Bugun...Bakan Arslan: Bize düşen görev Mehmetçiğimize her türlü desteği vermek

Tarih: 29-01-2018 00:48:39 + -


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Güvenlik kuvvetlerimiz,Mehmetçiğimiz,ister içeride ister dışarıda bataklıkları kurutmak adına,istiklalimiz ve istikbalimiz için mücadele ederken,gözünü kırpmadan şehit olmaya giderken bize de düşen onlara her türlü desteği vermek." dedi.


Bakan Arslan: Bize düşen görev Mehmetçiğimize her türlü desteği vermek

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet  Arslan, Hatay Valisi Erdal Ata'yı ziyaretinde yaptığı konuşmada,  bakanlığının Hatay'da 15 yılda yapılan yatırım miktarının 3 milyar 200 milyon lira olduğunu vurguladı.
Kenteki yatırımlar ve yapılacak projeler hakkında bilgi veren Arslan,  şöyle devam etti:
"Zeytin Dalı Harekatı'nın söz konusu olduğu bir ortamda, Hatay'ın bu  olayların bu kadar işin içinde olduğu bir ortamda niye yatırımlardan bahsettiğimi  ifade etmek isterim Güvenlik kuvvetlerimiz, Mehmetçiğimiz, ister içeride ister  dışarıda bataklıkları kurutmak adına, istiklalimiz ve istikbalimiz için mücadele  ederken, gözünü kırpmadan şehit olmaya giderken bize de düşen onlara her türlü  desteği vermek. Ancak, aynı zamanda bu ülkeyi imar etmek adına durmadan gece  gündüz çalışmaktır. Arkadaşlarla birlikte bu bilinçle hareket ediyoruz. Tekrar  Mehmetçiğimize sınır ötesinde, Afrin'de, Zeytin Dalı Harekatı'nda başarılar  dilerken, elbette ki şehitlerimiz oldu, yine olacaktır çünkü bu topraklar kolay  bir şekilde bize vatan olarak bırakılmadı. Ecdat, şehit olarak, şehit kanıyla  sulayarak vatan olarak bıraktı. İnşallah bu vatanı sonsuza kadar ilelebet  yaşatmak adına biz yine şehit olacağız. Yine şehit olmayı göze alacağız."
Özgür Suriye Ordusu'nda da (ÖSO) Mehmetçik ile kol kola çarpışırken  şehit düşenlerin olduğunu anımsatan Arslan, onlara da Allah'tan rahmet diledi.
"Çok başarılı bir operasyon yürüyor"
Bakan Arslan, 15 Temmuz'da olduğu gibi bugün de gerek Hatay'da gerek  81 ilde istiklal ve istikbal için gösterilen dik duruş, birlik ve beraberliğin  herkesi memnun ettiğini aktararak, şöyle devam etti:
"Bu durum aynı zamanda omuzlarımıza başka bir sorumluluk yüklüyor.  Diyor ki 'Daha çok çalışmalısınız', şehit kanıyla sulanıp vatan olarak bırakılan  bu toprakları daha fazla imar etmek, özellikle Ulu Önder Atatürk'ün de söylediği  gibi 'Muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak zorundasınız' diyor. Bu  sorumlulukla bizler de inşallah çalışıyoruz. Dolayısıyla bu bilinçle çalışırken  bütün arkadaşlarıma kolaylıklar dilerken, Mehmetçiğimize de sınır ötesi  harekatında, Zeytin Dalı Harekatı'nda başarı diliyorum. Rabbim onların yar ve  yardımcısı olsun ama onlar da bilmeli ki 80 milyon duasıyla, desteğiyle her zaman  onların yanında. Cumhurbaşkanından başlayarak her ferdiyle inşallah onların  yanındayız, yanında olmaya da devam edeceğiz."
Türk Silahlı Kuvvetlerinin komutanından erine kadar bu harekatta zor  bir işi başardığının altını çizen Arslan, "Kar, kış, her türlü zor şartlar  altında çok başarılı bir operasyon yürüyor. Nitekim bu operasyon çerçevesinde  imha edilen birçok PYD'nin, PKK'nın, YPG'nin, DEAŞ'ın özellikle üssü var, birçok  imha edilen yeri var, 400 üzerinde de yine hakeza terör örgütü mensuplarından  özellikle etkisiz hale getirilenler var." dedi.
Arslan, vatandaşın verdiği desteğin yanı sıra bakanlık olarak da  Karayolları Genel Müdürlüğünün iş makineleriyle  harekata katkı sağlandığını  vurgulayarak, "Onların yolunu açmak, onların ulaşımını sağlamak, onların harekatı  daha başarılı bir şekilde gerçekleştirmesi adına her türlü desteği veriyoruz,  vermek zorundayız." ifadesini kullandı.
Arslan, tüm çalışma arkadaşlarını azim ve gayretlerinden dolayı  kutlayarak, bundan sonra da üzerlerine düşen görevi en işi şekilde yapmaya hazır  olduklarını sözlerine ekledi.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Siyaset Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
  ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 • Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
  Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 • ARDAHAN EMİTT FUARINDA
  ARDAHAN EMİTT FUARINDA
 • Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
  Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
 • Çıldır Gölünde Böylesi İlk Defa Oluyor
  Çıldır Gölünde Böylesi İlk Defa Oluyor
 • Başbakan Binali Yıldırım Ardahan da
  Başbakan Binali Yıldırım Ardahan da
 1. ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 2. Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 3. ARDAHAN EMİTT FUARINDA
 4. Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
 5. Çıldır Gölünde Böylesi İlk Defa Oluyor
 6. Başbakan Binali Yıldırım Ardahan da
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
  Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 • Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
  Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
 • ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
  ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Ardahan ın Tanıtım
  Ardahan ın Tanıtım
 1. Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 2. Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
 3. ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 4. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 5. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 6. Ardahan ın Tanıtım
VİDEO GALERİ
YUKARI