02-03-2021 00:45:06

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Bir neslin hayatı ve hayalleri çalındı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada 28 Şubat siyasi tarihin en karanlık dönemlerinden birinin sembolü olduğunu söyledi. Çelik, '28 Şubat haysiyetsiz bir milli irade düşmanlığıydı. Bu dönemde milli irade gasp edildi; siyaset üzerinde vesayet kurularak bir neslin hayatı ve hayalleri çalındı. Milletin güvenliğinin sağlanması için verilen silahlar millete doğrultuldu' dedi.
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Bir neslin hayatı ve hayalleri çalındı

AK Parti Sözcüsü Çelik'in açıklamaları şöyle;

28 Şubat siyasi tarihimizin en karanlık dönemlerden birinin sembolüdür. 28 Şubat süreci tüm darbe süreçleri gibi demokratik değerlere, millet iradesine, temel hak ve hürriyetlere açık saldırganlık içeren bir girişimdir.

28 Şubat haysiyetsiz bir milli irade düşmanlığıydı. Bu dönemde milli irade gasp edildi; siyaset üzerinde vesayet kurularak bir neslin hayatı ve hayalleri çalındı. Milletin güvenliğinin sağlanması için verilen silahlar millete doğrultuldu.

Milletimizin demokratik birikimi karşısında 28 Şubat mağlup oldu. Ama zihniyetinin yok olmadığını, sadece geri adım atmış gibi durduğunu görüyoruz. Zaman zaman bazı siyasiler tarafından 28 Şubat’a özgü uygulamalar teklif ediliyor. Demokrasiye karşı tehdit devam ediyor.

28 Şubat’ın karanlık günlerine geri dönmemek için millet olarak demokratik birikimimize büyük bir güçle sahip çıkmalıyız. Demokrasiyi korumada hassas olmalı ve demokratik kazanımları sürdürmeliyiz. Temel hak ve hürriyetler konusundaki saldırganlıkları baştan mahkûm etmeliyiz.

Sn Cumhurbaşkanımızın dediği gibi; bizler, unutmadığımız ve unutturmadığımız müddetçe 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat ve 15 Temmuz gibi acı hatıralar tekrarlanmayacaktır...

İlgili Haber Milletin iradesine darbe: 28 Şubat İlgili Haber TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan '28 Şubat' mesajı İlgili Haber Son dakika... İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan 28 Şubat açıklaması İlgili Haber Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: 28 Şubat bildirisi yakın siyasi tarihimize düşürülmüş kara bir leke İlgili Haber AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'tan 28 Şubat paylaşımı

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI