Bugun...Bakan Albayrak Kurtuluş Savaşı mücadelesi veriyor

Tarih: 26-03-2018 00:39:05 + -


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, "Afrin'de Türkiye bir avuç çapulcu terör örgütüne karşı mı savaşıyor? O tünellerde yakalanan silahların, ele geçirilen silahların hangi ülkelere ait olduğunu görüyoruz değil mi? Türkiye artık PKK, PYD, YPG, FETÖ, DEAŞ, hangisi olursa olsun terör örgütleriyle değil, bunların arkasındaki güçlerle de bir Kurtuluş Savaşı mücadelesi veriyor." dedi.


Bakan Albayrak Kurtuluş Savaşı mücadelesi veriyor

Albayrak, Hayri Gür Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Trabzon 6.  Olağan Kongresinde yaptığı konuşmada, yaklaşık üç aydır çok sayıda kongrenin  büyük coşkuyla gerçekleştirildiğini belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan'ın katıldığı kongrelerde ise ayrı bir heyecan ve coşkuya tanıklık  ettiklerini söyledi.
Kongrelerin büyük heyecan yaşattığını ve yeni bir ruhun tazelenmesi  noktasında önemli olduğunu belirten Albayrak, "Başka partiler için, başka siyasi  oluşumlar için rekabet, hırs, haset, kırgınlık, kavga manası ifade etse de AK  Parti için yeniden bir dirilişin, yeniden bir paylaşmanın vesilesi olduğu günler  olur. Bugünkü kongremiz bu manada 2019'a giderken Trabzon'um için, Trabzon'umuz  için güzel bir başlangıç olacak." diye konuştu.
Albayrak, tarihi günlerden geçildiğine dikkati çekerek, şöyle devam  etti:
"15 yıldır Türkiye olarak biz fiili bir savaş içerisindeyiz. İşte  Suriye, Irak, Türkiye olarak bir savaş içerisindeyiz. Ben artık diyorum ki  Afrin'le birlikte Türkiye artık resmi bir savaşın içinde. Sınır ötesinde yaptığı  operasyonla resmi bir savaşla karşı karşıya. 100 sene önce ecdadın mücadele  ettiği bu Kurtuluş Savaşı'ndan çok daha çevik ve çetin bir Kurtuluş Savaşı ile  karşı karşıya. İzliyoruz değil mi? Afrin'de Türkiye bir avuç çapulcu terör  örgütüne karşı mı savaşıyor? O tünellerde yakalanan silahların, ele geçirilen  silahların hangi ülkelere ait olduğunu görüyoruz değil mi? Türkiye artık PKK,  PYD, YPG, FETÖ, DEAŞ, hangisi olursa olsun terör örgütleriyle değil, bunların  arkasındaki güçlerle de bir Kurtuluş Savaşı mücadelesi veriyor."
Partililere, "Türkiye olarak bu çevik ve çetin Kurtuluş Savaşı  mücadelesinde, Türkiye'nin başındaki Başkomutanı olan Recep Tayyip Erdoğan'ın bu  mücadelede Trabzon olarak yanında durmaya var mıyız?" sorusunu yönelten Albayrak,  aldığı "Evet" cevabı üzerine, şunları kaydetti:
"Elhamdülillah. İşte bu şuur ve aşkla inşallah bu kurtuluş  mücadelesinin en kritik tarihlerinden bir tanesi olacak olan 2019 seçimlerinde de  AK Parti teşkilatı olarak inşallah ülkemizin ve milletimizin Trabzon olarak  yüzünü ağartacak bir seçim sonucu için bugün yenilenen, güçlenen teşkilatımızla  inşallah Trabzon'umuzu 61'ler diyorduk, artık 61'leri aştık 65-70, daha ötesine  taşıyacak seçim zaferi için Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Parti'yi yukarılara  taşımaya var mıyız?"

DİĞER Siyaset Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • 23 Nisan Ardahan'da büyük bir coşkuyla kutlandı
  23 Nisan Ardahan'da büyük bir coşkuyla kutlandı
 • Doğu Anadolu gökyüzünden bir başka güzel
  Doğu Anadolu gökyüzünden bir başka güzel
 • Çıldırın düşman işgalinden kurtuluşu
   Çıldırın düşman işgalinden kurtuluşu
 • Ardahan'ın Kurtuluşunun 97. Yılı
  Ardahan'ın Kurtuluşunun 97. Yılı
 • ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
  ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 • Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
  Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 1. 23 Nisan Ardahan'da büyük bir coşkuyla kutlandı
 2. Doğu Anadolu gökyüzünden bir başka güzel
 3. Çıldırın düşman işgalinden kurtuluşu
 4. Ardahan'ın Kurtuluşunun 97. Yılı
 5. ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 6. Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Vahşi Yaşam Aslan Kardeşliği
  Vahşi Yaşam Aslan Kardeşliği
 • Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
  Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 • ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
  ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Ardahan ın Tanıtım
  Ardahan ın Tanıtım
 1. Vahşi Yaşam Aslan Kardeşliği
 2. Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 3. ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 4. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 5. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 6. Ardahan ın Tanıtım
VİDEO GALERİ
YUKARI