Bugun...CHP li Öztürk Yılmaz Türkiye'nin tek adam rejimine dönüştürülmesini kabul etmeyiz

Tarih: 29-01-2017 17:30:46 + -


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Türkiye'nin kritik bir dönemden geçtiğini belirterek, "Türkiye'nin tek adam rejimine dönüştürülmesini kabul etmeyiz" dedi.


CHP li Öztürk Yılmaz Türkiye'nin tek adam rejimine dönüştürülmesini kabul etmeyiz

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Türkiye'nin kritik bir dönemden geçtiğini belirterek, "Türkiye'nin tek adam rejimine dönüştürülmesini kabul etmeyiz" dedi.

Ardahan'ın Hanak İlçesi'ne bağlı Koyunpınar köyünde düzenlenen Cemevi açılışına katılan Öztürk Yılmaz, Türkiye'nin demokratik karakterinin, demokratik sisteminin hiçbir suretle 'Tek adam' rejimine dönüştürülmesini kabul etmeyeceklerini söyledi. Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Bu Türkiye'nin bir meselesidir. Türkiye'nin bu meselesine tüm halk sahip çıkacaktır. Buradaki mücadeleyi, bayraktarlığını Türk halkı yapacaktır. Buradaki halk, öğretmenler doktorlar ve Türkiye'ye gönül vermiş sıradan insanlar yapacaktır. Bu dayatılan sistemi biz, yapılacak olan referandumda sandığa gömmek zorundayız. Eğer bunu başaramazsak Türkiye'deki demokratik sitem çöpe atılacak demektir. Önümüzde bir seçenek var, Türkiye'den mi yanayız, demokrasiden mi yanayız, yoksa Tek adamlık rejiminden ve diktatörlükten mi yanayız. Elbette Türkiye, demokrasinin tadına alışmış bir ülkedir. Türkiyeinişli çıkışlıda olsa yıllardır demokratik kültüre alışmış bir ülkedir."

Referandumda korkutma ve sindirme politikası ile devlet imkanlarının kullanılabileceğine dikkat çeken CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Referanduma giden süreçte, daha önceki seçim kampanyalarında gördüğümüz gibi devlet bütün imkanlarını bir siyasi partinin emrine nasıl sunduysa, şimdi de insanların akıllarını çelebilmek için, insanların fakirliğinden, yoksulluğundan, işsizliğinden yararlanıp bazı imkanlar sunabilir. Bu şu anlama geliyor, benim fikrim yetmiyor sizi ikna etmeye, imkanlarımızla sizi ikna edeceğim. Türkiye'nin altı oyulurken, rejimin altı oyulurken, demokrasi çöpe atılırken, insanların böyle kurnazlıklarla size sunduğu her ne imkan varsa alın çöpe atın. İkinci husus ise bir sindirme ve korkutma operasyonu devam ediyor. Bu dönem AKP'nin seçmeni ikna edebilmek için baskı uyguladığı bir dönem olabilir. Size şunu söyleyeyim korkuyu yok edin. Korku ile yaşamayı reddedin. Bu Cumhuriyeti kuranlar nasıl savaş verdiyseler, bizlerde demokratik bir savaşla bunu kazanalım. Biz namusumuzu korumak için bunu yapalım. Demokrasi ve cumhuriyet bizim namusumuzdur."

mihver75 / 30-01-2017 11:28:00
Sormak lazım sayın vekile,chp iktidarda olduğu sürece hangi yasayı,hangi devrimi millete sordu da yaptı..chp iktidardayken tek adam yönetimi yokmuydu..savaştan yeni çıkmış,yiyecek lokma ekmek bulamayan gariban millet şapka takmıyor diye idam edilmedi Mİ?chp TEK İKTİDARIN NE OLDUĞUNU HERKESTEN DAHA İYİ BİLİR..CHP nin derdi tek başkanlık sistemi değil,şimdi zar zor muhalefet olurken bu sistem de onu bile bulamayacak derdi o..Bu millet chp den çok çekti..yeter artık..bırakın da gerçekten millet kendi kendini yönetsin...siz de aranızda para toplayıp o 1milyon 200 binlik faturayı ödeyin..onu da millete yük etmeyin..


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Ardahan Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
  ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 • Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
  Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 • ARDAHAN EMİTT FUARINDA
  ARDAHAN EMİTT FUARINDA
 • Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
  Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
 • Çıldır Gölünde Böylesi İlk Defa Oluyor
  Çıldır Gölünde Böylesi İlk Defa Oluyor
 • Başbakan Binali Yıldırım Ardahan da
  Başbakan Binali Yıldırım Ardahan da
 1. ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 2. Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 3. ARDAHAN EMİTT FUARINDA
 4. Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
 5. Çıldır Gölünde Böylesi İlk Defa Oluyor
 6. Başbakan Binali Yıldırım Ardahan da
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
  Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 • Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
  Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
 • ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
  ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Ardahan ın Tanıtım
  Ardahan ın Tanıtım
 1. Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 2. Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
 3. ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 4. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 5. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 6. Ardahan ın Tanıtım
VİDEO GALERİ
YUKARI