmak için kullandıkları farklı kaynaklar mevcu..
resmi ilanlar
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Medipol Başakşehir 17 10 2 5 22 8 35 +14
2 Trabzonspor 17 8 4 5 32 22 29 +10
3 Yeni Malatyaspor 17 8 4 5 26 16 29 +10
4 Kasımpaşa 17 9 6 2 37 28 29 +9
5 Galatasaray 17 8 4 5 30 21 29 +9
6 Antalyaspor 17 8 6 3 19 21 27 -2
7 Beşiktaş 17 7 5 5 28 23 26 +5
8 Atiker Konyaspor 17 6 4 7 23 20 25 +3
9 Sivasspor 17 6 5 6 24 23 24 +1
10 Göztepe 17 7 9 1 18 19 22 -1
11 Bursaspor 17 4 4 9 17 17 21 0
12 MKE Ankaragücü 17 6 9 2 17 26 20 -9
13 Kayserispor 17 5 8 4 15 25 19 -10
14 Alanyaspor 17 5 9 3 13 22 18 -9
15 Akhisarspor 17 4 8 5 19 26 17 -7
16 BB Erzurumspor 17 3 7 7 16 22 16 -6
17 Fenerbahçe 17 3 7 7 16 24 16 -8
18 Çaykur Rizespor 17 1 7 9 19 28 12 -9
Takım O G M B A Y P AV
1 Gençlerbirliği 8 7 0 1 19 2 22
2 Denizlispor 9 6 1 2 18 6 20
3 Ümraniyespor 9 6 2 1 13 7 19
4 Eskişehirspor 9 4 1 4 10 8 16
5 Altınordu 9 4 2 3 14 7 15
6 Hatayspor 9 4 2 3 11 5 15
7 Gazişehir Gaziantep FK 9 4 3 2 14 8 14
8 İstanbulspor 8 4 2 2 15 14 14
9 Osmanlıspor FK 9 4 4 1 9 9 13
10 Adana Demirspor 9 3 3 3 14 9 12
11 Adanaspor 8 3 2 3 11 7 12
12 Balıkesirspor Baltok 8 3 3 2 7 8 11
13 Giresunspor 8 3 4 1 10 11 10
14 Boluspor 8 2 3 3 9 9 9
15 Afjet Afyonspor 8 2 4 2 11 14 8
16 Elazığspor 8 2 4 2 11 14 8
17 Altay 8 2 5 1 8 10 7
18 Kardemir Karabükspor 9 0 7 2 5 19 2
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 8 7 0 1 21 3 22
2 Tuzlaspor 9 7 1 1 20 3 22
3 Fatih Karagümrük 9 6 1 2 20 8 20
4 Menemen Belediyespor 9 6 1 2 23 13 20
5 Şanlıurfaspor 8 5 0 3 11 5 18
6 Sivas Belediyespor 9 5 2 2 16 11 17
7 Kırklarelispor 9 4 1 4 14 7 16
8 Pendikspor 8 4 1 3 15 11 15
9 Tarsus İdman Yurdu 8 4 2 2 16 14 14
10 Etimesgut Belediyespor 8 3 1 4 10 8 13
11 Darıca Gençlerbirliği 9 3 3 3 8 6 12
12 Zonguldak Kömürspor 8 3 3 2 8 9 11
13 Kahramanmaraşspor 9 3 5 1 6 11 10
14 Bak Spor 8 2 3 3 9 14 9
15 Konya Anadolu Selçukspor 8 1 2 5 12 15 8
16 Bandırmaspor 8 2 4 2 7 10 8
17 Fethiyespor 9 1 3 5 6 12 8
18 Tokatspor 9 1 6 2 4 13 5
Takım O G M B A Y P AV
1 Şile Yıldızspor 8 6 2 0 21 6 18
2 Nevşehir Belediyespor 8 5 0 3 21 9 18
3 Nazilli Belediyespor 8 5 0 3 17 7 18
4 Hekimoğlu Trabzon 8 5 1 2 11 6 17
5 Silivrispor 8 5 2 1 11 3 16
6 Karaköprü Belediyespor 8 5 2 1 15 8 16
7 Tire 1922 8 4 0 4 13 6 16
8 Ergene Velimeşe 8 4 1 3 13 6 15
9 Kozan Belediyespor 8 3 1 4 10 7 13
10 Yomraspor 8 3 1 4 9 7 13
11 Batman Petrolspor 8 3 2 3 10 10 12
12 Artvin Hopaspor 8 2 1 5 7 3 11
13 Gebzespor 8 2 2 4 8 5 10
14 Büyükçekmece Tepecikspor 8 3 4 1 9 11 10
15 Erzin Belediyespor 8 2 3 3 12 10 9
16 Erbaaspor 8 0 4 4 4 8 4
17 Körfez Spor Kulübü 8 0 6 2 5 18 2
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 18/01/2019 Akhisarspor vs Beşiktaş
 19/01/2019 BB Erzurumspor vs Atiker Konyaspor
 19/01/2019 Yeni Malatyaspor vs Göztepe
 19/01/2019 Antalyaspor vs Kayserispor
 19/01/2019 Galatasaray vs MKE Ankaragücü
 20/01/2019 Alanyaspor vs Sivasspor
 20/01/2019 Trabzonspor vs Medipol Başakşehir
 21/01/2019 Bursaspor vs Fenerbahçe
 21/01/2019 Kasımpaşa vs Çaykur Rizespor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 18/01/2019 Adana Demirspor vs Kardemir Karabükspor
 19/01/2019 Gazişehir Gaziantep FK vs Denizlispor
 19/01/2019 Afjet Afyonspor vs İstanbulspor
 19/01/2019 Osmanlıspor FK vs Boluspor
 20/01/2019 Hatayspor vs Gençlerbirliği
 20/01/2019 Ümraniyespor vs Altay
 20/01/2019 Eskişehirspor vs Giresunspor
 20/01/2019 Altınordu vs Balıkesirspor Baltok
 21/01/2019 Elazığspor vs Adanaspor
 20/01/2019 Altınordu - Balıkesirspor Baltok Altınordu ligdeki son 11 maçında hiç kaybetmedi  Altınordu yenilmez
 21/01/2019 Elazığspor - Adanaspor Adanaspor ligde deplasmandaki son 5 maçında hiç kazanamadı  Elazığspor yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 19/01/2019 Bak Spor vs Tarsus İdman Yurdu
 19/01/2019 Fethiyespor vs Şanlıurfaspor
 19/01/2019 Menemen Belediyespor vs Fatih Karagümrük
 20/01/2019 Kahramanmaraşspor vs Bandırmaspor
 20/01/2019 Sivas Belediyespor vs Pendikspor
 20/01/2019 Kırklarelispor vs Etimesgut Belediyespor
 20/01/2019 Tokatspor vs Darıca Gençlerbirliği
 20/01/2019 Tuzlaspor vs Konya Anadolu Selçukspor
 20/01/2019 Zonguldak Kömürspor vs Manisa BBSK
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 19/01/2019 Silivrispor vs Hekimoğlu Trabzon
 20/01/2019 Artvin Hopaspor vs Körfez Spor Kulübü
 20/01/2019 Karaköprü Belediyespor vs Batman Petrolspor
 20/01/2019 Ergene Velimeşe vs Erbaaspor
 20/01/2019 Gebzespor vs Şile Yıldızspor
 20/01/2019 Kozan Belediyespor vs Erzin Belediyespor
 20/01/2019 Nevşehir Belediyespor vs Yomraspor
 20/01/2019 Tire 1922 vs Büyükçekmece Tepecikspor
 20/01/2019 Tire 1922 - Büyükçekmece Tepecikspor Büyükçekmece Tepecikspor ligde deplasmandaki son 8 maçında hiç kazanamadı  Tire 1922 yenilmez
Yukarı