Bugun...Başbakan Yıldırım Kılıçdaroğlu askerde iyi öğrenmemiş

Tarih: 01-01-2018 01:42:48 + -


Isparta'da konuşan ve KHK ile ilgili eleştirilere sert yanıt veren Başbakan Yıldırım, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun askerde kanunsuz emir konusunu iyi öğrenmediğini öne sürdü.


Başbakan Yıldırım Kılıçdaroğlu askerde iyi öğrenmemiş

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali  Yıldırım, partisinin Isparta'daki 6.İl Kongresi'ne katıldı. Önce salonun önünde toplanan vatandaşları seslendi.  Alandakilere "2019'da yeni bir destan yazmaya hazır mısınız? 2019'da  yeni bir başarıya imza atmaya var mısınız?" diye soran Başbakan Yıldırım, aldığı  "Evet" yanıtı üzerine, "Maşallah Isparta bitirmiş işi." karşılığını verdi. Isparta'nın her zaman kendilerine destek verdiğini dile getiren  Yıldırım, Isparta'nın vatanını, milletini, devletini, bayrağını seven güzel  insanlarına hizmeti ibadet bildiklerini ve bu anlayışla çalışmalarını aralıksız  sürdürdüklerini söyledi.  Birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin önemine değinen Yıldırım, "Allah  bizim birliğimize, dirliğimize zarar vermeye çalışanlara fırsat vermesin. 2017  artısıyla eksisiyle artık geride kaldı ama 2017 için bize karamsar hikayeler  anlatanlar, 'Türkiye bir daha belini doğrultamaz' diyenler sonunda çakıldılar.  Türkiye, her zamanki gibi yine milletinin desteğiyle, Cumhurbaşkanı'nın  liderliğiyle dünyada en fazla büyümesini sağlayan ülke haline geldi. Türkiye'ye  de yakışan budur." ifadelerini kullandı.
 Konuşması "Isparta seninle gurur duyuyor" sloganlarıyla kesilen AK  Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Yıldırım, "Biz sizlerle gurur duyuyoruz,  sizler bizim başımızın tacı, gönlümüzün ilacısınız." karşılığını verdi.   Yıldırım, yeni yılın ülke ve millet için barış, huzur ve refah dolu  bir yıl olması temennisinde bulundu, yurdun çeşitli bölgelerinde vatandaşın  güvenliği için görev yapan güvenlik güçlerine başarı diledi.Binali Yıldırım, konuşmasının ardından kongrenin yapılacağı salona  geçti. Salonda yaptığı konuşmada da KHK eleştirilerine yanıt verdi. 
"KEMAL BEY KENDİNE GEL"
Darbe girişine direnenlerle ilgili sözleri nedeniyle CHP'li vekile tepki gösteren ve "Hesabını verecek" diyen Yıldırım'ın konuşmasının satır başları şöyle: Bugünlerde bir tartışma var. Bilen de bilmeyen de konuşuyor. Hükümet sivillere koruma getirmiş. Bu demokrasiye uygun değilmiş, günün birinde kötüye kullanılırmış. Darbeye karşı kuranlara niye  koruma getirdiniz diyor. Ana muhalefet partisi başkanı diyor. Sen sıcak evde otururken bu millet meydanlardaydı ey Kemal Bey, kendine gel, kendine gel. Komutanın emrini dinlemek şart, itaatsizlik yapılmaz. Kılıçdaroğlu biliyor da eksik biliyor. Bilmiyorum askerliğini nerede yaptı ama öğrenmeden bitirmiş askerliğini. O işin doğrusu Kemal Bey, size verilen emir suçsa, o emre uymak diye bir şey yoktur. Suç olan emre uymak da suçtur, cezası da vardır. Normal askerlikle darbeyi birbirine karıştırıyor. Darbede komutan köprüde emrediyor, bu insanları öldür dedi, onu reddeden bir asker doğru yapıyor. O emir suçtur. Suça karşı durmak da vatanseverlik görevidir, askerlik görevidir. Bizim yaptığımız iş şu. Darbeden sonra 15 Temmuz'da darbe başladı, 16 Temmuz'da da darbe bastırıldı. Bu esnada sokağa Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile herkes indi. Ne yaptık? Darbecilere karşı koyduk. Tankların önüne çıktık, darbe yapmak isteyenleri derdest ettik. Bu uğurda 250 kardeşimiz şehit oldu. 2193 kardeşimiz gazi oldu. Biz dedik ki, o gün meydanlara inen bu vatandaşlarımıza, sivillerimize sorgu sual yok, mahkeme yok, dava yok. Onlar birer kahramandır. Onların gücü tankın gücünü yenmiştir. Çıkmışlar, niye bu insanlara kanuni koruma getiriyorsunuz. Kime getireceğim kardeşim? Bu insanlara koruma getirmeyip de darbecileri mi koruyacağız Kemal Bey. Artık FETÖ'cü ağzı ile konuşmayı bırak.
"O ŞİMDİ BUNUN HESABINI YARGI KARŞISINDA VERECEK"
Bu yönde 1.5 sene önce de bir düzenleme yaptık. Polisler için, askerler için yaptık. Aynı cümlelerle vatandaşlar için düzenlemeyi getirdik. O gün ses soluk yok, kimse bir şey demiyor, bugün neredeyse bu yanlıştır, bu darbe yapmayı teşvik eder, çeteleşmeye sebep olur. Hele hele bir CHP'li vekil var ki alçaklıkta sınır tanımıyor. O şimdi bunun hesabını yargı karşısında verecek. Şehit yakınlarına bunun hesabını verecek. Gazilere, vatandaşa bunun hesabını verecek. Yağma yok. 
Her gittikleri yerde Türkiye'yi şikayet ediyorlar. Ana muhalefet partisi bu kafa ile giderse sittin sene iktidar yüzü göremez.
Bazıları ihanet diyecek, biz kardeşliğe devam diyeceğiz. Bizim adımız AK Parti'dir. Birliğin bütünlüğün partisidir. AK Parti demokrasinin hukukun partisidir. 
Yıllardır devam eden bir taşeron konusu vardı değil mi? Hallaedeceğiz dedik hallettik mi? Hayırlı olsun. Asgari ücret enflasyonun altında olmayacak dedik. Nihayet yüzde 14'ün üzerinde bir artışla yeni asgari ücreti onayladık, hayırlı uğurlu olsun. İşverenlerimizin bu artıştan dolayı işçi çıkarmaması için, darlığa düşmemesi için prim desteği vereceğiz dedik. 2018'de de her personel için 100 lira destek kararı aldık.
DAR GELİRLİLERE 2 BİN TOKİ KONUTU YAPILACAK
TOKİ için 400 dönüm arazi ayarlandı, dar gelirlilere 2 bin konut yapılacak. Hayırlı uğurlu olsun. Isparta'nın 2020'ye kadar su problemi yok. Sulama projeleri ile toprakla suyu birleştirdik, 570 milyonluk ilave bir hasıla elde ettik. 20 baraj ve gölet yaparak hizmete sunduk. 77 milyon ağaç dikdik.
KONGRE ÖNCESİ VATANDAŞLARA SESLENDİ
Başbakan Binali Yıldırım, Isparta'da, AK Parti İl Kongresi öncesi vatandaşlara seslendi.
Yıldırım'ın açıklamaları:
2019'da yeni bir başarıya imza atmaya var mısınız? Başkan, Isparta bitimiş işi. Birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz daim olsun. Allah bizim birliğimize, dirliğimize zarar vermeye çalışanlara fırsat vermesin. Türkiye her zamanki gibi, milletinin desteği, Cumhurbaşkanı'nın liderliği ile dünyanın en fazla büyümesini sağlayan ülke haline geldi.
Ben bu duygularla 2018'in ülkemiz için milletimiz için barış, huzur ve refah dolu bir yıl olmasını mevlamdan niyaz ediyorum ve tebrik ediyorum.

DİĞER Binali Yıldırım Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • 23 Nisan Ardahan'da büyük bir coşkuyla kutlandı
  23 Nisan Ardahan'da büyük bir coşkuyla kutlandı
 • Doğu Anadolu gökyüzünden bir başka güzel
  Doğu Anadolu gökyüzünden bir başka güzel
 • Çıldırın düşman işgalinden kurtuluşu
   Çıldırın düşman işgalinden kurtuluşu
 • Ardahan'ın Kurtuluşunun 97. Yılı
  Ardahan'ın Kurtuluşunun 97. Yılı
 • ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
  ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 • Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
  Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 1. 23 Nisan Ardahan'da büyük bir coşkuyla kutlandı
 2. Doğu Anadolu gökyüzünden bir başka güzel
 3. Çıldırın düşman işgalinden kurtuluşu
 4. Ardahan'ın Kurtuluşunun 97. Yılı
 5. ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 6. Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Vahşi Yaşam Aslan Kardeşliği
  Vahşi Yaşam Aslan Kardeşliği
 • Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
  Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 • ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
  ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Ardahan ın Tanıtım
  Ardahan ın Tanıtım
 1. Vahşi Yaşam Aslan Kardeşliği
 2. Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 3. ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 4. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 5. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 6. Ardahan ın Tanıtım
VİDEO GALERİ
YUKARI