HABER AKIŞI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İnce'ye: Hadi gel bakalım

 Tarih: 28-05-2018 00:30:55
  HABER VİDEOSU
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir mitinginde halka hitap etti. Hayata geçirilen projelerle ilgili bilgiler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muharrem İnce'ye ithafen, "Trakya tarafından gelen proje ile İstanbul'u Kuzey Ege ile bağlıyoruz. Hadi gel bakalım onu da durdur, onu da engelle. Senin ona ömrün yetmez ömrün." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın akşam katılacağı televizyon programında bazı şeyleri belgeleri ile açıklayacağını belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı İnce’nin katıldığı bir TV kanalında söylediği “ABD’liler beni aradı. Türkiye Gülen’in iadesini usulüne uygun istememiş” sözüne tepki göstererek, "Bunu Amerika'dan telefonla arayıp işletmişler. Bundan da haberi yok. Söylediği tüm bilgiler ve rakamlar yanlış. Eğer samimiysen, dürüstsen Milli İstihbarat Teşkilatımıza başvur. Sana bu bilgileri aktaran kim" dedi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip  Erdoğan, "16 yıl önce AK Parti ile demokrasi ve kalkınma yolunda güzel bir  başlangıç yaptık. 15 Temmuz'da milletimizle birlikte istiklalimize ve  istikbalimize sahip çıkmak konusunda güzel bir başlangıç yaptık." dedi. 

Erdoğan, partisinin Balıkesir Stadyumu'nda düzenlenen mitinginde  konuştu.  Balıkesir'in denizi, yeşili ve insanıyla ayrı bir güzel olduğunu ifade  eden Erdoğan, "İki keklik bir dereden su içer. Dertli de keklik dertsizlere dert  açar. Buna da yanık sevda derler, tez geçer." diyerek Balıkesir türküsünden  sözler okudu.

 

 

Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bizim sizlere sevdamız geçmez. Allah ömür verdikçe biz sizleri  seveceğiz ve sizlere hizmet edeceğiz çünkü biz dertliyiz. Bizim bir davamız var,  bir hayalimiz var. Biz millet olarak bu topraklarda hep güzel başlangıçlar  yaptık. Malazgirt'te Sultan Alparslan ile güzel bir başlangıç yaptık, İznik'te  Selçuklu ile güzel bir başlangıç yaptık, Söğüt'te Osmanlı ile güzel bir başlangıç  yaptık, Ankara'da Cumhuriyet ile güzel bir başlangıç yaptık, 1950'de çok partili  hayata geçerek güzel bir demokrasi başlangıcı yaptık. 16 yıl önce AK Parti ile  demokrasi ve kalkınma yolunda güzel bir başlangıç yaptık, 15 Temmuz'da  milletimizle birlikte istiklalimize ve istikbalimize sahip çıkmak konusunda güzel  bir başlangıç yaptık.

Şimdi de 24 Haziran'a yeni yönetim sistemimizle güzel bir başlangıç  yapmaya hazırlanıyoruz. Şimdi sizlere soruyorum, 24 Haziran'da güçlü Meclis için  cumhurbaşkanlığında şahsımı, Mecliste AK Parti'yi desteklemeye hazır mıyız? 24  Haziran'da güçlü hükümet için cumhurbaşkanlığında şahsımı, Mecliste AK Parti'yi  desteklemeye hazır mıyız? 24 Haziran'da güçlü Türkiye için cumhurbaşkanlığında  şahsımı, Mecliste AK Parti'yi desteklemeye hazır mıyız?"

Erdoğan, vaktin birlik vakti olduğunu vurgulayarak, "Vakit Balıkesir  vakti, vakit Türkiye vakti. Unutmayın, yaparsa yine AK Parti yapar. İnşallah  sizlerin desteğiyle, irade, erdem ve cesaretle Türkiye şahlanacak." diye konuştu.

BALIKESİR'E YAPILAN YATIRIMLAR

Balıkesir'in Türkiye'nin vitrinlerinden biri olduğunu belirten  Erdoğan, bunun için son 16 yılda yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Erdoğan, 25 katrilyon değerinde Balıkesir'e yatırım yapıldığını ifade  ederek, sözlerine şöyle devam etti:

"Konuşuyorlar. Laf ola beri gele. Bunlar daha çırak bile değil, çırak.  Biz, yol aldık, yol. Çıraklığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesinde bıraktık. Ondan  sonra Başbakanlıkta kalfalık, cumhurbaşkanlığında ustalık ve muhteşem kadromuzla  hamdolsun Türkiyemizi muassır medeniyetler seviyesinin üstüne taşıdık.

Eğitimde 3 bin 250 adet yeni derslik, 4 bin 476 yatak kapasiteli  yükseköğrenim yurdu yaptık Balıkesir'e. Şehir hastanesi konforunda bin yataklı  devlet hastanesini yaptık. 24'ü hastane olmak üzere toplam 57 adet sağlık tesisi  yaptık. TOKİ vasıtasıyla Balıkesir'e 7 bin 330 konut yaptık. 2002 yılına kadar  Balıkesir'de ne kadar bölünmüş yol vardı, biliyor musunuz? 76 kilometrecik. Biz  buna 16 yılda 513 kilometre bölünmüş yol ilave ettik. Halep oradaysa, arşın  Balıkesir'de. Toplam maliyeti 1,5 milyon katrilyon lira olan 15 adet yol  projemizin yapımı da devam ediyor."

"Marifet iltifata tabidir, öyle mi? İltifatı olmayan marifet zayidir."  diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz, başında bu kardeşinizin olduğu AK Parti  hükümetlerinde İstanbul-İzmir otoyolu aynı zamanda bir Balıkesir projesi değil  mi? Artık siz İstanbul'dan Balıkesir'e bu İstanbul-İzmir otoyolundan gelmeyecek  misiniz? O uzun yollar kısaldı mı? Biliyorsunuz biz, Ferhat ile Şirin gibi  dağları deldik, Şirin'e ulaştık. İşte Şirin burada." ifadelerini kullandı.

Köprülerin de yapıldığını anımsatan Erdoğan, İstanbul-İzmir Körfez  geçişinde Osmangazi Köprüsü'nün inşa edildiğini anlattı.

Erdoğan, milletle gurur duyduğunun altını çizerek, "Arkamızda bizim bu  aziz milletimiz oldukça sırtımız yere gelmez. Öyle siz 'Hans şunu söylemiş,  George şunu söylemiş' takmayın kafanıza. Mehmet ne söylemiş, Ahmet ne söylemiş,  Ayşe, Fatma ne söylemiş, buna bakın." dedi.

İstanbul-İzmir arasındaki projenin 106 kilometrelik kesiminin  Balıkesir'in il sınırları içinde yer aldığını anlatan Erdoğan, "İçinde ne var  biliyor musunuz? 9 adet viyadük var. Bu kesimin tamamında çalışmalar sürüyor.  Tamamlanan bölümlerini de etap etap açıyoruz." dedi.

Erdoğan, bir diğer önemli projenin de Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Balıkesir otoyolu olduğunu söyledi.

"BUNLAR KÖR CAHİLLER"

Erdoğan, partisinin Balıkesir Stadyumu'nda düzenlenen mitinginde, bazı  cumhurbaşkanı adaylarının yatırımları durdurucağını söylediğini anımsattı.  Erdoğan, şöyle konuştu:

"Biz diyoruz ki Kanal İstanbul, o diyor ki ben niye Kanal İstanbul'u  yapayım ki para yok ki diyor. Bunlar milli bütçenin dışındaki imkanlarla neler  yapılabileceğini bilmeyecek kadar cahiller. Bunlar kör cahiller. Biz Marmaray'ı  nasıl yaptıksak, Avrasya Tüneli'ni nasıl yaptıksak, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü  nasıl yaptıksak, Osmangazi Köprüsü'nü nasıl yaptıysak, Ovit Tüneli'ni nasıl  yaptıysak, yapıyorsak aynı şekilde İstanbul-İzmir Otoyolunu da böyle yapıyoruz.  Şu anda Kanal İstanbul ile ilgili de biz teklifleri topluyoruz. Ama bunlar bu  işlerden anlamaz. Bunlara sor PPP nedir bilmez. Bunlara sor, kamu-özel ortaklığı  nedir bilmez. Ama biz bütün bu yöntemleri kullanarak hamdolsun bu hizmetleri  yaptık."

1915 Çanakkale Köprüsü ile İstanbul'u Trakya üzerinden kuzey Ege'ye  bağlayacaklarını belirten Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Gel bakalım onu da durdur, onu da engelle. Senin ona ömrün yetmez,  ömrün. Evelallah benim Ayşe kardeşlerim, Fatma kardeşlerim, Ahmedim, Mehmedim 24  Haziran'da sandıkta size  öyle bir Osmanlı tokadı atacak ki buna fırsat bile  bulamazsınız. Biz süratle inşallah 18 Mart Çanakkale Köprüsü ile de Trakya  üzerinden inşallah Balıkesir'e gelişi halledeceğiz. Otoyol Balıkesir'de  İstanbul-İzmir Otoyoluna bağlanacak. Halen Çanakkale 1915 Köprüsü ve bağlantı  yollarıyla birlikte 101 kilometrelik Malkara-Çanakkale bölümünün yapımı sürüyor.  Bu projeyle Balıkesir'in yanı sıra İzmir, Aydın, Antalya gibi turizm  merkezlerinin Avrupa ülkeleriyle arasındaki mesafe de kısalıyor."

"BUGÜNE KADAR HİÇBİRİNE 'EYVALLAH' DEMEDİK"

"Siyasette rekabet iyidir. Tabi bu rekabetin milletimize,  memleketimize daha çok hizmet vermek için yapılıyor olması gerekir. Türkiyemizi  özellikle 1994 yılındaki İstanbul Belediye Başkanlığımızdan biliriz. Ne  söylediğimizi, ne yaptığımızı nelerle ve kimlerle mücadele ettiğimizi sizler iyi  bilirsiniz. Ülkemizi bugüne getirene kadar, vesayet odaklarından terör  örgütlerine, darbecilerden uluslararası güçlere kadar çok farklı kesimlerin  saldırılarına maruz kaldık." diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

"Davos'ta 'one minute' dedik, dünya hareketlendi. Ardından 'dünya  beşten büyüktür' dedik, yine dünya hareketlendi. Niye? Çünkü bir adaletsizlik  vardı, bir haksızlık vardı. Niye 'one minute' dedik. Çünkü oradaki moderatör  terbiyesizlik yapıyordu. Çünkü o çocukları öldürmesini gayet iyi bilen  siyonistlere karşı oradaki temsilcisini savunuyordu. Biz o çocukları öldürenlere  karşı dik durmak zorundaydık. Biz kim olursa olsun her zaman haklının, hakikatin  yanında olacağız. Bugüne kadar hiç birine 'eyvallah' demedik. Önce Allahımıza  güvenerek, ardından milletimize el ele gönül gönüle vererek hepsinin de  üstesinden geldik. Ülkemizde demokrasinin standartlarını yükseltirken, ülkemizi  üç buçuk kat büyütürken sadece ve sadece milletimizin gözüne baktık. İcazeti de  iradeyi de tasdiği de asla başka yerde aramadık. Kimseyi yerinden etmek için  milletimize hizmet etmek için vazifeye talip olduk."

"O MU İDARE EDECEK O MU İDARE EDECEK BELLİ DEĞİL"

Erdoğan, diğer cumhurbaşkanı adaylarının söylemlerini eleştirerek,  "Ülkemizin menfaatine, milletimizin hayrına bir şey söylediklerini duyanınız var  mı?" diye sordu.

Ana muhalefet partisinin cumhurbaşkanı adayının farklı seçim  bildirgesini açıklayanın ise farklı kişi olduğuna dikkati çeken Erdoğan, şunları  söyledi:

"Nasıl iş bu? Cumhurbaşkanı adayı kös kös oturuyor, genel başkanları  çıkmış proje açıklıyor. Ya, o mu idare edecek memleketi. Eğer o idare edecekse  Bay Kemal aday olsaydı, niye olmadı? Adayları, 'Bir kere çıktın yenildin, iki  kere çıktın yenildin, üç kere çıktın yenildin, dört kere çıktın yenildin,  yenildin, yenildin, yenildin hala duruyorsun' diyordu. Sonunda aday oldu, şimdi  de beyannameyi o açıklıyor. Niye cumhurbaşkanı adayınız açıklamıyor da o  açıklıyor. Projeler kimin projesi? Cumhurbaşkanı adayının projeleri nerede?  'Yok.' O mu idare edecek o mu idare edecek belli değil. Kaybedeceğini bildiği  için milletin karşısına aday olarak çıkmaya yüreği yetmeyen ana muhalefetin  başındaki zat, partisinin koltuğunu da bırakmadığı için işte bu garabetleri  yaşıyoruz. Davulu birinin boynuna asıp tokmağı diğerinin eline vererek ülke  yönetmeye talip olunur mu? Partinizi emanet etmediğiniz kişiyi milletin karşısına  çıkartıp, Türkiye'yi buna emanet edin... Bu nasıl bir iştir. Türkiye, sizin  partinizden daha mı kıymetsiz, siz milletle dalga mı geçiyorsunuz. Bu kafaya  zaten milletimiz ülkeyi emanet etmez de olan demokrasimize olur.

Erdoğan, partisinin Balıkesir Stadyumu'nda düzenlenen mitinginde  yaptığı konuşmada, ana muhalefet partisinin tutumunu eleştirdi.

"Ülkenin ana muhalefet partisi, ilkokul müsameresi kıvamında oyunlarla  yönetiliyor." diyen Erdoğan, Balıkesirlilerden 24 Haziran'da tercihlerini güçlü  Meclis'ten, güçlü Hükümet'ten, güçlü Türkiye'den yana kullanmalarını istedi.

"Hanım kardeşlerim kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Gençler, lise,  üniversite arkadaşlarınızın tamamına bu bilmediklerini anlatmaya var mıyız? Ana  kademe, süratle şu kalan günlerde her yeri dolaşmaya var mıyız?" diye soran  Erdoğan, "evet" karşılığını alınca, "Balıkesir'den patlama bekliyoruz." dedi.

"Gökten ne yağar ki yer kabul etmez" diye güzel bir sözün olduğunu  hatırlatan Erdoğan, referanslarının geçen 16 yılda yaptıkları olduğunu bildirdi.

Erdoğan, bununla yetinmeyip gelecek 5 yıl için binlerce proje  arasından seçip beyannamelerine aldıkları 146 projeyle milletin karşısına  çıktıklarını, eğitimden sağlığa, kültürden spora, ulaştırmadan savunma sanayine,  şehircilikten tarıma kadar her alanda Türkiye'yi 2023 hedefleriyle buluşturacak  projeleri 25 Haziran'dan başlayarak, titizlikle hayata geçireceklerini vurguladı.

Bu projelerin bir kısmının hazırlıklarının tamamlandığını, sadece  uygulamasının kaldığını belirten Erdoğan, bir kısmının hazırlıklarına ise  şimdiden başladıklarını kaydetti.

"Türkiye öyle atarak tutarak, yalan yanlış bir sürü şeyi arka arkaya  sıralayarak yönetilebilecek bir ülke değildir." diyen Erdoğan, ülkenin  ekonomisinden, maliyesinden, kamu kuruluşlarından, özel sektörden haberi  olmayanların yaptıkları şovların sadece kendilerini gülünç duruma düşürdüğünü  belirtti.

"AMERİKA'DAN ARAYIP İŞLETMİŞLER"

Yerli marka otomobil projesinin ne olduğuna dair hiçbir fikri olmayan  bir zatın çıkıp, "Ben, bu projeyi iptal ettireceğim." dediğini aktaran Erdoğan,  "Sebep olarak da benimle ilgili ne diyor? '20 yıl geride kalmış bir proje' diyor.  Halbuki bu işi takip eden bakanlığımıza veya projede yer alan firmalardan birine  gitse, yerli marka otomobil projesinin geleceğin teknolojisine göre  tasarlandığını öğrenecek. Ama onun derdi zaten bu değil. Çünkü bunlar sadece  yıkmayı bilir, yasaklamayı, engellemeyi bilir. Yapmaktan, ön açmaktan hiç  anlamazlar." diye konuştu.

Türkiye'ye otomotiv ihracatından giren rakamın 30 milyar doların  üzerinde olduğuna işaret eden Erdoğan, şunları söyledi:

"Ben ne diyeyim? Bunların ismini anmak bile bana zor geliyor.  Bilmiyorlar. Bunlara 5 tane koyun verin, kaybedip gelirler. En çok da gönül  yıkmayı bilirler. İşlerine gelmeyince önlerine çıkana bağırır, çağırır, hakaret  eder, sonra da hiçbir şey yokmuş gibi sırıtarak yollarına giderler. Aynı kişiyi  Amerika'dan telefonla arayıp işletmişler. Ondan da haberi yok. Çok enteresan.  Söylediği tüm bilgiler, tüm rakamlar yanlış. Bak yine söylüyorum bu meydandan,  eğer samimiysen, eğer dürüstsen Milli İstihbarat Teşkilatımıza başvur. Sana bu  bilgiyi aktaran kim, Amerika mı, Amerika'nın yetkilileri mi? Söyle, açıkla. Yalan  söylüyor. Yok böyle bir şey. Sen kimsin ki Amerika'nın yetkili mercileri sana  böyle bir bilgiyi verecek? Hayatları böyle."

"HAYATI YALAN ÜZERİNE KURULU"

"Türkiye'yi yönetmeye talipler ama internetten buldukları yalanlarla,  iftiralarla dolu haberler üzerinden seçim kampanyası yürütüyorlar. Ve bizim FETÖ  ile ilgili Amerika'ya verdiğimiz 85 koli ile ilgili 'gazete küpürleri' diyor.  Zavallı." diyen Erdoğan, Adalet Bakanlığı'nın bütün resmi tutanaklarının o  kolilerin içinde olduğunu vurguladı.

Erdoğan, bu resmi tutanakların yanında gazete küpürlerinin de  bulunduğunu belirterek, "Adamların hayatı yalan üzerine kurulu." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu görüşlerini paylaştı:

"Bir yanda genel başkanlık koltuğunda oturan aslı, diğer yanda sahaya  sürdükleri karikatürü gece gündüz aynı yalanları tekrarlayıp duruyorlar. İnşallah  yeni dönemin ülkemize en büyük kazanımlarından biri de işte bu köhne siyaset  anlayışını kökünden kazıyıp atmak olacak. Yarın akşam inşallah Show Tv'de genişçe  bazı şeyleri belgeleriyle de açıklayacağım. Cumhurbaşkanı olarak ülkeyi yönetmeye  talip olan hiç kimse öyle boş atıp, dolu tutma hesabıyla milletimizin karşısına  çıkamaz. Çünkü artık yüzde 15'le, yüzde 20 ile ülkeyi yönetme imkanı tamamen  ortadan kalkıyor. Halkın en az yüzde 50'sinin desteğini almak öyle kolay  olmayacak. 24 Haziran eski yönetim sistemiyle birlikte eski devir siyasetinin ve  siyasetçilerinin de tarihe karıştığı gün olacaktır."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Balıkesir Stadyumu'nda düzenlenen  mitinginde yaptığı konuşmada, "Yeni dönemde bozgunculara, terörist sevicilere,  ülkesini dışarıda kötüleyenlere, sadece takoz olmayı siyaset sananlara yer yok."  diye konuştu.

Yeni dönemin millete söyleyecek sözü olanın, sunacak projesi olanın  dönemi olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Artık dönem milleti  değerleriyle, tarihiyle, kültürüyle, beklentileriyle dalga geçenlerin değil,  bunlara saygı duyanların olduğu dönemdir. Artık dönem millete hizmet edebilecek  siyasetçilerin, kadroların dönemidir." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugünün kendileri için anlamlı bir gün  olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"27 Mayıs, yani Türk demokrasinin kara günlerinden biri. Bundan tam 58  yıl önce bugün milletin oylarıyla iş başına gelen bir hükümet darbeyle devrildi.  Darbeciler sadece milli iradeyi çiğneyip geçmekle kalmadılar, tarihimizin en  utanç verici cinayetine de imza attılar. Türkiye'nin Başbakanı, tamamı uydurma,  tamamı deli saçması iddialarla idam sehpasına çıkartıldı. Menderes'i asanlar  ilmeği sadece onun boynuna değil tüm milletimizin iradesine de geçirdiler. İşte o  zaman da yine bunların arkasında CHP zihniyeti vardı."

Merhum Başbakan Adnan Menderes, Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu'yu  rahmetle yad eden Erdoğan, "Şehit Başbakan Menderes ve aziz arkadaşlarının aziz  hatıraları demokrasimize niçin daha çok sahip çıkmamız gerektiğinin cevapları  olarak milletimizin vicdanında ve kalbinde yaşamayı sürdürecektir. Türkiye'de  darbeler asla rastgele yapılmaz, hepsinin bir sebebi vardır, hatta hepsinin  sebebi aynıdır. Türkiye ne zaman demokraside ve ekonomide atağa kalksa hemen önce  zemini hazırlanıyor ardından bir darbeyle, muhtırayla önü kesiliyor."  değerlendirmesinde bulundu.

Erdoğan, Menderes'in idamının ardından 1970'te, 1980'de, 1997'de bunun  yaşandığını belirterek, "AK Parti döneminde de 27 Nisan 2007'de elektronik  muhtırayla başlayan, 17-25 Aralık'ta emniyet-yargı darbe girişimiyle süren ve 15  Temmuz'da darbe girişimiyle kanlı bir şekilde zirveye ulaşan benzer sıkıntılara  maruz kaldık. Ama artık devir eski devir değil. 15 Temmuz'da ne oldu? F16'larla  saldırdılar, helikopterlerle saldırdılar, tanklarla, toplarla saldırdılar ama  benim milletim onların önünde eğilmedi. 'Ne dedi?' İmandır o cevher ki ilahi ne  büyüktür, imansız olan paslı yürek sinede yüktür." diye konuştu.

Vatandaşların "Dik dur, eğilme, bu millet seninle" şeklindeki  tezahüratları üzerine Erdoğan, "Kardeşlerim, şunu unutmayın. Bugüne kadar bu  kardeşiniz ve bizler beşer planında hiçbir gücün önünde eğilmedik. Biz sadece ve  sadece Rabbimizin huzurunda rükuda ve secdede eğiliriz. Bunu böyle bilin."  karşılığını verdi.

İçeriden yıkılamayan Türkiye'yi dışardan kuşatma çabalarını da aynı  projenin bir çabası olarak gördüğüne dikkati çeken Erdoğan, "Bizim dönemimizde  geçmişten farklı olarak teşebbüse geçtiler ama neticeye ulaşamadılar.  Milletimizle birlikte, sizlerle birlikte bu teşebbüslerin hepsini de bozguna  uğrattık. Artık şu gerçeği görmemiz lazım. Madem bu sistem sürekli darbe,  muhtıra, vesayet üretiyor, öyleyse değiştirmemiz lazım. Bunu da yerli ve milli  bir anlayışla gerçekleştirmemiz gerekiyor." değerlendirmesinde bulundu.

"MESELE TÜRKİYE'NİN ÜLKESİ VE MİLLETİYLE BİRLİĞİ, BERABERLİĞİ, GELECEĞİ MESELESİDİR"

Türkiye'nin bugünlere durduk yere gelmediğini, bunun bir geçmişinin  bulunduğunu ifade eden Erdoğan, "Bu arayışın birkaç asırlık bir mazisi var. Yakın  dönemde de 2007 yılında başlamış bir süreç var. Her biri ayrı ayrı üzerinde  düşünülmesi, tartışılması, araştırılması gereken nice hadiseleri ardı ardına  yaşadık. Birileri konuyu hep şahsileştirmeye çalışsa da inanın bana mesele Ahmet,  Mehmet meselesi değil, mesele Türkiye'nin ülkesi ve milletiyle birliği,  beraberliği, geleceği meselesidir." diye konuştu.

Rabia işareti yaparak, vatandaşlarla "Tek millet, tek bayrak, tek  vatan, tek devlet" ifadelerini söyleyen Erdoğan, şöyle devam etti:

"Bu dört ilkeye sıkı sıkı sahip çıkmadan geleceğimize güvenle  bakamayız. Türkiye'nin başında dolanan kara bulutları ancak bu şekilde  dağıtabiliriz ama bunun için de ne yapacağız? Bir olacağız, iri olacağız, diri  olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Kardeşlerim, unutmayın,  hepimiz toptan, sımsıkı Allah'ın ipine sarılarak bir olacağız ve bunu  başardığımız anda bizi kimse yıkamaz. Ama gel görki bakıyorsun Müslüman Müslüman  kanı emiyor. İşte Yunus'un dediği gibi, biz yaratılanı yaratandan ötürü  seveceğiz, buna dikkat edeceğiz."

"Şimdi yeni bir yolun başlangıcındayken erdem, irade ve cesaretle  Türkiye şahlanacak diyoruz." ifadesini kullanan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Yeni yönetim sistemimizi milletimizin bu şahlanışını kolaylaştıracak  en önemli imkan olarak görüyoruz. Geçtiğimiz 16 yılda yaşadıklarımızdan elde  ettiğimiz tecrübeler ışığında yeni yönetim sistemimizin imkanlarını en iyi  şekilde kullanarak ülkemizi hedeflerine ulaştırmak istiyoruz. Bunun için 24  Haziran'da bizi hem cumhurbaşkanlığında hem de Meclis'te en güçlü şekilde  desteklemenizi istiyoruz.

Biliyorsunuz, seçimlere Cumhur İttifakı ile gidiyoruz. Bunun için  yerli ve milli siyaset ülkemizi demokraside ve ekonomide güçlendirecektir.  Partimize adını verdiğimiz adalet ve kalkınma kavramları siyasetimizin ruhunu  ifade ediyor. Bugüne kadar attığımız adımlarla siyaseti normalleştirmeyi,  milletimizin arasındaki kardeşliği yüceltmeyi, ülkemizi her alanda muasır  medeniyet seviyesinin üzerine taşımayı hedefledik. En zor şartlarda dahi  demokrasiden, hukuk devletinden, milli iradenin üstünlüğü anlayışından taviz  vermedik, bundan sonra da vermeyeceğiz. AK Parti'nin 16 yıllık iktidarında tek  bir Allah'ın kulu çıkıp bireysel özgürlüğünün sınırlandığını, haklarının elinden  alındığını, zulme maruz kaldığını söyleyemez."

"İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" dediklerini anımsatan Cumhurbaşkanı  Erdoğan, vatandaşlara, "Balıkesir, milletimizin birliğini, dirliğini daim kılmak  için 24 Haziran'da güçlü Meclis çağrımıza destek veriyor musunuz? Bayrağımızın  göklerde hep dalgalanması, ezanlarımızın semalarda hep yankılanması için güçlü  hükümet çağrımıza destek veriyor musunuz? Devletimizin hep payidar olması,  yurdumuzda güven ve huzur içinde ilelebet yaşayabilmesi için güçlü Türkiye  çağrımıza destek veriyor musunuz? Öyleyse vakit birlik vakti diyor muyuz? Vakit  Balıkesir'den yükselen bu sesle Türkiye vakti diyor muyuz?" diye sordu.

Vatandaşlardan olumlu yanıt alması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan,  "Öyleyse bu iş Allah'ın izniyle bitti." dedi.

Konuşmasının sonunda vatandaşlarla "Beraber yürüdük biz bu yollarda"  şarkısının sözlerini söyleyen Erdoğan, "Gününüz kutlu olsun, Ramazanı Şerifiniz  mübarek olsun. 24 Haziran şimdiden hayırlı olsun diyorum." dedi.

NOTLAR

Miting alanında "Kurtlar sofrasında bir yiğit asla yalnız  yürümeyeceksin", "Seni yedirmeyeceğiz" ve üzerinde Erdoğan ve MHP Genel Başkanı  Devlet Bahçeli’nin fotoğraflarının yer aldığı "Cumhur İttifakı Millet Aklı"  yazılı pankartlar dikkati çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından AK Parti Balıkesir  milletvekili adaylarıyla vatandaşları selamladı.

VALİLİĞİ ZİYARET ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir  Valiliğini ziyaret etti. Valiliğe gelişinde polis tören mangasını selamlayan Cumhurbaşkanı  Erdoğan, Vali Ersin Yazıcı tarafından karşılandı. Erdoğan, basına kapalı gerçekleşen ziyarette kentte yürütülen  çalışmalar hakkında Vali Yazıcı'dan bilgi aldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A SEVGİ SELİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, miting için geldiği Balıkesir Havaalanında vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı. 

Havaalanının tellerine gelerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sevgi gösterilerinde bulunan Halalca kırsal mahalle sakinlerini kırmayan Erdoğan, yanlarına gelerek herkesi iftara davet etti. 

Miting için Balıkesir'e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Halalca Mahallesi'nde bulunan havaalanına geldi. Burada vatandaşların kendisine seslenmesi ile tellerin yanına gelen Erdoğan'a vatandaşlar içeri girmek istediklerini iletti. Erdoğan ise vatandaşları selamlayarak tüm Halalca sakinlerini akşam iftara davet etti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı ile çocuklara korumalar tarafından oyuncak dağıtıldı. 

ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER CUMHURBAŞKANI HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
FETÖ ihanetine 204 davada ceza yağdı FETÖ ihanetine 204 davada ceza yağdı Darbe girişimine yönelik açılan ve karara bağlanan 204 davada, 1760'ı ömür boyu ..
 TSK: 7 terörist öldürüldü TSK: 7 terörist öldürüldü Hakkari'nin Yüksekova kırsalı ile Irak'ın kuzeyindeki Hakurk, Zap ve Gara bölge..
Bir haftada 52 terörist etkisiz hale getirildi Bir haftada 52 terörist etkisiz hale getirildi TSK, 10-16 Ağustos arasında yurt içi ve dışında yürütülen operasyonlarda, 7'si s..
Kırmızı listedeki terörist etkisiz hale getirildi Kırmızı listedeki terörist etkisiz hale getirildi TSK ve MİT'in Sincar'daki operasyonunda kırmızı listedeki "KCK Sincar sorumlusu"..
  SİYASET HABERLERİ
 AK Parti'nin MKYK listesi belli oldu AK Parti'nin MKYK listesi belli oldu AK Parti'nin yeni Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) listesi belli oldu. Yeni MK..
İbrahim Kalın'dan NYT'ye tepki İbrahim Kalın'dan NYT'ye tepki Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, New York Times'ta yer alan bir habere te..
ABD'li Senatör Graham, Washington Büyükelçisi Kılıç ile görüştü ABD'li Senatör Graham, Washington Büyükelçisi Kılıç ile görüştü ABD'de Cumhuriyetçilerin önemli isimlerinden Güney Carolina Senatörü Lindsey Gr..
Çavuşoğlun dan ABD ye Cevap  Biz ABD'ye saldıran teröristleri desteklemedik Çavuşoğlun dan ABD ye Cevap Biz ABD'ye saldıran teröristleri desteklemedik Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD Başkanı Trump'ın "Türkiye iyi bir dost olm..
  DÜNYA HABERLERİ HABERLERİ
ABD Suriye'ye ayırdığı 230 milyon dolarlık fonu durdurdu ABD Suriye'ye ayırdığı 230 milyon dolarlık fonu durdurdu Suriye'de DEAŞ'tan kurtarılan ve terör örgütü YPG/PKK'nın kontrol ettiği alanlar..
ABD den Türkiye ve Brunson açıklaması ABD den Türkiye ve Brunson açıklaması Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, Türkiye'de yargılanmasına devam edilen Amerik..
Trump'ın skandal Türkiye hamleleri ABD'lileri endişelendirdi Trump'ın skandal Türkiye hamleleri ABD'lileri endişelendirdi ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye'ye karşı başlattığı ticaret anlaşmazlığının..
Filistinliler Ablukayı Protesto Ettiler Filistinliler Ablukayı Protesto Ettiler RAMALLAH - İsrail'in işgali altındaki Batı Şeria'da yaşayan Filistinliler, Filis..
  EKONOMİ HABERLERİ
BDDK'dan kur ataklarına karşı yeni hamle BDDK'dan kur ataklarına karşı yeni hamle Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, swap işlemlerindeki sınırlama kapsamın..
Bakan Albayrak Fransız mevkidaşıyla görüştü Bakan Albayrak Fransız mevkidaşıyla görüştü Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Fransa Ekonomi ve Maliye Bakanı Bruno Le..
Berat Albayrak: IMF'e başvurma planımız yok Berat Albayrak: IMF'e başvurma planımız yok Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 6 bin 100 uluslararası yatırımcıyla yap..
 Bakan Albayrak'ın yatırımcılarla buluşmasına büyük ilgi Bakan Albayrak'ın yatırımcılarla buluşmasına büyük ilgi Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın yarın telekonferans yoluyla gerçekleşt..
  SPOR HABERLERİ
Ali Koç Takımı Sahaya Getirdi Ali Koç Takımı Sahaya Getirdi Fenerbahçeli taraftarlar stadı terk etmeyince sarı-lacivertlilerin başkanı Ali K..
Süper Kupa Akhisarspor'un Süper Kupa Akhisarspor'un Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Süper Kupa finalinde Akhisarspor, Galatasaray'ı..
Mesut Özil, Almanya Milli Takımı'nı bıraktı! Mesut Özil, Almanya Milli Takımı'nı bıraktı! Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil, Almanya Milli Takımı'nı bıraktığını açıkl..
Fenerbahçe Maç Sonunda Antrenman Yaptı Fenerbahçe Maç Sonunda Antrenman Yaptı Fenerbahçe'nin Feyenoord ile yaptığı hazırlık maçının ardından sarı-lacivertli f..
  Magazin HABERLERİ
Antalya Dua Lipa Regnum Carya'da Konser Verdi Antalya Dua Lipa Regnum Carya'da Konser Verdi Dua Lipa Regnum Carya'da konser verdiARNAVUT asıllı İngiliz şarkıcı Dua Lipa (23..
Yıldız Tilbe Harbiye'de Konser Verdi Yıldız Tilbe Harbiye'de Konser Verdi Şarkıcı Yıldız Tilbe, Harbiye'de hayranlarıyla bir araya geldi.
Damdaki Kemancı Harbiye'de Sahnelendi Damdaki Kemancı Harbiye'de Sahnelendi Broadway'in unutulmaz eserleri arasında yer alan "Damdaki Kemancı" adlı müzikal ..
Mohsen Namjoo İlk Kez Harbiye'de Konser Verdi Mohsen Namjoo İlk Kez Harbiye'de Konser Verdi İranlı müzisyen, söz yazarı ve müzik bilimcisi Mohsen Namjoo, İstanbul'da hayran..
  TÜMÜ HABERLERİ
Arişten Alyans Ziyafeti Arişten Alyans Ziyafeti Aile toplumun en temel yapı birimidir. Toplumların temelini oluşturan aile bağın..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
NAMAZ VAKİTLERİ
resmi ilanlar
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 34 24 7 3 75 33 75 +42
2 Fenerbahçe 34 21 4 9 78 36 72 +42
3 Medipol Başakşehir 34 22 6 6 62 34 72 +28
4 Beşiktaş 34 21 5 8 69 30 71 +39
5 Trabzonspor 34 15 9 10 63 51 55 +12
6 Göztepe 34 13 11 10 49 50 49 -1
7 Sivasspor 34 14 13 7 45 53 49 -8
8 Kasımpaşa 34 13 14 7 57 58 46 -1
9 Kayserispor 34 12 14 8 44 55 44 -11
10 Yeni Malatyaspor 34 11 13 10 38 45 43 -7
11 Akhisarspor 34 11 14 9 44 53 42 -9
12 Aytemiz Alanyaspor 34 11 16 7 55 59 40 -4
13 Bursaspor 34 11 17 6 43 48 39 -5
14 Antalyaspor 34 10 16 8 40 59 38 -19
15 Atiker Konyaspor 34 9 16 9 38 42 36 -4
16 Osmanlıspor FK 34 8 17 9 49 60 33 -11
17 Gençlerbirliği 34 8 17 9 37 54 33 -17
18 Karabükspor 34 3 28 3 20 86 12 -66
Takım O G M B A Y P AV
1 Çaykur Rizespor 34 20 5 9 68 38 69 +30
2 MKE Ankaragücü 34 18 7 9 55 34 63 +21
3 Boluspor 34 18 10 6 53 30 60 +23
4 Ümraniyespor 34 17 9 8 49 35 59 +14
5 BB Erzurumspor 34 14 9 11 56 44 53 +12
6 Gazişehir Gaziantep FK 34 15 11 8 57 38 53 +19
7 Altınordu 34 15 11 8 55 45 53 +10
8 Balıkesirspor Baltok 34 16 11 7 56 46 52 +10
9 İstanbulspor 34 14 12 8 45 39 50 +6
10 Elazığspor 34 13 12 9 53 44 48 +9
11 Giresunspor 34 13 13 8 50 44 47 +6
12 Adanaspor 34 12 15 7 41 56 43 -15
13 Eskişehirspor 34 12 14 8 63 56 41 +7
14 Adana Demirspor 34 11 15 8 44 47 41 -3
15 Denizlispor 34 10 16 8 43 47 38 -4
16 Samsunspor 34 7 12 15 32 46 36 -14
17 Manisaspor 34 7 24 3 31 80 15 -49
18 Gaziantepspor 34 2 28 4 18 100 1 -82
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 34 23 4 7 63 15 76 +48
2 Menemen Belediyespor 34 22 4 8 68 26 74 +42
3 Afjet Afyonspor 34 21 6 7 62 31 70 +31
4 Sivas Belediyespor 34 19 5 10 57 29 67 +28
5 Keçiörengücü 34 19 8 7 77 41 64 +36
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 7 11 58 32 59 +26
7 İnegölspor 34 17 9 8 53 41 59 +12
8 Sarıyer 34 13 16 5 44 45 44 -1
9 Tokatspor 34 11 13 10 37 45 43 -8
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 14 9 44 47 42 -3
11 Kastamonuspor 1966 34 12 18 4 46 49 40 -3
12 Eyüpspor 34 11 17 6 52 62 39 -10
13 Tuzlaspor 34 10 16 8 42 51 38 -9
14 Bodrumspor 34 10 16 8 39 53 38 -14
15 Amed Sportif 34 10 14 10 37 41 37 -4
16 Bucaspor 34 10 15 9 51 60 36 -9
17 Kocaeli Birlikspor 34 4 26 4 30 78 13 -48
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 32 1 19 133 17 -114
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 34 23 5 6 60 27 75 +33
2 Bayburt Grup Özel İdare 34 17 6 11 51 33 62 +18
3 Kemerspor 2003 34 15 7 12 62 44 57 +18
4 Bayrampaşa 34 16 9 9 43 34 57 +9
5 Düzcespor 34 14 7 13 41 34 55 +7
6 Ofspor 34 16 11 7 41 27 55 +14
7 Halide Edip Adıvar SK 34 13 9 12 45 33 51 +12
8 Erbaaspor 34 13 12 9 46 41 48 +5
9 Batman Petrolspor 34 12 10 12 43 36 48 +7
10 Yeni Altındağ Bld. 34 11 14 9 42 44 42 -2
11 Çatalcaspor 34 10 13 11 33 37 41 -4
12 Kozan Belediyespor 34 11 17 6 42 52 39 -10
13 Yomraspor 34 9 15 10 23 42 37 -19
14 Erzin Belediyespor 34 10 18 6 35 53 36 -18
15 Bergama Belediyespor 34 8 16 10 35 54 34 -19
16 12 Bingölspor 34 7 14 13 28 42 34 -14
17 Orhangazi Belediyespor 34 6 15 13 34 52 31 -18
18 Çanakkale Dardanel SK 34 5 18 11 35 54 26 -19
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 10/08/2018 MKE Ankaragücü vs Galatasaray
 11/08/2018 Çaykur Rizespor vs Kasımpaşa
 11/08/2018 Sivasspor vs Alanyaspor
 11/08/2018 Fenerbahçe vs Bursaspor
 12/08/2018 Atiker Konyaspor vs BB Erzurumspor
 12/08/2018 Medipol Başakşehir vs Trabzonspor
 12/08/2018 Beşiktaş vs Akhisarspor
 12/08/2018 Göztepe vs Yeni Malatyaspor
 13/08/2018 Kayserispor vs Antalyaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 10/08/2018 Kardemir Karabükspor vs Adana Demirspor
 11/08/2018 Boluspor vs Osmanlıspor FK
 11/08/2018 Adanaspor vs Elazığspor
 11/08/2018 Altay vs Ümraniyespor
 12/08/2018 Gençlerbirliği vs Hatayspor
 12/08/2018 Giresunspor vs Eskişehirspor
 12/08/2018 Balıkesirspor Baltok vs Altınordu
 12/08/2018 Denizlispor vs Gazişehir Gaziantep FK
 13/08/2018 İstanbulspor vs Afjet Afyonspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 02/09/2018 Bandırmaspor vs Kahramanmaraşspor
 02/09/2018 Darıca Gençlerbirliği vs Tokatspor
 02/09/2018 Etimesgut Belediyespor vs Kırklarelispor
 02/09/2018 Fatih Karagümrük vs Menemen Belediyespor
 02/09/2018 Konya Anadolu Selçukspor vs Tuzlaspor
 02/09/2018 Manisa BBSK vs Zonguldak Kömürspor
 02/09/2018 Pendikspor vs Sivas Belediyespor
 02/09/2018 Şanlıurfaspor vs Fethiyespor
 02/09/2018 Tarsus İdman Yurdu vs Bugsaş Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 02/09/2018 Batman Petrolspor vs Karaköprü Belediyespor
 02/09/2018 Büyükçekmece Tepecikspor vs Tire 1922
 02/09/2018 Düzyurtspor vs Silivrispor
 02/09/2018 Erbaaspor vs Ergene Velimeşe
 02/09/2018 Erzin Belediyespor vs Kozan Belediyespor
 02/09/2018 Körfez Spor Kluübü vs Artvin Hopaspor
 02/09/2018 Şile Yıldızspor vs Gebzespor
 02/09/2018 Yomraspor vs Nevşehirspor GK
Yukarı