Bugun...Ardahan Memur-Sen'den 'Kudüs' Tepkisi

Tarih: 07-12-2017 20:31:49 Güncelleme: 07-12-2017 23:57:49 + -


Ardahan Memur-Sen üyeleri Milli Egemenlik Parkında toplanarak, ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti kabul etmesine sert tepki gösterdi.


Ardahan Memur-Sen'den 'Kudüs' Tepkisi

Ardahan Memur-Sen üyeleri Milli Egemenlik Parkında toplanarak, ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti kabul etmesine sert tepki gösterdi. Ardahan  Memur-Sen üyeleri Milli Egemenlik Parkında toplanarak,  ABD'nin  Kudüs'ü  İsrail'in başkenti kabul etmesine sert tepki gösterdi.
Memur-Sen'e bağlı sendika üyelerinin katıldığı Eylem Milli egemenlik Parkında gerçekleştirildi.  Memur-Sen  Ardahan İl Temsilcisi Serkan  Karataş, İnsanlık tarihinin en kanlı, en şedit dönemlerinin yaşandığı bir zaman dilimindeyiz. Şiddeti daha da derinleştirerek kanlı iktidarlarını sürdürmek isteyen bir zihniyet,  Kudüs üzerinden yeni bir hamle yapmaya hazırlanıyor dedi.
Bunu gören tarihsel gerekçelerini bilen ve dünyanın bu devrine itiraz eder vicdan sahiplerinin sesi olarak ihtarda bulunmak üzere burada toplandıklarını söyleyen  Karataş, "Kudüs'ü işgal eden  İsrail'e,  İsrail'e destek veren  ABD ve bütün bunlara sessiz kalanlar ile birlikte insanlığa dönük bu ihtarın nedeni de hedefi de bellidir.
 Kudüs insanlığın ortak mirası, özgürlük  Kudüs'ün hakkı iradesini yansıtmak için buradayız. ' ABD'nin  Kudüs'ü  İsrail'in başkenti olarak tanıma' ve 'Amerikan Büyük elçiliğinin  Kudüs'e taşınmasına' yönelik söyleminin fiiliyata geçirmeyi amaçlayan  ABD ve Başkanı  Trump ihtarımızın öncelikli muhataplarıdır. ABD'nin bu hamlesi, insanlık için manevi ve tarihi kıymete sahip, bu yönüyle de dünyanın barış adası olmuş  Kudüs'ü savaş gerekçesine dönüştürmek amacı taşımaktadır.
Bu yolla, diplomatik ve ekonomik zeminde devam eden örtülü üçüncü dünya savaşının ateşli bölümünün İslam coğrafyası üzerinden gerçekleşmesini istemektedir. Oysa  Kudüs, bütün inançlar için ortak tarih, ortak coğrafya, ortak kültür ve hepsinden öte ortak kader ve birlikte yaşamak demektir.  Kudüs'ün bu vasıflarının yok edilmesine izin vermeyiz.  Kudüs'ün insanlığın ortak mirası olması gerçeğine ihanet ettirmeyiz. ABD-İsrail ortak yapımı bu kirli strateji, şiddet ve krizlerle kavrulan bütün insanlık için eğer engellenmezse daha da büyük sorunların kapısını aralayacaktır.
Tam da bu yüzden dünyanın bütün iyi insanları barışı geliştirme ve barış adası  Kudüs'ü koruma noktasında çağrımızın muhatabıdır. Buradan diyoruz ki, korsan  İsrail  Kudüs'ü başkent yapmak gibi bir hataya düşmemeli,  ABD  İsrail'in başkentinin  Washington olduğunu idrak etmeli.
 Kudüs, bizim nazarımızda bir mihenktir. Her bir karışı İlahi vahyi insanlığa bildiren peygamberlerin izlerini taşıması hasebiyle  Kudüs; insan olma şuuru, selamete erme bilinci ve sulhun mihengidir. Kudüs, son Peygamber'in risaleti sırasında ilk kıble olarak seçilmesiyle de bizim için varoluşumuzun ve medeniyet kodlarımızın ifadesidir. Muharref bir inancı kendisine payanda olarak kullanan ve batıdaki faşist düşüncelerden hız alan şiddet ideolojisi siyonizmin ateşine odun taşımak, nereden bakarsanız bakın akıl tutulmasıdır.
Yüz yılı aşkın süredir Filistinlilere karşı şiddet uygulayan Siyonist çetenin ideallerine bu derece destek çıkmak sadece akıl tutulmasıyla açıklanabilecek bir durum değildir elbette. Asıl neden kanlı müstebitlerin her ne olursa olsun iktidarlarını sürdürme stratejileridir.
Görünen odur ki  Kudüs; çökmekte olan köhne dünya düzeninin merkezindeki  ABD oligarşisinin yaşadığı iktidar çatışmasını gizleme aparatı olarak seçilmiştir. Bu yönüyle de çağrımızın bir diğer muhatabı siyonizme karşı çıkan samimi Yahudilerdir. Çünkü  Kudüs, samimi Yahudiler 'in de sığınağı ve inançlarını yaşama alanıdır. Tam da bu noktada en güçlü ihtarı kendimizden başlayarak millete ve ümmete yapıyoruz." Şeklinde konuştu.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Ardahan Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Çıldırın düşman işgalinden kurtuluşu
   Çıldırın düşman işgalinden kurtuluşu
 • Ardahan'ın Kurtuluşunun 97. Yılı
  Ardahan'ın Kurtuluşunun 97. Yılı
 • ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
  ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 • Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
  Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 • ARDAHAN EMİTT FUARINDA
  ARDAHAN EMİTT FUARINDA
 • Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
  Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
 1. Çıldırın düşman işgalinden kurtuluşu
 2. Ardahan'ın Kurtuluşunun 97. Yılı
 3. ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 4. Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 5. ARDAHAN EMİTT FUARINDA
 6. Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
  Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 • Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
  Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
 • ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
  ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Ardahan ın Tanıtım
  Ardahan ın Tanıtım
 1. Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 2. Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
 3. ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 4. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 5. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 6. Ardahan ın Tanıtım
VİDEO GALERİ
YUKARI