Bugun...AK Parti MYK'da devir teslim

Tarih: 30-05-2017 17:15:58 + -


AK Parti'nin yeni Merkez Yürütme Kurulunda (MYK) AR-GE'den Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına getirilen İzmir Milletvekili Hamza Dağ, görevi İzmir Milletvekili Nükhet Hotar'dan devraldı. AK Parti Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, görevi Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz'dan devraldı.


AK Parti MYK'da devir teslim

Yılmaz, Ak Parti Genel Merkezinde düzenlenen devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, yaklaşık bir yıldır yürütmekte olduğu görevi Ünal'a devrettiği için büyük bir gönül huzuru duyduğunu belirterek, "Mahir Bey, Mecliste daha önce grup başkanvekilliğimizi yaptı. Hükümetimizde birlikte görev yaptık bir süre. Kültür ve Turizm Bakanımız olarak görev yaptı. Şimdi de bu sac ayağının sonuncusunu tamamlıyor. Partide de genel başkan yardımcısı olarak göreve başlıyor. Üç tarafta da en üst düzeyde yöneticilik yapan nadir siyasetçilerden biri oldu." diye konuştu.
Ünal'ın her yaptığı görevde farkını ortaya koyduğunu ve entellektüel derinliğini yaptığı işe yansıttığını vurgulayan Yılmaz, kendisine başarılar diledi.
Yılmaz'ın, yeni genel başkan yardımcısının iletişim alanında uzmanlığı olduğunu hatırlatması ve tanıtım, medya konularında yüksek bir performans ortaya koyacağına olan inancını dile getirmesi üzerine Ünal, "Beklentiyi yükseltmeyelim." dedi.
"Enformasyon toplumunda yaşıyoruz ama aynı zamanda dezenformasyon toplumu" değerlendirmesinde bulunan Yılmaz, bunun bir taraftan gelişme diğer taraftandan da yanlış algılar oluşturan, bunun üzerinden de yanlış algıları besleyen bir ortam olduğunu vurguladı.
Ünal'ın Parti Sözcülüğü ve Tanıtım Medya Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bilgi kirliliği ile en etkili şekilde mücadele edeceğine inandığını belirten Yılmaz, "İnsanımızın, partimizin politikalarıyla ilgili bilgileri birinci elden ve temiz şekilde alması lazım. Partimizin yetkilileri tarafından, partimizin politikaları konusunda kamuoyunun bilgilendirilmesi önemli. O görevinde de değerli kardeşime başarılar diliyorum. En zor görevlerden biri ama en güzel şekilde yapacağına inanıyorum." ifadesini kullandı.
Yeni dönemin herkes için hayırlı olmasını dileyen Yılmaz, 15 Temmuz şehidi Erol Olçok'u rahmetle yad etti.
 "Erdoğan'ın partiye dönmesiyle siyaset merkezini buldu"
Mahir Ünal da Cevdet Yılmaz'a teveccühü için teşekkür ederek, kendisiyle referandum sürecinde çalışma imkanı bulduğunu anımsattı.
AK Parti'nin bir siyaset okulu olduğuna işaret eden Ünal, Yılmaz'ın da bulunduğu her görevi layıkıyla yerine getirdiğini bildirdi.
Yılmaz'ın gelecek süreçte ekonomiden sorumlu genel başkan yardımcısı olarak görevine devam edeceğini hatırlatan Ünal, o alanda da çok büyük katkılar sunacağını dile getirdi.
Bundan sonraki süreçte siyasetin merkezinin ve üretildiği yerin siyasi partiler olacağına dikkati çeken Ünal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın partiye dönmesiyle siyasetin tekrar kendi mecrasına oturduğunu, merkezini bulduğunu aktardı.
AK Parti'nin siyaseti daha güçlü, daha üretken, daha hızlı ve sorunlara, taleplere dönük genel başkan yardımcılıklarında daha aktif olacağının altını çizen Ünal, bu alanda Yılmaz'a büyük sorumluluk düştüğünü ifade etti.
Yılmaz'ın yüksek deneyimiyle AK Parti'nin ekonomi siyasetine büyük katkı sunacağını vurgulayan Ünal, şunları kaydetti:
"Önümüzde 2019 seçimleri var. Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın da sık sık belirttiği gibi bundan sonra artık yüzde 40'larla seçim kazanma dönemi kapandı. Bundan sonra artık 50 artı birin kazandığı bir süreç başlıyor. Gerçek anlamda bütün siyasetçilerin, siyasi partilerin siyaset yapmak zorunda olduğu bir dönem başlıyor. Siyasette hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle birlikte hem paradigmamız hem bakış açımız hem siyaseti algılama biçimimiz hem de kurumları algılama biçimimiz değişiyor. Muhalefetin buna uyum sağlaması çok önemli. bugün Cumhurbaşkanımız aynı zamanda Genel Başkan sıfatıyla TBMM AK Parti grubunda grup toplantısı yaptı. Bu siyasetin güçlenmesi açısından son derece kıymetli ve önemli bir şey, verdiği mesajlar itibarıyla. İnşallah önümüzdeki süreçte AK Parti, Türk siyasetinin merkezinde, Türkiye'nin 2023, 2053 hedeflerine dönük her alanda siyaset üreten ve ürettiği siyaseti doğru bir şekilde kamuoyuyla paylaşan yönüyle yoluna devam edecek. Sayın Bakanıma nezaketinden dolayı teşekkür ediyorum."
Ünal ve Yılmaz, devir teslim töreninde birbirlerine çiçek takdim etti.
HAMZA DAĞ GÖREVİ HOTAR'DAN DEVRALDI
Hotar, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen devir teslim töreninde, AK Parti'nin her zaman kendini yenileyen bir yapıyla başarılarını artırarak bugüne kadar geldiğini ifade etti.
Olağanüstü kongre sürecinin ardından yapılan değişiklikle görevini yine bir İzmir milletvekiline devrettiğini belirten Hotar, yeni çalışmalarla görevine devam edecek Dağ ve ekibine başarılar diledi.
Görevi devralan Hamza Dağ ise 16 Nisan halk oylaması sonrasında siyasal ilişkiler bağlamında çok farklı bir ortama doğru yöneldiklerine değindi.
Olağanüstü kongre sonrası Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) ve MYK'nın yeniden oluşturulduğunu anımsatan Dağ, bu değişim ve dönüşümün, milletin kahir ekseriyetiyle desteklediği Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan liderliğinde gerçekleştirilmesinin kendileri açısından çok önemli olduğunu bildirdi.
Hotar'ın uzun yıllar genel başkan yardımcılığı görevini yürüttüğünü ve fikirlerinden istifade ettiklerini dile getiren Dağ, yeni görevini yerine getirirken de aynı istişare mekanizmasıyla yollarına devam edeceklerini belirtti. Dağ, bu zamana kadarki çalışmalarından dolayı Hotar'a teşekkür etti.
Dağ, AR-GE biriminde farklı başkanların görev aldığını hatırlatarak, şunları kaydetti:
"2019'a kadar çok güçlü bir Türkiye'nin oluşması için hep beraber mücadele edeceğiz. AK Parti'nin bir neferi olarak bu bayrağı devraldık ve daha çok çalışarak bu bayrağı daha yukarılara inşallah çıkartacağız. Bilim ve teknolojiyi kullanan AK Parti'nin bu kurumsal kimliğini daha da geliştirmeye çalışacağız ve bu kurumsallığı şahıslara bağlı noktada değil inşallah daha da oturmuş vaziyette ve yücelten bir yapıyla yolumuza devam edeceğiz."

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Partiler Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Çıldırın düşman işgalinden kurtuluşu
   Çıldırın düşman işgalinden kurtuluşu
 • Ardahan'ın Kurtuluşunun 97. Yılı
  Ardahan'ın Kurtuluşunun 97. Yılı
 • ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
  ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 • Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
  Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 • ARDAHAN EMİTT FUARINDA
  ARDAHAN EMİTT FUARINDA
 • Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
  Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
 1. Çıldırın düşman işgalinden kurtuluşu
 2. Ardahan'ın Kurtuluşunun 97. Yılı
 3. ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIŞ ŞÖLENİ 2018
 4. Yalnızçam Kayak Merkezi Açıldı
 5. ARDAHAN EMİTT FUARINDA
 6. Ardahan da Kartpostallık Kar Görüntüleri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
  Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 • Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
  Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
 • ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
  ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
  Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 • Ardahan ın Tanıtım
  Ardahan ın Tanıtım
 1. Ardahan Belediyesi Tiyatro Günleri
 2. Aslan Çetelerinin İnfaz Görüntüleri
 3. ARDAHAN'DA 23 ŞUBAT KURTULUŞ COŞKUSU
 4. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 5. Çıldır Kristal Göl Kış Şöleni Nefes Kesti
 6. Ardahan ın Tanıtım
VİDEO GALERİ
YUKARI