Bugun...Ardahan Belediye Başkanı Köksoy Ardahanı Adım Adım Geziyor

Tarih: 15-04-2017 16:20:28 + -


Ardahan Belediyesinde köklü bir reforma imza atarak, kentin çehresini değiştirmeyi başaran Belediye Başkanı AK Partili Faruk Köksoy, bahar mevsiminin gelmesiyle birlikte cadde ve sokakların durumunu görmek için kenti adım adım geziyor.


Ardahan Belediye Başkanı Köksoy Ardahanı Adım Adım Geziyor

Ardahan Belediyesinde köklü bir reforma imza atarak, kentin çehresini değiştirmeyi başaran Belediye Başkanı AK Partili Faruk Köksoy, bahar mevsiminin gelmesiyle birlikte cadde ve sokakların durumunu görmek için kenti adım adım geziyor.
Göreve geldiği günlerde imkânsızlıklarla mücadele etmesine rağmen yapıcı projeleri hayata geçirmesinin yanında, hibe desteği sağlayan kurum ve finansörlerin sağladığı kaynakları da kente aktarmayı bilen Belediye Başkanı Faruk Köksoy, kısa vade içerisinde Ardahan’ın çehresini değiştirdi.
 
“Altyapı tamam, üstyapı makyajda”
Göreve geldiği 2009 yılında işçisine maaş veremeyen, alacaklarını tahsil edemeyen, kasa hesabını hizmete dönüştüremeyen Ardahan Belediyesinde köklü bir reforma imza atana Başkan Köksoy, iktidar partisi olmanın verdiği güçle de özellikle şehrin büyük eksikliği olan altyapı hizmetlerine ağırlık verdi. Elektrik, telekomünikasyon, doğalgaz hatlarının yer altına geçecek olması sebebiyle şehrin cadde ve sokaklarında bozulmaların olacağını, böylece yapılacak olan hizmetlerin boşa gideceğini gözlemleyen Başkan Köksoy, bu süreçte Ardahanlılar ile birlikte bir süre sabır gösterdi. Bu firmaların altyapı çalışmaları sürdürdüğü dönem de ise Başkan Köksoy boş durmadı ve şehrin önemli eksiklikleri olan hayvan pazarı ve parklar başta olmak üzere, katı atık depolama, atık su arıtma, yağmur suyu şebekesi, su şebekesi yenileme, yeşillendirme ve çiçeklendirme,  nehir ve dere ıslahı, köprü onarımı, kaldırım, kanalizasyon, kentsel dönüşüm binaları, kapalı semt pazarı, garajların iyileştirilmesi ve kent parkı projelerini hayata geçirdi. Ardahan’ın sosyal yaşamına önemli katkı sunacak olan asma köprülü yürüyüş parkuru ve yaşayan kayalıklar şelale projesini de başlatan Başkan Köksoy ayrıca, tiyatro, halk oyunları, engelli üniteleri, Ardahanlı üniversite öğrencilerine maddi destek gibi sosyal projeleri de Ardahan’a kazandırdı. Elektrik, telekomünikasyon ve doğalgaz firmalarının yer altı hat çalışmasını bitirmesinin ardından harekete geçen Başkan Köksoy, geçtiğimiz yılın son aylarında ise yoğun bir çalışma yürüterek, kentin önemli cadde ve sokaklarını sıcak asfaltla kapladı, birçok cadde ve sokakta ise yol iyileştirme çalışması yaptırdı.

“Adım adım geziyor”
Kısa bir süre içerisinde kentin çehresini değiştirmeyi başaran, belediyeciliğin yanı sıra Ardahan balının patentinin alınmasında öncülük eden, Ardahan tarihine ve coğrafyasına hâkim, bitki örtüsü, çiçek florası ve yaban hayatı üzerinde çalışmalar yürüten, bu çalışmaların gerek yurt içi ve gerekse yurt dışında tanıtılmasını sağlayan Başkan Köksoy, bahar mevsiminin gelip, kar ve buzların erimesinin ardından cadde ve sokaklar ile mahalle içlerinde görülmeye başlayan aksaklıklar ve sorunları tespit etmek için kenti adım adım gezmeye başladı. Haftanın yedi gününde merkez ve mahalle içlerine kadar giden,  yaşlı, genç, çocuk demeden herkesle görüşen Başkan Köksoy, belediye çalışmalarını yerinde inceliyor, görüştüğü vatandaşların taleplerini dinliyor. Beraberinde ki müdürlerle birlikte görülen aksaklıkların çözümü noktasında istişarede bulunan Başkan Köksoy, altyapısı tamamlanan, üstyapısında ise büyük yol kat edilen Ardahan’ı tam anlamıyla küçük ama modern bir şehir haline getirmeyi hedefliyor.

“Evet’e ikna ediyor”
Ülke gündemine yönelik gelişmelere duyarlılık gösteren, hain darbe kalkışmasının yaşandığı 15 Temmuz gecesi çıktığı meydanda, “Darbeye hayır, demokrasiye evet” diyerek Ardahan’ın iradesine sahip çıkan ve sürekli olarak muhtarlarla ve STK temsilcileriyle toplantılar gerçekleştiren Başkan Köksoy, 16 Nisan’da yapılacak olan Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk oylaması için de yoğun bir çalışma yürütüyor. Adım adım gezdiği kentte görüştüğü vatandaşlara Halk oylamasında niçin “Evet” demeleri gerektiğini anlatan Başkan Köksoy, güzel ve açıklayıcı bir dille konuştuğu vatandaşları  “Evet” oyu kullanmaları için ikna ediyor.Kaynak: DİNÇER AKTEMUR

Editör: Ardahan HaberiDİĞER Ardahan Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • 23 Nisan Ardahan'da büyük bir coşkuyla kutlandı
  23 Nisan Ardahan'da büyük bir coşkuyla kutlandı
 • Doğu Anadolu gökyüzünden bir başka güzel
  Doğu Anadolu gökyüzünden bir başka güzel
 • Çıldırın düşman işgalinden kurtuluşu
   Çıldırın düşman işgalinden kurtuluşu
 • Ardahan'ın Kurtuluşunun 97. Yılı
  Ardahan'ın Kurtuluşunun 97. Yılı
 • ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
  ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 • Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
  Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 1. 23 Nisan Ardahan'da büyük bir coşkuyla kutlandı
 2. Doğu Anadolu gökyüzünden bir başka güzel
 3. Çıldırın düşman işgalinden kurtuluşu
 4. Ardahan'ın Kurtuluşunun 97. Yılı
 5. ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 6. Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Vahşi Yaşam Aslan Kardeşliği
  Vahşi Yaşam Aslan Kardeşliği
 • Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
  Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 • ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
  ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Ardahan ın Tanıtım
  Ardahan ın Tanıtım
 1. Vahşi Yaşam Aslan Kardeşliği
 2. Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 3. ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 4. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 5. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 6. Ardahan ın Tanıtım
VİDEO GALERİ
YUKARI