Bugun...Ardahan 97 nci Yıl Dönümünü Her Yerde Kutlandı

Tarih: 26-02-2018 00:10:43 + -


Güçlü Bir Ardahan Lobisi' parolasıyla yoluna devam eden Hanak Darıca Ardahan İl Derneği, Göle Senemoğlu ve Serinçayır Köy Derneklerinin katılımı ile çatısı altında bir araya gelen 56 Ardahan İl, İlçe ve Köy Derneğinin bulunduğu ARDAFED'in Bakırköy Botanikpark'ta düzenlediği kurtuluş gecesiyle İstanbul'da ki etkinlikleri bir kez daha taçlandırdı. Ardahan'ın yanı sıra yurdun çeşitli yerlerinde düzenlenen etkinliklerle bir araya gelen Ardahanlılar birlikteliklerini bir kez daha ortaya koydular.


Ardahan 97 nci Yıl Dönümünü Her Yerde Kutlandı

Ardahan'ın Vatan Topraklarına Katılışının Yıl Dönümünü Kutlayan Ardahanlılar, başta Ardahan ve İstanbul olmak üzere yurdun çeşitli yerlerinde 97 nci Yıl Dönümü dolaysıyla bir araya geldiler.
Ardahan'da Valilik ve Belediyenin ortaklaşa düzenledikleri kutlama etkinlikleri 56 Derneğin üyesi olduğu Ardahan Dernekler Federasyonu başta olmak üzere İstanbul ve diğer kentlerde ki Ardahan Derneklerince düzenlenen gecelerle de kutlandı.
**ARDAHAN'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97'inci yıl dönümü, çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene Vali Mehmet Emin Bilmez, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Belediye Başkanı Ak Partili Faruk Köksoy, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hasan Kaymaz, gaziler, kamu kurumları ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Çelenk sunumu ile başlayan tören, Ardahan Valiliği önünde devam etti.
**ARDAFED İstanbul Gecesine Damgasını Vurdu..
Ardahan'da olduğu gibi yurdun çeşitli kentlerinde düzenlenen kurtuluş etkinlikleri İstanbul'da da ARDAFED'in gecesiyle taçlandı.
ARDAFED'in Kurucu ekibi Kurucu Başkan Güven Doğruyol'un ekibiyle katılıp, tam destek verdiği gecede yılın Ardahan Dernekleri, Yılın İşadamı ve Siyasetçilerine plaket verildi.
ARDAFED'in, Gazeteci Fakir Yılmaz'ın başkanlığında ki mevcut yönetiminin tam kadro olarak üsetlendiği geceye Bakırköy Belediye Başkanı, Kağıthane Belediye Başkanı, Ardahanlı Yozgat Vali Yardımcısı Salih Altun, KAI Başkanı Sabri Yiğit, Ardahan Eski Milletvekili Ensar Öğüt, FOX TV Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk, İSTOÇ Başkanı Nahit Kemalbay, Dernekler Kitabı yazarı Tuncer Dağ ve bir çok Ardahanlı yazarr başta olmak üzre 400'e yakın misafir ARDAFED'in düzenlediği geceye katıldığı görüldü.
Burhan Yıldırım'ın yanı sıra bir çok sanatçının sahne aldığı gecede Yazar Kenan Karabağ'ın sunumuyla Ardahan'ın kurtuluş yıllarının arka perdesi slayt eşliğin de katılımcılara izletildi.
İstanbul'da ki bir çok belediye başkanının kutlama çelenkleri gönderdiği ARDAFED'in Gecesine federasyona üye olan bir çok dernekte katılarak tam destek verdiler.
Celil Ünlü'nün Başkanlığını yaptığı Ardahan Eğitim Derneği, Göle Senemoğlu, Ardahan Gürçayır, Göle Serinçayır ve Yokuşdibi (Lori) derneklerinin yanı sıra ARDAFED'in kuruluşundan bu yana büyük emek veren Hafız Öztürk'ün ödüllendirildiği geceye Hanak Sefaköy Dernek Başkanı Atanur Çelik, Göle Arpeşen Dernek Başkanı Harun Yıldırım ile eski başkanı Yusuf Düz ve ekibi tam kadro katıldılar.
Gazeteci Erkan Sarıkaya ile Gürbüz Küpeli'nin de katıldığı gecenin yapıldığı saatlerde ARDAFED Üyesi olan Sancaktepe İl Derneği de Anadolu yakasında bir gece düzenledi.
Ardahanlı İşadamı Taner Tekin ve Volkan Süt'ün yanı sıra bir çok iş adamının destek verdiği geceye, ARDAFED'in de kurucu üye federasoynu olduğu Anadolu Konfederasyonu Başkanı Yusuf Tuncel ve Yönetimi, Cem Aynalının başkanı olduğu Damal Dernekler Federasyonu ve Damal Dernekleri, Aydın Karadağ'ın Başkanı olduğu Posof Derneği, Beykoz ve Murat Özer'in Başkanlığında ki Şişli Ardahan İl Derneği, Hanak Esenyurt Derneği, Özcan Diğmeci başkanlığında ki Meşedibi Köy Derneği Yeni ve Eski Yönetimi, Turgay Kafkaslı başkanlığında ki Küçük Sütlüce Köyü Derneği, Ardahan Eğitim Derneği, Şemsettin Şenel başkanlığında ki Bağdeşen Köy Derneği, Erol Yılmaz başkanlığında ki Yalanızçam Köy Derneği, Hoçvan Dernekleri gibi bir çok dernekte yönetimleri ile birlikte etkinlikte yer aldılar.

DİĞER Dernekler Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Çıldırın düşman işgalinden kurtuluşu
   Çıldırın düşman işgalinden kurtuluşu
 • Ardahan'ın Kurtuluşunun 97. Yılı
  Ardahan'ın Kurtuluşunun 97. Yılı
 • ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
  ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 • Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
  Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 • ARDAHAN EMİTT FUARINDA
  ARDAHAN EMİTT FUARINDA
 • Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
  Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
 1. Çıldırın düşman işgalinden kurtuluşu
 2. Ardahan'ın Kurtuluşunun 97. Yılı
 3. ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 4. Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 5. ARDAHAN EMİTT FUARINDA
 6. Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Vahşi Yaşam Aslan Kardeşliği
  Vahşi Yaşam Aslan Kardeşliği
 • Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
  Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 • ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
  ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Ardahan ın Tanıtım
  Ardahan ın Tanıtım
 1. Vahşi Yaşam Aslan Kardeşliği
 2. Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 3. ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 4. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 5. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 6. Ardahan ın Tanıtım
VİDEO GALERİ
YUKARI